Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

coca cola w ciąży = ADHD

Polecane posty

Tytuł jest faktycznie niefortunnie sforuowany, bo część uważa, że skoro piła w ciąży kolę, a ich dziecko nie ma ADHD to jest to nieprawda. Tymczasem picie nadmiernych ilości może spowodować u dziecka ADHD. Może a nie musi. Nie jestem zwolenniczka ograniczania wszystkiego w ciąży, ale dla mnie picie 2 litrów dziennie to przesada. Nawet dla osoby nie będącej w ciąży. To, że ktos po takiej dawce chemii urodził zdrowe dziecko nie znaczy, że znaczy, że ono zawsze będzie zdrowe. Ja nie chcę straszyć, ale nie lubię argumentów typu \"To nieprawda, że picie, ćpanie i palenie jest niezdrowe, bo ja tak robiłam i urodziłam zdrowe dziecko\" Trochę rozwagi i ograniczania sie nie zaszkodzi, bo tu chodzi o zdrowie waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sudynka - czytałam, że dopiero u dziecka w wieku szkolnym mozna stwierdzić na 100% ADHD. Wydaje mi się jednak, że w skranych przypadkach jest to mozliwe już wcześniej. Oczywiście jest wiele cech, które ujawniają się już u małych dzieci. Np. dzieci z ADHD zaczynają wcześniej chodzić niż rówieśnicy, są bardziej samodzielne, no i oczywiście żywsze, czasami są agresywne itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata1986
Witam:) Interesuje mnie tematyka ADHD, szczególnie spojrzenie Matek dzieci nadpobudliwych na sytuację dziecka (skuteczność leków, terapii itd.). Piszę pracę magisterską na ten temat. Zwracam się z gorącą prośbą do Matek dzieci nadpobudliwych o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/38860/adhd.html Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×