Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Szkocja - wiesz jak to jest: ciaza ciazy nierowna. Jedne dziolchy moga miec wszystkie mozliwe objawy, a inne wcale. No a jakby nie bylo u Ciebie to juz 4 dni obsuwy z @, wiec ...moze jednak??:) :) Co jakies pare dni rob testy, a w m-dzy czasie lykaj folik i ladnie sie odzywiaj:):) tak na wszelki wypadek!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, dziewuszki-martwię się :( Lekarz zrobil mi szybkie usg. Stwierdzil, że to bardzo wczesna ciąża. Widoczny był pęcherzyk o wielkości 8,1 mm. I nie było widać czy w tym pęcherzyku coś jest. Nawet nie wiem czy to prawidłowa wielkość pęcherzyka. Na następne usg mam przyjśc dopiero 20.09, bo mój gin wyjeżdża. No, ale same rozumiecie, że ja tak długo nie wytrzymam. Powiedzcie mi, kochane ciężarówki jak była u Was wielkość pęcherzyka mniej więcej w 5 tc. Boję się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dostałam luteinę dopochwowo. Niby ok, to mnie będzie podtrzymywać na duchu, ale i tak gdzieś indziej wybiorę się na usg, bo chyba oszaleję! Peppetti, bardzo mi przykro z powodu sytuacji w Twojej rodzinie. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży... Widzę, że pomarańczowe wpisy zostały usunięte, co znaczy, że było wesoło jak byłam u gina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozarella spójrz co znalazłam: Rozwój twojego dziecka Do tej pory twój zarodek był masą komórkową ale od tego momentu ciąży zaczyna powstawać wyraźny kształt organizmu. Od góry do dołu zarodka przebiega cewa nerwowa, która utworzy ostatecznie mózg i rdzeń kręgowy. Przednia część cewy nerwowej zaczęła już się spłaszczać i uformuje się na koniec w przednią część mózgu. Wybrzuszenie w środkowej części zarodka rozwinie się w serce . Twoje dziecko ma około 2-4 mm a worek owodniowy w którym się znajduje ma około 2-3 ml. Testy ciążowe, które możesz wykonać w domu mogą być dodatnie w tym tygodniu. Jeśli używasz takiego testu, zrób badanie rano, bo pierwsza poranna próbka moczu zawiera najwyższe stężenia hormonu ciążowego hCG i da najdokładniejszy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozarella serduszko u mojego syna widziałam dopiero w 9 tygodniu. Zaczęłam krwawić i szybko udałam się do lekarza, moja ginka stwierdziła, że pewnie poronię. Kiedy zjawiłam sie u niej potem ( 3 tygodnie później) była zszokowana, iż nadal jestem w ciązy. Jeśli nie masz pewności może pójdź do innego lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, kochane, wg naszego blogowego kalkulatora, to jestem w 5tc i 3 dni (od ostatniej miesiączki). Dziwaczna egzystencjo, mnie to nie przeszkadza, że się wcinasz :) Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozzarella odgrzebałam swoje usg w 6tyg i 2 dniu wyszło mi 6,6 mm. Właśnie z takich powodów nie powinno się robić tak wcześnie usg, bo zazwyczaj nic nie widać, a nerwy sięgają zenitu, odczekaj chociaż 10 dni i wtedy zrób usg, najlepiej gdzieś indziej, gdzie mają dobrą aparaturę, a w międzyczasie możesz sprawdzić bete, czy wzrasta i jak wzrasta. Głowa do góry, bądź dobrej myśli...Ściskam Cię mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, no dał leki, ale mnie nie uspokoił. W ogóle, to on przyjmuje prywatnie, ale też pracuje w szpitalu MSW w Białym. I tam mi dzisiaj robił usg. I wiecie jak to jest: tu pacjentka, tam pacjentka. Wszystkie chcą szybko usg poza kolejką. Ja już kiedyś do niego chodziłam, ale mi się nie podobało, że wszystko jest szybko. W poprzedniej ciąży chodziłam do innego gina. Ale tamten z kolei kazał mi przyjść w następnej ciąży około 8 tygodnia. Żadnych leków podtrzymujących, żadnego wsparcia. Zrezygnowałamz niego. Ten obecny ujął mnie tym, że kazał po pozytywnym teście jak najszybciej zadzwonić i zgłosić się na usg. Od razu wspomniał o lekach na podtrzymanie. Ale teraz już nic nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaśka, dziękuję 🌻. Tak właśnie zrobię-odczekam z 10 dni i pójdę tam, gdzie mają lepszy sprzęt. Poza tym, co świeże spojrzenie, to świeże, nie? Już mi trochę lepiej :) Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozzarella Nie martw się.Wydaje mi się,że z Twoim maluszkiem wszystko w porządku. Sprawdziłam zdjęcia USG mojego synulka i Kruszynki to był dokładnie 5 tydzień ciąży a pęcherzyki miały w jednym i drugim przypadku 7,4mm. Nie stresuj sie niepotrzebnie.Sama widzisz, moje dzieciaczki były jeszcze mniejsze i nikt mi nie powiedział,że wielkość jest zbyt mała. A mój synulek kiedy się urodził miał aż 57cm.Ale pewnie, jeżeli Cię to uspokoi to zrób jeszcze jedno usg.Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wmawiam sobie, że już choroba sie kończy, że najgorsze za mną, ale niestety z nosa mi kapie i z oczu kapie... Kicham, jak z armaty... Nie mogę pracować, ale nie mogę też leżeć. Rano wzięłam 2 apapy bo napadła mnie też migrena a popołudniu zażyłam polopirynę. Mąż mi poleca coś do picia na katar co jemu kiedyś pomogło, ale przezornie nie chcę brać leków. Może jakoś dojdę do siebie bez chemii? Czy macie może wieści od Celicy? Jakoś mi jej brakuje! Czyżby gościła u teściów? Celia, odezwij się choćby słowem! Plizka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celavie a może faktycznie spróbuj coś innego, w sumie jak weźmiesz do kupy te wszystkie apapy i polopiryny to na jedno wyjdzie... dużo zdrowia!!! a kysz choróbsko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Peppetti strasznie mi smutno z powodu Twojej bratowej:( Mocno trzymam kciuki za to, żeby Kubus pomieszkał jeszcze w brzuszku mamusi!Musi być dobrze! joka nie martw się!ten guzek to pewnie nic groźnego, jakaś torbiel i piesek wyzdrowieje! ewamarchewa cieszę się,że z synkiem Twojej ko,leżanki wsyzstko dobrze :) szkocja kawał chama z tego Twojego byłego!ale skurwiel!a testowałaś kolejny raz? tiki ❤️ Madzia79❤️ Lidka gdzieś się zapodziała? Celavie ❤️ gablis trzymam kciuki za szybki i jak najmniej bolesny poród :) mozzarella będzie dobrze!musi!ja się nie znam na wynikach, ale 5 tc to jeszcze bardzo, bardzo wcześnie!napewno na następnym usg zobaczysz pięknie bijące serduszko :) Katka82 za Twoje testowanie równiez trzymam kciuki i zapraszam do częstszego odwiedzania nas :) Pyza mam nadzieję, że Twoje bara bara będzie owcne :) EvaWer ja nie mam pieska, ale ja to wogóle odmienny przypadek jestem, bo nie przepadam za psami :( mam złe wspomnienia z dzieciństwa :( pogryzł mnie pies i od tamtej pory poprostu się ich boję :( Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozzarella nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze. Mi zrobili usg w 5 tyg ciaży i nic nie było widać, nawet pęcherzyka, za dwa tygodnie było widać tylko czarna plamkę, a jak poszłam za kolejne dwa tygodnie widzialam już bijace serduszko dzidzia miała 8 tyg. Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany ale sie tu dzieje..... katka witam Cie serdecznie i oczywiscie bede trzymała kciukasy w sobote za Twoj test i zapraszam do stałego uczestnictwa:) gablis no to juz niedługo bedziesz miała swoj skarb w ramionach:) czekam z niecierpliwoscia:) no i nastepny u Peppetti:) Peppetti bardzo mi przykro z powodu Twojej bratowej ale trzeba byc cały czas dobrej mysli bo jeszcze dzidzius jest w brzuszku wiec poki tam jest nie wolno tracic nadziei.Tak z Toba jak i z Twoja bratowa jestesmy wszystkie myslami.Przekaz jej od nas ze wszystkie trzymamy kciuki aby jednak wszystko sie udało❤️ mozzarella nie panikuj za wczasu.Ja nie pamietam ile było w tamtej ciazy bo byłam w szpitalu i nie chce sprawdzac i wracac do tego a wtej ciazy pierwsze usg miałam w 10 tygodniu wiec niewiem ale jak pisały dziewczyny one tez miały przyblizone wielkosci pecherzyków wiec nie martw sie kochana❤️ dziwie sie ze nie dał Ci duphastonu bo ja dostałam od razu a luteine dopiero pozniej jak plamiłam .Jednak jesli bardzo sie niepokoisz to oczywiscie idz do innego lekarza zeby zobaczył co i jak ale podejrzewam ze nic innego Ci nie powie bo jest za wczesnie na cokolwiek,jak dasz rade to poczekaj jeszcze troszke i dopiero idz na nastepne usg a wtedy juz na pewno serce Twojego skarba bedzie biło jak dzwon:) jestem tego pewna:) szkocja oj kochana to nie masz za wesoło:( ❤️ celavie a Ty wygon to chorobsko jak najszybciej;) Pyza miłego staranka i owocnych wyników:) Joaska Pelaska mnie sie tez wydaje ze teraz nie mam brzucha a pozniej wyskoczy nagle ale ja cały czas smaruje skore kremami wiec mam nadzieje ze nie bedzie tak zle;) moj szkrab dzisiaj rano był bardzo leniwy a po popludniu tak sie rozkrecił ze nawet jak siedziałam to kopał jak szalony:) wiec czym mam sie martwic skoro wszystko jest ok;) ciesze sie nawet bo niektore dziewczyny mi zazdroszcza ze mam taki malutki brzuszek a one maja juz takie wielkie:) gawit witaj 🖐️ ewa marchewa bardzo sie ciesze ze u dzidzi Twojej kolezanki wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o rade
staramy sie o dzidzie, ale dzis dzien wczesniej dostalam @, malo co prawda, ale temp nie spadla, 37.3 co sadzicie, czy jak @ to chyba zawsze powinna spasc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti kochana trzymaj się , miejmy nadzieję że maluszek jeszcze poczeka i lekarzom uda się zahamować poród. Mozzrella uszy do góry nie przejmuj się, 5 tydzień to jeszcze bardzo wczesna ciąża. Jak nie wytrzymasz to wybierz się za 2 tygodnie do innego lekarza. Rudi26 a dlaczego lepiej duphaston zamiast luteiny? Ja w trakcie staranek mam zażywać luteinę, tylko nie wiem na którą się zdecydować dopochwową czy podjezykową. To już niedługo będą kolejne dziciaczki na forum :) cudownie. Balbina dzięki za fotki, brzusio cudowny i ty też bardzo ładnie wyglądsz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalne to jest
do prosze o rade tak jak juz pisalam wczesniej temp w ciagu dnia moze byc znacznie podwyzszona najlepiej mierzy przed wstaniem z lozka rano.zmierz jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka niewiem czy lepiej duphaston ale z tego co słyszałam to lekarze w pierwszej kolejnosci daja to dlatego tak napisałam.Jak ja poszłam do lekarza z palmieniami to w pierwszej kolejnosci powiedział dajemy duphaston. Ja mam ostatnio problemy bo nie moge spac ,strasznie boli mnie krzyz,spie prawie na siedzaco.W ciagu dnia nie tylko wieczorem jak sie poloze a w dzien czasami tylko ale w nocy to jest dramat.W dzien za to bardzo bala mnie nogi.Jak prasowałam to co chwile musiałam usiasc bo nie mogłam ustac. Joaska Pelaska a jak u Ciebie z plecami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do luteiny i duphastonu - to jedno i to samo, z tą różnicą że luteina jest refundowana... no i przyjmuje się ją albo dowcipnie albo podjęzykowo:) Rudi u mnie plecy ok, gorzej z siedzeniem:))) boli mnie tyłek, kość ogonowa i kości ud, nie mogę siedzieć, leżeć, chodzić... ale podobno tak się zdarza jak się za bardzo chrząstki rozchodzą, czy jakoś tak... w każdym razie nie fajnie, bo jedyna pozycja nie-bolesna to na brzuchu, a na brzuchu nie wolno znowu bo macica mniej dotleniona:) kłopotliwe, ale do przeżycia:) najważniejsze to się rozpędzić rankiem :D Pozdrawiam Wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti strasznie mi przykro z powodu bratowej, ale sama wiesz że trzeba być dobrej myśli. A pies może wyszedł ze swojego podwórka przez uchyloną bramę albo furtkę i teraz właściciele go szukają??? Pewnie nie ma obroży...ale mój pies po podwórku też chodzi bez obroży. joka może to jakiś gruczolak u twojego Borysa, albo pryszcz... mozzarella ty też bądź dobrej myśli, bo owulację może miałaś trochę później...a poza tym nie u każdej zarodki są tej samej wielkości! Własnie sprawdziłam w swoim usg z 4 tygodnia i 5 dnia (czyli 5 tydzień) hm...kurcze tu jakies dziwne wartości są. Mam 0.13 cm a pod spodem jest 0.74 cm. I jeszcze mam coś takiego 4.2cm/15Hz - ale to to już zupełnie nie wiem co to. W kazdym bądź razie zarodek był i miałam pić szampana....ale przecież u Ciebie napewno też jest ok. Każda ciaża jest inna! Głowa do góry. Ja to usg robiłam na Zamenhofa - skoro tam w 5 tygodniu widzieli zarodek to muszą mieć sprzęt pierwszej klasy, może pójdź tam? szkocja, może ty już nie będziesz miała @ :)??? Katka witam i do dzieła! Celavie a gdzie Ty się tak przeziębiłaś?? Wiecie co? Strasznie się dzis czuje. Cały dzień mam mdłości...wiem, ze u mnie to norma, ale od wczoraj nie palę bo nie dam rady...poza tym dzisiaj okrutnie boli mnie lewa pierś, prawa też ale duuużo słabiej. W lewej na tomiast mam wrażenie jakby siedział tam kamień i on mnie własnie boli...pewnie wygaduję jakies dziwactwa, ale to jeszcze nic...bo mam dziwne bóle brzucha. Własciwie to nawet nie wiem czy to boli. Wydaje mi się, ze mam jakąś bańkę w brzuchu, którą czuję raz w prawym boku raz w leweym...ja to mam przypadłości...tylko książkę pisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mozzarelli
Nie panikuj! Jest wszystko OK!! To zbyt mała ciąża żeby zobaczyc!Przecież tak naprawdę to od zapłodnienia minęło około 20 dni.Za 10-14 dni idz na usg,wcześniej nie ma sensu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×