Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Dora*

Mam 27 lat czy mogę nosić jeszcze aparat ortodontyczny?

Polecane posty

Dentysta zaproponował mi aparat na 3 lata, bo mam pietrowo górne zęby, 4 i 5 w dwóch rzędach. Szóstki mam usuniete i dentysta powiedział, że jest szansa na naprostowanie zębów. Powiedziałam, że mam 27 lat a on na to że to ostatni dzwonek. Czy zgodzilibyście się na aparat? Czy ktoś słyszał, że zęby naprawdę się prostują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zgodzilabym sie na aparat. kiedys to byla wstydliwa sprawa a teraz to jest nawet \"trendy\". a krzywe zeby nigdy nie beda \"trendy\". nie jest za pozno na aparat w twoim przypadku. zdecyduj sie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki rewelacja. !!! Aparat bedzie kosztowal ok. 1200 zl, ale co tam, bede miec proste zeby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 36 lat
i od 2,5 miesiaca aparat staly ,gorny luk.Polecam juz mam niezle pierwsze efekty,uwazam ze nigdy nie jest za pozno na poprawe urody.Ja mialam sporą wadę.No w pozniejszym wieku troche dluzej trzeba czekac na efekty kosc jest bardziej utwardzona ,ale warto.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie, cieszę się, że słysze takie odpowiedzi :-) Ja mam też znaczną wadę, 4 i 5 rosna mi w dwóch rzędach. Dentysta powiedziała, że trzeba bedzie troche czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 36 lat
ja mialam okropne trojki takie wystające,jedna juz jest praktycznie w luku, druga byla wyzej to jeszcze troche czasu trzeba.Ale jak na tak krotki okres jestem bardzo zadowolona.Samo ustawienie ząbkow krotko trwa ,tylko trzeba pozniej nosic dlugo aparat zeby ten efekt sie utrzymal zeby kosc sie utwardzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem
to taki aparat można nosić po czterdziestce jeśli zęby nie mają znacznych ubytków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie jest za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolakoka
a ja mam juz dosc kobieta mnie zachecila powiedziala ze w moim wypadku to bedzie ok 1,5 rok u a teraz nosze to gówno juz prawie 4 rok :(:(:(:(:( cigale slysze ze juz niedlugo wydaje mis ie ze mnei kantuj ebo jakby nie patrzec co meisiac dostaje za to 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biscia
zakladaj i sie wczale nie zastanawiaj.... 1200 zl to nie majatek.. za granica aparat kosztuje ok 2000€ czyli ok 8tys zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biscia
siostra nosi i juz po 2 miesiacach bylo widac zmiany :) jest naprawde zadowolona, ze sie na niedo zgodzila :) jasne, ze pozniej ma sie klopoty z gryzieniem trwrdych owocow np jablek, gruszek... warzywa typu szpinak zostaje na zebach - aparacie- trzeba non stop czyscic... ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poleććie jakiegoś dobrego ortodontę we Wrocławiu. I napiszcie czy bardzo boli na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się zdecyduję. Tak czy siak inaczej musiałabym wyrwać te 2 zęby, tak mi powiedziała dentystka. To chyba lepszy aparat niż implanty i taniej wyjdzie. Dzieki za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
Aparat mozna nosic do 60 roku zycia, jesli jeszcze ma sie na co ;) Ja nosze juz ponad rok i choc metalowe szczeki nnie naleza do najestetyczniejszych, to dopiero teraz usmiecham sie pelna geba, nabralam pewnosci siebie i czuje sie bardzo atrakcyjna. Jesli masz fundusze zakladaj jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też noszę aparat :) Mam go już prawie 5 mies. Widzę bardzo duże zmiany. Na górze mam porcelanowy, a na dole metalowy. Naprawdę warto w siebie zainwestować bo efekty są super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna ptysia
a ja mam 23 lata w wieku 14 lat nosiłam a raczej nie nosiłam taki aparat zdejmowany przez ok rok i przestałam ii zeby wróriły na swoje miejsca, no moze u góry lepiej wyglądaja ale u dołu to gorzej niż wczesniej. wystają mi dwujki górne tak do przodu. teraz coraz czesciej mysle o aparacie stałym... jaki jest koszt na górne i dolne? razem? slyszałam ze ok 1200-1500 jeden łuk kosztuje (np.na górne) + co miesiac wizyty i później podobno tak ok 300zł na aparat który utrzymuje zeby zeby sie nie rozeszły... ja jestem z lublina? może tez ktoś jest i podpowie mi gdzie dobrze solidnie i tanio można załozyć aparat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podijidfc
tanio to nie ma wsezdzie tak samo ja chodze do farmedu chyba na agrestową w lublinie no i cóz mam powiedziec na pozcatku bolalo jak choler a ale niepokoi mnei to ze mialo byc n a1,5 roku a nosz juz 3 rok :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
mam 25 lat :) Zeby wyprostowaly sie juz po niecalych 3 miesiacach :) A teraz wszystko musi sie ustabilizowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież możesz wybrać taki z przezroczystymi zamkami na zębach, droższy, ale mniej widać ;) Ja mam dzięki stałemu aparatowi śliczne proste zęby :D Na początku faktycznie nieprzyjemne uczucie, zwłaszcza po każdej zmianie drutu, ale jak sobie przypomnę te wampirze dwójki i patrzę teraz na proste ząbki..... za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard ;) Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarazynka
Dora: nigdy nie jest za późno!!! ja mam 23 lata , założyłam trzy miesiące temu i to była genialna decyzja !! najpierw założyłam górę i już na następnej wizycie wybłagałam swoją orto żeby założyła mi dół ;] góra NIC NIGDY nie bolała, natomiast po wyrwaniu zębów i przy założeniu dołu trochę się nacierpiałam ...ale miało to dobre strony... odkąd mam aparat nie jem w ogóle pieczywa i zjechałam rozmiar..... póki co niestety dalej nie zjeźdzam... ale i tak był efekt ;] u mnie aparat kosztował 2800 ale przy dobrych wiatrach za wizyty będę płaciła wtedy gdy rzeczywiście się coś będzie działo ;] tak więc jestem zadowolona, i podzielam zdanie jednej dziewczyny ... śmieję się pełną gębą... nie wstydzę tego bo to oznaka że się DBA O SIEBIE ;] tylko zdjęcia czasami źle wychodzą bo aparat błyszy:D:D:D:D:D:D osobiście nie zakładałabym ceramicznego bo istnieje możliwość "złamania" go ... a wtedy u niektórych orto to koszt nowego aparatu ... a cod o wieku ... to faktycznie jestem troszkę młodsza... ale wśród dziewczyn które ja znam , to jestem najmłodszą która ma aparat !!! :> a znam ich przynajmniej 5 ;] z czego jedna ma 33 lata i była ostatnio z nami na konsultacji i w listopadzie zakłada;] powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jakim zlamaniu
mowisz,pierwsze slysze.Ja mam aparat ceramiczny i pierwszy raz slysze o jakims zlamaniu,moi znajomi nosili i nic takiego sie nie dzialo.Ja jestem bardzo zadowolona ja mam ceramiczny z tytanem i tak jak mowila dentystka w nim mniej bolą zeby i chyba to prawda ,bo nawet po tych wizytach co miesiac nie mam jakichs boli tak jak nieraz slyszalam u innych.Mnie kosztowal 1600 zl. a za wizyte co miesiac place 30 zl.Mam nosic dwa lata ,narazie minelo 2,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Tzn., że metalowy lepszy niż porcelanowy bo trwalszy? Najbardziej co mnie jeszcze niepokoi to to, że za ok. 2 lata mogę wyjść za mąż, jak się będzie dobrze układac z narzeczonym. A aparat nosiłabym przez 3 lata (min.). To jak to tak na ślubie z aparatem? Może być? Najwyżej nie będę sie usmiechać szeroko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 36 lat
To zaloz Dora ten porcelanowy ,ja mam biale zameczki praktycznie w ogole go nie widac.Naprawde fajnie wyglada i pierwsze slysze ,ze jest mniej trwaly .kolezanka nosila wszystko bylo ok.Ja tez jestem zadowolona.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 36 lat
Dokladnie ten moj sie nazywa ceramiczny tylko tak wszyscy mowia porcelanowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambinek
możesz, spoko :) moja mama była przed czterdziestką kiedy nosiła aparat tylko ona właśnie ten porcelanowy miała i wiele osób nawet przez ten czas się nie zorientowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarazynka
Dora : jak widzisz zdania się podzielone - o nietrwałych ceramicznych orto mi opowiadała... i dlatego zostałam przy stali nierdzewnej. ale widać zwolenników również ma ;] wybór należy do Ciebie :) a co do ślubu.... znam dziewczynę co po pół roku zrezygnowała, z powodu tego jednego dnia ... it o była bardzo głupia decyzja.... a i tak uważam że nie ma się czego wstydzić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×