Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość na na na na

arafatki - co o nich myślicie?

Polecane posty

Gość arafatka jest
brzydka discomulska chusta, u mnie wszystcy dresiarze z osiedla w tym chodza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zyciu nie widzialam
dresiarza w arafatce:P moze ty nawet subkultur nie rozrozniasz skoro tak piszesz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sid
Arafatki są spotykane głównie w kregach rockowych.Stały się elementem tej subkultury.Oczywiście noszą je także ludzie nie słuchający ciezszej muzyki jednak ta chusta zarezerwowana jest w szczególności dla rockowców, punkowców więc nic dziwnego że osobom wychowanym na muzyce Dody arafatki wydają się obrzydliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepsza
lepsza niż chamsko różowa chustka z cekinami. Ale trochę za wielka jak na mój gust, wolę klasyczne bandany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka lat temu nikt tego nie nosił :) poza mną, teraz mam 3 arafatki i noszę je rzadko. jak każda moda przejdzie i znowu zacznę nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusssia
są zajefajne i fajnie sie w nich wygląda .... ja sama mam ja i sadze ze to mega fajnie wyglada .... xD ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajne, jesli chodzi o element stroju, bez podtekstwo religijnych. szczegolnie dla facetow. tyle ode mnei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozacka wypowiedź
Przede wszystkim należy tu rozróżnić dwie rzeczy: *częsc z Was ma na mysli klasyczna arafatke (Kefija), jako pewny symbol świata arabskiego,i tu tez jest duży przekrój jej symboliki - kolory arafatek maja różne znaczenie, rodzaj i ilość frędzelków, wzór itd najczęściej na jasnym tle wzór czarny/czerwony/oliwkowy Nazwa pochodzi od przywódcy Palestyńczyków - Jasera Arafata (piszę bo niektórzy mogą tego nie wiedzieć) http://img294.imageshack.us/img294/6286/shemag8hzlp1.jpg http://www.cbc.ca/news/obit/arafat/gfx/titlephoto.jpg *a częśc z was ma na myśli po prostu kratkę- PEPITKE, która często występuje jako wzór na arafatkach, a jest po prostu kratką, która może być na każdym asortymencie stroju, i w różnej kombinacji kolorystycznej ! np http://www.ona.com/images/shop_products/main/1141910520_dscf4278_copy_600_x_514.jpg http://www.artfox.pl/sklep/images/trendy/pepita4.jpg http://www.artfox.pl/sklep/images/trendy/pepita5.jpg A potem z niewiedzy wychodza takie "kwiatki" jak (o zgrozo!) 'rózowa arafatka' - no ręce opadają albo co gorsza takie przykłady http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=275714465#photo http://www.bunkier.com/img_prod/min_Arafatka%20skull%2001%20black-white.jpg I nie chodzi mi o to, że ktoś sobie nosi takie "różowe arafatki" (niech sobie nosi) tylko, ze nazywa je arafatkami Ja osobiście przykladam duza wage do symboli, wiec nigdy nie zaloze pentagramu, gwiazdy zydowskiej, swastyki, mlota i sierpa, anarchii. Arafatke często nosza ludzie, ktorzy nie maja pojecia, co ona oznacza ), ja wiem, ze to moze jest ładne, ale co, by było gdyby ludziom podobala sie swastyka czy krzyz żelazny, tez by to nosili? i jeszcze jedna kwestia- nie nazywajmy tu też że noszenie arafatki jest wieśniackie, bo nie mozna tak powiedziec- pamiętajmy ze to ssymbol religijny, to naprawdę może kogoś obrazić, to tak jakby ktoś powiedział, że noszenie krzyża jest wieśniackie, a wieśniackie jest noszenie czegoś o czym sie nie wie co to jest. jeżeli ktoś nosi sie światomie to jaknajbardziej pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neringa
Denerwuje mnie to, że ludzie po prostu nie wiedzą czym są arafatki i co oznacza jej noszenie. Arafatki (kefije) noszono na znak solidarności z Palestyńczykami i stworzenia państwa Palestyny. Nosząc ją powinno znać się jej symbolikę, a ni dlatego, że jest "modna". A teraz przytoczę fragment artykułu: ARAFATKA polska nazwa tradycyjnego arabskiego nakrycia głowy kefiji, zwanej również ghutra, shmagh lub hatta. Jej wszechstronne zastosowanie umożliwia kwadratowy kształt chusty wykończonej frędzlami, ułatwiającymi mocowanie oraz wykonanie z bardzo trwałej, szybkoschnącej i zatrzymującej ciepło mieszaniny bawełny i wełny. Pierwotnym przeznaczeniem kefiji była ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi na pustyni. Mieszkańcy tamtych terenów noszą chustę uformowaną w turban lub przymocowaną do głowy za pomocą sznurka z luźno opadającymi na plecy rogami. Kolorystyka i wzornictwo arafatki oraz ilość i rodzaj frędzli świadczą o przynależności religijnej, narodowościowej oraz wskazują region pochodzenia właściciela. W latach 30. XX wieku, kefija nabrała znaczenia symbolicznego i została powiązana z palestyńskim ruchem narodowym. Używanie jej przez Palestyńczyków podczas buntu wobec brytyjskich władz mandatowych, zaowocowało zakazem jej noszenia. Następnie stała się znakiem rozpoznawczym Jasera Arafata, zaś od wybuchu Pierwszej Intifiady, która trwała w latach 1987-1991, kolor wzorów zaczął świadczyć o politycznych sympatiach noszącego. Biało - czarna, „palestyńska” kefija została skojarzona z OWP i Fatachem, zielona z sympatiami wobec Islamskiego Dżihadu, zaś czerwona z socjalizmem i poparciem ruchów panarabskich. Warto wspomnieć, że żołnierze pełniący służbę w Iraku często zaopatrywali się w produkowane na potrzeby tamtejszych wojsk oliwkowo-czarne kefije, które pomagały pozyskać przychylność mieszkańców i chroniły przed pustynnym klimatem. Na szeroko pojmowanym Zachodzie najpopularniejsze stały się noszone na szyi niczym szal, biało-czarne, klasyczne chusty. Jednakże wraz ze wzrostem zainteresowania arafatkami pojawiło się wiele nowych wzorów i kolorów, które z tradycyjnymi kefijami mają niewiele wspólnego. Trzeba czasem się zastanawiać co takiego się na sobie nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmi
chyba nie sa modne, bo nigdzie w sklepach ich nie widac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziarenka2606
Nie rozumiem dlaczego niektóre osoby mówią,że arafatki są obciachowe?Dla mnie obciachem jest to,jak dziewczyna założy różowy paseczek,buciki na obcasikach,bluzkę przed pępek i uważa,że jest fajna.Jakbyście nie zauważyli to jesteście nietolerancyjni dla osób noszących glany,które mają własny styl!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja chodzę w glanach,noszę arafatkę i nie życzę sobie wręcz,żebyście pisali takie rzeczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arafatkowieclolek
Uwielbiam arafatki - sama mam ich kilka - oczywiście oryginalne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMorgana33****
Mi się nawet podobają do rockowego stylu,sama mialam w tamtym roku ale na wodstoku mi się zniszczyła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×