Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość Olcia81
Mam do was pytanie. Czy wy tez macie takie zmienne nastroje ? Od kiedy moje fizyczne samopoczucie zmienilo sie na lepsze to psychika wysiada. Czasami juz sama ze soba nie moge wytrzymac, nie mowiac o tym jak otoczenie zle na mnie wplywa. Wszystko mi przeszkadza, wkurza, doprowadza do szalu. Szukam zaczepki, zeby tylko sie z kims poklocic, a niestety najczesciej ofiara pada moj maz, bo jego mam pod reka. Wczoraj nawet zostawilam go i wyprowadzilam sie do mojego mieszkania.Praktycznie bez racjonalnego powodu. Zabralam pare ciuchow, kosmetykow, laptopa i wynioslam sie ;( Czy wy tez tak macie? Przechodzicie przez takie nastroje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia- ja czasami mam zmienny nastrój. Ale nie jest ze mną tragicznie :) Może nieraz jestem ciut nerwowa ale szybko przechodzi. Ostatnio z kolei jestem strasznie spokojna aż mężulek pyta się czy dobrze się czuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engi X
Ja to sie może tak na mężu to nie wyżywam tylko trochę mi sie nie chce z nim przytulać, calować go... Ale najbardziej to mnie drażni moja mama, nawet jak nic nie mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miewam humorki, staram sie wtedy w ogole nie odzywac bo wiem ze czasami mozna cos chlapnac glupiego i pozniej to boli cholernie te druga osobe... mnie tez szczegolnie irytuje mama i te jej madrosci ale jak juz mam jej dosc to krzycze ze nie wiem co mi sie z telefonem osttnio dzieje bo bateria mi pada i z glwoy po rozmowie :D jesli idzie o te przesady z kupowaniem wyprawki teraz mamy kupic tylko wozek bo wszystko mamy po coreczce, jesli bedzie dziewczynka to ubranek jej nie zabraknie bo do 2 roku zycia cora zgromadzila 6workow 120l ciuszkow (od chrzestnej ze stanow a nie ze ja oszalalalam) a jesli bedzie chlopczyk to wlasnie kuzynka ze stanow rok temu urodzila synka wiec powiedziala ze jak cos to odesle. W pierwszej ciazy mialam zagrozenie i na wszelki wypadek kupilismy juz wszystko na przelomie styczen/luty (termin na kwiecien byl) ale to glownie dlatego ze czekalismy na trzynastke :) poza tym kuzynka slala paczki ze stanow juz znacznie wczesniej wiec ubranka i akcesoria mialam dla malej juz w 7 mieisacu czesciowo zgormadzone. Teraz planuje sie rozejrzec ze rzeczami dla malucha juz na wiosne ale wozeczki przegladam z zamilowaniem - mam 2 typy, co myslicie??? http://www.allegro.pl/item157069814_wozek_mikrus_alu_sprint_fotel_gratis_wysylka_0.html http://www.allegro.pl/item156908627__hauck_wielofunkcyjny_ontario_2007_3_gratisy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizacja:) Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......16 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków......15. ....08.07.07....+2 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......16.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....16.....10.07.07..+1 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 moon............Asia..........30......Warszawa......15.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..20.....kujpomorskie....14... .13 .07.07...+2 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 ....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........31.......dolnośląskie..... 14...15.07.07...+1 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........13.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga.......Iga...........27.......Warszawa. ..... 13....23.07.07...+1 Dviki............Gośka......26....podkarpackie....13 . ...23.07.07...+4 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........13 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........12.. .30.07.07....+3 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 14....10.07.07..+2 paula21.........paulina.....21........małopolska......12 .....26.07.07 s-a-m-o-t-n-a..Olga........27.........Śląskie........15. ....04.07.2007 engi X...........Ania........26.......podkarp.........14....23.07 .2007 Olcia81..........Ola.........25........ślaskie.......... .14....18.07.2007...0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie jaki ja wczoraj numer zrobiłam... Miałam wreszcie z niecierpliwością oczekiwaną wizytę. Lekarz pobadał mnie, zrobił USG, pokazał rączki i nóżki. O wielkość nie pytalam bo w końcu potrafię odczytać ze zdjęcia. Lekarz zalecił mi nadal łykać folik i tam jeszcze parę rad.... Wsiadłam do samochodu, otwieram kartę ciąży ( gin zawsze wkładał tam zdjęcie) a tu nie ma. Albo zapomniał, albo gdzieś zgubiłam :(( no i teraz nawet nie wiem ile mój malutki mierzy. I znów musze czekać miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) ja dzis pierwszy raz wziełam procha od bólu głowy :( tak mnie rano bolała ze wziełam paracetamol. Niby pan doktor mowil ze juz w 4 mies można i dziecku nie zaszkodzi ale i tak mam stracha. Gdybym mogla zoastac w domku to bym nie brała tylko sie przytuliła do poduszki i czekala az przejdzie ale mam sporo do zrobienia w pracy i musialam sie zwlec z łóżka. co do tych humorków to ja tez mam, troszkę nerwowa jestem i pokrzykuje na męża bo on jest najczęściej pod ręka :D:D :D A najbardzije to mnie ostatnio zirytowała mama męża bo mi chciała imie dla dziecka ustalac, ale sobie nie dalam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tesciowka nie wkurza, bo jest bardzo chorowita osobka i caly czas jest w szpitalu, a mame mam za granica, wiec kontakt tylko wirtualny, coz pozostaje biedny mezulek, ktorego mecze strasznie. Dam mu teraz pare dni odpoczynku, niech chlopina nabierze sil na kolejne dni meczarni ;) A co do bolow glowy, to nawet nie wspominam. Jestem migrenowcem, wiec malo kiedy cos mi pomaga na te dolegliwosc. Teraz w tym stanie niczym nie faszeruje sie, bo wiem ze to i tak nie pomoze,a po co dzidzi zaszkodzic. Mam o tyle wygode, ze moge zostac w domku i nie musze pojsc do pracy, ale jakbym musial to nie wyobrazam sobie tego. Zycze powodzenia i trzymam kciuki. Oby tych bolacych dni bylo jak najmniej bo wiem co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko! 1 lutego mam kolejna wizyte u gin, to bedzie juz rozpoczecie 17 tc wiecie jakie badania robi sie wtedy, co pytac lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizacja...i poukładałam tebelkę wg przewidywanego przyjścia naszych maleństw na świat. Ally 23..........Natalia......23........Sląsk..........11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz........10....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk..........15.....01.07.07.. -1 s-a-m-o-t-n-a..Olga........27.........Śląskie........15. ....04.07.2007 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie...... 16 ....05.07.07....0 Istraa..........Aga...........25......Kraków...... 16. ....08.07.07....+2 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......16.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....16.. ...10.07.07..+1 moon............Asia..........30......Warszawa......15.. ..10.07.07...+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 14....10.07.07..+2 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 ....11.07.07...+1 nowa346......Magdalena..20.....kujpomorskie....14... .13 .07.07...+2 gosdan.........Gosia........31.......dolnośląskie..... 14...15.07.07...+1 Olcia81..........Ola.........25........ślaskie..........14....18.07.2007...0 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........13.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga.......Iga...........27.......Warszawa. ..... 13....23.07.07...+1 Dviki............Gośka......26....podkarpackie....13 . ...23.07.07...+4 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........13 ...23.07.07....+5 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 engi X...........Ania........26.......podkarp.........14....23.07 .2007 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 paula21.........paulina.....21........małopolska......12 .....26.07.07 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........12.. .30.07.07....+3 ja też migrenowiec, na szczęście stan błogosławiony wpłyną korzystnie i migreny pojawiają się znacznie rzadziej i są mniej nasilone, mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej...niestety 3 paracetamole (oczywiście nie na raz) poszły w ruch....z wielkim wyrzutem je przyjmowałam...ale troszkę zlagodziły ból..troszeczkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ciąża też wyleczyła jedna rzecz! Otóz zawsze w nocy bolał mnie krzyż i musiałam wstawac co by porobic skłony i sobie ulżyc. Po gimnastyce było już ok i ponownie sie kładłam spac. Tak było co noc :( Odkąd jestem w ciąży bóle przeszły :) Ani razu nie misiałam wstawac i gimnastykowac sie:) To może po krótce napisze skąd u mnie takie bóle były. Otóż jak miałam 12-18 lat mieszkała z nami babcia chora na Alzheimera i z siostrą pomagałyśmy rodzicom opiekowac sie. Niestety nie obyło się bez dźwigania chorej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jutro popołudniu mam wizyte u gina, razem z USG, badaniem przezierności karkowej i testem PAPP\'a. Mam pietra :( Juz ponad miesiac nie widzialam dzidzi i mam nadzieje, ze na USG wszytsko będzie dobrze.... Juz bym wolala byc na etapie czucia ruchow dziecka, bo tak to nic nie czuje i nie wiem czy wszytsko jest w porzadku. Nawet mdłości mi jakoś chyba przeszły. Trzymacje kciuki, zeby badania dobrze wyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik bedzie dobrze , nie boj zaby. Tylko z drugiej storny skoro tak sie boisz to po co ci ta przeziernosc i test pappa??? dziewcyzny czy ktoras z was nie sprawdzala tak jak ja przeziernosci czy wsyztskie badacie sie na maxa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o co chodzi z tą przeziernością i tym testem pappa? Bo ja o czymś takim to słyszałam tylko na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przezierność mierzy ginekolog między 11 a 14 tyg ciąży. Jest to raczej standard no przynajmniej w prywatnych gabinetach. Jeśli jest w normie to prawdopodonie dziecko nie ma wad genetycznych. Ale przekroczenie normy (chba 3mm) też nie daje pewności że dziecko będzie chore ale jest zwiększone ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, dzisiaj bylam u lekarza,miala zrobic badanie na przeziernosc,ale zrezygnowalam.Wlasnie ze strachu,ze cos bedzie nie tak .Jestem w 12 tyg i 5 dniu.Maluszek mierzy 66,6 mm,tak jak wyliczyl komputer.Lekarz powiedzial,ze najgorszy okres mam juz za soba.Maluszek skakal dzisiaj jak na trampolinie,odbijal sie od scianki i skakal w gore,smiesznie to wygladalo. Zycze wam ,zeby u was tez bylo w jak najlepszym porzadku,pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podobnie jak wy nie sprawdzalam przeziernosci, lekarz nic nie wspominal nawet na ten temat, a chodze prywatnie. jutro mam wizyte moze dowiem sie czegos wiecej, tez czekam jak franus albo zosia sie porusza i to poczuje bo jakos mi brak tej pewnosci co sie tam dzieje i czy wszystko ok jesli chodzi o biust ze zwyklego C zrobil mi sie duzy C a nawet D :) nie narzekam, ja jestem malutka 160 cm wiec to jest juz duuuzy hehe brzucho rosnie rano niewidoczny zbytnio ale wieczorem to jest niezlym balonem, kupilam sobie juz jedne spodnie z golfem, alenietety spadaja mi z tylka jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, co do badań na przezierność to też nie robiłam o to i tak niczego by nie zmieniło wierze że moje maleństwo będzie zdrowe. Anulka;ja też miewałam drętwienie rąk najpierw jednej teraz dwóch,raz cała ręka a raz tylko dłoń.Po tygodniu się nasiliło mimo że biorę magnez nawet jak to pisze to mi zaczyna drętwieć ręka.Wczoraj i dziś się budziłam w nocy niedość że na brzuchu już nie śpię to na boku z podwiniętą ręką też nie bo mi cierpnie.I nie wiem jak tu spać żeby się wyspać.Może wWy coś wiecie co zrobić aby nie drętwiały.Wizytę mam dopiero 6 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no to nie jestem z tymi badaniami sama :) ufffff bo juz myslalam ze wyrodna matka ze mnie :P wczoraj mialam wrazenie ze czuje jak mi sie bobas przemieszcza, takie jednorazowe wyczucie ruchow nie wiem czy cos znaczy, takie wrazenie jakby maluch podplynal pod sama skore i sie moooocno wypial - skora sie naciagnela na brzuszku i tak mnie tam fajnie laskotalo :) z pierwsza ciaza to pamietam zupelnie inny rodzaj ruchu bo to byl siarczysty kopniak po dokazywaniach z mezem ;) wiec nie mam jako takiego porownania... wsluchiwalam sie pozniej jeszcze w siebie ale wiecej sie nie powtrozylo zobaczymy jak bedzie dzisiaj tak sie cieszylam ze u mnie tak ladnie brzuszek widac a wczoraj nikt tego nie zauwazyl. najpierw uczennica taka ktora nie wiedziala ze jestem w ciazy a przyniosla mi papierzyska stwierdzila ze zupelnie nic nie widac i az sie przygladala i mnie na rozne strony wzrokiem mierzyla a pozniej sisotrzenica ktora przyleciala z usa i sie 6lat nie widzialysmy doprawila ze gdybym jej nie powiedziala przez telefon to ona by pomyslala ze ja sie najadlam wiecej... no ale i tak z brzunia jestem dumna :) dzisiaj na wadze znowu kg mniej. mam wrazenie ze ten jadlowstret to juz nie tylko od wymiotow i nudnosci ale po trosze i psychiczny bo sie boje ze przytyje. Ja w odroznieniu od wiekszosci z was mam spora nadwage i chyba mnie to gdzies tam zaczyna dreczyc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Dawno mnie tu nie było ale się trochę\"rozsypałam\",a zaczęło się od bólu zęba .Poszłam do dentysty i trzeba go było usunąć.Na następny dzień dość że bolało mnie okropnie dziąsło to jeszcze dołączył się ból agłowy i skoczyło mi ciśnienie do 150/100,wystraszyłam się tym ciśnieniem i poszłam na pogotowie no i zostawili mnie w szpitalu.Przeleżałam 3 dni i wypuścili mnie ze względu na bolące dziąsło ponieważ szpital nie ma podpisanej umowy z dentystami .Wyszłam ale ciśnienie nadal mam dość wysokie biorę dyhydrolazynę na zbicie ale na razie nie ma efektów choć już minęło 7 dni a le najgorsze są bóle głowy, które są nie do zniesienia najgorzej popołudniu nie wiem ile to jeszcze potrwa ale już jestem u kresu wytrzymałości. Ajeśli chodzi o wielkość dziecka w poszczególnych tygodniach to te wymiary są nie tak do końca pewne.Mogę to powiedzieć po sobie .Miałam robione usg przez swojego lekarza 8.01 i wg niej miało 61mm w 12 tc a porę dni póżniej jak leżałam w szpitalu zrobili mi ponownie usg 10.01 i lekarka powiedziała że dziecko ma 54 mm także dwa różne pomiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokopelasa-dzisiaj obudziłam się z 2 drętwiejącymi rękoma. Ale jak poruszam to całkowicie mi przechodzi :) Pojutrze idę do lekarza i z nim to skonsultuję :) Dam znac co mi powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do was.... ja czasem czuje jakies rozne kłucia w podbrzuszu raz w jednym msc raz w drugim i innego typu ciagniecia, np. kiedy wstaje z krzesla. nie wiem czy to normalne, macie tez cos takiego? jutro lekarza podpytam bo do tej pory twierdzilam ze to normalne, ale w sumie z nikim nie rozmawialam na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lojka - przykro mi z powodu zeba, mam andzieje ze cisnienie sie tez szybko uspokoi i nie bedzie cie denerwowalo juz wiecej. Na bole glowy to jedynie zimne oklady mi pomagaja, bardziej niz paracetamol blada - takie ciagniecia sie moga pojawiac w ciazy dopoki nie powoduja silnego bolu ani skurczy. na to gin da ci z pewnoscia nospe, tylko w zaleznosci czy to czeste i bolesne wtedy nospa forte 3x1tabl czy tez sporadyczne, wtedy nospa malutka 3 razy dziennie. Pamietam ze w pierwszej ciazy to mnie tak czasami ciagnelo ze az w pachwinie bolalo. teraz miewam raczej klucie tyle ze bardzo bolesne i polaczone ze skurczami wiec zrem sobie ta baskudna zolta przyjaciolke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ja dzisiaj tez od samego rana z bolem glowy chodze. Dla mnie zaczyna sie to robic normalnym stanem rzeczy, a jak budze sie i nie czuje bolu to odnosze wrazenie, ze to bonus, jakas nowosc ;-) Nawet w nocy dzisiaj lomot w glowie obudzil mnie. No i moge dolaczyc do grona dziewczyn z dretwiejacymi rekoma. Rano bardzo czesto jak sie budze to czuje w dloni mrowienie. Na basenie tez mi sie zdarza podczas plywanie czuc to samo w stopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia dzięki za stronkę :) Szukałam wcześniej czegoś podobnego ale nie znalazłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka prosze bardzo :) :) :) Ostatnio postanowilam, ze bede czytac takie rzeczy, a nie ciagle o tych badaniach i chorobach. Powoli dostawalam swira od tego. Milej lektury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja juz dawno przestalam czytac, wychodze z zalozenia ze im mniej wiem tym zdrowsza psychicznie jestem i tym lepiej ma sie malenstwo... co za duzo to jednak nie zdrowo... a stronka super. poczytam sobie od deski do deski jak tylko znajde zapal bo teraz to juz mnie wyrko znwou czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×