Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Ally 23..........Natalia......23........Sląsk..........11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz........10... .30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk..........15.. ...01.07.07.. -1 s-a-m-o-t-n-a..Olga........27.........Śląskie........15. ....04.07.2007 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie...... 17 ....05.07.07....-1 Istraa..........Aga...........25......Kraków...... 16. ....08.07.07....+2 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......16.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....16.. ...10.07.07..+1 moon............Asia..........30......Warszawa......15.. ..10.07.07...+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 14....10.07.07..+2 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 Edzia............Edyta........22.......Białystok......15 ....11.07.07...+1 nowa346......Magdalena..20.....kujpomorskie....14... .13 .07.07...+2 gosdan.........Gosia........31.......dolnośląskie..... 14...15.07.07...+1 Olcia81..........Ola.........25........ślaskie.......... 14....18.07.2007...0 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........13.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga.......Iga...........27.......Warszawa. ..... 13....23.07.07...+1 Dviki............Gośka......26....podkarpackie....13 . ...23.07.07...+4 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........13 ...23.07.07....+5 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 engi X...........Ania........26.......podkarp.........14....23.07 .2007 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 paula21.........paulina.....21........małopolska......12 .....26.07.07 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........12.. .30.07.07....+3 PRZY OKAZJI ZUAKTUALIZUJE TABELKE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia ja w ciazy poprzedniej mialam taka galopujaca anemie ze mi transfuzja grozila, probowali mi dawac zelazo dozylnie ale mam uczulkenie i jak sie na hematologii okazalo moj organizm nie przyjmuje zelaza (zerowe wiazania czy jak to sie zwie) . lykalam rozne preparaty (uwaga na zeby bo zelazo wyniszcza je koszmarnie zwlaszcza jesli w plynie czy kroplach masz) ale kiepsko szlo z podnoszeniem hemoglobiny i krwinek wiec dorzucilam produkty naturalne i tak podaje liste - jak bedziesz sie tego pilnowala to wyniczki ci sie poprawia tylko zaznaczam CODZIENNA porcja konieczna przez minimum miesiac... ja pozniej nie moglam patrzec na te rzeczy ale wyniki sie poprawily io to znacznie i juz nie spadly tak bardzo... no i bralam FEMINATAL oprocz tego wysztskiego aha podaje ci wersje minimalna (ja pilam po calej szklanie) 1/2 szkl soku z kiszonej kapusty 1/2 szkl soku pomidorowego (moze byc kupny aby z mala iloscia soli) 1/2 szkl soku burakowego (ja jadlam maniakalnie jarzynke z buraczkow i barszcz po 2 szkl dziennie nawet) pol torebki brokulow a jak dorwiesz swieze to minimum pol glowki pol torebki zielonej fasolki szparagowej jesli jestes wytrwala i przelkniesz to polecam szpinak, ja niestety nie dam rady go ani surowego ani w pacce ani nawet w salatkach czy nalesnikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia a jak masz chwile to wklep wyniki, rzuce okiem i powiem czy pani w lab miala racje biorac pod uwage ze ty babeczka w ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECZKA DZIEKI ZA ODPOWIEDZ. Z JEDNEJ STRONY TO MNIE POCIESZYLAS ZE POMIMO TAK SILNEJ ANEMII DONOSILAS CIAZE I TERAZ MOZESZ CIESZYC SIE ZE ZDROWEGO DZIECIACZKA ALE Z DRUGIEJ STRONY JAK ZOBACZYLAM TA LISTE TO JUZ MI SIE GORACO ZROBILO.... JEDYNA RZECZ KTORA LUBIE Z TYCH RZECZY TO SOK POMIDOROWY A NA POZOSTALE PATRZEC NIE MOGE :( JEDNAK JEZELI TRZEBA BEDZIE TO NIE MA WYBORU. MALENSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli pozostale rzeczy sa bleee to moze jeszcze sprobuj z sokiem wielowarzywnym, tyle ze ja robilam go sama w domu bo ten hortexowski to byl dopiero fuuuuuuuuuuuuuuuuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECZKA SLUCHAJ WKLEJE CI JE DOPIERO TAK OK. 19 BO TERAZ JESTEM W PRACY I NIE MAM ICH ZE SOBA. ALE WLASNIE TEZ SIE ZASTANAWIALAM CZY TA KOBITKA Z LABORATORIUM ZDAWALA SOBIE SPRAWE ZE JESTEM W CIAZY BO NA PIERWSZY RZUT OKA TO JESZCZE NIE TEGO WIDAC :) POZA TYM TO WKURZYLA MNIE BO JA STRASZNIESIE BOJE POBIERANIA KRWI I OGOLNIE WIDOKU KRWI I UNIKAM TEGO JAK MOGE A TA PANI ZROBILA MI TAKIEGO SINCA NA REKU ZE TRZESE SIE JAK PATRZE NA TO :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia morfologia spada - hemoglobina leci w dol czerwone tez a leukocyty wariuja takze spokojnie. W pierwszej ciazy mialam duze przeboje i ciagalam sie po hematologiach (u was w bialym na patologii ciazy najpierw w psk lezalam pozniej konsultacje z hematologiem byly bo nie wiedzieli co sie ze mna dzieje) no i troche o tych wyniczkach sie naczytalam i nauczylam sie czy jest powod do zmartwien czy nie. Aha czy mialas tylko morfologie robiona czy i dokladnie wyszczegolnienie zeby sprawdzic jakie sa ZELAZO, MAGNEZ, POTAS??? jesli tego nie mialas to tez trudno powiedziec czego ci tak najbardziej brakuje.... moze przy nastepnej morfologii na wlasna reke sobie todorob? ja co pewien czas i bez ciazy taka przekrojowke sobie robie Zajrze na necik ok 20tej to jak napiszesz wyniki to powiem co i jak moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIALAM CHYBA TYLKO MORFOLOGIE OGOLNA ROBIONA. TO JA CI WKLEJE TE WYNICZKI A TY JE SKOMENTUJESZ :) MAM NADZIEJE ZE MNIE POCIESZYSZ I JUZ SPOKOJNIEJSZA JUTRO BEDE SZLA DO LEKARZA ZEBY OBEJRZEC NA MONITORKU SWOJA DZIDZIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally 23..........Natalia......23........Sląsk..........11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz........10... .30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk..........15.. ...01.07.07.. -1 s-a-m-o-t-n-a..Olga........27.........Śląskie........15. ....04.07.2007 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie...... 17 ....05.07.07....-1 Istraa..........Aga...........25......Kraków...... 16. ....08.07.07....+2 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......16.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....16.. ...10.07.07..+1 moon............Asia..........30......Warszawa......15.. ..10.07.07...+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 14....10.07.07..+2 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 Edzia............Edyta........22.......Białystok......15 ....11.07.07...+1 nowa346......Magdalena..20.....kujpomorskie....14... .13 .07.07...+2 gosdan.........Gosia........31.......dolnośląskie..... 14...15.07.07...+1 Olcia81..........Ola.........25........ślaskie.......... 14....18.07.2007...0 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........13.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga.......Iga...........27.......Warszawa. ..... 13....23.07.07...+1 Dviki............Gośka......26....podkarpackie....13 . ...23.07.07...+4 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........14 ...23.07.07....+5 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 engi X...........Ania........26.......podkarp.........14....23.07 .2007 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 paula21.........paulina.....21........małopolska......12 .....26.07.07 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........12.. .30.07.07....+3 Cześć dziewczyny widzę że mari was to co mnie czyli fatalna fryzura. Ja jednak się zawzięłam i postanowłam nie farbować do końca ciąży może uda mi się zejść z pasemek i mieć jeden kolor. Motywacja jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A WLASNIE ODNOSNIE FARBOWANIA TO JA SOBIE BODAJZE W 10 T.C. ZROBILAM PASEMKA. MOJA FRYZJERKA KTORA TEZ NIEDAWNO URODZILA POWIEDZIALA ZE FARBA NIE PRZENIKA DO LOZYSKA. CHYBA JEJ WIERZE...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia-niedobor zelaza jest w ciazy dosyc czesto spotykany,ale powinno go sie wyrownac tabletkami,bo zelazo potrzebne jest do rozwoju dziecka.Ja mialam juz przed ciaza 9 hemoglobiny,ale dwa miesiace przed zajsciem w ciaze zaczelam brac tabletki i podskoczyla hemoglobina do 14,4.Niestety bralam przez 2 tygodnie magnez i spadla do 12,4.Nie wiem czy w polsce sa takie tabletki jak ferro sanol duodenal,to sa kapsulki.Ja zawsze po innych mialam bole zoladka,te sa jedyne,po ktorych nic mi nie dolegalo.Popijac tabletki szklanka wody z rozpuszczalna witamina C,bo witamina C wspomaga przyswajanie zelaza.Moze zapytasz w aptece o te tabletki? Zycze ci poprawy twoich wynikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia pasemka nie dotykaja skory glowy, jesli idzie o wszelkie farby, nawet glupie plyny do zmywania naczyn to niestety przenikaja przez skore i do lozyska pewnie takze. podobnie jest z paznokciami akrylowymi - kosmetyczki nie powinny ich robic, moga jedynie zelowe bo akryle smierdza i ten zapach przedostaje sie do maluszka. Te info mam od kolezanki kosmetyczki i kolezanki fryzjerki plus potwierdzone przez gina. Ja wlosy robie szamponem koloryzujacym loreal casting bez amoniaku, ale tez dopiero w 2 trymestrze sie na to zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZERZE POWIEDZIAWSZY ZEBY TA PANI Z LABORATORIUM NIE ZWROCILA UWAGI TO BYM NAWET DO GLOWY NIE WZIELA... MAM NADZIEJE ZE TO PO PROSTU PRZEZ CIAZE TA MORFOLOGIA MI SPADA, NO I ZE SPADA W GRANICACH NORMY :) ZA TO MOJ BRZUSZEK ROSNIE I TO MNIE POCIESZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mialam sie odezwac i podac wyniki mojej morfologii. Aneczko mam nadzieje ze niczego sie nie dopatrzysz :) otoz: leukocyty 7,40 tys/l erytrocyty 3,40 mil/l hemoglobina 11,50 g/dl hematokryt 34,20 % MCV 100,60 fL MCH 33,60 pg MCHC 33,80 g/ml RDW 13,00% plytki krwi 185,00 tys/ul MPV 10,30 fL Limfocyty 17,20 % mononukleary 7,40 % granulocyty 75,40 % mam nadzieje ze te wyniki sa w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia nie wiem jakie normy sa w twoim lab wiec podam jakie sa u mnie dla ZDROWEJ kobiety czyli bierzemy popraweczke ze w ciazy sa nizsze leukocyty - Ty masz 7,4 wiec jestes idealnie w normie- 3,5-12,5 (ja w pierwszej ciazy mialam pod 20 podchodzace teraz mam ponad 14) erytrocyty - ty masz 3,5 norma 4-5,5 - nieznaczny spadek ale to na skutek pewnie spadku zelaza, tezz norma w ciazy ze jest mniej hemoglobina - 11,5 - 12-16 - uwazam ze 11,5 to sweitny wynik jak na ten okres ciazy jeszcze, dopiero jak jest ok 10 to jest problem do zmartwien (czyli tak jak teraz juz u mnie) pozostale lapia sie w normach wiec mysle ze spokojnie mozesz sie nie stresowac a wyniczki czerwonych i hemoglobiny podrasowac mozesz nie tyle nawet co zelazem w tabletakch co odpowiednio dobrenym jedzonkiem i witaminkami ciazowymi (z tego co czytalam i slyszalam od roznych lekarzy najlepsze sa ELEVIT i FEMINATAL)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ufff już po wizycie...jak zwykle się stresowalam na maxa, czy wszystko OK, bla bla bla....i słyszalam BICIE SERDUSZKA, co za cudowny dzwięk...poza tym wszystko w porządku, no tylko morfologia kuleje, zresztą ja cale życie mam taką tendencję... ja zażywam żelazo w tabletkach o nazwie Sorbifer durules... i co ciekawe powiedziala oczywiście dodatkowo o soczku z buraków, wodzie z kapusty kiszonej....i WĄTRÓBCE, której staralam się unikać jak ognia. Powiedziałam, że naczytalam się o jej szkodliwości i w ogóle, a ona stwierdzila, że nie chodzi o to by jeść ją kilogramami, ale niewielka ilość nie zaszkodzi, a wręcz może pomóc. ja jutro fotnę brzusio i wrzucę, ale ten Aneczki mi się nie otwiera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istraa watrobeczka owszem raz w miesiacu, tyle ze ja nie jestem w stanie przelknac kawalka, moze mi sie uda do niej rpzekonac za pare miesiecy :) a co do fotki to juz mnie cos zaraz trafi wrrrrrr, wrzucam wszystkie mozliwe linki, moze ktorys odpali a jak nie to licze ze jak ktroas z was swoje foto wrzuci to mi powie jak to zrobila :D http://img217.imageshack.us/my.php?image=bebe2kf7.jpg [url=http://img217.imageshack.us/my.php?image=bebe2kf7.jpg][img=http://img217.imageshack.us/img217/6493/bebe2kf7.th.jpg] [url=http://imageshack.us][img=http://img217.imageshack.us/img217/6493/bebe2kf7.jpg]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie i u kolezanki odpalil ten pierwszy link, moze i wam sie w takim razie uda :) aaa i prosze nie pomylic brzuszka z moim odstajacym kuferkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- działają 2 pierwsze linki :) A teraz powiedz nam wszystkim jak wkleic zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba wejsc na www.imageshack.us nastepnie zaznaczyc wersje (monitor 15 cali np) stawia sie ptaszka ze nie chce sie rozdzielczosci widziec no i wyprac plik z dysku i gotowe :) a pozniej tylko z tych linkow na dole do wyboru - show image to friends (przedostatni) wybrac i tutaj wkleic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry wszystkim! Cos dzisiaj pustawo na forum. Czyzby wszystkie odsypiały nocna wichurę? Ale wiało we Wrocławiu!!! Dziś rano po drodze do pracy widziałam duzo powalonych drzew, nie mówiąc juz o przewróconych koszach, bariarkac, reklamach itp. Krajobraz po itwie. Ja sama sie budziłam kilka razy w nocy, bo tak wiało. Az dreszcze mnie przechodzily..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nie moglam spac do 2 rano bo jakos mi tak lyso bylo :) maz w delegacji a ja nie przyzwyczajona do bycia w domu sama z corcia... u nas wialo i dalej koszmarnie wieje no i leje. ludzie to juz nawet parasolek nie nosza bo nie idzie niesc zeby wiatr nie wyrywal i nie lamal. Nie puscilam dzisiaj malej do przedszkola (miala ja przyjaciolka odprowadzac bo ja dalej mam szlaban na wychodzenie z domu) bo jakos po wczorajszym powrocie do domu po kaluzach (jak to dziecko pod okiem cioci) jakis katar zlapala.... to jak dziewczyny co z brzuchowymi fotami??? czekam cobym sobie mogla poporownywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko co za koszmarna noc, myślałam że mi okno z futryną wyrwie a do tego ta burza. Nie wyspałam się za bardzo. Muszę sobies szczelić fotkę ale nie mam jeszcze aparatu cyfrowego mam tylko kamerę ale z niej wychodzą takie średnie zdjęcia. Dobrze że potaniały aparaty bo moje dziecko będzie miało piękną kolekcję fotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania tylko z tymi cyfrowkami to jest tak ze czasami zrobisz 30 zdjec a z nich ostatecznie wybierzesz 7 :) chociaz wychodzi to taniej to ja jedank w ajkims stopniu lubilam te zezy i krzywe miny na tradycyjnych klatkach filmowych :) nasza corka ma 5 lat, na komputerze ma folder z okolo 2tys zdjec w albumach wywolanych tych NAJLEPSIEJSZYCH cos ok 800 z haczykiem. Teraz nam sie marzy kamerka - w sumie to 600zl wiec pomyslimy moze kupimy chociaz ja nie znosze siebie ogladac ani slyszec z takich nagran ale dla dzieci byloby idealna pamiatka pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga bo brzuch jest duży!!! Ja też ide dzisiaj do lekarza ale o 16.00 i przyznaję że mam stracha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja tez po wizycie wczorajszej u gina. wyniki mam dobre co mnie cieszy. usg nie mialam robione, bede miala nastepnym razem, co nawet mnie ucieszylo bo nie bylo ze mna meza, a nastepnym juz razem bedzie wiec bedziemy razem ogladac. w kazdym razie sie dowiedzialam ze moja macica juz jest b. wysoko. aha pytalam o picie mleka, nie musimy pic duzej ilosci, jego zdaniem jedna szkanka wytarczy zwlaszcza ze bierzemy suplementy. no i moje czasem popuszczanie krwi z nosa tez sie okazuje w normie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×