Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mi tez sie tak wydaje ze metal jest lepszy. ja mam bardzo duze stloczenie zębów u góry - jedna dwojka rosnie sobie po prostu w podniebieniu i wg mojej orto aparaty kosmetyczne nie dalyby rady tego naprawic, a jesli by dały to w o wiele dluzszym czasie niz metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja sie zdecydowałam na metal, poniewaz dwie ortodontki powiedzieły ze maja kilka pacjentek z kosmetycznym i nie sa zadowolone z efektów, poza tym bałam sie ze z czasem moze sie przebarwiac i wyglądałoby to nie estetycznie, no i najważniejsze to , że płacąc nie małe pieniążki za aparat nie kierowałam sie tym co jest ładniejsze tylko tym co bedzie lepsze ,w sumie to nie ozdoba:-)chociaż moja przyjaciółka twierzi ze całkiem uroczo sie wyglada z blaszkami w buzi;-), pamietam jak pierwszy raz spojrzałam w lusterko to byłam przerazona, zastanawiałam sie co zrobiłam i jak strasznie to wyglada, ale po kilku godzinkach nie załowałam niczego:-), i do tej pory nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz nie mogę sie doczekać aparatu! Za miesiąc wizyta u orto. Mam nadzieję, że mi nie będzie kazała wyrywac piatek, bo jak tak to pójdę do innej. Jedyne co mnie przeraża w aparacie to to, że po jego ściągnięciu wada może wrócić mimo retencji :O :-( Romek - jak to jest z tym wracaniem wady. Jedna dentystka mi powiedziała, że po 25 r. ż. osoby juz na stałe muszą nosić ap. retencyjny :-( A i tak mimo to wada może powoli wracać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora wyśle Tobie moje zdjęcie żebys mogła zobaczyc okropna sterczaca jedynke na górze nie chce tu podawać adresu, ale jak ktoś by chcial to moge przesłac zdjecie i uwiez tez nie moge sie doczekać aparatu na górze:-), a jeszcze bardziej tego kiedy ten zab zajmie swoje miejsce:-)myśle ze jeszcze miesiąc bede czekała na górny aparat:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nieprawda, że kosmetyczny jest gorszy wypowiedziały się te, które mają metal i oceniły kosmetyczny jest niewiele droższy, jeśli dbasz o niego (sorrry.. o metal nie będziesz dbała??) to się nie odbarwi i nie zepsuje i wygląda o niebo estetyczniej od metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ale ja tylko powtarzam to co mówiła ortodontka, a nawet dwie, ja sie a tym nie znam,twierdze ze kosmetyczny wyglada lepiej, ale to nie o to tu chodzi jak wyglada tylko jak działa, a o metal tez dbam codziennie mała szczoteczka czysze kazdy zameczek dookoła:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już fotkę, dzięki. Ale masz duże białe ząbki!!! Nie to co moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem, niestety ale to prawda :) To jest opinia ortodontow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
że jest mniej trwały? a jakie są wyznaczniki trwałości? wiadomo, ze jak ugryziesz coz twardego to jest ryzyko uszkodzenia a w metalowym nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
aparatka moge prosic o zdjecie? :) Powiedzcie mi czy jecie cos czekoladowego? Bo ja si nie moge oprzec ale mysle ze jak dokladnie wymyje zabki to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora, moze i sa duże te moje zęby ale czy białe to nie wiem :-), mi sie wydaje ze raczej mam ciemna barwe kości ale nie robie z tego problemu, a moze to dlatego ze mam zółta koszulke na zdjeciu to sie wydaja białe;-) poza tym sa krzywe jak nie wiem co:-). Hiruni juz wysyłam fotke:-) Tak w ogóle to fajnie , ze istnieje takie forum, mozna sie wspierac i sobie pomagac, dzieki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
aparatka tych zebow tak bardzo krzywych nie masz jakbys zobaczyla moje to bys sie wystraszyla. Jejku ja tu mam chyba najgorsze ale wazne ze za jakis czas bede sie mogla do wszystkich szczerzyc :D Juz sie nie moge doczekac pierwszysch efektow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Ktos tu rozdawał zdjecia a ja zostałam pominieta - nieładnie ;) :) A nosi któraś z was mikrozamki albo ma zdjecie takich ?? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi please...
Hej.. mam 28 lat i nie mam krzywych zebow, ogolnie wyglada ze nie mam wady ale JEST! i to powazna bo kiedys bylam u ortodonty. mam przerost dolnej szczeki, w skutek tego polowa gornej szczeki jest jakby schowana za dolną.Zeby gorne chowaja sie za dolne. Rozumiecie mnie?;) zwie sie to ponioc dysplazja czy cóś.. Kolejna rzecza jest to ze przeskakuje mi zuchwa! co jakis czas mi strzela ;( Czy ktos z Was mialm (lub ma) ten sam problem? Napiszcie please, wybieram sie do lekarza, ale slyszlam ze leczenie tej konkretnje wady zgryzu (krzyzowego) wymaga czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22 moja koleżanka ma mini zamki i wcale tak wielkiej różnicy nie ma, podobno są o 30 % mniejsze :) Ale UWAGA: słyszałam o takim przypoadku, że zamki mini nie zrobią tego co normalne zamki. Pewna osba po jakimś czasie noszenia musiała zmienić na te normalne, bo nie było efektów. Wiadomo: większy zamek większa siła, większy napór na zęba i są efekty. No wiedomo drucik też tu robi swoje. Kumpela zawsze miała ten cienki i po dwóch latach dopiero orto wstawiła jej grubszy, od razu ruszyło. Jakby co to wybieram się do tej samej orto i od razu poprosze gruby drut! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja orto pracuje juz tylko na minizamkach. Podobno nie rozmiar zamka nie ma znaczenia, zamek jest tylko po to zeby trzymac drut, to drut sciaga zeby przeciez a nie zamek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
"zamek jest tylko po to zeby trzymac drut, to drut sciaga zeby przeciez a nie zamek" no właśnie, to jak jest z tymi metalami i plastikami? czy to naprawdę taka duża różnica, czy masz zamek plastikowy czy metalowy (w tej "trwałości") jeśli to właśnie drut prostuje zęby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak odnosnie dyskusji na temat wyzszosci kosmetycznych nad metalowymi i odwrotnie- bylam u 3 ortodontow, kazdy uwazal ze szybciej dziala metal, ze jest trwalszy i jego uszkodzenie jest tansze w naprawie:) ja chcialam kosmetyczny , ale mnie od tego pomyslu odwiedli wyzej wspomniani lekarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka.. w trwalosi- widocznie tak, latwiej zniszczyc kosmetyczny:) a jesli chodzi o dzialanie to nie mam pojecia jaka jest roznica, wiem tylko co mowia ortodonci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no właśnie bo moja powiedziała, że żadnej różnicy nie ma ja po pół roku mam prościutkie ząbki a też miałam nieżle cofniętą dwójkę, usuwane piątki i teraz tylko małe odstępy między 4 i 6 jak dla mnie suuuuper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
a gdybym w podstawówce nosiła to zdejmowane paskudztwo to już dawno miałabym równe ząbki... ehh :) ale efekt niezły - nawet orto mówi, że jak na "mój wiek" :) to super się prostują jak dziecku ale ja takie maleństwo jestem, jak dzieciak więc w sumie nic dziwnego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie mow o tych zdejmowanych, ja juz tez bylabym sto lat po leczeniu.. a tak to straszy mnie to paskudztwo z szuflady w lazience:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja też trzymam w łazience, różowiutki taki ze srebrnym brokacikiem;) kurczę, wysłałabym Ci foto tych moich zębów ale nie mamtakiego przed aparatem, tak żeby było je widać a już nawet nie chcę pamiętać jak TO wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nie ważne, czy różowy z brokaciekim czy niebieski, jak miała koleżanka, nic nie pomógł, tylko męczyłam się dwa lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×