Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hej, wczoraj byłam na pierwszej wizycie i założyli mi takie gumki co przygotują dziurkę na założenie aparatu który zakładany będzie w najbliższy poniedziałek. AAA boje się\\ jaki kolor gumek?? mam super panią ort nawet sobie o innych śmiesznych sprawach pogadałyśmy zaproponowała full kolorków ale to nie dla mnie:D tyle że jak mi gumki pokazała to większość są mocne (kolor mocny) być może znajde coś \"lekkiego\" na szczęście widziałam takie błękintne jak pokazywałam wtedy http://www.ortodonta.com.pl/grafika/gumeczka_4.jpg może z czymś pomieszam? w końcu chode do gimnazjum, moge se poszaleć! ;] tylko jedno pytanko- czy bardziej bolą te gumki co teraz mam czy sam aparat? bo teraz mnie strasznie rwie i boli;( a i narazie tylko góra chociaż mam proste ale po 3 miechach dół bo inaczej źle by mi się układały czy coś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha :D dziewczyny wyobrazcie sobie to: kilkanaście zadrutowanych dziewczyn :D :D ale by było ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine już wyjaśniam Ja leczenie zaczynam od drutu ciągłego,ale można też od tej \"plecionki\" którą nazywamy pentacut jest on najdelikatniejszy. Jeżeli pacjent jest wrażliwy to leczenie wygląda następująco: pentakat-niti 14(okrągły)-niti 18(okrągły)-niti 18/25(krawężny czyli prostokątny). Zmiana drutów co ok 3m-ce.ja zaczynam od 14 i po ok 3-6miesiącach zmieniam na krawężny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINA262
HEJ JA MAM 23 LATA MIESIĄC TEMU MIALAM ZAŁOŻONY CALY APARAT Z TYM ZE KOSMETYCZNY BO JEST MNIEJ WIDOCZNY I POWIEM CI TAK DOBRZE ROBISZ PRZED ZALOZENIEM MIALAM OBAWY ZE TO ZE TAMTO A DZIS ZALOZYLABYM GO 1000 RAZ BO WIDZE ZE JUZ SA EFEKTY I NIE JEST TAK ZLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek - ja mam do Ciebie pytanie: Czy powinno sie zmieniać drut - łuk co miesiąc przy każdej wizycie? Bo moja orto prawdopodobnie na początku noszenia aparatu tak robi, za każdym razem wymienia drut. Czy powinno się tylko podkręcać czy cos takiego? A drugi epytanie to: Czy trzeba co miesiąc chodzić na wizytę do orto, bo wtedy są efekty? czy to za często i niekorzystnie może wpłynąć na zęby? Do mojej orto przeważnie sie chodzi co 1,5- 2 miesiące, ale ja bym chciała równo co miesiąc :) Żeby szybko szło prostowanko. Proszę o odpowiedź....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, noooo marzy mi się takie spotkanie z Wami :) Nad morzem? Świetna sprawa! Słońce, plaża i pełno usmiechniętych lasek z aparatami ortodontycznymi:D Ale byśmy wzbudzały ciekawość innych:D Dora, popatrz, jeśli pojechałybyśmy nad morze, za jednym razem \"zaliczyłybyśmy\" wakacje i spotkanie integracyjne:) Jeny, ale się teraz podpaliłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka:) nie moge sie skupić na nauce kurde... mam w pokoju zajebistego, pół nagiego kolesia wiec lipa....-----------------> powiesiłam sobie mega duzy plakat 2Paca :P i jak on tak patrzy z tego plakatu to ja nie moge hihi :) nic mi nie wchodzi do glowy. dziś mam wolny dzień wiec postaram sie nadrobić zaległości... to już w piątek brrrr Dora, czytałam co napisałaś, ze zostałaś wyśmiana za błąd jaki zrobiłas! Lej na nich ciepłym moczem :) ja też kilkakrotnie zostałam na innych topicach wysmiana ze nie umiem pisac, gdzie ja sie kształciłam itp. Tu jest inaczej, tu jest kulturka totalna :) pzoa tym to forum ma słuzyć komuś i pomóc, ale niestety wchodzą na nie też ludzie którzy chcą kogoś urazic. downy.... co do spotkania,ja jestem za:) nad morzem nie bylam hohohohohoh i jeszcze dłużej .... może sie zgramy jakoś.... :) fajnie by było. pozdrawiam i wróce pewnie wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatu w zasadzie się nie podkręca,oczyszcza się jedynie szczeliny(slot)zamka i zakłada nowe ligatury ewentualnie dodaje inne elementy,drut ma kształt łuku idealnego i w zasadzie się go nie podkręca.W starszych metodach leczenia i owszem doginało sie drut ale dzis to już metoda archaiczna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się dziś sniło morze i przystojny serfer który uczył mnie pływac na desce, to co dziewczyny jedziemy;-)hehe A ja mam jeszcze między dwoma ząbkami jakąś spręzynke czy coś:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Romku, teraz juz przynajmniej wiem po co to wszystko.. Odnosnie zadowolenia-moja orto jest albo kiepska co musze z przykroscia stwierdzic albo bardzo zabiegana(im wiecej pacjentow tym wiecej kasy w koncu...) nie wytlumaczyla mi nic przed zalozeniem, nie powiedziala do teraz jaka mam wade i jak ja bedziemy leczyc,zalozyla i juz, kontrola i wymiana wszystkiego trwala 5 minut :/ nie bylo czasu na pytania.. generalnie nie wiem nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! SUNSHINE23 mnie juz po malu przestaja bolec...mam problem z twardymi rzeczami ale juz jest lepiej bo chocoaz usta moge oblizac bo wczoraj mialam z tym nawe problemy!:) kiedy masz teraz nastepna wizyte?? wyglada na to ze tak jakos podobnie mamy:):) jedno kolo za mna, jutro jeszcze jedno i egzamin:) nie ide dzis na skalki zeby sie uczyc i isc w miare szybko spac! ja mam do morza blisko! i bardzo chce was poznac osobiscie:) wiec jestm za:) Dora wszyscy mamy wpadki literowki itp:) ale najfajniejsze jest to ze tu nikt sie tym nie przejumuje! i tez za to Was lubie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 26 lutego jestem umowiona!czyli troche wczesniej!ale sie najadlam! ide umyc zeby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine, przykro mi moja ortodontka tez jest zabiegana ale zawsze o wszystko moge pytac i zawsze moge zadzwonic:-), takze jestem bardzo bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 jutro bedzie lepiej!ja wczoraj tak samo jak ty uwierz...a dzis i tak miekkie rzeczy jadlam...z aparatem doceniam znow ziemniaki bo sa miekkie i latwo sie nimi najesc...a przed juz prawie ich nie jadlam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 , ja widziałam już dawno. wedlug mnie najgorsza ze wszystkich czesci, a co? wybierasz sie do kina? nie polecam, poważnie.... lepiej sie przejsc na Pachnidło bo sama mam zamiar na to pojsc, podobno lepsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka22, ja z kolei juz dawnooo widziałam pachnidło- ściągnęłam juz jakis czas temu, podobnie jak pile z tym ze piła jest jakas lipna wersja i nic nie widac. na pewno pojde na deja vu bo gra moj denzel cudowny👄 a ze mi sie teraz nudzi to myslalam o pile wlasnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pachnidlo troszke mnie rozczarowalo, chwilami bylo przynudne. juz lepszy iluzjonista. jesli chodzi o filmy to ja kocham thrillery:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się:* a wczoraj ja miał zakładane te gumeczki z tyłu żeby jakieś miejsce zrobić i tak boli że wcinam gerberki dla niemowlaków:P w sobote impreza full wyżerka a ja? jak ja to wszystko pogryzę? ludzie ratunku;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Nawet nie zdążyłam jeszcze przeczytać co napisałyście. Właśnie niedawno wróciłam do domu. Nie miałam dziś wosku. Nie miałam czasu :) . Pomyślałam, że się przyzwyczaję szybciej jak nie będę go nosić :) . Poza tym często myję zęby i muszę zakładać nowy, a to długo trwa, taki uparty skubaniec. Rano prawie spóźniłam się na autobus (we środy tano jeżdżę na indywidualne, a tak chodzę piechotą do pracy). Strasznie chce mi się spać. Wczoraj mój Klaudiuszek (dziecko z indywidulanego) zobaczył, że mam pierścienie na zębach (mówię do Niego z bliska i szeroko otwieram usta, Klaudiuszek nie mówi). Obserwuje zawsze ruch moich ust, a wczoraj pękałam ze śmiechu. Tak zagladał mi do buzi, a w końcu włożył mi palce do ust, żeby sobie podotykać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23, widziałaś \"Identy\"(Tożsamośc\")????????? to jest wypasiony film. ja go ogladałam ze 13 razy i nie mam dosc. ale spoko, to topic o aparatach a ja jeszcze nie mam wiec spadam dalej do nauki :/ bleeeeeeeeee pozdr.dla wszystkich z kim nie miałam przyjemności dzisiaj sie spotkać na forum ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, kobitki i niekobitki! Ja dzisiaj lekki szok przezylam - jadac winda przez pare pieter sama, rozdziawilam sie w strone lustra i stwierdzilam, ze mam koszmarnie zolte zeby - z dnia na dzien, jest coraz gorzej!!! Myje zeby czesciej, iz zwykle, ale pewnie delikatniej ze wzgledu na zamki. Macie jakies rady? Jest coraz gorzej, zalamka... I jak mam komus wyslac swoje foty w aparaciku, jak wyglada jakbym zebow nie myla... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu dziś takie pustki? Pewnie wszystkie się uczą albo na randkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja nosze aparat od grudnia i juz jest poprawa :D musze nosić az 3kombinacje z gumkami ..... na poczatku wydawało mi sie ze coż one pomogą ale to naprawde działa :D. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×