Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Anka 29
do 1,5 roku - mam nadzieję ...że to się nie przeciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
Mam nadzieję, że nie wypadną mi zęby .............:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
Wystąpuje u mnie totalny brak optymizmu.......w tej sprawie. Drugi raz bym aparatu sobie nie założyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie próbowałam najpierw nitką, tak jak opisałaś, ale polała się krew, a gumka wyskakiwała niestety. W końcu jednak założyłam pencetami :) Aniu, 1,5 roku to nie tak długo. Ząbki będa proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 29
ząbki są proste .....ja nie mam 2, na ich miejscu sa 3 i je właśnie trzeba przesunąć na swoje miejsce i wstawić nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to już rozumiem. Ale jak już zdejmiesz aparat i będzie wszystko ok, to zapomnisz o tym co jest teraz :) . A póki co, przyzwyczaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Dziewczynki, ja też wskakuję do łóżka. Nie lubię spać sama :( Jutro czeka mnie długi dzień. W domu będę dopiero o 18,30 i tak do czwartku :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! biore sie za sniadanei z obawami...wczoraj dziekowalam sama sobie ze nie skusilam sie na kolacje...bo po obiedize wyszorowalam zeby bo jeszcze tak nei bolaly kolacji nie jadlam a przed snem bylam wstanei tylko zeby poglaskac!doslonie, no ale dzis? musze juz cos zjesc wiec nie wiem jak to bedzie, zobaczymy. dzis nie bede zagladac bo co raz wiekszego dola lapie przez ta nauke! milego dnia! trzymjacie sie!!! i witam anke:) a porzucony to mysle ze to ktos robi nam glupi zart....!!!!! ski jest masa stron z aparatam, mysle ze powinnas poczytac troche o aparatach i wtedy bedzie ci latwiej, a jak bedizesz miala jakies nei jasnosci to chetnie ci pomozemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dawno mnie tu nie było. Dzisiaj idę do dentysty i mam nadzieję że skończy się moja walka z szóstka po kanałówce i umówie się na założenie aparatu. Witam nowe koleżanki i porzuconego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewcia Ty mnie nie strasz ja mam dziś wizyte:( i wcale nie chce żeby mnie bolały zębuchy;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudyna99+
a ile kosztuje aparat taki przezroczysty dobierany do koloru zebow, taki ktory najmniej widac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 mam nadzieje ze u ciebie bedzie lepiej niz u mnie...ale na wszelki wypadek jak wrocisz z wizyty i nei beda ciebie tak jeszcze bolaly zeby najedz sie na zapas:) ja dzis poki co tylko sniadanie i jesli dam rade to na tym poprzestane... tylko bedzie ciezko bo musze sie uczyc a z czegos trzeba energie czerpac no nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( ja tez musze sie uczyc:( a od 8 jakies debile lataja mi z pilami pod domem i tna drzewa (stuletnie klony) wiec juz mnie boli glowa (5 godzin halasu) do tego wkrotce dojdzie orto i juz widze moja nauke:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
wyżalę się trochę .. poszłam do dentysty żeby sobie wyczyścić ząbki przed wizytą u orto. no i okazało się, że praktycznie wszystkie plomby nadają się do wymiany - były nieszczelne :((((( 5 zębów - i w sumie jeszcze nie wiadomo czy to drobne poprawki czy już coś nieładnego się tam porobiło :( w ogóle te ściśnięte zęby są strasznie trudne do pielęgnacji - ale coś mi się wydaje że to poprzednia dentystka zrobiła coś nie tak skoro trzeba wymienić te plomby grrr :( i w sumie bardziej niż cierpienie przy borowaniu i zastrzyku :( denerwują mnie dodatkowe nieplanowane wydatki no i teraz boję się, zeby znów coś nie było źle zrobione :( bo przy ewentualnym aparacie nie będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przpraszam za zmianęnicku ale tamten ktoś sobie zastrzegł. Dora odnośnie kolorów aparatów to podzieliołem je na kosmetyczne (tutaj kryształ,ceramiczne,szafirowe)i metalowe(stalowe,pozłacane) Jak ciekawostkę podawałem że są zamki!!!! w całości jakimś kolorze(nie mówię o gumkach) widziałem na chyba rosyjskiej stronie takie fajne niebieskie i inne,może Tobie uda się znaleźć i tutaj podrzucić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co , mnie aż tak nie boli po wizycie szczeka, ostatnio mnie bolało jakies 3 dni i przeszło, ale jadłam normalnie:-), troche jak myłam bolało to na ten czas odstawilam szczoteczke elektryczna, teraz juz jest normalnie szoruje porzadnie i zjadam wszystko, dziś była nawet chrupiaca zapiekanka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze wam aparatki po wizycie nie bedzie az tak cieżko, Kewcia trzymaj sie dzielnie i rób sobie jaedzonko jak dla dzieci:-), ja wszystko gniotłam na poczaku, ziemniaki warzywa co sie dało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilia*
ale mnie ząbki bolą eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to dzisiaj za pustki? Nawet jedna stronka nie zapisana? Uuuuuu... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Czyli są zamki w jednym kolorze. Raczej nie chciałabym nosić jakiegoś koloru przez dwa lata bez niemożności zmiany go. Wolę już przezroczyste. Ale miałam długi dzień i męczący dzień, porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to po pierwszej kontrolce- orto byla zachwycona \"postępami jakie poczyniają zęby\" moje zęby oczywiście:P nie mialam mozliwosci umycia ząbkó po odrutowaniu ponieważ cala moja wizyta trwala z 5 minut może:) zmieniła mi drut- wczesniej byla taki jakby krecony, zwiniety coś jakby, a teraz mam prosty, taki jak w aparatach na noc:) i niebieskie gumki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Mam pytanie - czy wszystkie plyny do plukania ust sa takie ohydne? Nie pamietam, kiedy wczesniej plukalam, po prostu myje zeby (no i nitkuje) i jezyk pasta do zebow. Plynami sie dlawie i nie umiem gulgotac ;) no i wiekszosc jest mietowa, a ja nie znosze miety... Ale jak juz mam aparat, to kupilam plyn do plukania paszczy. Ohyda! Jakis cytrusowy... Wyplukalam go woda, bo nie zasnelabym.... Za to jak sie obudzilam rano, to pierwszy raz w zyciu stwierdzilam,ze mam koszmarny oddech - jakbym detki rowerowe cala noc przezuwala. Fuuuuu!!! Poprosilam kolege,zeby sprobowal,czy ten plyn jakis inny (on jest wielkim zwolennikiem plynow, zwlaszcza mietowych) i powidzial,ze te same ohydztwa wyczuwa w tym plynie, co w mietowych. Chyba odpuszcze... Pomijam to,ze mnie strasznie paszcza piekla... I ten oddech rano... To juz bez mycia zebow bym nie miala tak koszmarnego oddechu! Moze jakimis ziolami bede plukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, ja płuczę elmexem pomarańczowym i nie jest aż taki paskudny, ale też nim nie gulgoczę tylko go tam przelewam po zebach troche i jest ok:) chociaz dzi gadalm z orto i powiedziala ze cale te szopki z myciem zebow jakims specjalnym to jedna wielka farsa, mowila tez ze tak naprawde lepiej jest umyc zeby porzadnie dwa razy rano po sniadaniu i przed snem niz je molestowac co chwile. powiedziala ze nie wymaga od swoich pasjentow zeby myli zeby co 5 minut i jak na razie nie spotkala sie z prochnica(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale literowki:/ pacjentow oczywiscie, dzis nie dzi i gadalam a nie gadlam kurczak ja nie wiem co z ta klawiatura jest- laptop mi sie sypie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Kociulinda jak dla mnie wszystkie płyny sa okropne uzywałam jakis mietowych- na opakowaniu było napisane zeby nie rozcieczac, wiec jak uzylam 1 raz to myslalm ze mi zaraz cala buzie wypali Pozniej mieszlam z wodą - 1/3 plyny 2/3 wody ale i tak nie dalam rady, a po 10 sekundach mialam odruchy wymiotne, wiec zrezygnowalam z "przyjemnosci" :P uzywania plynów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ATENA 86
Siema.Tez nosze aparat.Mam biale zamki i jak mowie to wogole nie widac ze mam aparat dlatego wiele osob nawet nie wie ze mam aparat :D jak siw smieje to widac,ale ogolnie wyglada to bardzo dobrze.Jestem bardzo zadowolona.Zeby mi sie juz duzo wyprostowaly.I ogolnie to bardzo lubie aparat.Strasznie sie przyzwyczailam.Jak mi zalozyli to bolalo przez tydzien.A pozniej tylko raz po zmianie luku a tak po normalnej wizycie to nie boli wogole.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×