Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

heh nom poszukuje tych ligaturek, a w sklepach stomatologicznych powinni je miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni mnie nie bylo a tu tyyyle napisane?:) Nie nadazam z czytaniem:) Juz sie nie moge doczekac poniedzialku i tego co mi powie moja Pani otro:) Don jak sie czujesz z aparacikiem, jak dlugo go juz masz?? Nie sadzisz, ze powinnismy miec tu jakies szczegolne wzgledy wsrod tylu kobitek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede miał aparacik Ja tez sie nie wyrabiam z czytaniem jak mnie nie ma, wiec opuszczam sobie hehe :) A co szczególnego traktowania...... och wy nasze wspaniałe rodzynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik ........ no masz racje powinniśmy miec specjalne względy:) a z aparatem się dobrze czuje i nie narzekam mam go od kwietnia w pazdzierniku będę zakładał na dolną szczękę :) też kosmetyczny więckolejny wydatek:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik ........ no masz racje powinniśmy miec specjalne względy:) a z aparatem się dobrze czuje i nie narzekam mam go od kwietnia w pazdzierniku będę zakładał na dolną szczękę :) też kosmetyczny więckolejny wydatek:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej! doczekałam się! mam aparat od 12 muszę Wam powiedzieć, że całkiem całkiem i z wyglądem i z bólem;) boli mniej niż przy separatorach. Wziełam różowe gumeczki są świetne! nastepna wizyta 7 listopada dopiero:) a co do tego, czy aparat się wbija w nocy w poiczki, to właśnie mówiła mi o tym orto i jak dawała mi ten wosk to powiedziała, że mam go przyklejać jak coś będzie obcierać , A ZWŁASZCZA W NOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pisząc, że od 12, miałam na myśli godzinę a nie 12 września jakby co :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojego pudełeczka z woskiem nawet nie otwarłam jeszcze i już na pewno nie będę musiała tego robić :) na szczęście :) mogę komuś oddać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba przykleję sobie ten wosk, bo strasznie drażni mnie to coś od środka pierścienia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też przez pierwsze dwa dni drażniło troszkę, ale starałam się po prostu mniej mówić, a jak już musiałam coś powiedzieć to skupiałam się na wymowie, żeby nie plątał mi się język w pierścienie :) więc obyło się bez klejenia, maści, płaczu i krwotoków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja starałam sie obklejać tym woskiem jednak mnie wkurzało to ze sie nie da przykleic i sie odkleja co chwila wiec zniosłam te obtarcia, a teraz to jest juz ok, od czasu do czasu cos tam przetrze ale sie zachartowałam hehe ;) a wy chłopaki z jakiej racji macie miec specjalne traktowanie co?? A ja myslałm ze mamy równouprawnienie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebolka
hej, tez bede mał apracik, do ktorego orto chodzisz we wroclawiu, bo ja tez z wroclawia i nie mmmoge sie decydowac doo jakiego orto choidic ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:)ja bede miala aparat od wtorku:)na razie mam jakies gumki miedzy zebami z tylu i mnie sytasznie wkurzaja:/na poczatku jak mi je zalozyla to mnie strasznie zeby bolaly i nie moglam jesc:(nawet nie chce myslec co bedzie po zalozeniu aparatu:(ortodontka mi powiedziala tak:\"zanim pani przyjdzie zalozyc to niech sie pani pozadnie naje\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia Nom ja tez ci radze sie najeść ja gdybym wiedziała ze przez tydzień nic pożadnego nie zjem tez bym tak zrobiła hehe, ale przy zakładaniu dołu bede o tym pamietac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede miala dol ale sciagany...ale ona mi powoiedziala ze dopiero jak sciagne gore:/nie wiem czemu...a ja bede sie zywic na kaszkach:Djuz powiedzialam mojemu chlopakowi ze jak wracam ze szkoly od wtorku ma codziennie byc kaszka juz gotowa dopoki nie wroci do pracy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebolka
ja widziałam ich strone ale tam troche drogo w sumie jest z tego coo slyszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Witam was po długiej przerwie (jak zwykle) . Mam pytanie : Otóż jak długo trzeba nosić hyrax ? Bo niestety to będę nosiła na górę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi ja nosze hyrax 2 miesiace juz na gore i do 6 miesiecy bede nosic czas pokaze ale do kazdej osoby jest indywidualnei niektore osoby nosily tylko 2 mesiace i juz mialy aparat zakladany .. pewnie jak ja masz niedorowzwinieta szczeke gorna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Megi u mnie to tak wygląda, że 24 września idę ściągać hassa i od razu orto zakłada mi hyrax a także pierścienie. Od razu mam moec także założony aparat stały na górną szczękę, o ile jeszcze troche wyciągnę szczękę specjalną maską :// która strasznie mnie uwiera bo cofnęły mi się dziąsła na dole i odbijają mi sie korzonki zębów na wew. stronie jamy ustnej... koszmar :// Powiedz mi Megi czy sepleniłaś ? Ja w gruncie rzeczy mam hassa i już nauczyłam się mówić z nim , i teraz nie wiem czy od nowa będę musiała się uczyć mówić. Dodam, że w poniedziałek 24 mam zakładanie na 8.30 rano a później muszę iść na resztę lekcji do szkoły i nie wyobrażam sobie, że się z nikim w szkole nie porozumiem. Z góry dzięki za odp :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi eee hyrax to nie taka faja sprawa ;) ja nosilam 6 tygodni ;P przezylam jak widac ale nie bylo kolorowo :( 2 tygodnie uczylam sie mowic :D plulam jak nie wiem co :D sliny mialam za duzo w buzi sie nie miescilo wypowiedzenie 5 wyrazow bylo dla Mnie klopotem ;D Ja po zalozeniu nastepnego dnia szlam do szkoly i jakos dalam rade powiem szczerze ze tak zaraz bym chyba nie poszla :| bo jednak dyskonfort byl ;) z jedzonkiem tez nie bylo prosto :( ale kazdy daje rade ;D byly tez smiechowe sytuacje kiedy pani od angielskiego wziela Mnie do odp :D hahaha ;) bedzie dobrze :** a Miałam napisac nazwe tego plynu No to coolming listerine czy jakos tam nie pamietam ;D Noo .. ale w rosmanie napewno jest dostapny taki niebieski i wstretny ale co nie dobre to i skuteczne;) a past uzywam roznych bo mam az trzy :D elmexa i dwie blendamet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia a hyrax rozszerzył Ci szczękę? Wiesz ja mam hassa na ząbkach i on mi rozszerzył a chciałabym mieć jeszcze szerszą więc mogę się spodziewać, że hyrax mi ją jeszcze rozciągnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze:) witam przy kończącym się weekendzie ja się najdałam właśnie bo jutro o 10 zakładam aparat czekam:) tairaa - miałam właśnie pytać jak twój aparacik? ja się nie mogę starsznie doczekać a weekend mi mijał poza tym że w sobote byłam na egzaminie to później az do dzisiejszego wieczoru na całowaniu z chłoapkiem i innych takich przy okazji bo go nastarszyłam że jak mnie teraz będzie boleć szczeka i wogóle wszytsko w buzi to moge nie mieć ochoty na całowanie nawet a jak było suuuuuper;) a w takich normalnych zwyczajnych aparatch to nie ma tam nic od środka o co mógłby się język zaczepiać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m___ hej!:) mój aparacik extra, bierz tylko kolorowe gumeczki, ja mam różowe:D ogólnie zęby bolą mniej niż przy gumkach, już go prawie nie czuję tylko daje się we znaki przy jedzeniu. no i jeszcze jeden minus... strasznie mam poobcierane policzki od wewnątrz,... aż do krwi.. no i właśnie niestety przy pierścieniach jest takie coś od strony języka, co też bardzo obciera:( mam nadzieję, że starczy mi wosku i to minie! :D Pozdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi... ja nie seplenilam ale mialam problemy z polykaniem czegokolwiek nie mowiac juz o spaniu i oddychaniu prawidlowym ale szybko sie naucyzlam przesuwac jezykiem pokarm na koniec podniebienia i jem wszyskto co sie rozpuszcza denerwujace bylo tylko jak mi weszlo cos pod plytke a hyrax naapewno Ci rozszerzy szczeke ja nie seplenilam chodz Ci sie tak wydaje ale mowisz normalnie nikt mi nie powiedzial ze seplenie chodz sie pytalam w pracy najpierw bo mialam takie uczucie powodzenia ja 24 mam wizyte kontrolna u ortodontki zobaczymy czy mi sciagnie hyrax juz czy nie ale pewnie nie bo to ma az bolec potem i zachodzic na dziasla a narazie tak nie jest... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×