Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a nowo zadrutowanych prosimy o foteczki by dołączyć do stopeczki och ale mi sie rymło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi mowila zeby ogolnie ograniczyc do minimum spozywanie napojow gazowanych. Klamaja a Ty ile juz masz aparacik? kolo 2 miesiecy juz bedzie, nie? jestem ciekawa czy po naciaganiu bedzie bardzi bolalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabines Pierwsza moja kontrolna wizyta polegała na zmianie gumek i powiedzmy okreceniu drucika lekko, inne dziewczyny miały go zmienianego i po tej wizycie nie bolało tylko troche zabki były odretwiałe tak z 1-2 dni :) A mam juz nom z 2 miesiace jak widac :) Natalia my mamy fotki an fotosik.pl , mozesz tam sie zapisac :) badz dodac zdjecie bez rejestracji- jako anonimowa osoba, tylko jak ci sie załaczy to skopiuj linka bo potem mozesz fotki nie znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dziekuje:):)w szkole juz sie smieja ze bede swiecic na odleglosc:Pa w noicy nie bedzie trzeba swiatla zapalac bo moj aparat bedzie swiecil:Pa ja sie nie przejmuje bo bede miala potem proste zabki a naprawde mam bardzo krzywe:(jakbym sobi nie radzila z zamieszceniem fotek(bo nigdy czegos takiego nie robilam)to sie was poradze jesli moge...:)ale to jutro bede kombinowac zaraz robie zdjecie moich zabkow ostatni dzien bez aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia hehe ze mnie tez sie znajomi nabijali, ale tak zartobliwie, a ja sie nie obrazałam :) sama o sobie mówiłam ze mam kaganiec na zabkach :) i tkwi w tym troche prawdy bo na poczatku cieszko było cokolwiek ugryżc hehe :) Nawet moja mnie nie wsparła- jak powiedziałam ze bede miała kolorowe gumki, to odparła ze bede wygladac jak \"clown\" a mnie sie one podobaja i nie obchodza mnie głupie komentarze innych, zwłaszcza tych co maja krzywe zeby, bo to ja sie bede kiedys smiała ostatnia -jak bede miała juz ładne zabki a oni nie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m____ ha ha Ja tam miałam hyraxa i usowane zęby nie mam trzech 6 :P i jednej 4 :D a do tego mialam jeszcze hyraxa ;) Hmm w sumie to chyba mialam mala bo jak ortodontka mi robila wycisk to zamiast takiej normalnej foremki uzyla takiej malej dla dzieci do lat 12 :| nie wiedzialam czy sie smiacz czy moze plakac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don tak jestem z wildy, do orto chodze na Jerzego sabiness to nie je sie pytalam o palenie papierosow, ale nawet nie pale i nie mam zamiaru a ja jestem ciekawa jak moi znajomi zareaguja na moj aparacik, bo wlascieiwe prawie nikt nie wie, w srode sie spotkamy wiec okaze sie co powiedza co do zdjecia zabkow, juz zrobialm ale jakies takie brzydkie wyszly, musze zrobic jeszcze raz, pokazac zeby byly ladniejsze :p, bo troche mi wstyd klamaja- podziwiam ze dalas zdjecia z twarza, ja nigdy bym sie nie odwazyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klamaja ja sie nie przejmuje:Poni tez zartobliwie to mowia ale kumpela powiedziala wprost ze jak mnie zobaczy to nie bedzie mogla sie powstrzymac od smiechu:)i ja to rozumiem bo pewnie tez bym tak zareagowala:Pi nie obrazam sie na nikogo:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
don zgadzam sie - wilda rulez a tak dokladniej to jestem z debca (a raczej ze swierczewa), wiec za bardzo nie czuje ze mieszkam na wildzie, bo jak sie ktos pyta to odpowiadam debiec :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi Do pokazania fotki z twarza nie trzeba odwagi, z reszta nie wiem czemu wiele osób sie tego boi, przeciez kilkadziesiat osób codziennie pokazujesz swoja twarz ;) a pozatym i tak sa małe mozliwosci-jedynie wsród poznaniaków ,ze ktos mnie spotka albo ze rozpozna w rzeczywistości :) Pokazuje tez swoja twarz by inni mogli zobaczyc jak sie aparacik prezentuje razem z twarza- jak widac kolorki :) i wade Natalia z pewnascia oprócz milych żarcików, dostaniesz i komplementy- ze fajnie aparacik wygląda na ząbkach, zwłaszcza jak sie ma kolorki ;) Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te gumki kolorowe to za darmo czy jak??bo ja jeszcze zielona jestem:Pnie wiem w ogole czy mi sie podobaja tak gumki:/chyba nie bardzo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia - no to chyba masz maleńką buzię rzeczywiscie natalia - a kolorowe gumki są super tylko jest wada starszna taka że chodzisz w jednych minimum miesiąc:( ja bym wolała częściej zmieniać te kolorki, a one są normalnie jak kazde inne gumki w cenie aparatu czy wizyty, więc szalej spokojnie z kolorami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89_06 za kolorowe gumki nie trzeba nic dopłacać:) mi się kolorowe o wieeele bardziej od bezbarwnych i szarych podobają;) od razu aparacik wygląda weselej. a ja nie spotkałam się jak narazie z żadnymi żartami na temat mojego aparatu. w szkole byli zaskoczeni, że mam aparat, bo prawie nikt wcześmiej nie wiedział. ale mówili, że bardzo fajnie wygląda. także baardzo się cieszę i już pokochałam moje żelastwo;) aha no i wcześniej zastanawiałam się, czy będę się wstydziła mówić w aparacie, czy będę starała się go ukryć. a teraz, kiedy już go mam ani razu nie pomyślałam, żeby zacisnąć usta. wręcz przeciwnie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze wezme gumki:):)tylko jeszcze nie wiem jaki kolorek:/chcialabym nie taki mocny tylko zeby troszke metal zaslanialy...moze jakies niebieskie tzn blekitne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia 89 ja mam różowe gumki, jak już pisałam i właśnie są bardzo delikatne, nie rzucają się w oczy a jednak je widać;) polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m___ ale masz ładny kolor gumek:) i takie białe zęby... moje jakoś tak się zółtsze w aparacie wydają;/ a powiedz mi, czemu masz taki inny drut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie wiem...nie przyglądałam się ze inni mają inny drut. zaraz popatrze. ja mam teraz tak ze czesc zabki do dziur po wyrwanych piątkach mam osobno zadrutowane żeby one mi się naszły do tyłu a szóstki i siódemki mam osobno zeby one sie za bardzo nie przesuneły do przodu wiem tylko ze mój drut jest dośc ostry i jak np przed chwilą myłam buzię i jak dotykałam rękami buzię w okolicy ust to czułam to vałe żelastwo pod spodem bardzo i jak wycierałam buzię to też bałam się zeby sobie za mocno skórą po tym drucie nie przejechać a przedemną pierwsza noc z aparatem, troszkę sie boję a moja bile na zębach - sama się zdziwiłam ze są takie białe;) ale wiem że teraz będe maxymalnie o nie dbac i będą jeszcze ładniejsze, tylko jeszcze musze sobie kupić szczoteczkę i pastę taką do torebki żebym miała czym myć będąc poza domem myślę tairaa ze jak będziesz dbac teraz i pożądnie czyścić to będzie ok bo tak jak się nie ma aparatu to się jednak na to pucowanie ząbków nie zwraca takiej uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam drucik taki jakby skręcany - a wy?? taki prosty zwyczajnie - jakby żyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m________ kolorek gumek masz świetny bardzo fajnie to wygląda, będziesz spała spokojnie ja nie miałam problemu ale wiadomo każdy inaczej wszytsko przechodzi pozdrawiam nowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89_06-> to, że będziesz miała gumki, to jest pewne prawie na 100% (czasami tylko zakładają aparaty z drucikiem zamiast gumek). DLatego nie masz się co nad tym (czy założyć gumki) zastanawiać :P Tylko ich ewentualny kolor powinien dać Ci do myślenia. Gumki to nie tylko ozdoba. One trzymają drut, który pełni główną rolę w prostowaniu się zębów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m___ no myśle, ze nocy nie masz się co bać;) ja mam drucik taki prosty, może inni mają inaczej, nie wiem dlatego się pytam;) a no własnie bardzo ostre to wszystko a najgorsze są pierścienie. a właśnie.. czy Wam też np górne pierścienie dotykają dolnych zębów? bo u mnie tak jest i boję się, żeby mi się coś z dolnymi nie stało, żeby się nie odłamały:/ ale mam buzie poharataną:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLA mnie nadal najgorsze uczucie to \"ruszające\" się \"1\", ech o chlebku wpracy muszę na razie zapomniec, jogurciki i łamana drożdżóweczka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem po konsultacji :) Juz za nieco ponad tydzien zostane pelnoprawnym rodzynkiem :) Nie wiem czy sie cieszyc czy nie bo chcialem koniecznie kosmetyczny ale Pani orto dzis mi go zdecydowanie odradzila mowiac, ze przy mojej wadzie najlepsze efekty da Damon.Inaczej trzeba by usuwac wszystkie czworki. Wybralem Damonka z takimi pol estetyczni zamkami -jesli mozna to tak nazwac:) Pol zamka przezroczyste a druga polowa metalowa to miejsce na drucik. Mam nadzieje, ze bedzie oki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te blekitne gumeczki sa swietne :) i wlasnie o takich ja mysle jak bede miala zmaine gumek, tyle ze na zmiane z fioletem :D a co do drucika to ja tez taki mam :) taki krecony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m____ fajnie wygaldaja twoje gumeczki :) natalia kolorki naprawde upiekszaja aparacik zobacz sobie na mój albumik jak mam załozone srebrne gumki to taki zimny sie wydaje aparacik a z kolorowymi od razu daje milsze wrazonko :) Doradzam ci na poczatek jasny róz albo błekitny, i jeden kolorek a nie jak ja- 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×