Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość myśle o założeniu...
hej dziewczyny... dawno tu nie zagladałam i nie bardzo mam zcas by czytać kilak stron w stecz ale pamiętam że pisałyście coś o depilacji laserowej i któraś z was miaął napisać jak efekty:) czy może napisać lub powtórzyć co napisała jeśli już o tym pisała ;) barzdo mi na tym zależy. aa no i ceny zabiegów i jakie miasto- pamiętam że jakieś małe... albo podajcie stronke na której była o tym mowa... papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No miałam dylemat i to niemały...Ale teraz wiem jakie wezmę, ale wy sie dowiecie dopiero na zdjęciu:P dostałam dzis na w-fie kijem od hokeja w nogę...booli; kostka cała że tak powiem spuchła i wygląda jak piłka do golfa...au:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet Współczuje , kiedyś dostałam w palec aż krew sie polała!! A co do gumeczek, to lepeij ze nie mówisz bo pewnie i tak jeszcze zmienisz zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
dzięki aparatko... a powiedz mi czy nie znasz tak taniego zakładu w warszawie? lub jakoś bliżej.... bo ceny faktycznie są oki. i powiedz mi czy po usunięciu włosów miałaś jakies zaczerwienienie na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie nie znam takiego. dlatego własnie dojeżdżam do łodzi z warszawy.. kompletnie się w stolicy nie opłaca:o miałam strupki i lekkie zaczerwienie, dość intensywnie piekło mnie pierwszego dnia (dzięki bogu za miękkie dresiki:) ). dostałam maść do smarowanie i poschodziło. zaczerwienie już w drugiej dobie, strupki w sumie z tydz odpadały - ale to takie malusie punkciki były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
a wiecie może co to jest Epilacja i czym się różni od depilacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest depilacja światłem. rózni się tym, że zabiegów trzeba zrobić minimum 10-14 (jeśłi to jest dość nowy sprzęt). konsultowałam z dziewczyną, która pracuje w firmie sprzedającej urządzenia leserowe itp jakość oraz skutecznosć tych dwóch metod i porwiedziała, że laser to laser, nie ma co IPL (urządzenie do epilacji) porównywać.. to samo mówi większosć kosmetyczek które pracowały kiedyś na ipl (przed laserem, gdy tej techniki nie było) a teraz pracują na laserze. najlepszy jest Light Sheer - więc jak już inwestować to w coś co się zwróci/zaowocuje - moim zdaniem :) jakby co - pisz na mail samanta_kafeteria@o2.pl żeby nie było że znów off topik robimy :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że poruszyłyście wcześniej temat ust. właśnie też chciałam Was się zapytać, czy Wam tak wysychają usta... bo mi strasznie!! aż pękają i mimo, że co chwilę je kremuje to i tak to nic nie daje:/ a myślałam, że to albo przez moje przeziębienie (ktore już mija a wysychanie ust-nie!) lub może troche przez to coś czym polewała mi zęby orto przed zakładaniem... w końcu to jakieś srodki chwmiczne więc może od tego.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a wydaję mi się, że to nie przez mycie zębów, bo zaczęły mi wysychać tak strasznie już od wyjścia od ortodonty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie chyba tak pekaja i wysychaja przez to czeste mycie zebow. Owszem jak wyszlam od orto to tez mialam takie wysuszone ale potem przeszlo na jakies 4, no moze 5 dni....a teraz nie wiem co juz znimi robic. Nawet gruba warstwa kremu nie wystarcza, bo jest gorsze niz przy przeziebieniu. Ale klamaja mnie troche pocieszyla ze to przechodzi, cale szczescie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z większym stażem jaka pasta myłaś ząbki ja równiez mam kosmetyczny i nie bardzo bym chciała aby zmienił kolorek mam dopiero miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi usta wysychają trochę w środku... Tam gdzie aparat to sobie ejzykiem rpzejade i jest git. Usta mam takie też dziwne inne niż zawsze, bardziej suche.... Ale ejscze nie pekaja, wszedzie chodze z pomadka więć git :) A dzis bylam skazana na umycie zebow w szkole... Bo zjadłam jagodzianke i wszystko było fioletowe :D Dobrze ze mialam skladana szcoteczke od mojej Orto Bot ak to chyba bym sie caly dzien nei odzyywala z takimi zebami. A co do lduzi to naszczescie poszlam z kumpela na okienku wiec ludzie nei patrzyli jakos krzywo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze w szkole nie miałam okazji myć zębów, jedynie je płukałam:] ale u nas nie ma aż takiego kłopotu z tym, bo jedna z kabin jest z umywalką wieć NO PROBLEM :D suzanne - składana szczoteczka? też chcę taką!! jeszcze się z takimi nie spotkałam:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Jestem z Poznania czy mogłabym prosić m_artę i gabi_86 o namiary do Waszych ortodontów, gdzie miałyście zakładane aparaty...jesteście zadowolone z nich? jakie były dodatkowe koszty założenia aparatu? Będę wdzięczna za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie smarowałam takim balsamikiem do ust ładnie pachnie tak tofiowo :) nom i jest gesty, długo sie czyma i jest dobry cos koło 10 złoty chyba kosztował juz pisze nazwe \"Tisane\" jest w takim małym pojemniczku, a i mozna go dostac w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(ja juz nie chce aparatu ja chce zdjac:(umre zaraz policzki od srodka juz lekko scharatane a jezyk...oj z prawej strony to masakra:(:(nawet sliny nie umiem przelknac porzadnie:(a o jedzeniu nawet nie wspomne:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) mi ogólnie nie tyle usta wysychają ile raczej w buzi mi wysycha poprostu i piję przez to dużo wody ja nie pijam ogólnie raczej słodkich napojów a jak piję coś jak mleko np to płuczę potem buzię coś wam powiem - dziś miałam wyniki z sobotniego egzaminu i ....... ZDAŁAM, JESTEM NA 4 ROKU jupi jupi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89_06 jak możesz pokaż stopkę od kiedy masz aparta szczególy poproszę jeśli można oczywiście. Ponieważ widze ze strasznie znosisz pewno masz na świeżo ???? Ale ja tez miałam takie uczucie na drugi dzień o założeniu myslałam ze go eydre z buzi to było straszne juz wolałam miec krzywe zeby, ponieważ cała buzia okaleczona jak w Twoim przypadku poza tym zero jedzenia i mółienia, nawet przy piciu bolało. Za to 2 i 3 dzień był leko lżejszy a potem juz coraz lepiej a teraz spoko spoko nie czuje ze mam aparat juz chciałabym dół bo zrobiło sie monotonnie w tej buzi. A poza tym to widze ze sporo napisałyście wiec napewno nie dam rade tego wszytkiego przeczytac powiem moje wrażenia mycia elektryczną..... szczoteczką...... Jest superowa osad i wyczyściła w 3/4 reszta niestety juz u orto i mam andzieje ze potem juz sama bede w stanie sobie pilnowac i juz go nie bedzie. Ale mam pytanie do wszytkich którzy czyszczą elektrycznymi ... czy potrzeba czyscić tez tymi wyciorkami i jednopęczkowa od orto???? Bo w zasadzie chyba ta elektryczna dokładnie szoruje wiec ...... No i czy moge po aparacie tez elektryczną czyscic nic nie odleci????? Kto może niech mi poradzi, dziekuje. Ups ale sie rozpiasałam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta - o no to w takim razie należą Ci się GRATULACJE :D Natalia - a pierścienie też masz założone? nie martw się, to na pewno przejdzie mi już powoli przechodzi pierwsze 3 dni kleiłam sobie woskiem teraz już staram się go unikać, żeby się nie przyzwyczaić:P i prawie już nie obciera, ale mówie ci na początku też katorga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakiej pasty używacie???? ja na razie takiej jak zawsze a może powinnam zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anicca stopka juz jest:)jeszcze cos dodac w niej??zdjec na razie nie daje bo mam tylko te kwadraciki(sory ze tak pisze ale ja nie wiem jak te rozne czesci sie nazywaja:P), a druty beda we wtorek...mecze sie strasznie:(nawet myc zebow nie umiem:(a wlasnie mam pytanie.jak jem cos w szkole to nie mam jak umyc zebow wiec myje od razu po mprzyjsciu ze szkoky to bardzo zle??i nie mam tej specjalnej szczoteczki gdzie moge dostac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no ja też narazie używam pasty takiej jak zwyle, ale chyba ją zmienię, bo i tak się kończy;P a powiedzcie mi wogóle jakich szczoteczek używacie? bo ja czyszcze taka zwyklą z takim wklęśnięciem:D do tego tymi do przestrzeni międzyzębowych no i nitką. czy to wystarczy? czy taka jednopęczkowa też musi być? bo mi orto powiedziała, że są takie i takie, jednymi doczyszcze lepiej jednymi gorzej. więc nic konkretnego się nie dowiedziałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiara a pierscienie to to co zaklada sie z tylu na zeby chyba na szostki??to jest to co ma kwadraciki od srodka i od zewnatrz??jak tak to mam juz zalozone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca ---> szczoteczka elektryczna nie wystarczy, używa do tego wyciorków również, ja robię tak: myję wszystkie zęby elektryczną szczoteczką OralB, potem wyciorkami (elektryczna nie wyczyści np. zamków po bokach ani przestrzenie pomiędzy rozchodzącymi się zębami). czasem dla masażu dziąseł używam zwykłej szczoteczki OralB. co do uszkodzeń - jak nie będziesz przyciskać szczoteczki, tylko w naturalny sposób prowadziła ją po powierzchni zameczków, nic się nie stanie (no chyba że masz źle przyklejony zamek no to wiadomo że może coś się stać, ale to nawet jak ugryziesz cokolwiek) ja od początku myję wszystkimi rodzajami szczoteczek i nic mi się nie stało :) pozdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89_06 sorka nie zdążyłam przeczytać:D tak to jest to:) a no czyli został ci tylko sam drucik:) więc gorzej z otarciami już nie będzie, a napewno jutro czy za 2 dni wszystko się ładnie zagoi i aparatu czuć nie będziesz:D ja już czasami zapominam, że go mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie myslalam ze to bedzie az taki bol:(dopiero sie zacznie pewnie ja drut mi zalozy i dokreci...juz sie boje...ale najdziwniejsze jest to ze mnie boli tylko z prawej strony:/nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89_06 dziękuje za stopkę a jeszcze gdzie zakładałaś i tylko jeden łuk?? I tak ogromniasta cena???? Ka czyszcze narazie sensodyną a mam od orto orthokin paste i płyn a co do szczoteczek to przed elektryczną od orto zwykła, jednopęczkowa i wyciorek do przesterzeni, ale narazie te odsawiłam bo myje tą elektrycza i sama nie wiem czy wystarczy tylko nią.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - mnie jeden dzień obcierało z prawej, drugi z lewej a trzeci tylko od środka:) nie wiem czemu już tak widocznie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×