Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam Was po dluzszej nieobecnosci:) Rozpisaliscie sie tyle, ze chyba nie dam rady przeczytac:P Ktos tam pytal o kwestie wymowy - wiec moge potwierdzic, ze sam aparat nie przeszkadza absolutnie jesli nie ma sie dodatkowych atrakcji:) Ja np mam:D Chociaz i do tych dodatkow mozna sie przyzwyczaic i mowicnormalnie, zajmuje to jakies dwa tygodnie. niewychowany -nie bede komentowal ale rozbawiles mnie, widac, zes zakompleksiony:D A ja cholercia ogladam moje zabki po kilka razy na dzien i mam wrazenie, ze w ogole nic sie nie zmienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej:D.. Tak sobie patrzę, czytam, i czy zauważyliście, że już się Anicca nie pojawia...a szkoda...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Ja nie mialam seperatowrow w ogole ze wzgledu na brak czasu, przylecialam prosto na zalozenie apratatu. No i byly problemy. Orto strasznie sie meczyla, cos tam pilowala, wciskala pierscienie na sile. Bolalo jak cholera, ale jak widac- mozna. Tylko na gore nawet nie probowala, bylo za ciasno (na dole nie mialam jednej 6). Zalozyla jakies rurki zamiast. i dobrze, bo te zeby z pierscieniami przez kolejne pare dni byly najbardziej obolale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam separatory tylko 4 dni i w ogóle mi nie przeszkadzały za to aparacik dał i daje mi nadal w kość ale jest poprawa niesamowita :) wiec każdy inaczej pozdrawiam wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet niestety ludzia przychodzą i odchodzą :( my tez pewnie kiedyś przestaniemy tu pisać, albo znacznie zadziej. Tak to już jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, jak sie robi te kwiatuszki i serduszka w stopce??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz moze komunikator tlena??? bo robi sie podobnie [ usta ] [ kwiat] [ serce ] o prosze tylko rób tak by nawias byla zaraz obok wyrazu, ja teraz zrobiła z spacja bo inaczej wyszły by mi obrazki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wogole nie mialam separacji :P zadnych gumek separacyjnych ani roratorow czy jakos tak :P mi orto powiedziala ze dobry ortodonta nie musi krzywdzic pacjenta a gumki zaklada tylko przy naprawde duuuzym stloczeniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przy zakładaniu dołu miałam separacje, ale przez to ze zakładanie sie wydłużyło o tydzień wyciągnęłam je i włożyłam na 2 dni przed zakładaniem i znów wyciągnęłam przed sama wizyta, i w sumie może dobrze, bo zamiast pierścieni mam jakby zamki :D i jestem z tego powodu szczęśliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko... moja orto po założeniu aparatu powiedziała mi, że na dwójkach nie mam zamków bo są za krzywe i któraś mi już tu mówiła, że nie są w łuku i będzie mi orto do tego łuku próbowała sprowadzić te zęby... na jakiej zasadzie to działa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca - najpierw orto zrobi miejsce na ta dwojke, porozsuwa Ci reszte zebow zeby ta 2 mogla wejsc :) potem jak juz bedzie miejsce na zabek, otro zalozy Ci zamek na ta dwojke i pociagnie drut przez ten zamek. potem to juz poleci z gorki, bo tak przykreci ten drut zeby ciagnal Ci zab do przodu az bedzie w rownym luku :) mi w przeciegu 1 nocy zrobila sie duuuza szpara miedzy 5 a 4 wiec roznice bedziesz widziala szybko ale tez bedzie Cie to tak dosc mocno bolalo :P mnie juz przestalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie ciesze ;) Zauważyłam dzisiaj różnice w mojej szczęce :P Moja trójka która była no niewiem jak to powiedzieć tak bardziej na górze niż inne zęby jest teraz koło innych zębów, już nie jest tak do góry jak była :) Więc jakąś poprawe widać :P Buziaki dla wszystkich aparatek 👄 Aha, a wy po ilu dniach zauwazyłyście u siebie jakąś poprawe? Bo ja nosze aparat 5 dzień i chyba zwidów nie mam ...chyba... heh:P PZDR 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja ;) haha to zabrzmiało, jakby Anicca nie żyłax)...dobre ale ogólnie to zrozumiałam o co Ci chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aparatki! czy tez macie wrazenie kołysających się ząbków? mnie nie bola ale wrazenie jest hehe dziwne uczucie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie dlatego nie mogę gryźć przednimi zębami, bo mam wrażenie, że zostaną w bułce czy też kanapce :) żaden ból, tylko taki średnio przyjemny luzik w szczęce :) pozdr 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie jestem sama :) o bułce to nawet nie marzę hehe,tylko jak długo jeszce ??????????? nie mogę patrzec w pracy jak inni się zajadają pysznymi kanapkami ech no cóż chcesz być piękna to cierp :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja na górze separacje mialam tylko 20min za to na dole caly miesiac i to byl horror a co do tego kiedy zauwazylismy poprawe to w drogim miesiacu to logiczne bo w pierwszym zeby sie nie prostuja tylko probuje sie je rozruszac i przyzwyczaic do nowej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka - a ja się nie zgodze, bo już od momentu założenia aparatu zęby się prostują, a to po jakim czasie zauważalna będzie poprawa to już indywidualna sprawa. przecież aparat cały czas wywiera nacisk na zęby:D ja np. po miesiącu widziałam już dużą poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie wydaje ze to zalezy w dużej mierze od wady, więc różnie też to bywa u mnie już po m-cu jeden ząbek najwyraźniej zblizył się do łuku:) ale ból przy tym był niemiłosierny a teraz trochę sie uspokoiło choc czuję że ząbki nadal pracują i to jest najważniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek ide założyc separatorki. A w środe do alergologa na testy, a w czwartek aparat. Ten tydzień będzie to przełom w moim życiu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i od wady to zalezy nie wiem ale mi orto powiedziala zeby od razu sie nie spodziewac cudow bo ten nacisk ktory jest wywierany na zeby ma tylko rozruszac zeby a nie je prostowac bo jakby w pierwszym miesiacu doszlo oprocz rozruszania zebow jeszcze ich prostowanie to za mocno by bolalo tak mi powiedziala wiec moze jesli komus juz w pierwszym miesiacu sie cos przesunelo to pewnie to przypadek bo u mnie minimalna szpara sie zrbila miedzy 2 a 1 ale sie jeszcze wtedy nie prostowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie że nie ma co sie cudów spodziewać inaczej nosiłybysmy aparaty krócej a nie ok 2 lat więc niech sie ząbki wszystkim ładnie prostują hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na rok no może półtora :) zobaczymy jak zabki będa pracować, a pracują wyśmienicie jak to orto mówi juupi!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra1986
Hej ! Ja nosiłam aparacik równo 3 lata bo miałam wade zgryzu i krzywe zęby, efekty są zadowalające, mam piękne proste zęby, które niedawno wybielałam, do wszystkich sie teraz uśmiecham nie wstydze sie... A aparat wspominam bardzo miło, mam wiele zdjęć z aparatem, które bardzo często oglądam. Mam 21 lat a aparat nosiłam od 17 roku zycia, więc już rok jestem bez niego. Teraz nosze drucik na dole (niewidoczny) i płytke na górze, aby wada nie wróciła. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom i odkleił mi sie zamek ten zamiast pierścienia, gdyby to był zwykły to przecięła bym gumkę i go wyjęła a tak niemoge .Widac to ze miałam duzo kleju u góry sprawiło ze zamki mi sie mocniej czymaja niż na dole hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasandra nom to gratuluje już pięknego uśmiechu :D my nadal na niego czekamy, a przynajmniej większość. Jak wygladały twoje zabki po zdjeciu, miałas jakies odbarwienia?? I jak bardzo dbałas o higienę zabasków (jaki miałaś zestawik myjacy), nom a takze czy myłas w szkole i jesli tak to czy sprawiało ci to problem?? Pokazesz nam swoje zabki przed załozeniem i po?? oraz jakies fotki z fajnymi gumaskami?? Z gory dziekuje i pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra1986
Nie pokaże moich ząbków bo mam foty wywołane nie mam cyfrówki.... A w szkole radziłam sobie bardzo dobrze, rano dobrze sie najadłam, a w szkole jak mi sie zachciało jesc to zjadłam i później sie nie uśmiechałam i na lekcjach prosiłam zawsze o wyjście do toalety brałam pod pache płyn do płukania jamy ustnej i wyciorek i na przerwie se czyściłam (nikt nie widział że biore te przedmioty :P)... Oczywiście jak już nauczyciele zaczęli coś podejrzewać, to powiedziałam im jaka jest sprawa i zgodzili sie na moje ciągłe wychodzenie na lekcji ;). I mówię wam, mimo cierpienia, którego ja nie przeżyłam, bo mnie żeby tak nie bolały, to naprawde warto, i są fajne wspomnienia ;) Ja ostatnio przechodziłam koło fotografa w mojej miejscówce i zobaczyłam panne młodą na zdjęciu z aparatem metalowym z niebieskimi gumeczkami, sweet po prostu, fajnie mieć takie wspomnienie zawarte na zdjęciu.Pięknie wyglądała, i to mi sie podobało, zero poczucia wstydu :P Buziaki dla wszystkich pięknych pań z aparatami:P Ja niedługo sie żenie i żałuje, ze już nie mam aparaciku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×