Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

amancik - zakładaj nie patrz na ta \"inteligetna\" osobe, ktora ci to powiedziała. ja np jestem bardzo dumna z aparatu, tymbardziej, ze ostatnio coraz więcej tych sreberek na ząbkach u innych iwdzę, a najczęściej właśnie u ludzi bardzo popularnych, gwiazd tv:D (np przed chwilą zauważyłam, że Eliza z \'rodziny zastępczej\' ma aparacik) i szczerze Wam powiem, że jak sobie pomyśle, że będę go nosić TYLKO 1,5 roku to mi sie smutno robi, że będą mi go musiali kiedyś ściągnąć:D APARATY SĄ T R E N D Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a mi też jest w zeby od aparatu zimno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strzałka28
Aparaty sa the best!!!!:) Ja zalozylam w wakacje, problemy byly tylko po wyrwaniu dwoch gornych piatek,ale nie traumatyczne :) natomiast aparat bezproblemowo:) ale bylam wlasnie tydzien temu na nartach i tez zauwazylam,ze w zeby mi sie zimno robilo :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy w kosmetyczny też będzie mi zimno bo jak na razie to spokój :Djeszcze tydzien i gumeczki do wymiany czas najwyższy bo juz są bleeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
A ja w środę idę zakładać aparat;) Trochę się boję, ale w sumie nei moge się doczekac efektów:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
:) Dość dlugo czytałam to forum i w końcu zdecydowalam sie cos napisac :) Czy wie ktoś może czy jeśli noszę taki ruchomy aparacik( na górę) żeby rościągnąć trochę moją szczenke to czy odrazu po tym moge zalozyc stały aparat czy jednak musze poczekac? Bo 20 ide do orto i bede ja juz naklaniac na staly aparat bo z tym mecze sie juz 5 miesiacy i powiem szczerze ze jakies tam efekty sa ale zato ten bol je st nie do wytrzymania i napewno nie chisteryzuje :P Mam 19 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APARACISKA
Witam, wczoraj założyłam aparat ortodontyczny i tak siedzę już parę godzin na forum o aparacikach i czytam o rzeczach o których nie mam pojęcia... mówicie cos o separatorach, gumkach i pierscieniach a ja nic takiego nie mam... mam tylko przyklejone zamki na ktorych sa druty, zamki te mam przyklejone do 5, na nastepnej wizycie, która będzie 7 grudnia bede miala doklejane kolejne zamki na resztę zebów... Możecie mi powiedzieć o co chodzi z tymi pierścieniami i gumki i wytłumaczyć mi dlaczego ja tego nie mam??? Proszę o pomoc bo zaczynam się denerwować, że trafiłam na niezbyt dobrą orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARACISTKA Jesl iwejdziesz na mojego bloga, to zobaczysz ze w dolnym aparacie tez nie mam pierscieni, i w zasadzie niepotrzebnie nosiłam gumki separacyjne które tez tam sa pokazane. Gumki te słuza do robienia miejsca na pierscienie, a jesli sie ich niema a zamiast tego taki specjalny zamek, to tych gumek nie trzeba nosic, i uwierz mi ze nie powinnas sie tym martwic , a w zasadzie nawet cieszyc bo niestety do gory mam pierscienie i sa denerwujace ;) a te specjalne zami zastepujace sa super, bo mnie tak nie obcieraja hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APARACISKA
Droga klamaja Dziękuję za odpowiedz, a mam pytanie czy mialas wyrywane zęby? bo ja nie... kolezanka powiedziala, ze jej pierwsze leczenie sie nie powiodlo bo nie miala wyrwanych zebow. Ja w sumie nie mam 7 z prawej strony, bo kiedys mialam tam usunięte ale na jej miejsce wyrosla mi 8, ale z lewej strony mam wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
Zmartwiona8888 Wg mnie, od razu po ściągnięciu można założyć aparat, a nawet jest to wskazane, bo wiesz... żeby się nic nie cofnęło i aparat "przytrzymał" te poprawe. Nie zazdroszczę bólu... Ja mam rotator (też na rozciągnięcie), ale mnie póki co wcale nie boli, czasem tylko czuję, jak wywiera nacisk na ząbki(ale to dobrze):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARACISKA Ja nie ma wyrywanych jak narzie, i do góry nie mam miec a na dole tak dziwnie bo jak bedzie trzeba to może którąś jedynkę mi usunie tak myślę, ale wcale mi sie to nie podoba. Tez nie mam JEDNEJ 7 ale jej brak zbytnio nic nie daje (znaczy jakiegos miejsca dla innych zabków), a twoja kolezanka moze nie miała 8-semek i jej wybiły przez co spowrotem wróciła wada, a moze nie nosiła retainera( taki aparat do utrzymania ewfektu, noszony po stałym aparaciku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APARACISKA
A macie może wrażenie że zęby wam się ruszają? Wy piszecie tu o kolorach gumek ja nawet nie zostałam poinformowana o taklm czymś, pani orto od razu wkręciła mi jakieś druciki zamiast waszych pięknych gumek :( jak myślicie na następnej wizycie mogę o nie poprosić?? Również czytałam o wosku oczywiście tego też nie dostałam nie wiem czy zapomniała czy po prostu nie chciała go dać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARACISTK Tak ja tez troche czuje jakby zabki sie ruszały :) a moze ty masz taki aparat bezligaturowy?? mozesz zrobic foto i nam pokazac?? To sie dowiesz jaki masz!! Jeśli chodzi o wosk ja tez nie dostałam, ale okazało sie że moja orto go ma, wiec mozesz swoja sie o niego zapytac, albo sobie kupic w sklepie stomatologicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARACISKA jasne, że zęby nam się ruszają, wkońcu taka rola aparatu, żeby je przesuwać:D niemiłe uczucie, ale jak sobie pomyślę, że się prostują to w niczym mi to nie przeszkadza. a co do gumek, to ja niestety nie wiem dlaczego niektórzy mają gumki, a niektórzy takie druciki, widocznie jest między jednym a drugim jakaś różnica. a wosk... hmm.. być może nie każdy orto daje wosk, ale może warto się o niego upomnieć, bo jak założy ci pierścienie na szóstki, to może obcierać, a tak poza tym to trudno go gdziekolwiek kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj bylam na pierwszej wizycie po zalozeniu aparatu i teraz mam wszytsko inaczej niz wczesniej :P mam wystajaca dwoje po lewej stronie i to ona jest glowna przyczyna mojej wady. Musialam miec usunieta 4po lewej i 5 po prawej stronie teraz mam zalozony grubszy drut i takie ciensze poprzeplatane zeby sie przesunely i dla 2miejsce zrobily i tak czuje jakl to wszyts ciagnie ale ten boj mi w ogoel nie przeszkadza ciesze sie ze to czuje bo wiem ze dziala:P a gumeczki tym razemmam rozowe i niebieskie pastelowe na przemian :) cudnie wygladaja o niebo lepiej niz te co wczesniej wybralam zolto zielone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gumek to jest to prosta sprawa - dwie opcje - albo masz Damona i faktycznie ich nie ma - takie zamki albo opcja druga... wcale nie wiesz, ze je masz, orto zalozyla Ci w standardzie srebrne, w kolorze aparatu i ich po prostu nie widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie a co do aparatu to ja nie mam tych pierscieni na 6 tylko takie zamki jakby rurka na pol przecieta takie polokragle i tam wklada mi ortodontka drucik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APARACISKA
Mam jeszcze pytanie czy ktoś może zakładał aparat w Opolu? Jeśli tak to mogę wiedzieć gdzie i u kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie Też będę miała aparacik, niekoniecznie ;) jest jeszcze 3 opcja - może mieć założony normalny aparat (nie żeby damon był nienormalny, tak upraszczam :P) i zamiast ligatur mieć druciki- ja tak miałam - to daje mocniejszy nacisk niż gumki :):) zamówiłam preparat do wybielania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin SZkocja
Ja zamierzam tylko nie wiem za bardzo jakie sa koszty?.U mnie tylko gora jest do naprawy jak znasz realia to mogla bys mi napisac mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno bo mam 23 lata ,a bardzo mi na tym zalezy bo wczesnie nie bylo mnie za bardzo stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja równiez nie mam pierscieni tylko metalowe zamki :D,aparatko z_________czy piłas kawusie z kosmetycznym bo mi jakoś trudno bez niej więc pijam, na szczescie zameczki sa nadal takie jakie były nao a gumeczki to wiadomo zz tydzien wymieniam wiec teraz sa take ble ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa - ja praktycznie nie pijam kawy, ale jeśli już to z mlekiem i od razu po myłam ząbki teraz przy wybielaniu (tzn dopiero jestem przed, kupiłam wczoraj preparat - o smaku arbuzowym :D) powiedziała to samo - zero kawy, zero herbaty - chyba że dużo mleczka i od razu szorowanie zębów po. no ale teraz to już o moje zęby chodzi a nie tylko o zameczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, kurcze nie dam rady bez kawy :( fakt faktem pijam rozpuszczalna z bardzo dużą ilością mleka 9zawsze po kawce myje ząbki bo piję ja tylko w domku) no cóż jakos musze sobie poradzić, to co Ty piłaś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pij tę kawę tylko z mlekiem i myj ząbki po niej :) ja nie pijam bo nie lubię, jak już bardzo przysypiam to chwilkę ćwiczę lub piję herbatkę z guaraną (lub red bulla ale rzadko) odzwyczaiłam się od kawusi wreszcie :D kiedyś nie umiałam funkcjonować bez jednej chociaż.. ale do wybielania zrezygnuję całkowicie, z herbatek też (nie wiem jak to przeżyję... 😭) - wolę chwilę pocierpieć niż potem jęczeć że mi się zęby zabarwiły ;) a zęby mają podobno boleć strasznie.. i będę ketonal łykać jak cukierki.. tak mi dentystka powiedziała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawy nie , herbaty nie to co mamy pić a dzisiaj w pracy dostała 3 wielkie paczki herbat neźle hehe :D os amej wodzie to nie przetrwam dobrz ze ból już mniejszy i zaczynam gryżć juuupi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mONOO
a wyrywane mialyscie zeby, by zalozyc aparat?? ja bede miec wyrywane dolne obie 8, i nie wiem, czego sie spodziewac potem ... jak bylo u WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurna jak ten shit uzaleznia nie wyobrazam sobie zebym choc miala powachac kawe(od samego jej smrodu mi nie dobrze) MONOO ja nie mialam wyrywanych zebow tylko 8 z dolu bo byly polozone w dziasle i nigdy by nie wyrosly za to te na gorze beda mogly sobie rosnac spokojnie, czekam az wyrosna ,ale jak na razie ani sladu a juz 19 sie zbliza i kurcze wszyscy maja tylko jak zwykle ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
A ja idę zakładać jutro aparat i mama pytanie: czy jeśli wezmę sobie baiłe lub przezroczyste gumki, to beda one sie zabarwiać? Z góry dziękuje za odpowiedż;) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×