Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość niusiaa00
dzieki mariemi;) a jaki masz aparat ? ja sie zastanawiam nad ceramicznym i bezligaturowym:( co bys wybrala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam aparat metalowy, najzwyklejszy :) Pewnie jakbym dysponowała większą gotówką zastanawiałabym się nad innym. Mi osobiście bardzo podobają się kolorowe ligaturki :) Chociaż podobno ten bezligaturowy szybciej działa :) Musisz sama zdecydować na czym Ci najbardziej zależy. Czy na szybkim wyprostowaniu, czy na tym żeby był niewidoczny. Ja mam w przyszłym roku ślub i pójde z aparatem na zębach. I pewnie teraz jakbym miała założyć to zakładałabym coś niewidocznego. Chyba że ten bezligaturowy wyprostował by mi zęby przed ślubem :) Powiem tak - każda decyzja którą podejmiesz będzie dobra :) Trzymam kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie::D jak dzis sie obudzilam to mi krew leciala z policzka bo mi ten drut poranil ... kurcze ja nie wiem co ja mam z tym drutem jest smieszny... eh normalnie nie wiem co mam robic... Kayoko- ooo to widzre ze mamy podobne wady zgryzu czyli tylozgryz :D pewsnie nie mialas wyrywanych zebow bo orto rozszerza ci szczeke zeby wepchac ci zeby tak jak mi :D pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
niusiaa00 --> Nie chce Cie straszyc, ale mnie osobiscie gumki separacyjne bolałyl;/ Mozna powiedziec ze bardzo. Pozderki Miał ktoś z Was zakładane wyciągi do poszerzenia szczęki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
->bluebird po dwóch i pół tyg. mogłam jeść wszystko. :) więc chyba nie tak żle. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 Samo zakładanie separacji nie boli. Tylko później jak taki dziwne uczucie. Mnie osobiście bardziej bolały zęby od tej separacji niż od aparatu ale te kilka dni da sie przeżyć. :P Co do wyboru aparatu to bezligaturowe też są przezroczyste. :) http://www.damonbraces.com/images/site%20images/d3MXTypodont.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jakaś wyższa siła nie chce żebym to napisała. :P hahahahhaa U góry przezroczysty damon, a na dole metalowy. Może nie całkiem przezroczysty ale to zawsze jakiś kompromis. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
bluebird -> nie cały czas, ale jak zacznie boleć to ból jest nie do wytrzymania. Ja już nie chcę się faszerować tymi lekami przeciwbólowymi, ale cóż, jak trzeba to trzeba. A aparacik mam od czerwca górę a od lutego dół;) tylko że ja mam bez ligaturek;] i chyba ten co ja mam ma większą siłę. martaa1102 ->ja jeszcze nie miałam żadnego ślinotoku (i odpukać xD) i nie mam żadnych trudności w przełykaniu ;] Więc chociaż tego mi oszczędzono ;P i w tym jestem szczęściarą ;P pozdrowionka ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slinotok to miala moja kumpela plula jak nie wiem co mowila tylko z reka przy ustach bio normalnie sie nie dalo Ja sie balam ze bd miec taki slinotok ale nic nie mialam (odpukuje) i w ogole bylko ok dobrze ze ja nie mialam separatek bo mialam pilowane seby zeby zmiescic pierscienie podczas ich zakladania tak wiec bylo ok pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście też ślinotoku nie miałam i mam nadzieję że już mieć nie będę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja już nie mogę się doczekać piątku, albowiem mam wtedy wizytę u orto i zakładanie separatorów, wydaje mi sie że jeszcze z tydzień i będę miała aparat :P Ale inna sprawa mnie nurtuje, w czwartek miałam usuwaną dolną piątkę, ząb ten był wcześniej ( 3 lata temu) leczony kilka miesięcy kanałowo (ponieważ dentysta uważał że jest tak zepsuty). Dziś jest poniedziałek a ja ciągle sie borykam z bólem. Nie samego miejsca po zębie (Tak mi sie wydaje) ale dziąsła i polika po zastrzyku ( tez mi sie tak wydaje). Nie wiem właśnie czy to jest w porządku... Jutro mam wizytę u stomatolożki to się dowiem ale wolę się wcześniej dowiedzieć jak wam się wydaję - czy jest powód do paniki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi całe szczęście ten ślinotok przeszedł,ból gardła też.natomiast przezroczyste ligaturki,po 3 dniach juz zaczynają żółknąć:( pewnie pójde pod koniec miesiaca same gumki wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeść już możesz normalnie czy nadal Cię ząbki bolą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynki i dwójki mam nadwrażliwe,wiec gryze trzonowcami,a poza tym ok.nie jem na razie jakis twardszych rzeczy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt - jesli to pytanie do mnie to odpowiadam a jesli nie - po prostu zignoruj:P A więc jeśc, hmm. Wyrwane dwie czwórki górnę i piątka dolna, z jezeniem kiepsko :) Ogólnie zęby juz tańcza a nie mają jeszcze aparatu. Coś tam jem, ale nie bolacą strona, z reguły jem kawę, jem zielona herbatę, czasem lody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z moich gumeczek jestem zadowolona bo nic się z nimi nie dzieje, a różnica miedzy nimi a przeźroczystymi jest mała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do estetycznego aparatu są świetne. :D Może ciut bardziej widoczne od przezroczystych ale się nie odbarwiają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUTOMIA
DORA WIDZę , żE DUżO PISZESZ MOżE TY MI ODPOWIESZ CO TO JEST ratio W WYNIKACH CO TO ZNACZY (JESTEM W CIążY)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
no i jestem juz po wizycie i wszystko wiem:):):)orto mile zaskoczyl mnie w kosztach i dlugosci leczenia:)bede nosic go przez rok, zakladam 8 wrzesnia metalowy z kolorowymi gumkami i nie musze usuwac zeba ,ktorego myslalam ,ze bede musiala.chce tylko wymienic 2 plomby w kanalowo leczonym zebie, bo kolor nie pasuje,jakos ostatnio zaczac ciemniec i troszke sie plomba ukruszyla:(no a koszty, mhm...nastawilam sie na 4 tys a tu mila niespodzianka 2.850:):):):)super, teraz jeszcze tylko na urlop do Polski na caly sierpien a jak wroce to zakladam aparat:)chcial zalozyc mi przed wylotem ale stwierdzilam ,ze jeszcze chce sie nacieszyc jedzokiem w domu ,no i ide na slub wiec tydzien po powrocie bede go miala:):)czekam z niecierpliwoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
cześć wszystkim!!wiem że wy tu wszyscy macie aparaty stałe i ja myślałam ,że też mnie to szczęście spotka ale moja orto dziś na wizycie powiedziała że wystarczy aparat ruchomy!!aż zdębiałam!!i mam pytanie czy może ktoś z was miał kiedyś aparat ruchomy??i jak efekty po nim są??bo jak siedziałam na fotelu u niej to nawet byłam dobrej myśli a teraz jakoś naszły mnie wątpliowści!!no ale nie jestem lekarzem to mogę się mylić:) pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
habcia>>>>>ja jako dziecko nosialm aparat sciagany ,ale pomimo niesystematycznosci jestem pod wrazeniem,nosialam go ok 9 miesiecy , w tym czasie polamalam go 3 razy:D:D ,orto miala mnie juz dosc jak widziala mnie w drzwiach:Djak zlamalam go po raz trzeci moja orto robila problemy, bo za kazdym razem musiala robic nowy aparat, porazka, ale ja jakos moze nieostrozna bylam czy cos...no i po trzecim zlamaniu moja mama stwierdzila, ze dosc, wiecej juz tam nie pojde, lae powiem ci efekt byl, mialam usuniete obie szostki na dole i po noszeniu aparatu nie ma sladu po wyrwaniu, zeby sie rozsunelypomomo tego ,ze nie nosilam go tyle godzin dziennie ile powinnam:)znam osoby ,ktore mialy sciagany i efekty sa naprawde zadowalajace, wiec sie nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona Gargamela P
Hejka habcia! Kilka lat temu nosiłam aparat ruchomy, choć niesystematycznie to przyniósł efekty. Być może gdybym nosiła go tak jak ortodontka zaleciła nie miałabym teraz stałego aparatku na zębach ;P Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w dążeniu do pięknego uśmiechu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
dziękuje wam nabrałam wiary:) i jestem dobrej myśli i mam postanowienie że będę go nosić systematycznie i bedę uważać na niego:)) to będzie moje oczko w głowie!!! serdecznie pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habcia--> Szczerze mówiąc ja nie jestem przekonana do aparatów ruchomych.. Moja siostra nosiła i nie mogła śliny połykać, miała odruchy wymiotne a i tak praktycznie nic jej nie dał. Nie chce cię straszyć ani zniechęcać ale myśle że powinnaś wiedzieć. Nie wiem czy każdy tak ma ale mówie z tego co wiem i co miałam okazją obserwować... Ale może nie wszyscy tak mają;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Ja miałam ruchowy i nie polecam ani nie życzę ;P ja miałam aparacik ruchomy i go prawie w ogóle nie nosiłam, albo w nocy mi poprostu wypadał. O połykaniu śliny nie wspominając, to była jedna wielka męka. Najlepiej było na wizytach u orto, babka pytała mnie czy nosze a ja ściemniałam że tak, że co noc, a efektów nie było ;] Pamiętam jak wtedy rodzice straszyli mnie stałym aparatem ;P co akurat wtedy było czymś nienormalnym na co dzień, czymś co ludzie by wytykali palcami. A teraz jestem dumna z mojego cudeńka ;) i najważniejsze że ząbki się prostują i widać efekty;) Buziam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×