Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

miszt--> no juz jestem ,jestem:D od dzisiaj jestem szczęsliwą (?) posiadaczka aparatu;) samo zakladanie trwało koło godziny.najpierw spiłowała mi jakieś \'guzki\'na niektórych zębach,zeby mialy gładkie powierzchnie,potem wszystkie jakby wygładzała(nie wiem dokładnie,bo niestety nie mówiła co robi,a ja z otwarta paszcza i wsadzonym takim plastikowym przyrzadem,cobym owej paszczy nie zamykała,nie mialam mozliwosci spytac;))potem odkażała,suszyła i kleiła zameczki.na koncu drucik i tyle.podała lusterko i zapytała czy\'ładnie\'? :)uczucie jest takie dość specyficzne,ale jak na razie(tfu,tfu odpukac)nic mnie nie uwiera i nie boli. koniec konców załozyłam cały szafirowy,a nie mieszany. pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki.wyobrazam sobie,ze sie juz denerwujesz.sama nie moglam spac w nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :) tym bardziej, że to już jutro....:D :D :D ale super a bolało to piłowanie czy cokolwiek??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :) tym bardziej, że to już jutro....:D :D :D ale super a bolało to piłowanie czy cokolwiek??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102 -> Pierwsza wizytę miałam dawno już, po której zostałam wysłana na rwanie i leczenie do ortodonty. Dzisiaj strasznie cierpię po wczorajszym rwaniu - miejsca po znieczuleniu mnie bolą strasznie. 18 lipca prawdopodobnie zakładanie separatorów LOL nie do końca wiem co to jest :) A le tak mi powiedzieli, i ze po paru dniach aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, ale już bym chciała jutro.... chyba pojde spać, żeby szybciej minęło :D :P hehe tak mi się dziś dzień dłuży jak nigdy... mam wrażenie, że w pracy to byłam wczoraj tak daleko.... a 2 godz temu z niej przecież wyszłam...:P bluebird - jak masz ochotę się pochwalić i odpowiedzieć mi na kilka - dla Ciebie banalnych pytań to zapraszam na gadu, mój numer to: 2511673

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że zostałam dopisana do tajemnej listy aparatek i aparatków :P No więc uzupełnie informacje.Urodzona w 86 roku. Data założenia górnego (i dolnego łuku) to myslę że koło 22-25 lipca. Cena za jeden łuk 1500, rodzaj - metalowy. O łuku podniebnym narazie nic mi nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati89
witam aparatki ,jejciu jak ja tu dawno nie zagladałam!no ja juz mam spory staz z moimi drucikami bo 2 lipca miinal juz roczek i uwierzcie ze bardzo szybko zlecial ten czas a przy okazji bardzo przyzwyczailam sie do tych drutow poczatki owszem troche trudne ale teraz nie czuje ze go nosze ..do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic zwlaszcza do systematycznego mycia i do wizyt u orto ach jeszcze tylko jakies 358 dni:))pozdrawiam, trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak nie doczytalem ze leczysz się w poznaniu:P;/ a dlaczego w poznaniu a nie u nas?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich;) moj pierwszy post na forum;) mam aparat kosmetyczny od 2 lipca. dojrzewalam do niego od wielu lat i teraz zaluje ze nie zalozylam go wczesniej;) co prawda nasluchalam sie o opuchnietych szczekach poszarpanych wargach i pocietych jezykach ale o dziwo u mnie nie bylo tak zle jedyne moje dolegliwosci to obcierala mnie troszke koncowka drucika z 1 str ale przeszlo po 2 dniach no i przezuwanie bylo ciezkie na poczatku... teraz poki co, zanim cokolwiek zjem , zastanawiam sie jak bardzo moze to zabarwic mi gumki mam nadzieje ze to przewrazliwienie szybki mi przejdzie a co do efektow to sama jestem w szoku bo jzu po tyg zauwazylam znaczaca zmiane- moja jedna 2 byla tak wysunieta ze drut po zalozeniu nie tworzyl prostej linii tylko byl wygiety na dole- po tyg drucik jest prosty a zeby sa prawie rowniutkie;) eh rozpisalam sie ale musialam sie podzielic moimi spostrzezenimi z kims kto rozumie je troche bardziej niz \\\"niezadrutowani\\\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka >> blizej masz do Wrocławia a tam polecilbym Ci orto, u ktorej na 90% nic bys nie musiala rwac... Spojrz na moje fotki, ona wszystko bez wyrwania ani pol zeba chce zmiescic :D No, przepraszam... osemki polecialy ale to nie z powodu braku miejsca tylko to byly osemki zatrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
mam watpliwosci i prosze o szczere rady:( bylam na pierwszej wizycie, w poniedzialek zakladam separatory i za kilka dni aparat.. wybieram miedzy dwoma... albo ceramiczny za 2200zł za łuk z tym ze czas noszenia to okolo 1,5-2 lat i to mnie troche przeraza bo druga propozycja jest aparat bezligaturowy(bez kolorowych gumek, z bardzo przyspieszonym czasem leczenia) od pół roku do roku i cena jednego łuku to 2000zł. nie chodzi mi o pieniadze nie wiem ktory wybrac:( czy nosic ceramiczny tak dlugo bo go nie widac prawie czy lepiej bezligaturowy caly metalowy (niezbyt ladny) ale za to niecaly rok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
A mam takie jeszcze jedno pytanko, a mianowicie: Po jakim czasie (mniej więcej) zakłada się gumki na te "haczyki" które służą do powiększenia szczęki???? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik ----> tylko ze ty masz damona:P a w tej metodzie najczesciej daje sie uniknac ekstrakcji:P i to nie zalezy od ortodonty;p niestety nie kazdego stac zeby zaplacic 3tys. za jeden luk:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Aparat Damona kosztuje 2000zł za łuk. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
poradzcie prosze;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób mamy Ci pomóc?sama musisz wybrac:D ja mam szafirowy,bo z metalowym czułabym sie źle.a pamietaj,ze czas leczenia jest mocno przybliżony,bo zależy on on wielu czynników.pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
to mi proponują ceramiczny za 2200zł :O a o szafirowym mowy nie bylo myslalam ze orto nie proponuje bo az tyle cenowo odbiega a gotowa bylam dac 2200 za ceramiczny wiec moze do szafirowego tez duzej roznicy nie bedzie??cenowej oczywiscie;) a ile czasu musisz nosic? ja mam małą buzie i zeby troszke zachodza na siebie bardziej na dole na gorze prawie rowne, mialam miec wyrwaną 4 ale jednak zostaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 ->> Ja bym wziela ten bezligaturowy, skoro szybciej go zdejmiesz to dasz rade z nim wytrzymać. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze na coś co i tak za jakiś czas pójdzie w śmietnik?? Nie wiem jaką masz sytuacje, czy pracujesz, uczysz się. Znam takie sytuacje, że ludzie, którzy pracują nie moga sobie pozwolić na metaliczny uśmiech. Moim zdaniem jeżeli nie ma potrzeby to nie warto wydawać większej kasy. No chyba, że ktoś chce wyglądać ładnie (że nie bedzie go widać na zębach), ale jestem zdania, że skoro tyle czasu wytrzymało się z krzywymi zębami, to aparat zniesie sie tak samo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00--> w gabinecie w którym zakładałam :ceramiczny 2000,szafirowy2500. ja sie załapałam na \'promocje\' i zaplacilam 2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo mała buzię i 'malutkie ząbki'(słowa dentystki),przez co mam stłoczone zęby.nie musiałam niczego wyrywać,a aparat bede nosic 1,5-2 lata,jak w wiekszosci przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102 ---> u mnie kosztuje 3tys:P więc ja za 3 tys to mam chyba cale leczenia w tu jeden luk tyle kosztuje:P ale nawet jak by kosztowal 2 tys, to mysle ze i tak byloby mi szkoda placic 800zl wiecej, bo metal u mojej orto kosztuje 1200:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×