Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Oj aniu wielka poprawa gratuluje :D ROxien o tobie to juz nawet nie wspomne :D bo to jest jakas masakra :D taka poprawa . no ja tez mam wielka popprwawe :d w koncu 3 miesiac NoszE: dzis niestety ale musze jechac do orto zeby mi trut podciela bo jeszcze haczy no i wosk ma mi dac :D wiec fajnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmoj chlopak tez bd zakaldac aparat :D namowilam go :D tylko jak to teraz sie calowac obie strony aparat bd miec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird---> może tak tylko Ci się zdaje. Ja jak zauważyłaś po 2 tyg widziałam różnicę. Najlepiej jest robić zdjęcia, bo tak jak ciągle się patrzy to po jakimś czasie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien --> rispect :) u Ciebie to szybciochem sie prostuje :D różnica ogromna juz po dwoch tygodniach :) warto zkladac aparacik :) jak sie ktos jeszcze waha to niech zerknie na zdjecia roxien :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha_86 --->rzeczywiście na początku śmiesznie było się całować. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedlugo ide na przykrecenie drutow i wymiane gumek :) i chyba sie odwaze zaszalec i wezme jakies kolorowe mimo :D tylko jakie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha_86 ---> ja mam teraz czerwone, są super. Polecam, ale jakbym miała zmieniać wzięłabym zielone, może fioletowe, albo jakąś mieszankę fiolet + róż:) kolorki są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxien---> tez myslalam o zielonych :D do tej pory mialam bezbarwne czy raczej przezroczyste ale jak pilam zielonego pysia to mi fajnie kolor chwycily :) i chyba zdecyduje sie na zielone ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna....
dziewczyny :) mam dwie jedynki na gorze i na dole ''krzywe'' znaczy nakladaja sie odwrotnie niz normalnie:/ mam 22 lata.. jest mozliwosc zalozenia aparatu nie stałego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
!!!!!!!!! Widziałem aparat "niewidzialny", zdejmowany lecz kosztuje on 10 000 góra i dol i podobno wizyty są co 2 tygodnie. Na razie jest 1 gabinet gdzie można go kupić w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
To co napisałem to wiadomości z przed pół roku wiele mogło sie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
takajedna>>>>>>to masz taką samą wadę jak ja!!1i właśnie dziś odebrałam aparat ruchomy! orto powiedziała że powinien pomóc bo mam miejsce na dobre ustawienie ząbków i nie mam stłoczenia:) to też się może zapytaj:)) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> AsiaWch roznica ogromna --> bluebird u Ciebie w ogole nie widac krzywych zabkow :) --> xxx_aparatka - fajnie bedziesz miec ze swoim razem w aparatach - tylko bedziecie musieli uwazac zeby sie druciki nie zaplataly podczas cal...... :) --> Aparaciarz co to za cudo \"niewidzialny aparat\" :) za 10.000 U mnie narazie bez zmian nic sie nie dzieje 2 m-ce minely a poprawy nie widac zbytnio mam nadzieje ze szybko sie to zmieni :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pamietacie mnie może, pisałam o tym że odpadł mi zamek z siódemki a nie mam pieniędzy na naprawe. Okazało się że moj ortodonta zrobił to za darmo i.......... kamień spadł mi z serca :) No a tak wracając do tematyki aparatów ortodontycznych, to odkąd pamiętam miałam troche krzywą prawą jedynkę, ale z wiekiem wada narastała :( w sumie byłam do niej przyzwyczajona- wydawało mi się że tego tak nie widac- więc nie ograniczałam się z uśmiechaniem. dopiero gdy zobaczyłam swój uśmiech na zdjęciach dochodziło do mnie że to wygląda paskudnie. chciałam założyc aparat ale były 2 problemy. 1- bardzo zepsute zęby, 2 - brak pieniędzy na leczenie( zarówno u dentysty jak i u ortodonty) noi poza tym bałam się isc do dentysty- strasznie mi było wstyd że mam tak zapuszczone zęby. rok temu miałam okazje wyjechac za granice i zarobic sporo kasy. Ale też sporo czasu zajelo mi zanim się przełamałam i wybrałam w końcu do dentysty. Leczenie zajęło mi ok 3 miesięcy- z tego względu że chodziłam z różną częstotliwością. Potem wizyta u ortodonty( jeden z najlepszych w Krakowie DR KAPERA- polecam :) ) okazało się że muszę wyrwac wszszytkie piątki, było troche krwawo ale coż dało się wytrzymac :P Dużo znajomych dziwi mi się że jestem w stanie tyle zrobic dla swojego uzębienia - lącznie z wyrywaniem i ceną leczenia- ale oni mają proste zęby więc tego nie rozumieją!!!!!! jak to jest miec je powykrzywiane na wszystkie strony ;) do tej pory unikałam tego tematu- bo się po prostu wstydziłam mojego uzębienia- ale teraz jestem z siebie dumna- i nie mogę się doczekac kiedy moje ząbki będą idealnie proste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
christina22 --> To gratuluje odwagi :D Ja sie przed aparatem broniłam rekami i nogami. Az w koncu ktos mnie przekonał do niego i wogóle nie zaluje:D:D Ząbki sie prostują szybciutko i wszystko jest super. Wszysci mi mówią że mi pasuje. Tak wiec podziwiam..xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna....
habcia super dziękuje za informacje, powiedz jakie sa zasady noszenia takiego ruchomego?? ile musisz go nosic no i ile placilas?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacha_86---> zielone super:) moim zdaniem to aparaty z kolorowymi gumkami lepiej wyglądają niż te z przeźroczystymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Jutro będę mieć zakładany aparacik na dolne zębiska. Od 16-stej mam te gumeczki odseparowujące czy jak im tam, chciałam sobie kanapkę zjeść ale nic z tego:( jak gryzę boli strasznie. Z tego wnioskuję, że jak jutro założy mi pierścienie to będzie jeszcze gorzej. Pozostaje mi zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe. Ps. Pytałam o rurki zamiast pierścieni, tak jak radziliście naszej Koleżance, ale u mnie muszą być pierścienie, cóż...:) Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mi sie dzis odcementowal pierscien eh cuda:D zeby bola jak nie wiem co bo drut dokrecony :D a tak po za tym to normalnie zeby sie proszcza pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Hej. Byłam dziś u ortodonty i założyła mi aparat na gore i dól. Od 3 lat marzyłam zeby miec aparat, proste ząbki itd. A jak założyli mi w koncu aparat i zobaczyłam się w lustrze to myślałam że się popłacze, wyglądam okropnie, nie wiem czy to jest taka moja pierwsza reakcja czy to rzeczywiście tak okropnie wygląda. A wy też mieliście taką reakcje? Najbardziej się obawiam ze znajomi będą się śmiać ze mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam aparat :D:D:D Ale się cieszę!! Czekałam na ten dzień 22 lata i oto nastapił :) Narazie bolą mnie kompletnie wszytskie zęby.. O jedzeniu nie ma mowy ;/ Ale wytrzymam :D Poźniej wrzuce zdjecia moich krzywusów ale uwaga, bo to są naprawde krzywusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana, ja siebie dziś zobaczyłam w drutach ( bo tez dzisiaj miałam zakładane) i jestem w niebowzięta - cały dzien chodziłam z lustereczkiem i ogladałam siebie i swoje zeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Czarne oczka. No to mamy w tym samym dniu zakladane:) a masz na góre i na dół? a masz duża wade zgryzu? nie boisz sie opini innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana--->nie, ja pamiętam jak orto mi zakładała aparat to mogłam wtedy sobie już na niego popatrzeć w lampie, co wisiała nade mną. Nie przeraziłam się tym zbytnio, aczkolwiek czułam się trochę inaczej. No bo w końcu miałam coś obcego na zębach. Nie było tak strasznie nawet jak w domu stanęłam przed lustrem, a właściwie to stałam i patrzyłam z każdej strony;) jak ten \"aparacik\" wygląda. Bardzo się cieszyłam, że go mam. A marzenie o prostych ząbkach bylo na krok od spełnienia:) Byłam przeszczęśliwa, nawet wtedy gdy zaczęło boleć. Nie obawiaj się opinii innych, moi znajomi pozytywnie zareagowali na mój aparat. Niektórzy wręcz wypytywali co i jak, bo sami chcieli się dowiedzieć coś na ten temat. Mówili mi, że też chętnie by założyli aparata:) na zęby, ale z braku kasy niestety nie mogą. Inni podziwiali, bo przecież wiadomo, że trzeba trochę pocierpieć zanim się zęby wyprostują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadrutowana - nie obawiam się niczyjej opinii, najważniejsze jest dla mnie to, że w końcu mam GO i w końcu będę miała ładne zęby. Tak, miałam górę i dół, w stopce juz powinny być moje zdjęcia - jak widzisz, miałam/mam potworną wadę z która z braku laku musiałam żyć tyle lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
roxien- ja tyle czekałam na ten aparat tak chcialam go miec bo mam bardzo krzywe zęby, ale jak sie zobaczyłam to sie przeraziłam, nie wiem jakoś inaczej sobie wyobrazałam że będe wyglądać, i na dodatek nie spytałam ortodontki jak nakladac wosk i teraz mnie kluje w policzki bo nie moge sobie trafić na ten drut tym woskiem;/ Może jak już wyprostują się te zęby to troche sie przekonam, ale dziwnie no tyle czasu marzylam o nim a teraz się go wstydze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Czarne oczka- No ja też mam duża wade i przeciez tyle ludzi nosi aparaty to nie powinnam sie tak przejmować innymi no ale jednak... ile będziesz nosić ? 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No daj spokoj, nie przejmuj sie :) Weź to potraktuj jako Twoja kolejna błyskotkę, przeciez to jest extra :D Mi sie tak podoba że mogłabym ciagle z bananem na twarzy chodzic :D No kto jak kto, ale ja krzywulce mam niesamowite :) Ile bede nosic ? tego mi nie powiedziała, ale patrzac na zeby to szacuje spokojnie dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana--->nie martw się, w końcu aparat masz po to żeby zęby prostować. A orto są po to, żeby każdy mógł mieć piękny uśmiech. Zobaczysz, że zęby zaczną się przemieszczać a wtedy nic innego nie będzie cię obchodziło tylko to, że się prostują. U niektórych bardzo szybko widać różnicę. A do aparatu się przyzwyczaisz, zobaczysz. Przecież każdy musiał to zrobić. A co do nakładania wosku bierzesz kawałek, mi orto mówiła żeby odkręcić kran i go polać wodą aż troszkę zmięknie, później go przyklejasz na zameczek. Nie martw sie jak od razu ci się nie przyklei, staraj sie do tak zakleić z każdej strony wtedy powinien się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×