Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ewela85
dziękuje bardzo za maila :) zaraz zabieram sie za czytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Od dziś jestem szczęśliwą posiadaczką cudeńka na dolnych zębach:) Mam założone pierścienie (rurek nie chciała, bo musi być nacisk i siła większa). Gumki wybrałam turkusowe. Są naprawdę śliczne:D Pytałam się co mogę jeść , co pić i takie tam i jedyne czego mi zakazała to mordoklejki. Dostałam też taki zestaw \"startowy\" kilka szczoteczek z różnymi końcówkami, trzy opakowania wosku, nić dentystyczną itp. Samo zakładanie pierścieni bolało, gdyż tylko jeden dzień miałam te separatorki i jednak trzeba było trochę się pomęczyć by je wepchnąć tam gdzie trzeba:) Godzinę po założeniu zjadłam ALEVE i muszę przyznać, że póki co nic nie boli, czuję tylko lekki ucisk na ząbki, ale to na pewno dobrze:) W ogóle jestem bardzo dumna, że mam na sobie te druciki:D Cały czas buzia mi się cieszy. Za jakieś 2 tyg. będę miała zakładany Hass na górę (na ok 4 miesiące) i dopiero potem aparat. Oż ale się rozpisałam... no cóż pozdrawiam i życzę wszystkim promiennych uśmiechów;) Ps. Proszę o uzupełnienie mojego miejsca w tabelce - założenie łuk dolny - 22.07.2008/metalowy/1500 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalibuTAK
PONAWIAM POSTA: Hej, mam 21 lat. Wreszcie zdecydowalam sie na aparat staly. Moja orto zaproponowala plan leczenia. Najpierw czeka mnie hyrax! Przez miesiac bede go rozkrecac, drugi miesiac bede go miala dla podtrzymania efektu i wtedy okaze sie, jakie dalsze poczynimy kroki. Moj przypadek polega na tym, ze tylne zeby chyba 7 (gorne z dolnymi) lacza sie ze soba... Co nie jest oczywiscie normalne Hyrax u mnie, ma za zadanie "odlaczenie" ich ze soba, co z kolei spowoduje przesuniecie sie gornej szczeki lekko do tylu, przez co zrowna sie z dolem (obecnie gora nie styka sie z dolem, wystaje), a takze moze pojawic sie szpara miedzy jedynkami. Prawde mowiac, chce ja miec, choc niewielka, bo wtedy zmiesci mi sie kiel, ktory wystaje z szeregu, i jest GLOWNYM powodem do zalozenia aparatu. Dół mam prosty, choc wiem, ze pewnie i na dol aparat zaloze. Obecnie mam zalozone gumki separacyjne (mam miec je tydzien, w srode 23.07 mam kolejna wizyte), ktory prawde mowiac w ogole mnie nie bolaly! Jedynie przy przegryzaniu twardszych rzeczy, ale to tylko 2-giego dnia. Gumki te mam zalozone na 6 i 7 z obu stron, oczywiscie gornej szczeki. I teraz PYTANIE DO WAS: Czy to oznacza, ze pierscienie hyrax'a bede miala umieszczone tylko na 6 i 7? Czy to zmniejszy problemy z seplenieniem? PROSZE O PILNA ODPOWIEDZ!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saraaa_84
Witam Kobietki! Zadecydowała się na aparat i jestem przed wizytą u orto...Mam do Waś pytanie, czy koniecznie jest usuwanie ósemek aby założyć aparat? Mi zęby zaczęły się krzywić od kiedy mam ósemki :/ chyba mają za mało miejsca. Czy w takim wypadku koniecznie będzie ich usunięcie? bo jakoś to wyrywanie mnie przeraża :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saraaa_84--> Dopóki ósemki mi nie urosły miałam proste ząbki, a teraz mi się od nich powykrzywiały;/ też mam ciasno w szczęce ale ortodontka nie kazała mi ich usuwać skoro urosły. Nie mam tylko jednej ósemki prawej na dole ale to z innego powodu( potwornie bolała ). Będzie dobrze:) ja też ze względu na te ósemki odkładałam wizytę u orto,ale w końcu się przemogłam i jutro mam swój wielki dzień - zakładanie aparatu o 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saraaa_84
Ooo to trzymam kciuki i czekam na sprawozdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszytskim:) I po wyrywaniu... Odbyło się to wczoraj:) MIałem wielkiego stracha:) nawet chciałem uciekać z fotela stomatologicznego. Goi się ładnie, myślę, że za tydzień już śladu nie będzie nawet:) Tylko szpara po zębie została:) Wyrywanie nie bolało nic:) Tylko dziwne uczucie trochę, i fajnie chrupało w głowie:P Coraz bardziej chcę być stomatologiem po tych doświadczeniach hah...:) Teraz z niecierpliwością czekam na 08.08.08r., gdyż wtedy udaję się na separację do mojej orto:) a już 11.08.08r. stanę się szczęśliwym/nieszczęśliwym* (niepotrzebne skreślić:P) posiadaczem drutów na górnym uzębieniu:P Bluberry ---> dopisałem to co chciałaś na liście:) Jeszcze komuś coś dopisać/zmienić? Pozdrawiam Wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> **Filip** - a moze zmienisz w tablece kolumny - dwie kolumny: \"Data zdjecia gornego łuku\" i \"Data zdjecia dolnego łuku\" przerzucisz na sam koniec tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Filip: możesz dopisać również mnie: rok urodzenia 1987 miasto gdynia aparat metalowy góra i dół zakładany 21.07.2008 będę nosić ok 2 latka Dziewczyny, które miały zakładany aparat 21 ;) - mam to samo co Wy, jedzenie w ogóle mi nie wchodzi...w dodatku jak spojrze się w lustro to mnie odrzuca (mimo iż ciesze się, że mam aparat bo to było moim marzeniem) mam nadzieje, że szybko się przyzwyczaimy bo chętnie bym zjadła jakieś mięsko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś87--> u kogo zakładałaś aparat( gdzie) i jakie ceny,jeśli wolno spytać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Hej ja zakładałam w centrum gdyni na 3 maja, 3200, a Ty zakładałaś w Gdańsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź dla Mykas: Szczerze, wygoniej było mi z expanderem - taki sam jak na twoim obrazku ;] (chociaż wżynał się w język.. ) ale przynajmniej mogłam łatwiej wyciągnąć jedzenie z niego, i lepiej się z nim mówiło :) Aktualnie nie noszę już żadnego rozszerzacza na górną szczękę więc jest ok ;] wizytę mam w piątek więc nareszcie muszę się spytać ile jeszcze czasu mi zostało :P heh ;] pzdr ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo :) Widzę, że podczas mojej nieobecności na tym forum powstała jakaś tabelka ;] Filip informacje o mnie : rok urodzenia 1991, czas noszenia 1 rok- góra 1,5 roku, czas ściągania - nieznany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
czarne oczka, zadrutowana--> ;) jak sobie radzicie?? widzicie jakas poprawe moze juz hehehe:D?? albo chcociaz z jedzeniem?? ja to sluchajcie jestem tak poobdzierana, policzki, jezyk, wargi ze nie wiem:( jakos nie chce mi sie uzywac tego wosku denerwuje mnie on:P przemecze sie tak ale nie mam pojecia ile to jeszcze potrwa? gryzc tez nie moge ale juz chyba bardziej niz zeby bola mnie wlasnie te obtarcia:( pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Niusiaa00 ->mnie też bolą zęby ;( jadłam dziś serek danio a tam kawałki wiśni były i nie umiałam ich nawet zjeść, więc chyba zostane przy budyniu. Próbuj z tym woskiem musi pomóc mnie z jednej strony obciera strasznie wystający drut, wosku jeszcze nie próbowałam, ale mam go cały czas przy sobie. A jak z otwieraniem buzi, boli Was? bo mi się np. ciężko ziewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
oo monis87 przepraszam zapomnialam o Tobie :P nasza poniedziałkowa czworeczka:P:P boli mnie jak ziewam tez ale straasznie mam poobcierane naprawde:( jak dluzej nic nie mowie a pozniej otwieram buzie to wszystko jakby mi sie poprzyklejalo do policzkow warg i boli jak otwieram buzie wtedy:( :P ogolnie ciezko mi utrzymac higiene tzn chodzi mi o to ze musze bardzo czesto plukac buzie, ssac jakies mietusy czy whinterfreshe:( a Twoje policzki i wnetrze buzi niepocharatane?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
ja tez uwielbiam danio z owocami ale przezucilam sie na zwykle waniliowe:) jem rowniez budyn, jakas zupke delikatna a dzisiaj zjadlam buleczke drozdzowa ale nie gryzlam rzecz jasna:D rwalam malutie kawaleczki i kazdy zapijalam mlekiem zeby dobrze sie "rozpuscil" i zmiekl:P calosc zajela mi 15 minut ale mialam dosc papek:D a drut mam dosc krotko rpzyciety takze nie boli najbardziej to mam poobcierane policzki przy 6 tam gdzie sa pierscienie i jezyk wlasnie tez od pierscieni na 6 ;( i gora dol;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Póki co jakoś bardzo pocharatane nie jest, ale zęby mnie bolą np. jak dotknę zębem o zęba albo przy myciu po prostu cały czas. Co do higieny to ja już dziś 2 razy w pracy myłam zęby... A Ciebie obciera ten drut na końcu czy zamek? Bo jak zamek to próbuj ten wosk kłaść kurcze musi Ci to minąć. Mi się ciężko nawet pije a Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
tez mi sie ciezko pije a o myciu zebow nie wspomne bol fatalny:( zreszta ja myje zeby zwykla szczoteczka i czesto utkwi mi w zamku np jeden wlosek ze szczoteczki i pozniej musze mocno ciagnac zeby go wyjac stamtad :D boli mnie nie zamek ani drut, obciera mnie to zamkniecie od pierscienia jakby z dwoch stron od strony policzkow i jezyka na tym pierscieniu sa takie zakmniecia tam jest drut przymocowany ale to takie skupisko blachy jest:( uzywalas wosku juz?? ja jakos nie ejstem do niego przekonana ale chyba wyprobuje:( mialam zamiar na noc nakleic ale odkleilam bo pomyslalam ze i tak samo w nocy odpadnie i polkne:P a musialabym z 6 tego nakleic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Niusiaa00 ja wosku jeszcze nie próbowałam, ale wydaje mi się, że Ciebie bardziej obciera więc na prawdę spróbuj bo słyszałam, że pomaga (a jak nie to na pewno nie zaszkodzi) więc mykaj naklejać wosk, i oby pomogło ;). Ja myje elektryczną i też boli, ale to pewnie tak będzie, że przez tydzień będzie od dotyku boleć..ale damy rade;) niebawem będziemy się z tego śmiały..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
hehe dziekuje bardzo zmykam po wosk:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzywajcie wosku!!! bo jesli nie bd uzywac a bd was obcierac to moga wam sie zrobic tzw afty a to jest bardziej nie przyjemne od wosku.,.wiec lepiej uzywac wosk jak cos mocno ociera Ja juz mam starz 3 miesieczny wiec wiem co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie caly czas lewa strona boli cale szczescie nic nie ociera bo juz pierscien zacementowany :D ale ja gryze wszystko bo wtedy mniej mnie boli :D bol jak po zalozeniu ale to nic rano jak sie budze jest najgorzej :D pzodraiwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas ---> zrobiłem tak jak chciałaś:) Moniś87 ---> dopisałem Cię, ale brakuje jeszcze trochę Twoich danych:) zobacz na listę i napisz mi te dane których brakuje to uzupełnię:) W ogóle taki apel, żeby każdy się przyjrzał swojej rubryce w tabeli/liście i sprawdził czy ma wszytsko wypełnione, i podał mi ewentualne braki to podopisuję:) A jeżeli jakaś rubryka go nie dotyczy, np. ma aparat tylko na górny łuk to niech też napisze że przy dolnym mam mu krechy porobić:) taki przykład:P PiBi ---> dopisałem to co chciałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Filip: wyrywany ząb to dolna jedynka, na łuku podniebnym nic nie miałam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Już podaje 3200 czyli 1600 za łuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 poprzyklelajam sobie mnostwo wosku i jest o niebo lepiej;) tyle ze czuje mnostwo plasteliny w buzi ale to juz byla chyba koniecznosc prawie afty mi sie porobily:( :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
mam jeszcze pytanie;) czy w wosku mozna normlanie jesc ?pic? plukac buzie plynem do higieny jamy ustnej?? bo boje sie zeby mi sie nie odkleilo a tyle sie meczylam zeby dobrze umocowac ten wstretny wosk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie umiem umocować wosku, mam strasznie pocharatana buzie, ale daje sie to wytrzymac:) Ja dzisiaj miałam rodzinny obiad i zgniotłam sobie ziemniaka z tłuszczykiem i zjadłam mniam mniam :) A tyle miecha stało ... :P Ja kupiłam sobie dentoseptA ale jeszcze nie smarowałam. Ja tam wytrzymam wszytsko. Narazie nie widzę żadnej poprawy :) I jakoś mnie specjalnie nie bola ani nic, jedynie przy nacisku (próbie ugryzienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×