Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość xKarolaxD
Ehh .. ja chce już aparatt ;) A dzisiaj to wyrywanie .. brrr .. zestresuje sie chyba zaraz ... eh ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pytam się! idziesz do orto i zadajesz mnóstwo pytań dobry lekarz udziela wszelkich informacji ja nie wiedziałam nic przed założeniem dopiero majac aparat trafiłam na to forum, ja najprawdopodobnije w październiku zakończę przygode z aparatem wszystko zależy od wady :D pozdrawiam wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcialola
czesc niedlugo bede miala zakladany staly aparat tylko nie moge sie zdecydowac czy zalozyc sobie metalowy bo nawet mi sie podobaja i sa tancsze od porcelanowych ktore oczywisc bym wolala ale to 1000zl roznicy wiec nie mam pojecie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
marcialola-> ja proponuje metalowy, jest tańszy a i mozna poszaleć z kolorowymi ligaturkami. Metalowe od reszty róznią sie przede wszystkim widocznością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo że mam kosmetyczny podobaja mi się metalowe ale u mnie to była kwestia 200zł więc wybrałam kosmetyczny ale kolorowe gumeczki to super sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Fanta88 z prośbą o wpisanie. Rok urodzenia: 1993 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu: 5 mleczaków Data założenia górnego łuku: styczeń 2008 (metalowy 1200) Data założenia dolnego łuku: lipiec 2008 (metalowy 1200)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankako
Witam wszystkich. Mam na imię Anka i za miesiąc może dwa będę miała założony aparat. Od pewnego czasu śledzę wpisy na forum i jestem pod wielkim wrażeniem ogólną współpracą, wsparciem i wymianą praktycznych doświadczeń. Widzę że większośc osób zakładających aparat ma ok 20 lat. Ja właściwie postanowiłam zrobic sobie prezent w postaci "aparatu" na 30 urodziny. Myślę, że nie jest to za powazny wiek na korektę krzywych zębów... Pierwszą wizytę u orto mam na połowę września. Postanowiłam jednak się do niej przyugotowac.. i zrpobiłam już zdjęcie i byłam na przeglądzie stanu uzębienia a teraz tylko czekam... i odliczam dni... Ciekawośc mnie rozpiera co powie orto... Troszkę żal mi, że nie postanowiłam tego zrobi wcześniej o przynajmniej 5-6 lat....bo temat wraca do mnie cyklicznie co 2 lata od przynajmniej 10 lat.. Jak miałam lat 18 to byłam u orto .. ale wtedy ortodonta bardziej nastraszył mnie i moich rodziców, że trzeba będzie wyrywac zęby itp.. a w sumie to bardziej nas zniechęcił.. Dzisiaj myślę że może byle jaki był z niego fachowiec.. No ale po 12 latach wracam do tematu a wszystkie osoby z krzywym zgryzem zachęcam do podejmowania nowych wyzwań i nie zastanawiania się nad zakładanie aparatu...Każdy ma prawo do "pięknego" uśmiechu.... No trochę się rozpisałam, mam nadzieje, że ten "bełkot" będzie cho trochę zrozumiały. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcialola ->> Ja proponowałabym metalowy, chociażby dlatego że można poświrować z gumeczkami :D Ogólnie to też cena, jest tańszy, a naprawde nie ma sie czym przejmować, że bedzie go widać czy coś... Napewno będzie ci sie chciało nim chwalić! Hah :D Tak jak mam ja hihih :D. Nie żałuje... pytam się ->> Aparat (niezależnie czy metalowy czy porcelanowy) nosi się tyle, ile trzeba, czyli ortodonta musi ocenić twoją wade. Nie ma żadnej reguły ile trzeba będzie nosić, nawet czas określony przez ortodonte nie zawsze jest taki jak powiedział i koniec. Ja mam metalowy i mam go nosić 1,5 roku. Druga plomba na 7 na dole zrobiona :D Jutro znowu do dentysty haha. Masaaaaaakra jaki maraton sobie zrobiłam :D Najgorsze jest to, że zaczeła mi sie na tym zębie robić próchnica wtórna (jak on to powiedział :D) bo była nieszczelnie założona :O:O:O. Grrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankako ->> Gratuluje zdecydowania, właśnie najgorsze jest to jak sie kogos nastraszy, potem można sie nieźle zrazić. Ja miałam podobnie, poszłam hmmm w wieku ok 12 lat do ortodontki jakiejś młodej to masakra "Ooooojj tutaj mamy wade zgryzu! (jak bym nie wiedziala :> ) tutaj trzeba założyć aparat stały! Jak najszybciej! Bo tu te kły odstają ohhh ahhh :| " Debilka :D Kiedyś to wogóle aparat to było yy takie coś nie do przyjęcia wogóle, jeszcze cena :/ . A teeeraz to już jest norma. I co najważniejsze, NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_pl, Ty to masz pasję do wymieniania tych plomb:D ja to po wizycie chodzę jak na rauszu cały dzień i cieszę się,że mam to za sobą/na kilka miechów. a może przystojny dentysta?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl---> zgadzam się z Tobą w zupelności. Ja kiedyś broniłam się od aparatu rękami i nogami. I człowiek na stare lata w końcu zmądrzał i dobrze;). Kiedyś to człowiek się wstydził, jakby to nie wiadomo co było. A teraz popatrzeć dookoła to tyle osób nosi aparaty. I tylko się zerka kto jaki ma. A to porcelana, ooo metalik, oooo i gumeczki kolorowe. Aż można ześwirować od tych kolorów;) Aparaty są super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt --> Hahaha przystojny hmmm? :D Nooo dla niektórych faceci po 60tce są atrakcyjni haha :D Ale w moim przypadku to raczej nie to :D :D :D W sumie to sama siebie nie poznaje z tym zapałem do dentysty :D Siedze na fotelu i mówi JAAA PO CO MI TO, PO CO JA SIE WOGÓLE PCHAM DO TEGO DENTYSTY :D :D :D :D ale doobra :D myśl o tym, że mam w zębach nieszczelne, masakryczne plomby mnie przeraża! :D Dziś sie nasłuchałam troche marudzenia na temat tych plomb. A NAJGORSZE JEST TO, ŻE WYCHODZI MI DRUGA ÓSEMKA! I dentysta chce mi je wyrwać! Bo skoro bez ósemek było stłoczenie, to tera bedzie wogóle masakra! Grrr musze sie spytac orto jak pójde :// Kurrr jeszcze mi przyjdzie, że bede jęczeć na wyrywanie ósemek :| :| :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anako -> Tylko pogratulować, że wreszcie zdecydowałaś się na aparat. Nie dziwię Ci się, że żałujesz zmarnowanych lat. Aparat najlepiej założyć najwcześniej jak to jest możliwe. Rodzicie chcieli, abym nosił aparat już 2/3 lata temu, lecz ja miałem ogromne opory (młody wiek, strach przed reakcją rówieśników itd...). W te wakacje doszedłem do wniosku, że muszę i chcę mieć aparat. Drucik noszę już od tygodnia i jest wniebowzięty, że się na niego zdecydowałem. Często się zdarza, że ludzie mają opory przed ortodonto, bo zrazili się innym. Trzeba trafić na dobrego i najlepiej poleconego specjalistę. Ja swoją ortodontkę bardzo chwalę. Jest bardzo miła i na dodatek mówi do mnie myszko :D Świetny specjalista i świetna obsługa. Jednak ceny mają wysokie, bo metalowy kosztuje u nich 1800 złotych, lecz ja wolałem dopłacić te 300 złotych i mieć porcelanę. Czasem żałuję, że ludzie go nie dostrzegają, bo aparat to świetna sprawa. Znajomi zauważają, że mam aparat dopiero po rozmowie z odległości 1 metra i do tego muszę się szeroko uśmiechnąć, aby go dostrzegli :D Co prawda z gumkami można zaszaleć przy aparatach metalowych i kosmetycznych, ale na razie będę brał te niewidoczne ligaturki. Obecnie mam ligaturki w brawie słabego błękitu, które widoczne są dopiero z kilkudziesięciu centymetrów. Gdybym nosił metalowy wziąłbym na pewno jakieś bardziej widoczne, np. niebieskie, bo ogólnie do twarzy mi w tym kolorze. marcialola -> U Twojego ortodonty różnica cenowa pomiędzy kosmetycznym a metalowym to aż 1000 złotych? Przyznam, że potwornie wielka. Powiedz, ile dokładnie kosztuje u Twojego specjalisty aparat zarówno kosmetyczny, jak i metalowy? Jeśli nie jesteś dorosłą, pracującą między ludźmi kobietą i nie zależy Ci na tym, aby Twój aparat był niewidoczny, to polecam Ci metalowy aparat. Nie warto przepłacać w takiej sytuacji, a efekt ten sam. Jakieś fajne gumki do metalowego i można się lansować :) pytam się -> Justka udzieliła Ci najadekwatniejszej odpowiedzi. Najlepiej wybrać się do ortodonty - on powie Ci wszystko na temat Twojej wady i odpowie na wszelkie pytania. Mnie aparat założono na 1,5 roku. Justka_pl -> Nie zdziwię się w ogóle, jeśli w Twoim wypadku będzie trzeba usunąć ósemki. Mnie też ostatnio wzięło na wizyty u stomatologa. Przysiągłem sobie, że będę do niego chodzić, aż powie mi, że wszystkie zęby są zdrowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulala ale się rozpisaliście dawno tu nie byłam co tam u was ? jak tam justka ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojojo póltora tygodnia na wakacjach byłam a Wy juz 20 stron mi zaserwowaliście, nie bede czytac bo mi sie zwyczajnie nie hcce, po wakacjach trzeba odpoczać :P Dzisiaj miałam pierwsza kontrolna wizyte, musze stwierdzic ze dla moich zebów był to wielki szok, poniewaz lewa strona chyba zaczeła się porzadnie ruszac i tak strasznie bolało :( Gumki przeźroczyste o zabarwieniu niebieskim, nie chciałam aby sie mocno wyrózniały :D A jak tam u was aparatki z 21 lipca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomnijcie mi,zebym wiecej nie jadła musztardy...nawet tydzien nie minął od wymiany ligaturek,a zafarbowaly mi na żółto i musze je znowu wymienic:/ pytanie do posiadaczy aparatów kosmetycznych:jakich pokarmów i plynow unikac,zeby ligaturki nie farbowaly???wiadomo,musztarda sarepska-teraz juz wiem,curry tez wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj zauważyłem, że moja szpare po wyrwanym zębie się zmniejszyła odrbinę:P i mam symptop ruszającej się dwójki mam uczucie jak by mi się ruszała dwójka:P i zto żeby było śmieszniej to nie tak która jest krzywa i bokiem ustawiona, tylko ta która stoi ładnie prosto po 2 stronie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
A ja sie pochwalić musze, bo mam w sobote pierwszą od ponad dwóch miesięcy wizyte. :D- ale sie ciesze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Ja też byłam właśnie na wakacjach i tu tyle do czytania :P no u mnie jest super nic juz nie boli no czasem czuc jak twardsze jedzenie sie je. :) no więc u mnie wporzadku:) u u reszty?:D widzicie juz jakas poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Dydusia :D gdzie ty sie podziewałaś? :D u mnie doobrze :D szaleje z wymianą plomb :D A za tydzień wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl ---->> Waaaakacje :D miałam :D hehe to już masz zakładany dół ? ;> to nieźle :P ja to jeszcze ojj... chyba długo z dołem :D ( narazie nie jest potrzebny na szczęście ) hehe :D a ząbki się prostują hehe ... niedługo szkoła eh ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błagam, nie narzekajcie na gimnazjum!:P gimnazjum to bajka:P ile ja bym dał żeby tam wrócić, nic sie nie robiło a się świetne stonie miało a teraz mam z lekcji na lekcje czasami wiecej materiału niż w gimnazjum jest na duży sprawdzian, więc nie narzekajcie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Dzisiaj miałam zakładany aparat ortodontyczny stały metalowy. Nie mogłam się zdecydować na kolor gumeczek i wzięłam turkus- jasny róż. Nawet ładne jest takie połączenie :P Kolejną wizytę mam 15 października. Minęły już 3 godziny od założenia i nic mnie nie boli. Tylko jak dotknę zębów językiem to troszkę. Skoro mnie nie boli to znaczy że nie działa? :P ___________________________________________________________ Zmartwiło mnie trochę to że 2 mam trochę wyżej od 1 i dziwnie to trochę wygląda bo nie mam ładnego łuku tylko trochę krzywy. ale mam nadzieje ze jak zrobi się trochę miejsca to ładniej bd. wyglądać ten aparat xD a jak Wy myślicie? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia -> Nie nieee dołu jeszcze nieee mam. Musze powymieniać te plomby póki jeszcze nie mam. Filip ->> Pe eS. Jestem w drugiej liceum więc wiem co to znaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka, Filip -> Myślicie że jest źle w LO ? To jak będziecie na studiach to po pierwszym miesiącu będziecie chcieli jeszcze 10 lat być w LO!! Gwarantuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×