Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Nibinwing -> Ja widzę zmianę. Prawa jedynka jakby wróciła do prawidłowej pozycji. Ogólnie to miałaś delikatną tę wadę :) Aparat mam od niecałych dwóch tygodni i już w ogóle nie czuje nacisku na zęby ani żaden ząb mnie nie boli jak gryzę jedzenie. Czy to dobrze? Oznacza to, że przyzwyczaiłem się do niego, bo odnoszę wrażenie, że jest za słabo naciągnięty, ale wszystkie druciki są napięte, więc to chyba tylko takie złudzenie ; ) Swoją drogą przy ostatnim zamku na siódemce lewej drucik jest taki luźniejszy. Jak na niego naciskam w pobliżu siódemki, odnoszę wrażenie jakby on w zamku nr 7 był luzem. Czy tak mogę czekać do kolejnej wizyty, którą mam 18 września? Tak w ogóle to zastanawiam się, co wydarzy się podczas pierwszej wizyty po założeniu aparat ;d Myślicie, że mogę mieć po miesiącu założony ekspander (hyrax)? Bo tak się na początku dziwłem, czemu założono mi aparat, jak mam delikatne stłoczenie i niektóre zęby nie mają jak wrócić na miejsce. Jednak po niecałych dwóch tygodniach i tak widzę delikatną poprawę. Już moja jedynka nie zachodzi za dolne zęby. Teraz jest na równi a za parę miesięcy pewnie już będzie się zagryzać przed dolnymi zębami, więc będzie tak jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups, pomyłka mała. Zamiast zęba nr 7 chodziło mi oczywiście o 6 :d Często mi się mylą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102 --->> ok. 3 miechy ... ;/ ale możesz się najeść do tej pory orzechów :D:D justka_pl --->> nio różowe są ładne ale różowe i błękitne są boskie :D i chyba takie sobie wezmę teraz :P :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nibinwing --->> widzę że i ty miałaś zielono żółte gumeczki ;) ale ty to masz niewielką wadę w porównaniu do mnie ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Słuchajcie,miał z Was ktoś może tak, że orto nie przykleiła Wam wszystkich zamków od razu??u mnie stwierdziła,że trzeba rozepchnąć zęby,żeby dwójka się zmieściła i nie mam na niej zamka.Mi osobiście wydawało się,że takie rzeczy załatwia się expanderem itp. urządzeniami.Sama nie wiem..ale jak każdemu chyba,zależy mi na jak najszybszym efekcie(przynajmniej częściowym),a to,że najbardziej wykrzywiony ząb przez "x" czasu pozostanie na swoim miejscu,nie za bardzo mi się uśmiecha.Wiecie może,po jakim czasie zakłada się zamki w takiej sytuacji?bo nie raczyła podać konkretów;/Pozdrawiam i dzięki z góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misha609
Nie martw się. Ja też tak mam. Nie mam przyklejonego zamka na dolnej dwójce i na drucie mam sprężynkę, żeby zęby się rozeszły i było miejsce na "wepchnięcie, dociągnięcie" tego zęba w łuk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Misha609,ja jak na razie żadnej sprężynki nie mam,ząb najwyraźniej jest poza jurysdykcją aparatu;p ale dzięki:)będę cierpliwa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt -->> ja mam przyklejone te kwadraciki ( przykleiła mi żeby później ie przyklejać) ale nie mam ich włączonych do łuku :) więc się nie martw :) ;] pzdr . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Oka,dzięki:))pozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z kolei mam tak, że na górnym łuku ... TERAZ UWAGA BO TO BEDZIE POMIESZANE CO NAPISZE :P -górny łuk prawa strona - pierścień jest na 6 zaczepiony -górny łuk lewa strona - pierscien jest na 6 zaczepiony -Dolny łuk prawa strona równiez na 6 zaczepiony -dolny łuk lewa strona - brak pierscienia! :) Orto stwierdziła, że nie zakłada tam narazie pierscienia, poniewaz zeby musza sie przesunąc w prawo (Chyba ma racje :P Popatrzcie na moje stłoczone dolne jedynki, to wydaje mi się że przesuną się w prawo i beda sie zgadzały z góra) Tak więc, nie mam wogole pierscienia na dole z lewej i ciagle na niego czekam, tzn na decyzję - CO DALEJ :D Ale i tak jestem zadowlona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobnie. Nie mam założonego zamka na jedną piątke na dole( dla przypomnienie aparat mam na dolnej szczęce) ponieważ ząb jest poza szczęką. Na drugiej wizycie orto mi załozył sprężynke na drucik pomiędzy czwórkę a szóstke na której jest pierscień. Od momentu wizyty czuję jak aparat rozpycha to miejsce żeby piątka weszła do łuku. Od tego czasu jedzenie tylko płynne albo miskowane blenderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Do czkz-dziekuje za informację-12 wrzesień coraz blizej a ja mam coraz więcej wątpliwości:(. Napiszcie mi jakieś informacje na temat co sądzicie o aparacie szafirowym-czy faktycznie jest ok. Dzieuje pozdrawiam. i jakie gumeczki do tego najlepiej zakładać-by nie wyglądały nieestetycznie. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Aaaa piszecie o pierścieniach..??? ja mam mieć zakładane jakieś rurki. Jeszcze jedna sprawa - czy gumeczki zawsze sa zakładane - to jest stały element aparatów stałych-na ostatniej wizycie o orto- omawiałyśmy kwestie zamków, drucików i własnie rurek-nic o gumkach. Prosze o jakies info. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>kejt83,szafirowy jest fajny,ja mam pół szafirowy-pół metalowy.tylko przed zakładaniem zamków wybierz kolor gumek(np ecru,w kolorze kości słoniowej),ale nie bierz przezroczystych!!!ja nic nie powiedziałam/nie miałam jak w rozszerzaczu i orto mi założyła przezroczyste,które przebarwiły się po dwóch dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Oki-zaraz jak wpadne 12 do orto bede krzyczała, że gumki nie moga być przezroczyste:)dziekuje. Troche się denerwuje tym aparatem. a powiedz mi - na czym polega połowa metalowego a połowa szafirowego aparatu? Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Wiesz,to jest bardziej ekonomiczne rozwiązanie,zapłaciłam 3stówy mniej za aparat,bo od 3ki do 3jki mam zamki szafirowe,a reszta to metalowe-nie widać ich jak mówię czy się uśmiecham,tak więc stwierdziłam,że po co mam przepłacać.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejt83 🌻 Ja mam aparat szafirowy i jestem bardzo zadowolona, pasują do niego wszystkie kolorowe gumeczki, efekty jego pracy są bardzo zadowalające, zamki się nie odbarwiają i nie żółkną. Jedyny minus to chyba to że jak zamek odpadnie to trzeba zakładać nowy, nie można tego samego (no chyba ze jest w dobrym stanie ale różnie to bywa) więc dochodzi dodatkowy koszt jeżeli by ci się coś stało z zamkiem (ok. 120 zł jeden zamek). Miałam mieć mieszany tak jak ma \"voldtekt\" ale jak się uśmiecham to widać mi ząbki do czwórek i nie opłacało się zakładać metalowych tylko na piątki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 hmm koszt tego jednego zamka jest duży to fakt... A czy już Ci sie zdarzyło zeby jakiś Ci odpadł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>Fanta88,to trochę drogie u Twojej orto zamki.ja za 6zamków szafirowych zapłaciłam 300zł,czyli 50zł za jeden.licząc,że metalowe są o połowę tańsze,szafirowe nie powinny kosztować więcej niż 75/80zł. mam zamki do 6 włącznie,więc analogicznie 3stówki oszczędności;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi Ja mam aparat krótko, jedenastego będzie 3 miesiące ale faktem jest że zamki bardzo dobrze się trzymają i nie odpadł mi jeszcze żaden. Wszystko od kleju zależy bo są lepsze i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt 🌻 Nio drogo drogo :( ... ale to jak i ceny aparatów tak i ceny zamków różnie chodzą. Ja się cieszę że klej dobrze trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
miałam wczoraj 1 wrzesnia pierwszą wizyte po 6 tyg:P trwala moze z 10-15 minut :D orto wyczyscila mi aparat (takim jakby odkurzaczeM):P:P scisnela drucik mocniej ale nie wymieniala;p i zamknela jeden zamek bo byl otwarty a ja nawet nie wiedzialam:P nic nie bolalo bylo ok:P nastepna wizyte mam dopiero 21 pazdziernika za 8 tyg ale równo w moje 3 miesiace noszenia:P:P co tam u Was 21 lipiec?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Cześć niusia00, u mnie wszystko ok, z różowych gumeczek jestem bardzo zadowolona, jem prawie wszystko z wyjątkiem twardych rzeczy...(tak pewnie już mi zostanie) następną wizyte mam 22 września, więc jeszcze niecałe 3 tygodnie. A tak to jakoś leci. Coś się tu cicho zrobiło na forum, pewnie dlatego, że większość osób do szkoły poszła :)/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto poszedł do szkoły ten poszedł :P Ja wyjeżdzam sobie dzisiaj juz do Poznania :P także pare dni moge nic nie pisac bo jest co do załatwienia. U mnie po uciegnieciu drutu bola zeby, ale poprawa jest juz ładna więc nie narzekam :P Pozdrówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Do voldtekt-dziękuje bardzo za informację:) Do Fanty88 - również bardzo dziekuję za informację:) Fajnie jest być w takiej grupie z fajnymi ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia:). Na założenie aparatu idę 12 września-na pewno napisze jak pierwsze wrażenia. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
witam, w czwartke bede miec zakladany aparat porcelanowy. i mam kilka pytań: czy do czyszczenia apratu można używać szczoteki elektruycznej? Chce kupić oral b precision clean i koncowki Flexi Soft czy używanie tej szczoteczki i tych koncowek to dobry wybór?? czy warto kupować irygator? czy irygator zastępuje wyciorki? kontakt do mnie: gg: 4541272. czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saseta88
Ja też mam aparat porcelanowy od 10 miesięcy hehe jak ten czas szybko mija:P Szczoteczkę elektryczną odradzi Ci każdy, gdyż aparat jest bardzo delikatny, zwłaszcza u mnie gdy miałam wyrywane zęby to mam kilka spręzynek które przy mocniejszym czyszczeniu odskakują. A wyciorków nic nie zastąpi, ponieważ przeplukanie jamy ustnej nie zawsze skutkuje i czasem trzeba wydłubać za druta kawałek jedzenia hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×