Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

roxien -> no może racja :D ale tak fajnie jak coś widać :D :D tak wogole to weekend mamy to sie leniuchuje :D wogóle to coś mi telefon szwankuje i takie niewyraźne zdjęcia że masakra :/ wezme może cyfrówką potem... buziaki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampytanieee
Ja w końcu zdecydowałam się na porcelanę... Nie wiem, może lepiej było wziąść metal? Nosiłabym wtedy czerwone gumki... Ale skoro już się zdecydowałam nie będę kombinować. Mam pytanie a\'propos porcelany: moje zęby nie są śnieżno białe, czy aparat ten będzie się odznaczać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --- >> niunia ja to żyje spoortem ( mój kochany unikhokej) hehe :D a co do zdjęć to ja robie tylko żeby pamietać jakie miałam gumeczki hehe ^^ :D bo ortodontka mi też robi foty :D:D Jakąś poprawe tam widzę w moich ząbkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jutro wizyta a ja jeszcze nie wiem jakie gumeczki sobie założyć ;/;/ HEELP ! :D:D :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tam sie pytal wiec odpowiadam-> chyba mam normalne zamki, nie zadne mini.Ja mam duze jedynki to dlatego moze to sie tak wydawac:), a we wtorek tez wezme fioletowe gumeczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj koleżanka mi powiedziała, że pasty które zawierają fluor mogą odbarwić zęby (tzn. powstaną plamy)? Czy to prawda? Powiedziała że dla osób noszących aparaty najlepszą pastą jest Melidor (nie wiem czy tak to sie pisze). Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meridol :) Używałam jej, bo mi orto tak poleciła. Jest wskazana dla zadrutowanych, bo jest delikatna dla jamy ustnej czy coś, nie pamiętam już. Ale dla mnie pasta jak pasta... Była okej, nie narzekałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założyłam sobie w końcu MORSKIE hehehe :D:D ^^ już sama nie wiedziałam u ortodontki jakie mam założyć a cio tam ....:P Za dwa tygodnie mam wizyte i ma mi założyć jakiś drucik na podniebienie .... (?) :O żeby szóstki były w miejscu .... ? O co kaman ... ? wie może ktoś ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Ale ten czas szybko leci, już miesiąc minął od założenia. Szczerze mówiąc to nie mogę sie doczekać wizyty a mam ją 23 paź, chciałabym się dowiedzieć od orto jak moje leczenie przebiega, już się zastanawiam jaki kolorek gumek wybrać:) Dydusia>>> też kiedyś trenowałam unihokej, uwielbiałam go, jak w twoim wieku byłam:) eh jak dawno nie grałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsdfsdffds
Ja dzisiaj połknęłam gumkę separacyjną ;> W poniedziałek podjedę do orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
mam pytanie jak lepiej jest zalozyc aparat odrazu gora i dol czy najpeirw gora potem dol?? objasnijce mi to nie wiem jak lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Jak tam u Ciebie?? Mnie bolą wszystkie zęby w dodatku troche mnie obciera ;| a ja nie mam tego cholernego wosku :/ Też Ci go nie dała?? Zjeżdziłam wszustkie sklepy medyczne w okolicy i nie mogłam czegoś takiego dostać ;| Załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
chcialam dowiedziec sie waszej opini na temat jak lepiej zalozyc aparat odrazu gore i dol czy najpierw gore a kilka miesiecy pozniej dol?? co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfdgfgfgf
Czy ktoś z was posiada jakieś zdj aparatu kosmetycznego z kolorowymi gumkami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - niestety ja też nie dostałam wosku... :/ a aparat poobcierał mnie dość solidnie :( polecam Ci: Protefix DENTAL PROTECT żel kojąco-regenerujący do dziąseł, kupisz w aptece, mnie pomógł :) a zęby już nie bolą tak jak na początku, pierwsze trzy dni były najgorsze... mam nadzieje że teraz będzie już tylko lepiej... oby :) pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia>>>bo wiesz w podstwówce i gimnazjum to trenowaliśmy:) ale potem liceum, inna szkoła, gdzie tego nie trenowali, więc się skończyło, troche szkoda było..., ale to już dawno. A powiedz mi na jakim jesteś etepie swojej kariery sportowej:) Tzn chodzi mi o to jak wiele osiągnęłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Mnie juz tak boli język i policzko ze juz nawet ograniczyłam mówienie :|Obtarło mnie tylko z jednej strony...ehhh Ile taki żel kosztuje? Mnie też juz nie bolą zęby jedynie jak chce coś ugryźć...marzy mi sie mięsko :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - mnie też z jednej strony optarło... Ja placiłam coś około 12 zl. Tubka nie jest duża, ale żel jest wydajny, pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam, ja dziś o dziwo mięsko jadłam na obiad, co prawda czułam że mam cały aparat zapchane od frytek i mięsa ale się jakoś dało, 6.10 miałam zakładane a tu o prosze już powoli wracam do normalnego jedzenia, tylko że wisi na mnie wszystko :( 49 kg to strasznie mało jak na mój wzrost 173cm, jestem załamana z lekka mówiąc, ale jakoś się da mam nadzieje jem co popadnie i zeby myje 20 razy dziennie :D i tak mam wrażenie że są czarne zamiast białe :l po tylu umyciach, też tak macie? czy to przez to żelastwo taki odcień robi i mi się wydaje że mam czarne zębiska :D pozdrawiam wszystkie aparatki i wszystkich aparaciarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal czy aparat zaklada sie gora i dol na raz czy na raty. zaklada sie tak jak zaleci orto, albo oba na raz, albo na raty, albo tylko jeden luk. do kosmetykow: po miesiacu obserwacji moge powiedziec, ze mowienie o odbarwieniu gumek jest mocno przesadzone. przez ostatni miesiac jadlam wszystko pilam kawe itd., (ale przez slomke) i gumki sa biale. moze nie tak sniezno biale jak w pierwszy dzien, ale nie sa zolte jak czesto ktos pisze. mysle, ze kluczem do sukcesu jest mycie zebow zaraz po posilku. w kazdym razie stwierdzam, ze moje gumki sie nie odbarwily ;) potwierdzeniem tego faktu jest grono znajomych, ktore nie widzialo mnie dosc dawno i nie zauwazyli, ze mam aparat, choc szczeka od usmiechu boli mnie dosc mocno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaa55
hejka! mam takie pytanko. jak jest z jedzeniem w szkole w aparacie. cy normalnie mozna zjesc bułke? a jakmyjecie zeby w szkole? jest jakas inna mozliwosc np płukanie oprucz mycia zębów szczoteczką? nobo w szkole to nie ma zbyt wiele czasu na mycie szczoteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulaaa55 - Jeśli jesteś w stanie ugryźć bułke (mekką bułke) no to czemu nie :) Lepiej coś zjeśc w szkole niż czuć jak żołądek przykleja sie do kręgosłupa. Jeśli nie masz czasu na szczotkowanie to intensywne przepłukanie buzki płynem tez jest dobre...ale wiadomo ze resztki jakieś i tak mogą pozostać... ______________ mysza_sza - Dzieki za info :) Dzisiaj zjadłam buraczki i o dziwo moje przezroczyste...powtarzam PRZEZROCZYSTE gumki sie nie odbarwiły nawet w minimalnym stopniu. Ważna jest higiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martt_a
hej:) noszę aparat stały już 7 tydzień i już widać pierwsze rezultaty:D niestety dziś podczas jezenia z ostatniego zamka wypadł mi drucik:/ Problem jest w tym że nie ma mnie w domu i nie mogę iść od razu do swojego ortodonty żeby mi to naprawił:/ Czy zdarzył się może komuś podobny przypadek? Czy można to samemu naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda85
Ja będę miała aparat stały zakładany 7listopada na dół i góre. Do tego czasu musze usunąć trzy 4 ;( jutro jade wyrywać jedną 4 :(. Dla mnie to jest największym koszmarem, nie chodzi nawet o ból, ale mnie to poprostu przeraża. Jak wy sobie z tym poradziliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kunegunda85 - Strach przed nieznanym jest logiczny :) Mimo to postaraj sie zrelaksować...ja tak zrobiłam (wyrwałam dwie szóstki w jednym dniu)...zamknij oczy gdy dentystka zacznie działać, to pomaga :) Lepiej nie widziec co bierze do ręki :) Poza tym 4 to nie sa takie duże ząbki :) Jeden sprawny ruch i już po krzyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz go nosze i jest super jestem strasznie zadowolona troche balam sie reakcji innych ale olalam to inni mnie skrytykowali ze tyle kasy w to wlozylam i takie tam bzdury.Ale ja jestem dumna z tego ze go mam i bede miala proste zeby troche to boli te noszenie a zwlaszcza kazda wizyta i wydawanie tyle kasy ale warto Polepszyla mi sie samoocena wczesniej bylam taka cicha nic nie gadalam a teraz gadam bez przerwy.Fajnie jest widziec osobe co ma tez aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×