Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Może nie będzie, aż tak bardzo bolało. W sumie mam wielką nadzieję. Zobaczymy. W sumie już nie umiem się doczekać tego aparatu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja wczoraz zalozylam aparat metalowy na gore. ogolnie nie boli tylko jak sie je. a na podniebieniu mam jakis łuk i to mnie denerwuje najbardziej bo ledwo co sline polykam i barzdo ciezko z tym jesc..:( musze ten luk nosic przez pare miesiecy:( mial ktos taki luk podniebny.?? odp pozdrawiam wszystkich goraco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquaaparatka
Hej, np. ja mam Hyrax już 2,5 miesiąca... Nie miałam z nim większych problemów, szybko się do niego przyzwyczaisz. Niewielkie problemy z mówieniem - chodzi o końcówki niektórych wyrazów, jakby zanikają... Na początku możesz mieć za dużo śliny w ustach, a i do wchodzącego jedzenia szybko się przyzwyczaisz, i będziesz umiała sobie z tym radzić. Ból przy jedzeniu, o ile występuje, znika bardzo szybko. Czy ktoś z forumowiczów nosi aparat lingwalny (wewnętrzny)? Wiem, że jedna osoba tu się odzywała, ale tylko raz... Byłaby super, gdybym znalazła taką osobę!!! Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam aparatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANI DODALAM NOWE FOTY (PO MIESIACU NOSZENIA) ZAPRASZAM !!!!!! :-) link w stopce^^ man nadzieje ze n-ty raz nie wysle sie ta wiadomsoc bo cos kafeteria szwankuje:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Ja mam HASSA- od 2 miesiecy -1 tydz, byl najgorszy nikt mnie nie mogl zrozumiec ,trudnosci z jedzeniem ,przelykaniem(nawet sliny)!!!!koszmar!! no ale teraz juz jest lepiej ale czuje jak mam juz odlezyny na podniebieniu od NIEGO!jeszcze 2 miesiace!!!A za dwa tyg aparacik staly od3 do 3!Chyba zaloze kosmetyczny na nie ana pozostale metal .Ktos tak ma ?(macie zdj.-prosze pokazzcie jak to wyglada)!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlackerB rewelacja :) zmiany są zauważalne odrazu :) Nawet nie trzeba sie ich jakoś przesadnie doszukiwać :) Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Setsi - masz sliczny aparacik! ;) (ja tez juz niedlugo taki bede miec hihi (choc troche sie boje-ale peewnie nie jest tak straszny jak hass!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slackerb ->no efekty sa juz widoczne. szybko jak na miesiac noszenia:) ja mam zamki na piatkach, czworkach i trojkach. Na jedynki i dwojki pozniej bede miala zalozone.. szkoda bo chcialabym odrazu na wszystkie tym bardziej ze lewa jedynka bardzo wystaje mi do przodu, ale narazie mam miec cofane tylne zabki do tylu.... na dol tez bede zakladac tylko nie wiem jeszcze kiedy. Mam nadzieje ze to cierpienie warte bedzie efektu. A cieszy mnie narazie to ze nie musialam usuwac zadnych zabkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Jaka jest różnica w cenie między tym zwykłym aparatem, a estetycznym (tak on się nazywa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia 🌻 1. Aparat na dole nie obciera języka (jeśli chodzi o pierścienie nie ma od strony języka haczyków). Troszkę zamki obcierają ale tylko te z antenkami (może dlatego że mam je akurat wystające). Najgorsza w tym wszystkim (nie wiem czy będziesz mieć) jest sprężynka w którą się po prostu wkręca tkanka która wyścieła jamę ustną. Już 2 dzień wosk nosze żeby mi się troszkę podgoiło. Przeszkadza tak samo jak na górze czyli mało ... chociaż moim zdaniem trudniej jest się przyzwyczaić. Na początku dziwnie się je. :P 2. Hmm ... myślę że jedzonko wchodzi na dole tam samo jak u góry ... z tym że na dole trochę trudniej się czyści ząbki ... jakoś szczoteczka nie daje rady i za każdym razem muszę się wspomagać wyciorkiem. Moje ogólne doświadczenia i różnice miedzy górą a dołem są takie: Po założeniu góry robiło mi się bardzo sucho w buzi, a po założeniu dołu miałam za dużo śliny. A teraz mam raz to raz to na zmianę :D hahah Ból na dole jest niby taki sam jak na górze ale jakoś gorzej go znoszę. Antenki na dole bardziej obcierają niż te na górze. ... Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze. ;) Wiesz nie chce cię straszyć ani zniechęcać bo możesz to zupełnie inaczej odczuwać niż ja. Lepiej się psychicznie nastawić i potem pozytywnie rozczarować niż na odwrót. :) kejti83 🌻 I jak wrażenia z aparacikiem ? :) ~~~ Powiem wam jak orto miała mi tą sprężynkę założyć myślałam \"Ooo zajebiście będę miała nowego gadżeta w dzióbku\" ... ale teraz mogę wam powiedzieć \"Sprężynki są beee !\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88--> dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Napisałaś więcej,nawet to o czym myślałam,a bałam się zapytać ;) a te sprężynki,to pojęcia nie mam co to.Może ktoś z Was ma jeszcze coś takiego na dole?Obym ja takiego gratisa nie dostała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Powiem tak "u mnie" ceny sa 1.400 zwykly metalowy ,lub 1.800 tez metalowy ale jakis przyspieszajacy oraz 1.900 kosmetyczny(ten przezroczysty) i mam jeszcze jedna opcje (ta co chce zrobic)-czyli od 3 do 3 kosmetyczny a reszta zebow metal i to kosztuje 1.700 oczywiscie wszystkie ceny sa na 1 luk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Dziękuje za odpowiedź. Nie wiedziałam, że aparatów jest aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finnn
aparaty stałe są na wady zgryzu też? bo slyszałam, że na wady zgryzu ruchome a na krzywe ząbki aparaty stałe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sprezynke i moge powiedziec, ze powoduje wiekszy nacisk na sasiednie zeby. mam nadzieje, ze troche zniknie za kilka dni :O poza krzywymi zabkami ( co najczesciej wynika ze stloczen jak sie domyslam) prawie kazdy aparatowicz ma wade zgryzu, tylko, ze jak sie ma krzywe zeby to z reguly sie o tym wie, a jak sa w miare proste to wiekszosc osob sie nawet nie domysla, ze cos jest nie tak do czasu az pojawia sie klopoty albo dentysta im nie powie :O tak wiec aparat staly dobry na wszystko ;) co poza tym? tez chetnie zobacze fotki najlepiej jrysztalkow z kolorowa ligatura, choc watpie abym na razie miala multikolorowe jazdy :P pojawil sie tez u mnie ekspander na podniebieniu, nie wiem jak sie nazywa, ale jest to drucik bez zadnych pokretel itp. ma dzialac swoja wlasna sila. to tyle z nowosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze, ze zaskoczyla mnie wymiana luku po miesiacu, ale mialam taki cieniutki bardzo. uspokoil mnie fakt, ze znalazlam na naszym topicu, ze jest roznie jedni zmieniaja luki co miesiac inni co 5-6 tygodni, a reszta co 3 miesiace. jak widac reguly jak zwykle nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Fanta88 Wrażenia w miarę-czasem zapominam, że go noszę:)Jest ok-we wtorek idę już na wymaiane łuku-nie wiem czy tak to się profesjonalnie nazywa:)i znowu ból przez parę dni:(!!!! Pozdrawiam wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
Witam, we wtorek mam termin na załozenie aparatu i .. cały czas sie zastanawiam .. strasznie się boję .. że będzie bolało, że będe fatalnie wyglądac, że będę źle mówic, a najbardziej, że sie nie przyzwyczaję i nie bedę mogła spać . panika straszna .. być moze przesadzam, ale moze to z powodu wieku, mam 35 lat i dopiero teraz jestem w stanie pozwolic sobie na aparat..zakłądam damon 3 cy moze ktoś mi udzielic jakiś wskazówek i .. pocieszyc? :( pozdrawiam Was wszystkich juz z paratami i . jestem pełna podziwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effka1234--> nie bój się nic :) już tu tysiące,a nawet setki ;) razy tłumaczyliśmy,że strach,ból itp jest wyolbrzymiony!!Da się wytrzymac,na początku może być troszkę niemiło,ale to naprawdę pikuś w porównaniu z innymi bólami.Ponoć system damona jest mniej inwazyjny i bardziej komfortowy dla pacjenta,czyli że powinno mniej boleć.Powinnaś nastawić się pozytywnie,bo wiele zależy od psychiki.Znam ludzi,na których nawet znieczulenie nie działa,bo tak panikują u dentysty i adrenalina nie pozwala im się wyluzować ;) będzie dobrze kochana :) Fanta88,crazy_bogie,nevermind369--> tak myślałam,że o tą sprężynkę może chodzić.No to z teko co widzę,chyba czeka ona czeka na mnie :P bo jedną trójkę mam obróconą (rośnie w poprzek) i pewnie trzeba będzie rozsunąć ząbki...cudownie po prostu :D ale okaże się jeszcze,może da radę bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lip - Dziękuję :) Kiedy zakładasz aparacik ? Mam nadzieje ze dasz jakieś fotki bo miło sie patrzy na efekty po paru miesiacach :) effka1234 - wAdzia ma racje :) Nie ma czym sie schizować :) Zobaczysz, że jak już pobędziesz ze swoim aparacikiem tydzień wszystkie wcześniejsze obawy bedą sie wydawać bezpodstawne ...wręcz zabawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie czytam te Wasze wypowiedzi i powiem Wam jedno boli Was parę dni to się cieszcie, ja miałam ból trwajacy 3 m-ce, zęby jakby oszalały i wytrwałam więc spokojnie wszystko mozna przetrwać :D, zostały mi jeszcze 3tyg noszenia (chyba) pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dzisiaj nudzacy bol. chyba wiekszosc z Was wie o co mi chodzi, czyli zeby nie bola jakos szczegolnie, ale tak nudza, ze chetnie by sie zdjelo to i owo aby sobie ulzyc ;) i wlasciwie powiem, ze jak dla mnie to dobrze, ze cos czuje bo przynajmniej wtedy wiem, ze dziala. gdybym nic nie czula pewnie moj spiskowy tok myslenia stwierdzilby, ze nic sie nie zmienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeje : D ile nowych stron przybylo ;p mi 29.10 stuknie poł roku z aparatem !!!! aaa : D mam takie zapytanie do was czy macie tak ze w pewnym momencie boli was jeden zab i dzislo przy nim puchnie ? tzn bo ja mialam tak ze bolalo mnie dziaslo przy prawej 6 i po tyg zauwazylam ze sie przesunela... ale podobno przesuwanie zebow nie boli i nie powinno byc jakis ne ipokojacych objawow... mam nadzieje ze takie pytanie sie nie pojawilo : d a jak tak to nie chodzi mi o bol po zalozeniu aparatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
ma ktos z was aparat damon ? wiecie ile kosztuje i czy rzeczywiscie jest taki dobry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheSunInYourLive
Ja zakładam za tydzien...Boje sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
ja juz mialam aparat jak mialam z 13 lat ale mi sie odksztalcilo to co mialam, czyli gorna prawa dwojka wyszla mi do przodu i beznadziejnie to wyglada, wczesniej tez dwojka mi wystawala ale z lewej, nosilam prawie2 lata aparat i na nic to ... teraz sie zastanawiam czy sobie znow nie zalozyc bo denerwuje mnie to bardzo w moim wygladzie.. bylam u ortodontki i ona mowila mi ze bez wyrwania zebow sie nie obejdzie, wiem jednak jak szczeka sie zweza poc zyms takim, zmienia sie ksztalt twarzy a w przyszlosci robia sie z marszczki, DAMON mi sie wydaje alternatywa i pytam z ciekawosci o ten aparacik czy dobry jest i nie trzeba nic wyrywac przy nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
ha! dziś dołączyłam do waszego grona :-) łuk na góre, pierścienie na dole też i zamki na dole na 5... na następnej wizycie uzupełnią dolny łuk Nic na razie nie boli, nie obciera. Jest super! Jem sobie pyszne (a jakże!) Bobovity dla dzieci powzej 12m-cy... :-) Nawet spghetti po bolońsku jest :-p pozdrawiam aparatki i aparatów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×