Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

O jejq to Fantazyo teraz mnie wystraszyłaś, na prawdę bardzo boli przy zakładaniu hassa?? I właśnie tak samo mam mieć takie gumki od dolnych 3ek do góry i to chyba się separator nazywa :P Mam nadzieję, że zacznie Ci się poprawiać :) Jak długo zakładałaś tego hassa iczy wyrywałaś jakieś ząbki z dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, super macie te gumeczki, bardzo mi się podobają :) I Naprawdę fajnie wygląda, gdy sa w 2 kolorach. Ale będę miec mnóstwo czasu na eksperymentowanie. A im więcej czyam o róznych machinach, maskach i innych tym wieksze mam widać szczęście że mnie to ominęło. Miłego dnia i buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no i mam zalozony aparacik:D:D:D taki jak chcialam z krysztalu gorskiego:d narazie tylko dolny luk bo na gorze mam tego nieszczesnego hassa:D nie mialam zadnych separtorow tylko moja orto od razu zalozyla mi pierscien na jedna 6 a na drugiej mam zamiasta pierscienia tzw. tubke:D i powiedziala,ze jest ona lepsza w uzytkowaniu ale moze sie odklejac... poczekamy zobaczymy:D poki co zaczynaja mnie bolec zebiska i glowa...;( przede mna w kolejce byla dziewczyna i wlasnie miala juz sciagany aparacik:D nie zostal jej zaden klej ani nic i wszystko wygladalo spoko po sciagniecu:D teraz to juz chyba przyjmiecie mnie do swojego grona co dziewczynki??;D pozdrawiam serdecznie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sanderka, ja mam z obu stron te \"tubki\", \"rurki\" czy zwal jak zwał:) mam je juz kilka miesiecy i nic sie nie odkleiło:) nawet nie wiem jak wyglada pierscien:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam spuchnięta przez około tydzień i miałam taką twardą gulkę jeszcze dłużej. To może się zdarzyć, nic się nie martw. Opuchlizna zejdzie. Współczuję tylko, że Cię boli. O, druga osoba z kryształem górskim :) , wcześniej nie znałam nikogo (oprócz mojej orto), która miałaby kryształ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, jestem już po drugiej 8, byłam wczoraj. Ostatnia moja opowieść była krwawa - przypominała horror, a ta będzie bardzo optymistyczna :). Wszystko trwało 20 minut, potem jeszcze posiedziałam 5 minut z lodem i finito :D, nie wierzyłam normalnie, bo po ostatnim obawiałam się powtórki i męk, a tu milutka niespodzianka. Samo usuwanie, przecinanie, cięcie kości nie bolało, wiadomo nie jest to przyjemne, ale bólu nie było, najbardziej zabolał mnie moment ukłucia - znieczulenie. Wieczorem i w nocy trochę pobolało, ale nie brałam żednych tabletek, \"czekałam\" na gorszy ból i się nie doczekałam :), a teraz nie boli, oczywiście wszystko mam \"naciągnięte\", nie mogę podnieść głowy do góry, jeść, uśmiechać się itp. Spuchłam i to fest (bardziej niż wtedy), mam taką dużą, twardą i bolesną gulę na policzku, ale wierzę, że szybko zejdzie. Ale się cieszę, że mam już to za sobą :D. Panie powiedziały, że jestem \"anioł a nie dziewczyna\" :). Teraz jeszcze zdjęcie szwów, no i te nieszczęsne czwórki, których mi żal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wdzisz przyszła aparatko, nie zawsze jest tak strasznie, ciesze sie ze udało sie tak szybciutko:-) Kati wybierz ktora chcesz, przeciez nie zniszczy zabków;-), a i to co pisza ze wybiela zabki, nie do konca w to trzeba wierzyc:-), nie bój sie nie bedzie kwadracików jak zdejmiesz aparat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba zawsze szukac lepszych stron... wiec ja znalazlam.. a mianowicie .. -przez to ze mnie tak boli ta opuchlizna po dlutowaniu ósemki wogole nie czuje ze mam na sobie aparacik, wogole nie haczy, i wogole zapomnialam ze go mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wogole jestem ciekawa waszych gumeczek.. ja jestem do tego sceptycznie nastawiona, ale moze mnie przekonacie?? moze jakies wasze foty?? dawajszybko@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aparatko :), ja też się bardzo bardzo cieszę, jednak tu nie ma reguły. Ja - jedna osóbka, a jak inne odczucia przy dwóch zębach. Dobrze też, że to przy pierwszym się nacierpiałam, a nie odwrotnie, bo dzięki temu wczoraj miałam super niespodziankę, a tak bym była w wielkim szoku. Dzisiaj posiedzę w domku, nie pokazuję się ludziom :), bo wyglądam masakrycznie, mam olbrzymi polik, jak pobita. Miłego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie to też sprawa indywidualna. Ja mogę powiedzieć tylko, że mi po pierwszej 8 schodziła ok. 4-5 dni, a jak będzie z tą to zobaczymy, choć podejrzewam, że dłużej bo jest o wiele większa. Zarówno przy pierwszej 8, jak i przy wczorajszej, od razu po zejściu z fotela dostałam lód i go przykładałam, co na pewno trochę pomogło. Po powrocie do domu tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka dzięki. Mój narzeczony oczywiście upiera się na tą droższą. Jak to on, chce wszystko co najlepsze dla mnie :) Mam nadzieję, że szczoteczka się sprawdzi i będę zadowolona bardziej niż ze zwykłej. Ból mi już ustąpił, ale i tak długo mnie trzymało (jeszcze trochę czuję). Dietka kiślowo, budowyniowo, jogurtowa dobrze mi zrobiła. W końcu nie czuję się ciężka :) Ok. zmykam dalej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olastrachliwa
hej kobietki i panowie!;) ja zakldam apracik 17 maja...ale pierw wyrywanie 2 górnych czwórek. am pyt czy wyrywanie zebów boli???? nigdy nie bylam wyrywac zeba tymbradziej stalego i szczerze to jestem przerazona..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niccxxx
wyrywanie naprawde nic nie boli, nic nie czujesz, tylko takie to nieprzyemne... najlepiej wyrywac gorne ząbki to juz wogole 10 min(ja tak mialam z 8) a dolne maja grubsze korzenie nic sie nie boj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olastrachliwa
nicxx zeby nic nie bolalo :( od 3 tyg nie spie bo sni mi sie to nieszzczesne wyrywanie;/ sama nazwa wyrwanie zeba przyprawia mmnie o mdlosci;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki mam nadzieję że ja nie będę wcale spuchnięta bo do szkoły z opuchlizną na pewno nie pójdę a muszę chodzić bo wysoki poziom mamy i już po dniu nieobecności są gigantyczne zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było aż tyle razy wklejać to samo? Wystarczy raz. Kto będzie mógł to pomoże. Nie trzeba zabierać pół strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostrachliwa ja miałam to samo... pierwszy raz wyrywałam zeba(dolna szóstke) do aparatu... i miałam wyrwać jeszcze 3 inne zeby, ale orto powiedziala, że może obejdzie sie bez... wyrywanie naprawde nic nie boli... najgorzej jest jak zacznie w domu znieczulenie schodzić, ale to wystarczy wziąć ketanol i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem właśnie po wizycie u orto. Szybko napiszę, bo potem zapomnę co tam mam nowego w buzi:) Na dole mam grubszy łuk, a na górze mam każdy ząb opleciony dodatkowo drucikiem, oprócz tego jeszcze sprężynkę między dwójką i czwórką. Ma ona zrobić miejsce dla trójki. Więc mój aparat jest teraz dość widoczny (przede mną dwa wesela ;) ). Aha i jeszcze mam na noc zakładać wyciągi na dolne trójki i zahaczać o górne pierścienie. Orto mówiła wszytko jaki numer drucika i dokładnie jak się nazywa ten opleciony drucik, ale od razu zapomniałam :). A na dole chyba mam grubość 0,14 (ale mogłam namieszać). No i do tego oczywiście wymiana ligatur. Powiedziała, że ładnie się przesuwa, ale ja za bardzo tego nie widzę, dopiero przy używaniu wyciorka widzę minimalną różnicę i nitkowaniu. W przyszłym tygodniu powysyłam Wam zdjęcia, wtedy będę miała w do mu aparat. Zapłaciłam dziś 60 zł.Następna wizyta 01.06. Pozdrawiam i miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była dziewczyna, która zdejmował dziś górę. Ma piękne, proste białe zęby. Mówiła, że czuje się jakby Jej czegoś brakowało :) , i że wydaje Jej się, że ma teraz takie duże zęby :) . W ogóle bardzo ładna dziewczyna ze ślicznym białym uśmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca aparatka
Witam Wszystkich!! W piątek (czeli dwa dni temu) założyłam aparat!i cieszę się, że w końcu się za to zabrałam!!obecnie jestem na etapie oswajania się z nim, ale jest dużo lepiej niż myślałam.ale ja nie miałam tak trudno-zęby miałam zdrowe, bo mam bzika na punkcie dbania o nie. nie musiałam tez nic usuwać, bo mam tylko jedną 8 :-) mam go tylko na górnej szczęcę i planowo mam go nosić ok 1,5 roku, bo moja wada nie jest zbyt poważna. jak na razie bolą mnie wszystkie zęby na górze i nie mogę nic jeść, ale ja się z tego cieszę, bo w końcu schudnę(zawsze miałam z tym problem);-)napiszcie proszę, jak dbacie o zęby z aparatem.boję się, żeby nie zmieniły koloru, itp.(bo moje są dosyć białe i boję się,że mogą się odbarwić).oprócz zwykłej szczoteczki używam też takiej ze specjalnymi końcówkami do aparatów, myślicie, że to wystarczy?pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olastrachliwa
nitkowanie, plyny do plukania i szorowanie zabkowmpo kazdym posilku.powinno starczyc. nie jesc KOLOROWANYCH potraw.niekotorzy jedza i nic sie nie dzieje z gumkami np a innym sie odbarwia np po buraczkach ( o jejku jak ja lubie buratinki jesc) tyle sie juz naczytalam o aparatach ze moge udzileac info chcoiaz sama zakldsam 17 maja;>;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, sprezynka szybko zadziała, i zobaczysz zrobi sie miejsce dla 3, a jakie masz te druciki dodatkowe??, ja mam na 4 ząbkach taka jakby przeplatanke z cienkiego drucika, ale nie wiem po co:-) I dowiedziałam sie ze mam aparacik mini:-), o czym nie wiedziałam, ale słonko mnie oświeciło:-) przyszła aparatko; można jesc wszystko co jest sie w stanie ugryzc:-), i mysle ze spokojnie starczy zwykła końcówka, Sunshine mówila ze te ortho sa nie za dobre ze to tylko taki bajer:-), mysle ze jak bedziesz myła po kazdym posiłku to twoim zabkom nic złego sie nie stanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meeeeeegi
Pomocy, odkad mam aparat strasznie pogorszyl mi sie oddech, co z tego ze myje co chwile i czasami po kilka razy to i tak nic nie daje. Na poczatku jeszcze nie bylo tak zle, ale teraz jak mam gorny i dolny to nie umie juz wytrzymac, nie wiem co sie dzieje czyszcze dokladnie dosc dlugo, potem ogladam czy wszystko jest wyczyszczone ale oddech dalej nieprzyjemny :( macie tez takie problemy, prosze poratujcie mnie :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynaaa
Ja mam taki sam problem z tym nieswiezym oddechem, szoruje zebiska , szoruje aparat a tu nadal zapyla. Nie wiem co robic, ale mozliwe ze to idzie ten fetor od ,,srodka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×