Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

oooo Dorka jestes:-), taaa przygotowuje Ciebie psychicznie do zabiegu od czasu kiedy miałam wyrywana pierwsza ósemke czyli od stycznia:-) Wysle później fotki bo cos poczta zamula:-( Nusienika, powodzenia mam nadzieje ze uda sie tak szybko jak mi to zrobili, trzymam kciuki:-)🌼 A mi rośnie ósemeczka na dole, ale ona ma wyrosnąc, jest potzrebna i normalnie ułozona:-), jedna na dole juz mam i cos sie dziąśło odchyliło i boli:-(, ale lepiej nic nie mowie bo jeszcze otro albo chirurg wpadna na pomysł zeby sie jej pozbyc;-), hehhe... odwazna jestem, bo mam za soba juz te zabiegi, ale jak byłam przed to panikowałam, podejrzewam ze 100 razy bardziej niz wy teraz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz za soba wyrywanie ósemek na górze- to na prawde nic nie boli.. ale te na dole to inna calkowicie sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez słyszałam ze na górze to lepiej, kiedys dentystka mi powiedziała, ze te na górze to pół biedy:-), mam nadzieje ze do moich na dole sie juz nikt nie przyczepi:-), ale Nusienko, mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze, moze masz wytrzymała buźke i na dole tez pójdzie bez większych problemów🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki.. magiczny moment o 18.40.. a potem papki do jedzenia.. a ja chciałam utyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzien po wyrywaniu ósemki jadłam nalesniki z miesem:-), i myłam zęby elektryczną, dobrze ze szwy nie rozleciały sie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie boli cała szczęka po wczorajszej wizycie :( Czuję się jakbym dopiero wczoraj założyła aparat. A na dodatek brat zjadł mi cały Ketonal. Oczywiście jem same jogurty od wczoraj i już mam ich dość. Kto ma jakieś nie wymagające gryzienia pyszne danie na dzisiejszą kolację dla mnie? :) Muszę coś wymyśleć pysznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi Fantazya jeśli mogłabyś to napisz coś więcej o tym np. czy boli jak się przykręca, czy można wszystko jeść, czy ta szparka Ci nie przeszkadza (mam to nosić z 4 miechy ja dziękuje). mala_Lenko słuchaj jest to specjalna maska ktora będzie mi pchała dolną szczękę do tyłu a górną będzie ciągła do przodu, będę musiała w tym spać i jak przyjde ze szkoły to tez będę musiała chodzić w niej. No dość nawet mam poważną tą wadę, kosmetycznie ząbki są ładne i proste, tylko kilka jest skrzywionych a moja wada polega na tym, że pomiędzy górną a dolną szczęką jest rożnica 8 mm , dodam, że górna jest węższa także wyobraźcie to sobie, ogólnie tego nie widać z początku ząbki w miarę nachodzą na siebie a później to już nachodzi górna szczęka na połowę zębów które są na dole także wystaje na zewnątrz pół ząbka. W ogóle jak zgryze dwie szczęki razem to mam takie dziurki pomiędzy bo nie każdy ząbek nachodzi na siebie. Ehh.. mam nadzieję, że naprawię to aparatem bo raczej nie mam zamiaru operacji plastycznej sobie zrobic;/ Właśnie Sanderko nie będzie to hyrax tylko płytka przyklejana od tyłu na ząbki (tzw. hass jak to Fantazya napisała :) ) Aparatko dzięki za foteczki, śliczne gumeczki :):) Ja u orto wypatrzyłam sobie takie śliczne hmm jaśniutki morski.. :D chce mieć takie tylko, że wcześniej będą one na dole a ja chce je mieć na górze :D Myślę, że jak pójdę do nowej szkoły (tzn. liceum) będę już miała górę i dół . Także Fantazya napisz mi wszystko o tym (i jaka jest jego nazwa cała :) pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Ale masz ładny aparacik sunshine :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie.. wysłałam Wam zdjęcia:) nie jestem przekonana do tych gumek, ale z poprzednimi tez tak bylo, a pozniej mi sie podobaly:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine jeśli można to do mnie też wyślij :) Chętnie zobaczę Twoje gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro o tej porze bede siedzieć juz na fotelu... a 2 h później bede ryczeć i zastanawiać sie czemu to zrobiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam chwilkę więc wysyłam Wam fotki z wczoraj :) Ja też poproszę o zdjęcia, bo dostałam tylko od aparatki :( mój mail kati1982@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienawidze rumiencow
jak dlugo nosi sie wyciagi?? Nosze aparat od 8 miesiecy a wyciagi mam od prawie 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka jak mace już nowe fotki to oczywiście mi też zrzućcie:) Dora wyrywać 8 można już z aparatem to nie przeszkadza właśnie z tego powodu miałam nie zakładać aparatu ale orto powiedziała że to nie przeszkadza na szczęście to dobrze bo zawsze mam te 2 miesiące do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megara pierścienie mam po to, żeby nie nosić nic na rozszerzenie szczęki. Mam ósemki i siódemki szeroko, a od szóstek już się szczęka zwęża więc wszystkie zęby (szóstki, piątki, czwórki itd) musi wypchnąć trochę w stronę policzków. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli zakładanie aparatu?? najbardziej boje sie tych pierscieni... ja jestem straszny cycek jeśli chodzi o takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati , ja chyba tez tak mam, ale cos na rozszerzanie bede nosiła, chyba, ale narazie orto mowiła ze łukiem dobrze sie rozszerza, więc jest nadzieje ze nic mi nie założy, ale jak cos to mowiła ze to takie mało uciażliwe ten cos tam helix;-) troszke wystraszona; zakładanie aparatu raczej nie boli, moze troszke nie przyjemnie jest jak zakładaja pierścienie, ale reszta nie boli, zobaczysz bedzie dobrze, a dlaczego ty zakładasz aparat jak nie jestes do końca przekonana,, i masz płakac z tego powodu, nie bój sie bedzie dobrze, bedziesz miała sliczne zabki i śliczny uśmiech:-), wybierz sobie kolorki bardziej razace to mniej druciaki sie beda rzucały w oczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja zakładanie aparatu nie boli. Orto najpierw dopasuje Ci pierścienie tzn założy je (wciskanie ich jest trochę nieprzyjemne), potem zdejmie, włoży waciki do ust, nałoży jakiś cement na pierścień i wciśnie go na ząb na stałe. I tak 4szt. A zamki? wyczyści ząbki, posmaruje klejem i przyklei. Nie ma nic bolesnego. Utrwali to światełkiem i koniec. Potem założy drut, dopasuje jego długość żeby Cię nie kuło w policzek i żeby drucik się trzymał na każdy zamek założy gumeczki (ligaturki). Możesz sobie wybrać ich kolor :) Po założeniu wszystkiego poczujesz jak zęby \"ciągną\". Potem nie można gryźć przez kilka dni. Będzie dobrze, nic się nie bój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny. dzieki za fotki :) ladniutkie te gumeczki. ja jeszcze nie mam co wyslac (chyba ze separatory ale nic ladnego w nich nie ma :D ) kati24--->nie wiem czy wszystko dobrze zrozumialam ale wazne abys miala sliczne zabki nawet jesli trzeba tyle pierscieni nosic. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam małe pytanko co do usówania 8 czy jeśli je usune w piątek to już w poniedziałek będzie ze mną w miarę OK?? bo nie wiem jak tam ze szkołą czy brać zwolnienie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeeeeeej :P chciałam się pochwalić,że mam już separatory ;) za tydzień- aparacik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwszej ósemce byłąm dość wystraszona i wzięłam zwolnienie, po ddrugiej i trzeciej (wrośniętej poziomo, naprawdę nieciekawej, opowiadałam o tym) od razu poszłam do pracy. Wyglądałam jak chomik, przykładałam lód do policzka, kiedy znieczulenie przestawało działać, na wszelki wypadek wzięłam ketonal i prawie normalnie poprowadziłam lekcję ;) (miałam mało lekcji w tym dniu i połączyłyśmy się z koleżanką na zajęciach, więc było bez problemu). Zresztą zawsze można wypisać zwolnienie wstecz, więc nie ma problemu, zobaczysz jak się będziesz czuła. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ;) ale i tak jestem wkurozna na orto ;/ spóźniła się 1,5h i nawet nie przeprosiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateom
moja siosta miała aparat i teraz znowu ma krzywe zęby hmm tyle kasy sie za to płaci i na nic ...(znowu musi wydawać kase !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateom a czy Twoja siostra nosiła aparat retencyjny tak jak orto kazała? może olewała tą sprawę i dlatego tak się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam was! Czytałam też wasze wsześniejsze posty i wszystkie piszecie,że nie możecie się doczekać aparatu, że sie cieszycie, że to już nie długo... jak tak nie potrafie... mnie przeraża jutrzejszy dzień, wiem, że dobrze robie decydując sie na aparat, ale mi bliżej jest do płaczu niż do cieszenia sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w klasie 2 koleżanki które nosiły aparat 4 lata temu i teraz też mają krzywe zęby ale nie dopytywałam się czy nosiły aparat retencyjny hm nie wiem czemu tak się dzieje MMJ mam nadzieję że nie będę musiała brać tego zwolnienia w końcu przecież mam sobotę i niedzielę więc może się to jakoś podgoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×