Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

wiemy :D jak dla mnie zupełnie bezbolesny zabieg. najpierw sodą pod ciśnieniem przepłukuje ząbki (piaskowanie), następnie takim mini-dłutkiem zeskrobuje osad z zębów (skaling) po czyszczeniu powinna zafluorować zęby (upomnij się jeśli nie będzie ci tego robić) i po imprezie :) dziąsła mogą być trochę podrażnione przez kilka godzin, ale trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim xD Ja nie kupowałam tych różowych tabletek tylko orto mi dała troche do pudełeczka i dlatego niewiem jaka firma ;P A dzisiaj było masakrycznie z tym aparatem... w szkole nie mogłam jeść, bo czym bym potem ząbki wyczyściła...eh... a głodna byłam jak cholera... I mam obtarte policzki, przez głupie haczyki na zamkach na obu trójkach :( Ale orto dała mi wosk, więc sobie teraz nałożyłam, ale w szkole go nie miałam. I mam problemy z gryzieniem, ale da sie przeżyć, a z tymi haczykami to niewiem jak bedzie, chyba nie będę cały czas wosku kupowała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neni Wyciorek jest niezbędny, sama wiem po sobie, że jakbym nie wyczyściła przestrzeni tym wyciorkiem, to by była maskakra w mojej buzi, a szczoteczka nigdy wszędzie nie dojdzie ;) Lepiej sobie takie coś spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko Agaca, to tylko na poczatku tak jest :) ja pierwsze 2 tygodnie ani nie umialam gryzc ani mowic bo nie dosc ze mialam obdarte policzki i usta to dodatkowo nawet jezyk od srob :P mowie Ci, do 2/3 tygodni zapomnisz ze masz aparat......az do kolejnej wizyty u orto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie tabletki były kiedys jako dodatek do pasty ale nie pamiętam do jakiej a na sztuki to chyba w aptece są trzeba sie popytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu wogóle ktoś z woj. dolnośląskiego i mieszka koło Legnicy lub Lubina??? Chyba tylko Kornelia, w wałbrzychu mieszka mój kolegam, Paweł Śmiałek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to juz mam zadanie na poniedzialek :P rajd po wszystkich aptekach w miescie w poszukiwaniu tabletek ktore pokaza gdzie jeszcze umyc zabki :D ale to pieknie brzmi... tabletki pokazuja gdzie sie umyc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ta moja orto jest chyba jakas dziwna bo sama bylam przekonana ze ludzie z aparatami jakos specjalnie je czyszcza a ona kazala zwykla szczoteczka z rozna dlugoscia wlosa i 2 razy dziennie plynem plukac przeciw pruchnicy a do tego kilka razy w ciagu dnia zwykla woda :o ale poki co daje rade i moje prawie wszystkie dolegliwosci ustapily :) musial mi poluzowac tego druta bo nie wierze ze tak wszystko ustapilo jak reka odjal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qyx
Nie wiecie jakie są ceny aparatów stałych w Toruniu, ile kosztują wizyty,? itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaaaaaa
Klamajo, pięknie ci w tym aparacie :) Jesteś jedną z wielu osób, którym "do twarzy" w drucikach :):) Kurczątko, to drogo trochę. A na podstawie zdjęć klamai - te pierścienie się "nakłada" na ostatni ząb? I konieczne jest zawsze wyrywanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dawno mnie tu nie było kurde za dużo pracuje :O muszę w końcu zrobic te fotkę mojego aparatu i zamieścic. fajnie że nowe osobydo nas dołączyły ps. co z tym spotkaniem poznaniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca... ja jestem z dolnego śląska, tylko sie pewnie nie skapnęłaś, bo czesto tu nie bywam... dalej mnie bolą te zeby spiłowane...wiec do tego prośba aparatka z wiekszym stazem jak ja mam sie upomniec o to fluoryzowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet - normalnie je powiedz że \"prawdopodobnie zapomniała po piłowaniu zabezpieczyć piłowanych powierzchni fluorem, co może uszkadzać szkliwo i powodowac ból\" i żeby się nie wygłupiała, tylko zafluorowała, bo z tego się moze próchnica zrobić. nawet nie mówiąc o tym, że BOLI a nie powinno. w końcu płacisz za pewnien komfort usług prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem po wizycie, właśnie wgrywa zdjatka na fotosik , jak sie wgraja to zaraz pokaze :) tych fluorescencyjnych nawet nie widac znaczy ze swieca heeh , troche mi nawet tego kleju z gory usuneła reszte przy nastepnej wizycie bo druta wymieni i starała sie tez by go tak duzo na dole nie było na moje zyczenie oczywiscie, kurcze ale mi dziwnie mam takia wypchna dolna warge i czuje sie jak robo cop hihi :D aparatkaaaaaaa dzieki :D a ja nie mam wyrwanych zabków ani jednego na potrzebe aparatu i moze nawet nie bedzie trzeba ale cos mi orto mówiła dzis ze moze jeden by trzeba było :( ale ja nie mam ochoty miec tak dziwnie z przodu magdazet pokaz nam twoje gumeczki :D a jak sie czujesz w ogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom troche mam brudne zeby bo swiezo po wizycie u zabrałam sie za foty. a wiec tak wygladam http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dc1af22740901596.html a tak moje zabki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a15dae288e22e18f.html strasznie krzywe hihi teraz to widac na maksa, mam nawet takie malenkie zamki na tych 1dynkach i 2jkach bo mam malenkie zabki :D o a tak wyglada mój piercien a raczej jego brak bo mam taki inny, fajnie hehe :) tylko nie wiem po jaki grzyb nosiłam te separacje hmmm http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2fa4e821df27d54e.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie cosik dzisiaj \"3\" się odzywa ta której brakuje moze z 2mm aby była w łuku hmm ciekawe, mam nadzieję że szpary po \"4\" niebawem znikną. Don pokażaparacik w całej okazałości obiecałeś :) pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko, czy nosi/ nosił ktoś z was rotator (hyrax)(takie coś jak na mojej fotce)? jeśli tak to jak długo, i jak długo sie w nim sepleni? :) Bardzo proszę o jakąś odpowiedź i pocieszenie mnie :P W najbliższym czasie mam ważną rozmowę o pracę i zastanawiam sie czy nie zrezygnować z leczenia, bo strasznie niewyraźnie mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatkaaaaaa-nie zawsze jest konieczne wyrywanie. a pierscienie sie jakby wciska nie na ostatni zab, tylko zazwyczaj na 6-stki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susukiiii
no mozliwe... ale moze to tez jest uwazunkowane od tego ile miejsca jest potrzebne i do ktorego zabka trzeba bedzie ustawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Niedawno zadalam na tym topiku (albo na jakims innym podobnym) pytanie, ale teraz za nic nie moge tego znalezc... no nie wiem... W kazdym razie zapytam jeszcze raz. Czy aparat ortodontyczny wplynal u Was w jakimkolwiek stopniu na wyrazne mowienie? Powiedzcie mi cos na ten temat, bo studiuje jezyki obce i wymowa jest tam b. wazna a tez mam zamiar zalozyc sobie aparat w najblizszym czasie. Bede wdzieczna za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunlight, Ja mam aparat narazie na góre i absolutnie nic mi nie przeszkadza w wymowie, wszystko mówie wyraźnie, a więc zakładaj śmiało ;P... chyba że będziesz miała oprócz aparatu jakieś rozszerzacze itp. to wtedy niewiem jak to jest.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Mi wszyscy znajomi mowia,ze sa zaskoczeni,ze nie slychac u mnie zadnych zmian w wymowie.Wiadmo, ja czuje lekki dyskomfort przy wymowie niektorych glosek, ale nie jest zle. Zakladaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam problemu z mowa :) tylko na poczatku noszenia seplenilam i mowilam niewyraznie bo mialam jezyk obdarty :P ale to po tygodniu/dwoch mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×