Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam. Ja mam bardzo duże problemy z mówieniem. Tylko, że ja mam założony rotator (do wyprostowania ząbków i rozszerzenia szczęki). Ze względu na fatalną wymowę zastanawiam sie nad zrezygnowaniem z leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniczkaa nie poddawaj sie, zobaczysz ze naprawde warto sie troche pioswiecic i odrobine pocierpiec :) sciagna Ci go, dostaniesz aparacik i bedzie super :) a ile go jeszcze musisz miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkakace
hey dziewczyny!! mam na imie ania i mam22 lata ;) nosilam kiedys aparat mialam chyba jakies 16 lat i zrobilam najgorszy blad w zyciu...przestalam go nosic po jakims roku ;( zabki co prawda wyprostowaly mi sie ale nie do konca.teraz znowu chcialabym zalozyc aparat ale boje sie ze znowu bede musiala usowac jakies zabkki chociaz moze nie no sama nie wiem. nie dawno moja taka znajoma z widzenia;p tez miala krzywe zeby ale nie nosila aparatu poprosti poszla do dentysty ale co jej zrobili ze ma nagle proste nie mam pojecia.co mam zrobic co? doradzcie mi prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie wyrwali i wstawili sztuczne :D nie wiem jaki jest inny sposob zeby u dentysty wyprostowac zeby :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo28
Witam, pd 17.10 mam założoną górę, od 23.10 dół. Nic nie boli, jem prawie normalnie, nie seplenię, ogólnie nie jest źle. Wkurzam się tylko przy czyszczeniu zębów, bo dużo czasu mi to zajmuje ok 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja wrzuciłam nowe zdjęcie z gumkami, a juz za jakies 2 tygodnie mam następną wizytę..:P no postaram sie w najbliższym czasie wrzucić fotki ze świeżo założonego aparatu...no to papatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam xD Nosze aparat trzeci dzień i tak naprawde to już sie do niego przyzwyczaiłam, w niczym mi nie przeszkadza, jest cool :P Tylko że nie moge za bardzo gryźć, ale już sie polepszyło no i musze myć zęby po każdym poisłku ok. 15 min :( Ale ogólnie jestem happy że mam aparat. Wczoraj miałam otracia na policzku od haczyków na trójkach i strasznie mnie to bolało, a dziś też je mam, ale bólu żadnego nie czuje :P To chyba dobrze ;) Pozdrawiam wszystkie aparatki ;* ( mnie teraz w school i w domq nazywają aparatka ;D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet jakie sliczne te zabki :) no a kolor gumeczek tez wypasiony :D mi teraz na wizycie orto nie dala gumeczek... tak metalowo sie czuje.. tak jakos pusto bez kolorkow na zebach... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewychowany
noście se te aparaty, one wyglądają ohydnie, bleeeeeee, jesteście wszystkie głupie, na co wam te aparaty? lizać sie nie można ani robić komuś loda.... Idźcie w cholere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dość, że niewychowany, to jeszcze nie wie o czym pisze :/ kolejna osoba, której może nam być tylko żal....... no cóż.... bywa :) pozdr🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe!!!!!!!!!! niewychowany.... albo jest ci zal ze my mamy aparaty a ty nie bo cie nie stac, albo poprostu jestes bardzo brzydki i zakompleksiony. inteligencie, aparat nie przeszkadza absolutnie w niczym. ja osobiscie jestem w ponad 2-letnim zwiazku i po zalozeniu aparatu nic sie nie zmienilo miedzy mna i moim partnerem. ani pod wzgledem seksu, pieszczot ani calowania. wlasnie pokazales ze tepota ludzka nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet a ja myslal;am ze mialas miec pomarancz z czerwienia :D ja sobie za 4 tyg zafunduje zólty z błekitem chyba, ale jeszcze nie wiem, albo zółty z pomarancza lub pomarancz z pomrancza, cos jasnego w kazdym razie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja pisze heh ze miałas miec pomarancz z zielenia, niestety tu sie edytowac nie da tego co sie juz wysłało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewcyny;) Dzieki za odpowiedzi! Jeszcze tylko zeby wylecze i do ortodonty. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Witam po długiej nieobecności.... Mooniczkaa - rozumiem Cię w zupełności. Ja mam rotator od 18 sierpnia. Wierz mi po kilku godzonach ryczałam z bólu, język mnie strasznie bolał, a jak mówiłam cokolkwiek do moich dzieci to niestety mnie nie rozumiały. Ale.....przyzwyczaiłam się już, nawet czasami zapominam że mam go na podniebieniu. Daje o o sobie znać kiedy jakieś jedzonko owinie się wokoło. U mnie trwało to ok 6 tygodni. Po tym czasie przestałam seplenić, język przestał boleć. Nie poddawaj się, dasz radę. Piękny uśmiech jest tego wart. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka888
A ja mam prosbe by dziewczyny z warszawy napisały gdzie zakładały aparat- czy polecają ortodonte i jakie koszty u niego są ;) pozdrawiam. aaa no ija mam na górze krzywe troszke ale dół praktycznie prosty. a ortodąta u którego byłam powiedzial że na dół tez trza założyć bo niby zęby na górze się przesuną i nie domkne szczeki.... czy coś. ale ja tak się zastanawiam czy to oby konieczne czy kasy więcej chce zarobić.... no z tąd me pytanie o waszych ortodątów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati****
hej.ja nosilam aparat ortodątyczny 2 lata...i jest batdzo duzy efekt.moje ząbki na prawde są ładne.nie mam uszkodzonych zębów.wszystko jest ok.płytke retencyjna mosze nosic dwa lata...z ponziej to juz ja moge wyrzucic.jest przezroczysta(akrylowa)w ogole jej nie widac i nie mam zadnych drutow tak jak inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati - nie masz płytki tylko nakładkę na ząbki :) fakt, wygląda lepiej niż płytka ale z tym wyrzucaniem to bym nie radziła.. na podstawie swojego własnego przypadku :o zawsze kiedyś moze się przydać poza tym poczytałam trochę w necie o tym powracaniu wady, które i mnie spotkało, i tam ludzie piszą że po 4 latach, po 6, wada im wraca.. brr koszmar.. i przewaznie to piszą, że nosili ileś tam czasu aparat (około 2 lat, widocznie kiedyś się nosiło dłużej) potem retencję, przestali retencję nosić bo orto już nie kazał, i po kilku latach nie noszenia nic zęby zaczęły się krzywić.. no kurde.. i w większości zakładają teraz drugi raz aparat 😭 mam nadzieję, ze uda mi się tego uniknąć na dzień dzisiejszy, czyli 3 dzień od wizyty i poprawienia mojej płytki cofnięty ząbek jest już na swoim miejscu.. przerażjaące jest tempo przemieszczania się tych moich zębów.. noszę płytkę teraz prawie non stop, tylko na jedzenie zdejmuję.. ja chodzę do orto w wawie, ale nie jestem zadowolona więc nie polecam. a ceny mają koszmarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dobrze gadasz, ale jak zobaczyłam ten pomarańczowy, to mi sie go odechciało...jakiś taki do pomarańczu niepodobny, no ale coż...:D No ja tak myślę, że następnym razem sobie wezmę niebieski, ale to wiadomo, jak ona mi przynajmniej otwiera walizkę z ligaturami, i coś mi tak wpadnie, że nie umiem się powstrzymać od wzięcia akurat tego koloru, a nie zaplanowanego wcześniej...;] Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet nom chyba ze tak ;D ja mam planowane z gory kolorki bo mam swoje gumki i wiem ze orto ma tylko jeszcze prócz moich 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski ! ;) Ja już mam zupełny luz co do mojego aparaciku, nic nie boli, nic nie obciera, wszystko jem, nawet bardzo twarde rzeczy, typu bake roolls, to są takie chlebki małe o różnym smakach, pyszne :)) Przeraża mnie to co pisze aparatka z większym stażem, że po tylu cierpieniach i latach noszena aparatu wada może powrócić, to może noszenie aparatu nie ma zupełnego sensu :O :( PZDR FOR ALL ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka888
aparatko z wiekszym starze.... a powiedz jak nazywa się gabinet do którego chodzisz...bym przypadkiem tam nie trafiła ;) qurcze,a to powracanie wady to naprawde jakaś masakra... czy to w ogóle możliwe? czyli co, ten aparat retencyjny do końca rzycia? go sie nosi na dzień czy na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka888
życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oluszka - gabinet na pradze, przy rondzie starzyńskiego, orto-fan. retencję nosi się minimum tyle ile aparat stały, ale jak widać to dość względne z tym powracaniam wady.. ja na razie noszę 4 miesiące reteiner (uczciwie noszę) i ząb zaczął mi wracać za stare miejsce (minimalnie, ale jednak) poprawiła mi orto płytkę i już po 3 dniach jest tam gdzie trzeba (za to się rusza skubaniec jakby miał wypać heh ;) rozbujał się widać) no ale ile się tak można bawić.. za dwa miesiące ma mi podkleić taki drucik na stałe od wewnętrznej strony zębów - to też jest reteiner, i będę mieć to oraz płytkę na noc. aha, płytką na początku nosi się nie tylko na noc, także w dzień przez początkowy okres po zdjęciu aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpio
Proszę powiedzcie jakiego ortodonte polecacie w KRAKOWIE??? Chcę się wybrać do jakiegoś, tylko nie mam pojęcia do kogo, bo mieszkam tutaj od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem..Ile wy nosiłyśnie- nosiliście, gumi separacyjne?? Bo moja orto zapisała mnie na wtorek na założenie gumek a w czwartek (dwadni po wtorku) na zakładanie aparatu :O i nie wiem o co kaman? To nie za krótko?? Mi sie wydaje, że te gumeczki powinny być z tydzień. A co wy myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka - niektórzy nie mają w ogóle separacji, tylko na wizycie przez ok godzinę siedzą z takim czymś na zębach na których mają być pierścienie (nie chodzi mi o osoby, które mają dużo miejsca na pierścień, tylko normalnie zamiast gumek tak się robi) widać u ciebie wystarczą dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya Ja nosiłam równo tydzień, ale miałam bardzo mało miejsca między zębami... A jeśli chodzi o ciebie, to może orto zadecydowała, że nie trzeba dłuższego terminu. A co do mnie to już jest zajebiście ;) Nie czuje nawet aparatu, nic mnie nie obciera, żrem wszyściutko:) To JUŻ piąty dzień z aparatem hihi :P Fajnie że nie przeżywam tego jak inni, ze boli całe dwa tygodnie że jakieś papki musze jeść, ja akurat żadnych papek nie jadłam :P Aha i mam pytanko... moja orto po założeniu aparatu powiedziała mi, że na dwójkach nie mam zamków bo są za krzywe i któraś mi już tu mówiła, że nie są w łuku i będzie mi orto do tego łuku próbowała sprowadzić te zęby... na jakiej zasadzie to działa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×