Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość przyszla aparatka
CZEŚĆ!!!:):):):) Nie moge sie doczekać zalożenia aparaciku choć mam jeszcze bardzo dużo czasu:):):):):D:D:D:D:D:D: pozdrawiam wszystkie aparatki!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaawid
zalozyłem dzisiaj aparacik na gorna szczene... kosmetyczny 2200 zl. dol mam do wyrwania dwie ósemki i dwie czwórki :(( a powiedzcie mi czy was cos bolalo po zalozeniu. Ja juz jestem 6 godzin po i nic narazie nie czuje :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaawid
tabletki juz mam przyszykowane :)) a po ilu to moze zaczac dzialac ?:) mialem kiedys aparacik ale ten sciagany i mnie az tak nie bolalo a powiem ze az sie ortopeda dziwil:) mam 22 L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaawid
tfu ortodonta :)) a nie ortopeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaawid - no mnie to zeby zaczęly boleć tak po kilku godzinach, najgorzej było na drugi i trzeci dzień, potem już z górki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no wcale nie jest zle ja bolem bym tego nie nazwala a co do bramek na lotnisku to oczywiscie ze piszcza ale mowi sie przeciez przed wejsciem o takich rzeczach jak aparat czy sztuczny staw lub metalowa plytka w mozgu i przepuszczaja wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineskaaaaaa
Wszystko o aparatach ortodontycznych:) wydaje mi się że warto przeczytac http://tiny.pl/jrs6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak byłam w krakowie na zamku to trzeba było tam przejsc przez bramke jak się chciało zwiedzac komnaty i takie tam i wcale nic mi nie piszczało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!jest zła jak ch.. wiec pisze aparat nosze od 11miesiecy i po ostantiej wizycie tydzien temu po dwoch dniach haczyk od zamaka w osemce wbil mi sie w policzek bo mi lekko spuchl, bylam u jakiegos dentysty, wydlubal to, kazal posmarowac czyms przeciwzapalnym i tyle i na drugi dzien spuchlo mi dziaslo calkiem, i teraz od czworki do usemki mam spuchniete, cala osemka jest zakryta dziaslem, zamki z siodemki i osemki sa tez zaslaniete tym spuchnietym dziaslem.. boli jak ch... wzielam antybiotyk zeby mi zeszla opuchlizna, ale nie wiem czy to pomoze, bo przeciez te haczyki caly czas to podrazniaja.. a do ortodonty mam daleko, nie wyskocze sobie tam tak z dnia na dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam aparat 3 dzien i ciezko mi sie przyzwyczaic. mam metal na gorze i dole + expander na gorze. co do cen to u was jakos stosunkowo tanio . ja place za swoj 5500 + 400 za expander . zeby mnie bola caly czas mam problemy z jedzeniem, z przelykaniem sliny, z rozmowa. przez expander strasznie seplenie. kto ma jeszcze expander niech powie jak mu idzie z jedzeniem i czy jezyk nie boli bo mnie tak .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam aparat 3 dzien i ciezko mi sie przyzwyczaic. mam metal na gorze i dole + expander na gorze. co do cen to u was jakos stosunkowo tanio . ja place za swoj 5500 + 400 za expander . zeby mnie bola caly czas mam problemy z jedzeniem, z przelykaniem sliny, z rozmowa. przez expander strasznie seplenie. kto ma jeszcze expander niech powie jak mu idzie z jedzeniem i czy jezyk nie boli bo mnie tak .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daaawid
2 dzien: zeby troche bola ... jutro szkola i kolokwium w niedziele tez... teraz pozostaje pytanie co z rana zjesc zeby byc najedzonym i zeby nie uszkodzic aparatu... bo szczeze mowiac malo mi o tym powiedziala. a nie chce myc zebow w szkole bo nie bedzie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rano oglądalam teledysk Ewy Farnej powiem wam, że ona słodziutko wygląda w aparaciku i wcale się go nie wstydzi, a występuje w telewizji. Także nie ma się czeko wstydzić! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jka moj zakladam w nastepny czwartek:P najpierw metalowy przez 3 miesiace a potem niewidoczny invisalign...juz sie nie moge doczekac. 2 miesiace temu sie zdecydowalam i poszlam na 1wsza wizyte a dopiero teraz mi zakladaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość equidia
Czy ktos moze polecic dobrego i taniego ortodonte z Katowice?? chce założyc aparat cermiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Na lotnisku nie piszczy. Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
CZEŚĆ!!!:):):):) elciaAparatka u ciebie strasznie drogo jeszcze nigdy nie slyszalam zeby tyle kosztowal aparat!!!!! pozdrawiam Asia!!!:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
hej :) Czy nosil ktos z was taki ruchomy aparacik na rozciagniecie szczenki?Bo ja mam strasznie ciasno na górze i nosze juz ten gazdzet 5 miesiecy strasznie w nim sepelenie i to glownie mi przeszkadza.No wiec ile musieliscie cos takiego nosic?Bo ja mam juz dosc i chce sie go jak najszybciej pozbyc nosze go 24h nawet na uczelni w nim siedze...!Ale co pytam moja orto ile jeszcze to ciegle slysze to samo "jeszcze troszke".Marze juz o stałym aparacie :) A i jeszcze jedno...czy ma ktos z was 3 poza łukiem??I czy stały aparacik sciaga je na doł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Zmartwiona8888 ja nosilam taki aparat ale w koncu zrezygnowalam i zdecydowalam sie na staly!!!:):):):) taki aparat ruchomy sie strasznie dlugo nosi no ale wszystko zależy od wady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosilam prawie 3 lata aparat staly. Najpierw gora a za ok 10 miesiecy dol. Wniosek mam taki ze moglam poczekac i zalozyc oba naraz i mniej czasu by zajelo noszenie, a tak gora czekala na dol. Pieniedzy stracilam strasznie jak na moj status finasowy. Leczenie zaczelam jakies 6, 7 lat temu i za gore placilam chyba 1100. Trafilam na bardzo dobra ortodontke (Kalisz) zarowno pod wzgledem lekarskim jak i finansowym. Zanim sie zdecydowlam bylam u 3 chyba. Jedna wtedy zyczyla sobie za wymiane loku co 3 miesiac 150 zł. Szok, zwlaszcza ze moja za wymiane loku brala najpier 50 zł, z poniej gdy konczylam kuracje chyba 60 zł. Takze ceny sa rozne u roynzch ortodontow. Mialm zwykly metalowy aparat. Pamietam ze w dwa pierwsze dni po zalozeniue to zeby mnie bolaly niesamowicie, ryadko w szkole nie bo nie chcialm myc zebow publicznie w toalecie. wogole to zeby czyscilam pod koniec obsesyjnie juz :)) zeby tylko prochnicy pod zamkiem nie zlapac. ale gdy mi zdjela aparat to bez porownania. dzien do nocy. nie zaluje. wycierpialam sie okropnie ale bylo warto. zaluje tylko ze nie zalozylam obu razem troche pozniej lub ze wogole nie zrezygnowalam z dolu. po zdjeciu noislam jakis czas plytke utrwalajaca nowy ksztalt. i naprawde trzeba ja nosic bo to mzoe sie cofnac. takze polecam staly dla zdecydowanych i silnych nerwowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia27 - no współczuje Ci bardzo, ale jednego nie rozumiem.... na ósemkach i siódemkach masz zamki?? Zmartwiona8888 - ja mam (a własciwie to mozna juz mowic ze mialam) trójke poza łukiem, ale ona była wepchnięta do środka a nie z przodu do góry:P ale oczywiście, że aparat stały ściągnie ci trojka do łuku:) aparat potrafii wiele, np wyrówna długość zębów, jeżeli ma ktoś np jedynki dłuższe od dwojek:D tak było u mnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
ej jakie wy macie zamki mini czy normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony :) moja mlodsza siostra tez nosila aparat. zaczela wtedy gdy jeszcze mogl jej pomoc ruchomy (dla mniebylo juz za pozno na ruchomy), trwalo to dluzej gdzies o rok ode mnie, ale wyprostowla zeby. I przede wszystkim mniej kosztowalo. Wszytko zalezy ode tego ile ma sie lat i jaka jest wada zgdyzu. Dzieciom mozna wyrostowac ruchomym aparatem, chyba ze jest silna wada wowczas staly. Poczekalam bym jednak jak dziecko bedzie nastolatkiem bo bezsensu zakladac malemu dziecku staly aparat gdy mu sie wszystkie zeby dobrze nawet nie zdazyly pokrzywic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Dzieki dziewczyny za odpowiedz :) W przyszlym miesiacu powiem mojej orto ze juz wole wyrwac 4 niz nosic ten aparat!A jest moze ktos z Krakowa i moze polecic rzeczywiscie dobrego ortodonte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem tego ciekawa w polsce mi nie piszczalo w niemczech tez nie ale we francji i usa to piszczalo i jeszczetakim czyms smiesznym bylam przeswietlana i takim recznym wykrywaczem metali i tez piszczalo jak w szkole w stanach sprawdzali czy ktos ma noze i nas przeswietlali to tez piszczalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiona 3 są spokojnie ściągane do łuku ja miałam az obydwie poza łukiem , a teraz juz sa prawie na swiom miejscu zwłaszcza jedna, a druga \"3\" dzielnie podąża na swoje miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko, ja bym sobie za nic nie dała zdrowych (czy wyleczonych, ale jednak zdrowych) zębów wyrywać!!! i strasznie żałuję, że to forum powstało po tym, jak już mi usunęli dwie 5 😡 co z tego ze luki się zamkną. nie ma symetrii! dolne 5 mam, nie mam za to 8, ale nie ma symetrii.. z biegiem lat zęby będą się wysuwały z dziaseł itd bo nie mają idelanego podparcia.. niestety, to wyrywanie zębów do aparatu jest ułatwieniem tylko dla ortodonty. co ich obchodzi jak nasze zęby i zgryzy będą wyglądały za kikladziesiąt lat :o niestety, zęby nie będą całe życie w takim położeniu jak po zdjęciu aparatu, te luki po usuniętcyh będą się odnawiać (u jednych minimalnie u innych dużo) ja na dzień dzisiejszy strasznie załuję moich ząbków (5 rzecz jasna, nie 8). wolałabym nosić rotator czy tam hyrax, jak to się zwie, ale mieć te swoje zęby.. po c robić za parę lat implanty (a może być potrzeba) skoro mamy własne.. ogólnie to też kolejny argumen na nie w stosunku do mojej orto.. btw. idę zaraz do dentystki wymodelować nakładki wybielające ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×