Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

jestem ekspedientka w sklepie i najbardziej mnie smieszy jak ludzie po raz trzeci prosza mnie o powtorzenie tego co mowie bo nie rozumieja a ja nawet jakbym bardzo chciala to nie zdolam lepiej rozmawiac spolgloski K, R, G, H to moja udreka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie dallabym sobie wyrwac zdrowych zebow poza 8 bo moje byly polozone w dziasle i nigdy by nie wyrosly jak mialam miec zakladany aparat to otwarcie powiedzialam ze zadnych zebow nie dam sobie wyrwac chocby nie wiem co ale moja orto tez jest przeciwniczka wyrywania zebow wiec mi sie udalo:):) ale podejzewam ze jakby byla koniecznosc wyrwania 4 albo 5 to nie zdecydowalabym sie na aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem podłamana :( aparacik na dole założyłam 31.10.2007 czyli jakies 3 tyg. temu, w środę 2gi raz odkleił mi sie ostatni zamek ten pełniący role pierścienia i odpadła po raz kolejny już wieczorem- tego samego dnia , w czw. orto nie przyjmuje a dziś miałam pilny wyjazd i dopiero w pon. była możliwość podklejenia zamka, i mam chyba pecha bo nie dosyć ze odleciał zamek to odłamał sie drucik jakaś godzinę temu, także teraz nie mam ostatniego zamka ani kawałka drutka :( nie chce płacić za nowy drut, z reszta to nie moja wina ze ten zamek sie 3 razy odkleił , i sie chyba wkurzę jak będę musiała płacić 120 zł za nowy druciak :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć!!!:):):):):) jakie wy macie zamki mini czy normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
elciaAparatka dokładnie Cie rozumiem z tym seplenieniem,ja tez tak mam :) tyle ze ja narazie mam ruchomy aparat... Ale moge pocieszyc Cie tym ze jak sie przyzwyczaisz do aparatu to potem nie ma zadnej roznicy,bedziesz mowila tak jakbys go niemiala moja przyjaciolka ma juz nienaganna dykcje i studiuje filologie angielska :) Dziewczyny powiedzcie mi dlaczego ja nie mam 8??Mam juz 19 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martwcie sie Kochane :) fakt faktem z aparatem sie sepleni ale tylko na poczatku :) ja juz po ok 2-3 tygodniach mowilam idealnie zamki mam normalne bo te mini bardziej odstaja o ile sie nie myle ojjj Klamaja to juz nie moze byc Twoja wina ze Ci sie znowu zameczek odklejil... powiedz Twojej orto zeby go wkoncu zrobila porzadnie bo zmienisz ortodonte. postrasz ja troche, przweciez zabki Ci sie maja prostowac a nie latac luzno bo pierscien Ci sie odkleja... moze popros o zalozenie normalnego pierscienia, a nie jakis fantazyjnych zamkow.. Ja mam normalne pierscienie i od 3 miesiecy nigdy mi sie nic nie odkleilo ani nie zlamalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim :) dawno mnie tu nie było... aparacik nosze juz prawie miesiac i musze przyznac ze nawet juz go nie czuje :) mowie normalnie, przestalam seplenic iogolnie jest fajnie :) nic mi sie tez nie odkleja na szczescie (poza tymi 2 zamkami ktore odkleily mi sie w 1 dzien po zalozeniu aparatu :o ) 4 ide na wizyte wiec podejrzewam ze znowu bede cierpiec... ale musze przyznac ze efekty juz widac :D (choc nie wiem czy to mozliwe? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie jest prostą sprawą zmienić ortodontę. ja już jestem na etapie podtrzymywania efektów i kilka lekarek odmówiło (chciałam się przenieść do kogoś innego) z obawy przed odpowiedzialnością - jak się będzie nie podobał efekt to odpowida lekarz prowadzący i może go pani pozwać a ja na siebie nie biorę odpowiedzialności za czyjeś błędy.. tyle mniej więcej mi powiedziały. ja bym się uparła na zmianę zamków (moze są wadliwe), wyszlifowanie kleju i założenie nowych. na ich koszt rzecz jasna.. musiałabyś Klamaja chyba gryźć kokosy zeby tak często odpadały te zamki.. ;) zrobiła mi wczoraj wyciski do nakładek wybielających, mam je odebrać w środę. myślałam że już nie będę musiała w zyciu tych koszmarnych wycisków robić, ale jednak.. poza tym po skalingu zimno mi w zęby :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z... kurcze no nie mam zamiaru płacic za to wszystko, ale nie umiem sie stawiac, ani na kogos nakrzyczeć- jestem mietka, :( z reszta kurcze to chyba przesada zeby w ciagu 3 tyg. zamek mi 3 razy odpadła, a ja nie mam 200 metrów, autka, mnóstwa czasu ani tyle kasy, zeby co chwila do niej latać ehhhh :( acha masz jakies wyrazniejsze zdjatko z swoimi zabkami, to nam pokażesz jak ładnie wygladaja po wybielaniu, a tamto troche niewyrazne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że pokażę, zrobię w ogóle takie przed/po żeby zobaczyć czy efekt wart był cierpienia ;) masz absolutną rację - i to jej właśnie powiedz. po co krzyczeć itd - zwyczajnie powiedz ze ci to z lekka nie pasuje i raczje nie powinno tak być. i że nie będziesz płacić za źle wykonane usługi/kiepski materiał. samo z siebie nie powinno się odklejać itd. będzie dobrze zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik....
Ile kosztuje porcelanowy 1 łuk? 4 lata temu miałam zdjety aparat stały z góry, niestety za szybko miałam zdjety, bo juz po roku i teraz zeby zaczynaja mi sie brzydko przesuwać. Myslę nad ponownym zalozeniem, ale tym razem porcelanowego bo troche kosmicznie wygladalam z ta blacha na zebach, a majac 26 lat i chodzac do pracy nie chce straszyc ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMARTWIONA888 mi 8 wyrosla jak mialam 21 lat wiec spoko tobie tez wyrosnie.NENI fajnie ze po miesiacu juz widac efekty ja codziennie przygladam sie moim zebom i tez sprawdzam czy cos juz widac:) chociaz narazie jeszcse nic o tym nie swiadczy wkoncu u mnie to dopiero czwarty dzien z aparatem. dziewczyny a kiedy przestaja bolec zeby ? milego dnia wszystkim i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik....
a ktos się orientuje w cenie aparatu za zebami?nie wiem jak on sie nazywa, ale go nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik....
o kur..., ale cena, dzieki za odpowiedz, chyba zdecyduje sie na porcelane, a moze sa jeszcze inne rodzaje mniej widocznych aparatow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anturium100
Witam po raz pierwszy :) Przebrnęłam przez ponad 200 stron tego wątku. Od jakiegoś czasu czytam już Wasze bieżące wpisy ale nie znajduję odpowiedzi na dość ważny moim zdaniem problem. Zaznaczam, że jestem dopiero na etapie rozważań na temat aparatu stałego. Wiem, że pierścienie zakładane są zwykle na szóstki bądź siódemki, przy bardzo ciasnym ułożeniu zębów zakładane są wcześniej gumki separacyjne ale obawiam się czy w celu założenia pierścieni nie są piłowane te bardzo ściśle skupione zęby? No bo jeśli gumek nie da się włożyć z dwóch stron, a u mnie na pewno się nie da, to czy orto nie skusi się na taki manewr? Czy ktoś miał zakładany aparat na zęba, w którym dokonano resekcji wierzchołka korzenia? Wiadomo, że taki ząb jest znacznie słabszy i martwy, jego przesuwanie na pewno go osłabi, więc czy on przetrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam kosemtyczny plastikowy, widać w stopce na zdjęciach - mało widoczny. kolor zamka mleczny, są jeszcze przezroczyste, ale się bałam ze się będzie przebarwiało. no i są kryształowe, ale chyba trochę droższe od porcelany. napisz skąd jesteś to może ktoś z twoich stron ci poradzi :) co do piłowania zębów - czasami piłuje się wszystkie zęby - to jest stripping. tzn piłuje się boczki zębów, w przestrzenie międzyzębowe pilniczek się wprowadza (albo takie coś jak mała tarcza do piłowania, taki minidiaks :) ) i piłuje trochę - tak aby nie naruszyć zęba i nie zniszczyć szkliwa. to jest bezpieczne, pozwala uzyskać kilka mm w łuku, chyba do 1cm lub 1,5cm.. co do resekcji korzenia to niestety nie wiem.. przesuwa się zęby martwe to pewni i taki się jakoś da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeden zabek martwy i spoko przesuwa się, ale ciut wolniej, orto zapewniła że spokojnie sie przesunie :D, no powolutku zaczynam gryźć juuppi!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka888
Bolą mnie zęby... tzn. nie jest to mocny ból ale uciążliwy... poprostu czuje je i musze je dotykać lub żuc gume żeby przetrwać. Może wiecie co z tym zrobić? bo już nie wytrzymuje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anturium100
Dziękuję aparatko :) Twoje zęby już sobie wcześniej oglądałam, pieknie teraz wyglądają. Jeśli chodzi o rodzaj, to chyba poprzestanę na metalowym, bo w zasadzie wszyscy się tu wypowiadali, że jest najsilniejszy, a ja mam sporo do przestawienia, za to tylko jedną stronę szczęki i żuchwy. Mam martwą dwójkę, właśnie dlatego, że jest bardzo schowana za jedynką, ledwo ją uratowano i dlatego tak bardzo się boję, że mogę ją stracić. Jestem z Warszawy, szkam takiego otro, który nie będzie mi wyszukiwał zębów do wyrwania, tylko wyprowadzi i rozsunie mi zęby górne do przodu, bo je ścieram. Byłam w Eurodentalu i bardzo się zawiodłam, bo tam najchętniej właśnie wyrywają, a samo ustawienie zębów, gdy są braki nie jest żadną sztuką i trwa max. 4 miesiące, później tylko się to utrzymuje. Tego zęba oczywiście radzono mi zastąpić implantem. Nie pamiętam co więcej mi napisałaś, zaraz może coś dopiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anturium100
A, już wiem, o tym piłowaniu. Wydaje mi się, że nie da się tak ścierać zębów, żeby nie uszkodzić szkliwa, przecież to jest właśnie zabezpieczenie naszych zębów. Po utracie drobinek szkliwa wdaje się próchnica, nie mówiąc o tak dużych przestrzeniach, jak całe boki zębów. To jakiś absurd. Po kilku latach będziemy stały w kolejce po koronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
Aparat mam już 2 tygodnie, zeby już wcale nie bolą, żuję gumę i wszytsko jak dawniej. ;)Nie moge tylko doczekać się kolejnej wizyty u orto, ponieważ chce juz zmienic kolor gumek:) Osobiście nei polecam bialego, ponieważ juz po tygodniu zaczynały się zabarwiać:( Hm... mam jeszcze pytanko: Czy jak pójdę na zmianę gumek i w ogole, to po tej wizycie znowu beda bolały zęby? A, i czy używacie jakiegos plynu do plukania? Bo ja używam elmex(czerwony), ale jak wyplucze nim zęby, to ten klej odchodzi... I nie wiem, tez tak macie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie aparatki. Oj dawno dawno mnie tu nie było tak wyszło zreszta teraz nie mam ciągłego dostepu do neta. Pisze zeby sie pożalic dzis załozyłam dół fotki dopiero umieszcze moze jutro. Kurcze załozyłam o 11 i juz zaczynają mnie bolec oj chyba jutro dopiero bedzie szok. PO załozeniu góry bolało mnie na drugi dzien i bardziej zokaleczenia niz z nacisku a teraz chyba bedzie odwrotnie bo zakleiłam wszystko woskiem wiec mnie nie kaleczy tylko czuje nacis bo mam krzywe zabki..... No i załozyła mi orto nie pierścienie tylko rurki czy co to jest nie wiem ale jak dla mnie lepiej bo od srodka mnie nie kaleczy po języku :-) Dobra jak dołącze fotki to napisze jak z bólem ale to jutro pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
A ja nie potrafię nakładać wosku - nie chce sie trzymac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba pożądnie nabijac i sie trzyma :-) bez tego ani rusz zaraz po założeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i suchy musi być, taki trochę (sorry) obśliniony się nie będzie trzymał :) Annica --> :) szkoda że na ten weekend ci założyli nie na przyszły, marudziłybyśmy i jęczały że boli razem :P weź sobie ketonal czy coś takiego, w miarę mocnego i się nie katuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem o widzisz ........... no nie przepadam za tabletkami dzis wytrzymam a ketanolu nie jem źle na mnie działa brzuch mnie po nim boli. Zobacze co sie bedzie działo jutro. Zaraz ide spac moze usne zeby nie czuc bólu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka14 - ja też używam płynu elmex czerwonego i jestem bardzo zadowolona, niedrogi, wydajny i dobry:D mi klej nie odchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×