Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Tairaa.. pytałaś sięczy mam zamki na ósemkach i siódemkach.. na siódemkach mam pierścienie a na ósemkach zamki.. pojechałam jednak w piątek do orto.. usunęła mi z jednej strony zamek z ósemki, powiedziała, że nie ma sensu się meczyc, podciela drucik i tyle.. ale dalej jestem spuchnieta i osemke mam pokryta dziaslem, teraz musze pod dziaslo wpychac sobie igle ze strzykawka i plukac tamte miejsca pod cisnieniem soda oczyszczona.. kurde, dosyc mam, bo boli jak ch... mam pytanie do wszystkich, bo na ostatniej wizycie u orto tydzien temu zdjela mi lancuszek i zalozyla normalne gumki (lancuszek sciagal zeby bo mialam jedynki rozlaczone) i teraz widze ze te jedynki zaczynaja sie powoli rozchodzic, o ile byly scisniete ze nie moglam tam nitki dentystycznej wsunac to teraz nie ma z tym problemu.. czy to znaczy ze bez lancuszka mi sie rozejda?? kurde, tyle miesiecy juz go nosilam, myslalam ze jak sie przestawilo to na stale i nie wiem czy teraz dzwonic do orto i jej mowic, czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie aparatki. 6 dzien mam aparat i nadal bola zeby ciekawi mnie jak dlugo jeszcze. po jutrze ide na zabieg przegrody nosowej to poleze w szpitalu troszke.nie dosc ze druty w buzi to i w nosie. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, bardzo dziekuje za wszystkie pochlebne opinie na temat moich zabkow :D podniesliscie mnie troche na duchu :) niestety nie mam zdjecia przed zalozeniem aparatu :( Ale sama sie zdziwilam jak szybko zaczely mi sie prostowac! U gory juz po 5 dniach, a na dole po 3! A serio stloczenie mialam duze. To byl szok normalnie, nie wiem czy Wam tez tak szybko? Tym na dole potrzeba bylo tylko tygodnia do calkowitego wyprostowania! Szpary po wyrwanych zebach zmniejszyly sie o polowe w ciagu jakichs 2 miesiecy, nawet nie zauwazylam kiedy :D Jedynie co to tylko nie jestem z tych szpar co sie zrobily miedzy jedynkami u gory i miedzy lewa dwojka a jedynka zadowolona, bo marzylam,ze bede miec po aparacie \"hollywoodzki\" usmiech ;) wiecie.. wszystkie prosciusienkie jakby kwadratowe zabki.., ale moze rzeczywiscie sie zmniejsza te szpary jak prawa dwojka sie wyprostuje calkowicie, a jak nie to przynajmniej jak napisala Anturium100 moze nie bede miec prochnicy ;) pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tym na dole potrzeba bylo tylko tygodnia do calkowitego wyprostowania!\" --> chodzilo mi o jedynki na dole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulinda
dziewczyny, jeszcze raz spytam, bo wczesniejsze przepadlo. co robicie jak musicie umyc zeby gdzies w publicznym miejscu?. mi jest strasznie glupio wyjac szczoteczke i paste jak wszyscy sie gapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikulinda.. -ja sie tam nie szczypie powaznie, wyjmuje czy to w restauracji, czy u znajomych, w pracy to nawet w pokoju myje przyi nnych (mamy umywalke) - poczatkowo mowilam ze sorry ale nie mam czasu latac do lazienki, a teraz to i inni myja :) a w miejscach publicznych to poprostu nie wytwarzam tyle piany z pasy i spokojnie.. inni raczej staraja sie nato ostentacyjnie nie patrzec :) - w koncu od tego jest lazienka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki katia27! Ja mam aperat niecale dwa tygodnie wiec pewnie za jakis czas sie oswoje, ale musze przyznac,ze glupio sie czulam jak te wszystkie paniusie pudrujace noski sie na mnie gapily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikulinda.. no cos ty.. pomysl ze twoj usmiech jest warty ponad 2tys!! - wtedy bedziesz im sie szczerzyla tym aparacikiem prosto w te wypudrowane noski :) pozdrawiam i powodzenia, mi za miesiac minie rok.. nie wiem kiedy zlecialo, naprawde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz, ze nie myslalam o tym w ten sposob, ale dobra rada:) Dobrze Ci, ze juz rok za Toba, mam nadzieja, ze mi tez tak szybko zleci!. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, jak jem na mieście, to nie szczotkuję zebów tylko biorę płyn do płukania i nić dentystyczną. Nie chodzę wszyedzie ze szczoteczką, tylko z płynem. Wygodniej mi. Róbta co chceta;) Ja wolę płyn:D I nitke dentystyczną. A teraz wcinam 3bita, zarz myję ząbeli. Jak wy macie? Jak wam się chce coś słodkiego to po prostu jecie? Ja robię tak, że wytyczam sobie jeden dzień ( w moim przypadku jest to poniedzialek, tak na poprawe humoru) i wtedy jem tyle ile mi się podoba. A potem miu jest z regóły niedobrze, więc jem jednego batona, i mam aparat ponad dwa tygodniki i już zchudłam trzy kilogramy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem nalogowa slodyczomaniaczka:) Nie wyobrazam sobie nie zjesc czegos slodkiego do kawy na przyklad. oczywiscie musi to byc w czekoladzie, nic innego nie uznaje! I to ze mam aparat niczego nie zmienia, po prostu myje od razu zabki i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
ja szczerze powiezdiawszy nie jadam slodyczy bo za nimi nie przepadam a czkolady nie lubie!!!:D:D:D:D ale za to mam zrowutkie zabki i żadko chodze do dentysty!!!:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam zdrowe zabki i do tego wszystkie. Do dentysty chodze na wizyty kontrolne i jest wszystko ok.Dodam, ze problemow z waga tez nie mam, a bez slodyczy zyc nie umiem!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
slodyczy nie lubie ale slodze 3 i pól lyzeczki!!!:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, wrocilam od orto i zaraz chyba padne... mam kolejne sprezynki wstawione i to cholernie boli :/ najgorsze bylo jak mi orto tak strasznie napierala na zeby ze myslalam ze mi je wyrwie zaraz. No i w przeciagu 1,5 godz zrobila mi sie juz miedzy lewa 1-ka i 2-ka okolo 1,5mm szpara kurcze zaraz chyba urodze :( juz zjadlam ketonal ale narazie nic nie daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness, jakie sprezynki? niezle mnie wystraszylas, ja jeszcze nie bylam na tzw. podkrecaniu i narobilas mi stracha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to obadaj se mojego linka, jutro dodam nowe zdjecie do albumu... a sprezynki to takie cos to przesuwa zabki. np ja nie mam 5-ki, wiec mam sprezynke miedzy pierscieniem i 4-ka zeby zakryc luke. Teraz mam zalozona sprezynke miedzy 1-ka i 3-ka. a to dlatego bo mam 2-ke martwa i 1-kas bedzie ja posuwac do tylu :) skomplikowane ale juz bardziej tego wytumaczyc nie umiem :P nie denerwuj sie wizyta, bedzie ok :) a kiedy idziesz na wizyte? i jak tez bedziesz miala takie sprezynki to nie bedziesz miala gumeczek, tylko druciki bo druciki lepiej trzymaja i ogolnie lepiej sie sprawuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 grudnia mam pierwsz wizyte kontrolna, boje sie bo nie wiem co robia na takiej wizycie i jak to wyglada. Z tego co piszesz to wychodzi, ze nie bede miala tych sprezynek, bo nie mialam nic wyrywane i mam wszystkie,,zywe\":) , ale dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj moja Droga, to nie jest zasada... wkoncu jakos ona musi Ci te zabki poprzestawiac :) ale to sie okaze. a od kiedy masz aparat ze tak pozno masz wizyte? ja mialam wizyte dzisiaj i 10 grudnia znowu mam :D sie ciesze bo aby szybciej mi sie zabki wyproszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w srode beda dwa tygodnie, to dopiero poczatki, ale z tego co wiem to wizyty sa raz w miesiacu(no chyba,ze cos sie w tzw. miedzyczasie wydarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ja mam aparat juz 3 miesiace ponad, i teraz byla moja chyba 4 wizyta (liczac z wizyta na ktorej robila mi wyciski itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patulinka
już miałam wyrwane te 2 czwórki nic nie bolało! do tego mam jeszcze 2 ząbków leczenie i usuwanie kamienia :) i lakierowanie bo podobno zęby są słabe w aparacie a parat będe miała za miesiąc :) :* ciesze się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Wczoraj przezylam chwile grozy. Jak juz pisalam, odkleil mi sie zamek na 2 i musialam leciec do Polski. Przyjela mnie inna ortodontka,bo moja byla na urlopie. Obejrzala zamek, stwierdzila,ze jest jak nowka, bo klej zostal na zebie a nie na zamku i postanowila mi go przykleic, nie wymieniajac na nowy. Powiedziala,ze przybajmniej zaoszczedze, bo zamki te sa cholernie drogie. Byla godz 11:30. W ten sam dzien o 16:40 zbieralam sie do wyjscia, jechalam na lotnisko, a tu...zamek wisi na druciku!! Ten sam oczywiscie!Musial odpasc przy myciu zebow!! Pieknie,przylecialam na 1 dzien,musze wracac, a tu wrocialam do punktu wyjscia. Popedzilismy do tej orto, juz zamykala gabinet. Ekspresowo przykleila mi nowy zamek. Ledwie zdazylam na samolot. Teraz strasznie sie boje jesc a nawet myc zeby. Najbardziej mnie zdenerwowala stwierdzeniem, ze musislam uderzyc w ten zamek przy myciu zebow!! Przede wszystkim nie uderzylam,bo juz jestem przeczulonai bardzo uwazam, ale jesli zamek mozna uszkodzic myjac zeby to cos tu chyba jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToTylkoJa=
Hejo. Mam 17 lat Ja również przezylam przedtem chwile zgrozy... wyrwanie dwóch czworek...ehh żyje jakoś. Za rowny tydzien mam zakładaną góre, a za 2 lub 3 tygodnie dół. U góry mam wade minimalną za to na dole o zgrozo! Do tego mam obolałe zęby przez te zakładane "separacje"( chyba dobrze napisałam?) które mają umozliwic zalozenie pierscieni aparatu. Ale rpzynajmneij jest wymówka żeby zostać w domku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patulinka
ale mnie dziąsło nawala ;( musze wytrzymac :) a juz niedługo metalowy aparacik na dwie szczęki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno ten zamek byl wybrakowany a zzucanie winy to rzecz normalna przeciez nikt sie nie przyzna a wina na pewno nie jest twoja skoro jestes ostrozna przyszla aparatko zapewniam cie ze mozna jesc slodycze tonami a nie miac zadnej nawet najmniejszej dziurki i zadnej plomby - tak jak ja jem cukierki nalogowo i 2 batony dziennie czasem cos jeszcze a jak nie zjem 3 paczek zelek haribo to jestem nie do wytrzymania jak ogladam tv to tez musze cos jesc bo nie moge sie skupic na ogladaniu myje zeby pojedzeniu i to wszystko po prostu jak ktos ma slaba kosc to nawet jak nie je wcale slodyczy to i tak mu sie zeby beda psuc i tak i dodam ze mam ostra niedowage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×