Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość tabanidae
heejka, mam dwa pytania pierwsze chodzi mi o luk podniebienny do tych co maja czy sie mocno sepleni i jak ogolnie z nim sie zyje a po drugie to mam wiec wyrywana 4 gorna i jak dlugo schodzi sie ta szpara?? nie chce taka szczerbata chodzic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabanidae
Kaarolinaa hmm w sumie ja to nie jestem specjalista w tej kwestii ale skoro jests umówiona na zakładanie aparatu to nie sadze zeby założyła CI separatory, ja wlasnie sie z nimi mecze od wczoraj, tez mam stloczone zeby, ale to nie musza byc u wszystkich zakładane, chodz zeby zrobić miejsce dla pierscieni wokół 6, pewnie Ty masz miejsce:)albo jest jeszcze inna opcja ze bedziesz mieć aparat takie bezpierścieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaYaNa
Witam Za tydzień zakładam aparat. Waham sie między kosmetycznym (zależy mi żeby był jak najmniej widoczny), a samoligaturującym. Czy ktoś mógłby mi doradzić ? Jakie są wady jednego i drugiego ? Czy to prawda, że kosmetyczny sie przebarwia ? Z góry dziękuję z odp. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zestaw brauna szczoteczka + irygator + 4 wymienne koncowki irygatora i 4 koncowki do szczoteczki zaplacilem 300 zl. Mialem wyrywane 4 z gory i powiem ze nie jest tak widoczne jak po wyrwaniu dolnych jest duza szparka ale szybko sie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia_27
do kayany... nosze aparat juz 15miesiecy.. u góry mam kosmetyczny a u dołu metalowy, z kosmetycznym jest o tyle problem, że odklejają się zamki, nie wszystkie i nie każdemu, ale procentowo znacznie częsciej niż w przypadku metalowego, wg mojej orto to dlatego, że komsetyczny ma sporo większą powierzchnię i nie jest w stanie tak przylegać do zęba, poza tym kleje do niego są słabsze niż do metalowych.. mi jak się odklejały ciągle dwa zamki, to w końcu założone mam w tych miejscach metalowe /na 3-ce i 5-ce/.. kosmetyczny za to nie ma ostrych powierzchni i nie podrażnia tak warg od środka; poza tym kosmetyczny zakłada się tylko przy niewielkich wadach, gdyż przy mocnych naciągach poprostu odpada, wtedy zakłada się go etapowo - na już naprostowane zęby a na reszcie nosi się sprężyny i metalowe zamki.. tak mniej wiecej to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayana
Dziękuję za szybką odp. Kosmetyczne mam miec do czwórek, reszta metalowa. Mam nadzieje, że zamki nie będą odpadać :) ... i że nie zżółkną, bo tym tez mnie straszą ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayana
Do tabanidae... Miałam w tym miesiącu usunięte wszystkie czwórki-dolne o górne- w ogóle nie widać tych przerw kiedy mówię, nikt nawet nie wie, że jestem częściowo szczerbata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia_27
mam kosmetyczny tyle czasu i nie zmienił koloru, może trochę, ale ja siecieszę bo mam swoje żółte zęby a aparat był bardzo jasny, teraz się ładnie dopasował, ale zmienił kolor tak na samym początku, i bardzo nieznacznie, żółkną tylko strasznie gumki przezroczyste, które sie przeważnie wybiera na aparat kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayana
Moje zęby też nie są śnieżno-białe więc w zasadzie jeśli aparat troche zżólknie to nawet lepiej. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi co to jest ta maska twarzowa? moja orto powiedziala mi ze bedzie mi potrzebna ale zupelnie nie wiem o co w tym chodzi? Jak to wyglada? i do czego sluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
jeśli chodzi o ekspander czyli to na podniebienie to...zdjęłam to dzisiaj. po prostu już nie mogłam. prawie 3 dni bez jedzenia...tylko 2 jogurty. mówić nie mogłam, język pocięty. powiedziałam mu że chcę to zdjąć a jak nie to rezygnuję z aparatu. to jak się dorwał do zębów, pokombinował i powiedział że wysuniemy szczękę samym łukiem i maską. tak więc mogę stwierdzić że teraz jestem zadowolona z aparatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tabanidae: Jeśli chodzi o łuk to na początku się sepleni i odbija sie na języku, ale na to odbicie dobra jest taka maść Sachol, jest to zel stomatologiczny po nalozeniu troche piecze ale naprawde pomaga, lagodzi bol i podraznienia. z beigiem czasu przyzwyczaisz sie do niego. Seplenic minimalnie zawsze bedziesz, ale to bedzie prawie nieslyszalne. Najgoczej jest na pcozatku z mowieniem cz, ś, ć, sz itd. Ale wszystko ejst do zniesienia. Jesli chcesz szybko przestac seplenic zaszyj sie gdzies w ciepłym kącie w domu z ciekawą ksiązka i czytaj ja na glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
i znów nie rozumiem jakich wy ludzie macie ortodontów? nie pojmuje jak taki lekarz moze powiedziec "bedzie pani miała maske" i co? i tyle? dobry lekarz powinien powiedzieć do czego to służy ;/ a jak nie to pytajcie sami, bo lekarz wytłumaczy wam to najlepiej. maska służy do wyciągnięcia górnej szczęki. maska opiera się na czole i brodzie a zaczepiana jest gumkami o haczyki przymocowane do zamów aparatu. nie jest ani niewygodna ani bolesna. fakt, że czuć troszke że coś ciągnie ząbki do przodu ale ogólnie można z tym żyć :) trzeba to nosić 12h na dobe niestety. ale najlepiej na noc. spać z tym można bez problemu...no chyba że ktoś chowa twarz w poduszke to nie polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jakich mamy normalnych? Jak to sie trzyma na czole/ jakim sposobem iile to trzeba nosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
nie mówie że nienormalnych ale wydaje mi się że dobry ortodonta powinien pacjentowi wszystko wyjaśnić. a nie człowiek wychodzi od lekarza który mu 10 rzeczy wymienił i nie wie co to jest. on jest po to żeby wytłumaczyć...w końcu za to bierze naszą kase. koleżanka też tak miała...pierwsze co po powrocie od orto to internet i szuka co do czego...a nie o to chyba chodzi?:) a maska trzyma sie na tych gumeczkach...możesz mi wierzyć że nie odpadnie. aha...i jak ją się tak długo trzyma to moga się zrobić odparzenia na brodzi i czole;/ ja jeszcze ich nie mam. ale wtedy wystarczy podłożyć chusteczkę i będzie dobrze :) u dużo smarować kremami nawilżającymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
a nosić...prawdopodobnie przez cały okres noszenia aparatu...przynajmniej ja tak mam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha609 -- niestety nie moge obejrzec Twoich zdjęć bo wymagane jest hasło :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest cos w stylu czapki? czy takie jakies przyklejone? moglabys zrobic zdjecie? bardzo bym cie prosila. Bo nie mam zielonego pojecia jak to wyglada. Tez mi sie tak wydaje, ale nie kazdy orto chce tlumaczyc. np. moja gonia terminy i unika zbednego gadania, dla niej liczy sie to zeby zrobic. Wkurz amnie to czasem, ale to najlepsza orto w okolicy. wiec zawsze peirwsze co robie po wizycie to internet... niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid.... Powiedz mi jaki to model poszukalabym w internecie i zobacze ...wlasnie z tymi wymiennymi koncowkami by mi sie przydal, co mi sie marzy to nie za wielki bo czesto podrozuje :)... U dentysty tez sa te irygatory na pewno lepsze ale maja wlasnie takie stozkowate koncowki tak zeby miedzy zebami przepukac :) i chyba taka koncowka to dla priorytet :) Pozdrawiam a co u pozostalych ludzi ? jesli macie irygatory to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O boze... MAsakrycznie to wyglada ^^ No a na twarzy na czym to sie trzyma? jakis klej czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
napisałam już wcześniej że na gumeczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ale wierz mi, że to tylko tak strasznie wygląda.a w rzeczywistości to czujesz taki sam ucisk jak przy samym aparacie. z tym, że to wyciąga do przodu. ale można z tym normalnie mówić, spać, nie boli i napewno przyniesie efekt :) także nic się nie bój...szczerze mówiąc to uważam, że to jest najprzyjemniejsze co Cię może spotkać ze strony ortodonty ;) aparat..nie możesz gryźć na początku, no i jednak troszke boli, ekspander czy tym podobne-nie mówisz, nie jesz, ranisz język ;/ a to? zakładasz i robisz wszystko tak samo jak bez tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ona_1986 fajnie masz ze sciagneelas tego ekspandera. a tak w ogole to nosisz aparat metalowy czy kosmetyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę się boje powiem szczerze... ja tak uwielbiam spac na brzuchu :D No coz bedzie zabawnie :D Moja wada zgryzu niestety byla ogromna, nie dosc ze krzyzowy to jeszcze gorna szczeka mneijsza od dolnej. mialam hyrax, wytrwalam, miałam bihelix, wytrwalam. I mam andzieje ze juz ncizym na podneibieniu mnei nie pokatuje :D Teraz nosze irygatory (fox\'y) zaczepiane od gornych szostek do dolnych trojek. Przyanm ci szczerze ze dziwie sie ze nie wytrzymalas z tym ekspanderem, mi jednak bylo szkoda sciagnac bihelixa chodz tez nie jadlam i bylo mi slabo, ale jakies kisielki itp. i rpzetrwalam najgorszy jest pierwszy tydzien. Ale skoro twoj orto powiedzial ze jest inny spodob niz luki podniebne to sie mozesz tylko i wylacznie cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ja noszę zwykły metalowy. mogłam kosmetyczny ale doszłam do wniosku, że po co wydawać 600 zł więcej na coś czego skuteczność będzie taka sama. a to już nie te czasy, że inni patrzą na aparat jak na jakieś obrzydlistwo :P tak więc mam metalowy :) a ekspander...cóż, ja jestem wyjątkowo wrażliwa na takie rzeczy ;/ i wiedziałam, że nie dam z tym rady...dobrze że da się bez niego. ale podziwiam właśnie takie osoby, które z tym wytrwają ;) a jeśli chodzi o spanie na brzuchu...radzę zmienić przyzwyczajenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzisiaj na pierwsej wizycie u orto. Na początku oznajmiła mi ze mam wade zgryzu nie do wyleczenia :( więc się zaniepokoiłam. Ale na pocieszenie powiedziała że zęby może uda się wyprostować ale ciężko będzie je później do siebie dopasować. Czyli dolną szczenke do górnej. No i na początku prawdopodobnie założy mi aparat tylko na kilka zębów a potem na cały łuk. A po jakimś czasie dopiero na górę. No i moje leczenie potrwa minimum 2 lata :( I pytanie do Was. Czy ktoś też tak miał??? Troche rozczarowana jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×