Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu śledzę to forum i w końcu zdecydowałam się napisać:) Aparat noszę od soboty (29.03.) Powoli się przyzwyczajam. Mam do Was pytanie: po jakim czasie zęby zaczeły się Wam przesuwać i widoczne były zmiany? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margareth24 wszystko zależy od wady - jednym ząbki przesuwają się szybciej innym wolniej:) u mnie pierwsze znaczące efekty było widać już po 8 tyg. Teraz po 3 miesiącach mam już prawie idealnie prościuteńkie zęby:D pozostało tylko pełne zamknięcie luk po 4 i cofnięcie żuchwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_akasha_ moje wyciagi to takie kuleczki i tez dookoła pierścieni bolało mnie 2 dni dzis juz jest ciut lepiej ale jeszcze nie gryzę \"normalnie\", zresztą juz sie do bólu przyzwyczaiłam ważne że efekty są juz piorunujące :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! 11.04 minie miesiąc jak już mam aparat ;) przyznam szczerze, że to nawet fajna rzecz ^^ zęby w ogóle mnie nie bolą i jem wszystko, na co mam ochotę. Nawet żuję gumę (trzeba tylko uważać, żeby aparat się nie obkleił). Hmm.. co by tu jeszcze Wam napisać... ogólnie jestem zadowolona. W sumie jest jedna rzecz, na którą mogę narzekać, a mianowicie: orto mi chyba za długie druciki z tyłu zostawiła, bo mi trochę haczą policzki, na szczęście mam wosk. Ok to na tyle Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
u mnie 28 marca tez minal miesiac odkad mam aparat. jem wszystko:P gume tez zuje ale nie tak jak to robilam bez aparatu;p kwestia przyzwyczajenia. no i jak czasem jem cos w szkole tyo wchodzi miedzy zamki :D ale chwilka przed lusterkiem i juz jest ok pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam juz mam od wczoraj zalozony aparcik, do przyjemnosci to nie nalezy (przygotowanie do zalozenia i samo zakladanie), ale teraz to juz tylko kwestia przyzwyczajenia i juz z gorki. Mam gore ceramiczna a dol mini zamki. ladnie wyglada. Mam nadzieje, ze sie szybko wyprostuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
witajcie mam 36 lat i jutro zakładam aparat moja wada to tyłozgryz przeczytałam wszystkie strony dzięki wam moja wiedza jest baaaardzo duza zakładam porcelanę na gorę apozniej się zobaczy pewnie nie unikne dolu aparat bedę nosic 2 lata ptem 1rok retencii pozdrawiam wszystkich zadrutowanych po trzydziestce ps.zna ktos dr.ewę bany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolCiia
Hejka wszystkim. Mam 12 lat , i krzywe zęby na dole i na górze . Bardzo bym chciała mieć aparat stały . Lecz mam problem z rodzicami , mam zapisała mnie na maja do dentysty i będę miała leczone 12 zębów. Po wyleczeniu mam powiedziała że mogę iść na wizyte , ale nie na załolżenie aparatu. Tata z koleji mi powiedział że nie chce żebym miała aparatu. Mama mówi bo z nią gadałam że moge mieć tylko nie zapłaci ma zapłacić mój tata a tata powiedział że on NIe !. Wy też tak mieliście ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolCiia --> w sumie nic dziwnego, że rodzice mają mieszane zdanie, bo leczenie aż 12 zębów kosztuje (no chyba, że zniżka, bo hurtem ^^ ) Heh.. zrób tak jak ja.. marudź rodzicom, to w końcu dadzą się przekonać. Aha.. i dbaj o ząbki Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka 1276
Hej , mam aparat od 3 tygodni. Mam taki problem , wiem ze nie wolno zyc gum w czasie lecznie , ale mam dziwnie uczucie w jamie ustnej i nie wiem jak sobie z tym poradzic bez gumy , aha myje zeby regularnie po pisłku ale nadal po pewnym czasie po dokłądnym umyciu mam dziwnie uczucie kapcia , jak sobie radzicie z podbnym problemem prosze pomozcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tic tac(i) miętowe :D Mi jak narazie wystarczają :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heej mam wielka dziure po 4, eeeh moja kochana 4 ;) mam pytanko to ludzi ktorzy usuwali zeby, jak dlugo nosliliscie aparat alby ta dziura nie byla taka wielka?? boo musze powiedziec ze nie wygladam za ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabanidae Ja, miałam usuwane wszystkie 4zdrowe czwórki:( - niefajne to uczucie, ale jak mus to mus... No, ale puste zębodoły zaczęły zamykać się powoli po3 miesiącach - są o połowę mniejsze niż na początku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaardzo dziekuje za odp ;) mysle ze ta moja dziursko bedzie mniej widoczna jak zaloza mi aparat, przynajmniej mam taka nadzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabanidae Na pewno tak będzie:) u mnie jak założyli aparaty luki przestały rzucać się w oczy, a po kilku dniach przyzwyczaiłam się do tego, że tak to wygląda;) pozdrawiam i życzę powodzenia w noszeniu(znoszeniu;)) aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻONA GARGAMELA
Mam aparat 2 mies. za 2 tyg. mam pierwszą wizytę od założenia aparatu. Co robi się na tej pierwszej wizycie kontrolnej po założeniu aparatu?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻONA GARGAMELA Trochę długo czekasz na tę pierwszą wizytę... One powinny odbywać się w odstępie od 4 do max 8tyg!! ale na początku powinnaś mieć ją szybciej. Tak czy owak nie robią tam nic strasznego;) Aktywują łuk tzn. wymieniają wszystkie ligatury i drut na trochę grubszy, po czym dociągają go mocniej - nie jest to fantastyczne uczucie, ale też niestraszne;) Tylko po tym znów trochę bolą zęby, ale da się przeżyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
mam aparat drugi dzien i 0 bolu tylko czuje ucisk na zęby . separatory to dopiero bolaly.amoze bol dopiero przyjdzie. w tym tygodniu idę wyrwac 4 dziwna kolejnosc ale ufam mojej orto.boję sie tylko o moj aparacik aby dentystka nie uszkodzila przy wyrywaniu.wprawdzie spotkałam się tu na forach z taką kolejnoscią leczenia.napiszcie czy tez ktos tak mial.jem w miarę normalnie aby tak dalej irytuje mnie ciagle mycie zebow ale pewnie sie przyzwyczaje kolejna wizyta 10 maja juz bez mojej zdrowiutkiej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
mam aparat drugi dzien i 0 bolu tylko czuje ucisk na zęby . separatory to dopiero bolaly.amoze bol dopiero przyjdzie. w tym tygodniu idę wyrwac 4 dziwna kolejnosc ale ufam mojej orto.boję sie tylko o moj aparacik aby dentystka nie uszkodzila przy wyrywaniu.wprawdzie spotkałam się tu na forach z taką kolejnoscią leczenia.napiszcie czy tez ktos tak mial.jem w miarę normalnie aby tak dalej irytuje mnie ciagle mycie zebow ale pewnie sie przyzwyczaje kolejna wizyta 10 maja juz bez mojej zdrowiutkiej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
hej! miał ktoś wyrywane ósemkispod dziąsła? jak długo bolało po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kana013. Ja miałam wyrywaną ósemke spod dziąsła 5 marca :) Mój zabieg był dość skomplikowany bo ząb mi rósł w poprzek. Powiem tak, samo wyrywanie nie bolało nic bo znieczulenie było mocne. Po znieczuleniu odrazu brałam ketonal. Ogólnie bardzo spuchnięta byłam i to długo bo ok 2 tygodni. A siniaki zeszły mi ok 3 tygodni po zabiegu. Miałam siniaki na buzi i szyji. Ale to wszystko zależy tak naprawde jaki będzie Twój przypadek, więc nie sugeruj się za bardzo tym co Ci napiszą :) Ty możesz nie spuchnąć wcale i wyleczysz sie po 3 dniach. Po wyrwaniu 8 może wystąpić szczękościsk, ale on po dwóch dniach znika. I ćwicz otwieranie buzi po wyrywaniu bo mogą się zastać mięśnie czy coś takiego. Tak mi tłumaczyła moja dentystka. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
o ile mi wiadomo moje ósemki rosną prosto więc hyba nie powinno być problemów, a te siniaki miałaś duże czy takie malutkie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
*chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
4 dzien z aparatem .konkretnego bolu brak. ucisk jest nawet duzy zwłaszcza na przednie zęby ktore są obecnie wysunięte do przodu amają się cofnąc.w piątek wyrywam 4 obawiam się jak będę wyglądac a mam szeroki usmiech .pije kawę mimo ze mam porcelanowy aparat ale to moja słabosc.na razie nic się nie przebarwia.jak to było u was z tą kawą.czy ktos leczy lub wyleczył juz tyłozgryz .napiszcie jak leczenie przebiega u was.zęby na dole mam ładne są prosto ustawione w łuku.jedynie ta nieszczesna gora wysunięta do przodu zwłaszcza jedynki .moja orto powiedziała ze u dorosłych nie da się wyleczyc tej wady jedynie zastowac tzw.kamuflaz.z takimi podoobnymi opiniami spotkałam się tu na forach.czekam na wasze opinie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
fajnie ze masz juz aparat moze i ciebie tez nie bedzie bolalo ja czekałam na ten bol 4 dni i nic szczegolnego sie nie dzialo zobaczysz będzie ok.uwazam tylko z jedzeniem cały czas boję się zeby nie uszkodzic aparatu. moja orto powiedziała zebym przez 1 tydzien uwazała nawet z myciem ajak u ciebie w jakim miescie się leczysz jaką masz wadę. widze ze zaczynamy leczenie w jednym czasie pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wy tez macie klopot z gryzieniem? Nic mi nie dolega po zalozeniu aparatu ale gryzienie to dopiero problem. Cwicze gryzienie ale nadal boli i jem miekkie rzeczy. Jak sobie z tym radzicie czy poradziliscie? Ile czasu tak jeszcze bede miec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla 36
mam pytanie czy ktos uzywa płynu do płukania listerine zielonego moja orto powiedziała ze moze przebarwiac doradziła mi elmexa zielonego co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×