Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

O Suzanne ma świętą racje!! Ja sobie zbierałam kase na aparat przez 3 latka i się udało. Mam GO już :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 100 % nie jest darmowe wybielanie zebow. w trakcie noszenia jest to nie mozliwe i chyba do 6 miesiecy po sciagnieciu rowniez. dopiero po tych 6 miesiacach mozna wybielac z racji takiej ze zeby sa oslabione czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glady74go2.pl
witajcie przez przypadek znalazłam to forum ale bardzo mnie zainteresowało to co niektórzy piszą, mianowicie chodzi mi o wadę zgryzu tzw tyłozgryz. Po nicku widać ile mam lat więc wczesniej sadziłam ze dla mnie to za późno na leczenie ale ciągłe bóle szczeki, głowy itp zmuszają mnie jednak do szukania rozwiązania tego problemu. 12 lat temu nosiłam stały aparat około 2 lat ale wtedy moja ortodontka powiedziała ze w moim wieku (czyli tyle lat temu) tyłozgryzu nieda sie zlikwidować i po prostu tylko wyprostowała mi zęby, ściągneła mi aparat i tak sobie poszłam do domu, nie nosiłam potem juz nic - na jakby usztywnienie tych zębów (podobno sie nosi jeszcze jakies 3 miesiące aparat ruchomy po stałym??!!) te forum zaczełam czytac od początku narazie jestem na 25 stronie (brak czasu) i zaczynam mysleć ze jest moze jeszcze dla mnie nadzieja na wyleczenie jednak takiej wady jak moja-aparat ruchomy twin-block podobno mozna go załozyć niezaleznie od wieku i tez są efekty!mam pytanie do was czy znacie jakiegos dobrego ortodontę w elblągu bądź trójmiescie którego mozna mi polecić i któy stosuje takie aparaty?(aha jeszcze coś moja ortodontka nałozyła mi aparat stały tylko na podstawie wycisku, nigdy nie robiłam żadnych zdjęć rtg zębów, twarzoczaszki itp!!bardzo proszę kobietki pomóżcie jezeli możecie?!!!jeszcze na 25 stroinie wypowiadał sie p.Romek niewiem czy dalej udziela porad wiec gdyby to przeczytał to również proszę o opinię!!! pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie glady74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkkkA
mariemi- też jestem z krakowa xD lecze się u pani Ciurej i jest super! bardzo polecam! jest solidna i że tak powiem zna się na rzeczy;) jak chcesz moge Ci podać do niej telefon... xP pozdrawiam i mokrego poniedziałku życze!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od całowania...
No cóż...poza całowaniem miałam na myśli jeszcze...seks oralny :P Często z mężem praktykujemy :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotherEmogirl
Jak się nazywa aparat z największymi zamkami? xD I jakie gumki najbardziej rzucają się w oczy? xD Wlasnie takie mi się podobają, chociaż według innych to głupie...hehe proszę o szybką odpowiedz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnkkkA no pewnie, numer mi możesz podać i adresik. A jak u niej cenowo się kształtuje? Aparat metalowy i wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariemi ==> tak jestem z Krakowa :) Jak byś chciała to możesz mi napisać na meila swoje gg to coś Ci powiem o tej orto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seks oralny ??:P Przeciez to cieki grzech a poza tym tu sa osoby niepelnoletnie:P Co za zgorszenie ktos tu sieje;) A tak odpowiadajac na pytanie... mi tam aparacik nie przeszkadza w tych czynnosciach a i partnerki nie narzekaly :P W druga strone nie wiem jak jest ale chyba zabkow do tego nie uzywasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od całowania...
Toteż nie chciałam od razu być taka dosłowna, zwłaszcza przy świętach :P No kurde...wiem, że zębów nie używam, ale zawsze to jakieś żelastwo w ustach ;) Kurcze...wiem, że to głupio i śmiesznie brzmi, ale wolę weidzieć absolutnie wszystko, zanim się zdecyduję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAk szczerze to mysle ze troche ci brak kultury :P Pytac o takie rzeczy na forum publicznym... no ale kazdy ma inne usposobienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAlissia
czy spotkaliscie sie z przypadkiem ze hyrax sie popsuł ??? no ja własnie byłam u ortodonty bo śruba nie chciała sie krecic,ortodontka ze napewno sie kreci , (a jednak) i mi ten hyrax zdjeła,powiedziala ze ze takie przypadki sie nie zdarzaja...... no i tak po tygodniu noszenie tego badziewia, kiedy juz sie wstepnie nauczyłam mowic i zyc z tym......go nie mam , i znowu wszystko na nowo , 2X przezywac , zakładanie , zdejmowanie ,wyciski...:/ to trzeba byc mna ;p i miec w zyciu cholernego pecha ... juz nie wspomne jakie miałam nietypowe perypetie z wyrywaniem zawiazkow osemek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ialam hyraz i wszystko szlo ok, pozatym ze po poltora miesiaca noszenia pekl mi pierscien :D naszczescie wtedy juz nie podkrecalam i orto mi tylko odciela to co odstawao i chodzilam tak juz do konca. Mysle ze to od tego ze jadlam zelki itd. :D A co do tego to wydaje mi sie ze musieli jakas felerna srobe dac jak ci go robili. I co za ten drugi tez bedziesz placic? Moim zdaniem nie powinnas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzwamania
hej wam zadrutowani:)....mam pytanie czy szczelaja wam zeby tak jak np zgrzyacie bo ja mam takie wrazenie jakby mi strzelaly i to takie uczucie jakby beknal mi zab :)))))..hmmm...czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe...nie beknal ale peknal mialo byc :D....to by bylo jakby zeby bekaly;))))))) pozdrawiam i niech mi ktos napisze czy tez tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm nie kumam dokladnie o co ci chodzi. ja mam cos takiego ze jak ruszam szczeka na prawo i lewo to tak jakby mi kosc o cos zachaczala takie cos slysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkkkA
mariemi- to do niej telefon: 660213080 ;) a co do ceny to za wizyte płace 60 zł, a przy zmianie łuku chyba 110. jej gabinet jest na 2 Pułku Lotniczego 22! pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
AnkkkA---> ja też z Krakowa jestem :) Widzę że bardzo zachwalasz swoja orto i mam takie pytanie ile sie tam placi za konsultacje,pamietasz może?Chyba się tam wybiore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkkkA
ojj nie pamiętam ile się płaciło...ale chyba za każdą wizytę brała 60 zł;) tak, ja jestem bardzo zadowolona! wiec polecam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
a ja mam takie pytanie po jakim czasie od założenia aparatu mogliście jeść normalnie? chodzi mi o ból ząbków. założyłam aparat w ubiegłą środę i do dzisiaj mam problemy z gryzieniem ;/ nawet chleb ciężko. wprawdzie jak zdecydowałam się zdjąć ekspander to w piątek to od razu ortodonta mi podkręcił więc minęło dzisiaj 5 dni. ale nie widzę poprawy;/ i tak z ciekawości jeszcze...po jakim czasie widoczne były u Was takie pierwsze zmiany w ząbkach? takie że już można było dostrzegać różnice od tego co było przed założeniem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorianna
mam 12 lat i chce założyć stały aparat.Czy zakaładanie boli??słyszałąm ze nie boli ale słyszałąm tez że boli po założeniu.mam jeszcze jedno pytanie czy jak sie ma aparat to trzeba miec jakas specjalna szczoteczke do zębow??za odp z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósssemka
No dobra - ale co z tymi ósemkami? Które mi jeszcze nei wyszły do końca? (znaczy dwie mi wyszly, a dwie jeszcze nie) Jak myslicie - zkalada sie, czy trzeba poczekac az wyjda, wyrwac i dopiero...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bol zalezny jest od osoby. Trwa od 4 do 10 dni... \' Co do osemek to orto zadecyduje, ona wie najlepiej. zakladanie nie boli, gorzej po zalozeniu, ale to jest do wytrzymania. A szczoteczke najlepiej miec taka z rowkiem w srodku, ewentualnie zwykla o sredniej twardosci, dobrze miec jeszcze nici jakies fajne, plyn i male szczoteczki do przestrzeni miedzyzebowych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraj sie jesc jak przed zalozeniem aparatu. im mniej bedziesz jadla tym bardziej bedzie organizm oslabiony a co za tym idzie zabki beda bardziej podatne na bol. Ja szczeze mowiac jadlem jak mi kazali i po 3 dniach zabki sie przyzwyczaily do aparatu, bol ustapil. i tak jest po kazdej wizycie NASZCZESCIE. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strangeAmelie
Mam kilka pytań, ponieważ wczoraj miałam zakładany aparat na górną szczękę;)). Mam już specjalną szczoteczkę (i taką cienką też), mam płyn do płukania ale czy potrzebna jest też nić dentystyczna? Czego najlepiej unikać przy aparacie? W czasie zakładania aparatu, (miałam przedtem wyrywaną czwórkę i piątkę) bardzo mnie bolało jak coś mi wkładała "między zęby", chyba chodziło o te pierścienie...no ale byłam przekonana że to nic nie boli (tak wszyscy piszą), a tu się okazało że ból był nie do zniesienia;(! No i dalej mnie ząbki bolą ;)ale to wiadomo że normalne ;)...Na razie się jeszcze przyzwyczaić nie mogę... No i orto powiedziała mi że "po czasie" będę mieć zakładany na dolną szczękę...- tylko pytanie po jakim czasie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) To po jakim czasie założysz dół, jest uzależnione od tego, jak ci się będzie prostowała góra. Ja np. dół miałam po dwóch miesiacach. Niż pewnie jest zalecana, ale osobiście nie stosuję. nawet bez aparatu za długo musiałam dłubać, a jeszcze mi sie co chwila haczyła. A teraz jeszcze trzeba przeciągać pod drucikiem - utrapienie ;/ Za to przymierzam się do irygatora, ponoć równie skuteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strangeAmelie
aha:) dzięki. A ja nie mam pojęcia co to irygator xD ;)... A jest jakaś specjalna pasta do aparatu, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabanidae
dziubdziub mam pytanie czy Ty masz zamki normlne czy te mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×