Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość maria86
witam ponownie:) mam pytanko jakie macie aparaciki? do OLi21 też miałam mieć ten rotator-czy jak to sie tam zwie, ale ortodontka moja powiedziala ze nie daje 100% pewnosci ze po tym mi sie rozszerzy szczena, że lepiej od razu wyrwac a nie placic 500 zl wiecej i w bloto wyrzucic jesli by si eokazalo ze ten rotator nie zadziala mam te 4ki do wyrwania na gorze i an dole dwie:/ ale podobno to nie boli tak? miał ktoś wyrywane z was? ja prawdopodobnie bede miala na październik zakładane, jeśli się pospiesze z wyrwaniem dwoch 4ek na gorze-bo najpierw bede miała na góre robione, później jak już bede miała aparacika na góre to musze isc wyrwac dwie dolne 4ki :/ i wtedy na doł aparat:/ porażka jak se pomyśle, już czuje ten ból, a o jakie gumki chodzi? bo mi cos tez gadala orto moja, a o kamieniu nie mowila ze musze usowac pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maria86 -> ja miałam dwie górne czwórki usunięte i dolną piatke, bierzesz znieczulenie (obowiazkowo), czujesz chwile ze rozpiera się szczeka, ale to trwa ledwie 3-5 sekund. Ja mialam problem tylko z jedna czwórka, nie mogła wyrwac, targała na maxa, ja sie darłam w niebogłosy bo mnie tak bolało, jakby mi czaszka miała peknąc, ale potem nasteone zeby nic nie bolały kompletnie. Doszła potem stomatolozka do wniolsku że z tamtym zębem było coś nie tak. NIe masz się czego bac :) Ja dodtakowo miałam jeszcze 4 zeby leczone (4 wyszedł w trakcie leczenie bo planowane były 3) no i kamień. Więc troche przeszłam, ale wiesz co? Warto było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekjr
witam aparat mam od 6 miesięcy ale ostatnio dosyć czesto pojawia mi sie opryszczka na ustach i smiem podejrzewac ze jest to włąsnie od aparatu , tez tak macie. Aha i jeszcze jedno za tydzien mam zakładany dół , a to podobna jest bardziej bolesne niż łuk na górze, czy z dołem tez bede miał problemy z wymową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coca123
A czy podczas noszenia aparatu zrobila wam sie szpara miedzy jedynkami? Prosze o odpowiedz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
musze iść się dzisiaj umówić na to wyrywanie, zdechne tam na tym fotelu prędzej niż mi wyrwą :D hehe ja to jestem panikara ale powiedzcie zakładanie aparatu boli?? na góre bardziej niż doł czy jak to jest?? i jaki polecacie aparat?? ja bede miała metalowy chyba za 1600zł-jeden łuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria86 mnie np. bolało zakładanie poniewaz mam waską szczeke bardzo, po wyrwaniu zebów one same z siebie zaczeły sie posuwac juz i efekt był taki że na obolałych zebach mi wciskała ten drut i pierscienie. Jest to ból do zniesienia i nie ma co panikowac, trwa pol h i potem jest si, gorzej było na pierwszej wizycie (w srode ) kiedy to juz zeby naprawde sie ruszaja pod aparatem a ona Ci sciaga drut i zakłada nowy, LOL to boli :) Ja mam aparat metalowy i jestem zadowlona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
voldtekt ===>> jaki masz kolor gumek że odbarwił ci soczek kubuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
niestety przeźroczyste;/nie wiem czy to soczek czy fajki,ale gumki są żółte!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Słuchajcie,płacicie coś za samą wymianę ligatur? Nie chcę "świecić" żółtymi zębami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
z tego co wiem zmiana gumek jest co wizytę i jest to wliczone w koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coca123
Ponawiam moje pytanie:czy podczas noszenia aparatu zrobila wam sie szpara miedzy jedynkami(na gornej szczece)? Bardzo prosze o odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi się szpara spoko ząbki pracują :P, mi jescze może 1-2 m-ce zostały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka -> tez widze poprawę, ale widzę ja właśnie tylko dzięki temu że regularnie robie zdjęcia bo inaczej pewnie bym tego nie zobaczyła :P W stopce najaktualniejsze zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>czkz,ale ja chciałabym wymienić je 3dni po założeniu,bo bez zapytania mnie,założyła takie,które mi zżółkły >>>CzarneOczka, naprawdę duża poprawa.pogratulować ząbkom,że współpracują;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej ja zakładam aparat 12 września - szafirowy. Zamki przezroczyste, przyzierne. łuk jeden kosztuje 2500 zł. Ciekawa jestem jakie to wrażenie i czy bardzo sie sepleni gdy ma sie aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
no to nie jestem w stanie ci powiedzieć ile, bo ja co dopiero informuję się co i jak w aparatach, bo już niedługo (mam nadzieję) będę mieć zakładany; najlepiej przedzwoń do swojego ortodonty i zapytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
>>kejti, nie obawiaj się, nie będziesz seplenić, co innego kiedy założysz aparat ruchomy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
wyglądają jak przezroczyste ;0 no chyba że jestem daltonistką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerne Oczka - no i znowu masz poprawe no naprawde baaardzo szybko. ja najpierw poprawe mialam w wygladzie mojej twarzy a potem w zebach ; ) pozdrwawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coca123--->zrobi£a sié i wskazuje na to ze jeszcze bédzie jeszcze wiéksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
xxx_aparatka- mam takie pytanie: Jak sobie radzisz/radziłaś w szkole z higieną jamy ustnej? Brałaś szczoteczkę i pastę do szkoły i myłaś je w łazience, bo prawdę mówiąc nie wiem jak z tym będę sobie radziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm powiem tak. po zjedzeniu czegos najczesciej szlam i plukalam zeby woda a potem zulam gume :) ale czasem zdarzalo mi sie miec przy sobie wyciorek i plyn do plukania w takiej malej buteleczce :) lub w ogole nic nie jadlam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myłam w szkole zęby hehe jestem nauczycielka i razem z moimi maluchami szoruję zabki po śniadanku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07---> ooooo i jakie praktyczne rozwiązanie;). I można? Można:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czkz
Zazwyczaj u nas w łazience przesiadują dziewczyny aby uniknąć wychodzenia na dwór; i tak głupio będzie jak wejdę do łazienki po czym wyciągając z kieszeni pastę tudzież szczoteczkę zacznę szorować zęby. A one na mnie wgapione jak na jakieś dziwadło zaczną się śmiać, na samą myśl o tym odechciewa mi się mieć aparat x |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czkz ja nie widzę żadnego problemu, zawsze denerwowała mnie w podstawówkach/gimnazjach/liceach dyskryminacja/dominacja/wysmiewanie. Starsze lub popularne panienki nabijają się z młodszych - bez sensu. Nie masz własnego zdania ? To sobie nie poradzisz, ważne jest aby się nie przejmować i z duma nosić aparat. Pocieszaj się - Ciebie na to STAĆ i to TY będziesz miała PIĘKNY UŚMIECH na który sama zapracowałaś a nie dostałaś w darze od Boga. One stały w kolejce po urodę i ładne zęby a Ty po rozum. Nie przejmuj się, trzymam kciuki za Ciebie !! Mam nadzieje że Cie nie uraziłam moją wypowiedzią, z natury jestem dość buntownicza i pyskata dziewczyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×