Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Filip noo ja też mam już pierwszy stopień :D Ja już sie musiałam wczoraj uczyć :| Beznadzieja. Haaa! Jutro wizyta! :D Iiii nowe gumeczki :D :D Rózik albo jakieś inne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel194
Ehhh ... A Mi Dzisiaj Orto Załozył...Ale Tylko Same Zamki, A Jutro Mam Znowu Jechać To Mi Załozy Druty...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Hej mam pytanie-zakładam aparat szafirowy na góre i czy oprócz elementów widocznych czyli drutu i zamków, od środka buzi-od strony podniebienia są jakies jeszcze plastikowe częsci?Cos na podniebieniu od wewnątrz? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saseta88
Ja mam na podniebieniu jeszcze taki drut i z tego co się orientuję to taki standart w aparatach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Ktoś mi powiedział ze od strony podniebienia jest taki plastik jak przy aparacie ruchomym-taka plastikowa szczena:)nie wiem czy to prawda? Dziekuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejt83
Do Fanta 88- Ty masz aparay szafirowy-wiesz cos może o jakims plastiku na podniebieniu? Jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Aaaa i jeszcze jedno-gdzies czytałam, ze sie zmieniaja troszkę rysy twarzy, łagodnieją. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evuna
Hej! Od wczoraj jestem "szczesliwa"posiadaczka aparatu. Narazie tylko dolu, gora za miesiac. Chirurg wyrwal mi dwie osemki, przyznam ze dawno nie odczuwalam takiego bolu. Dzis boli mnie cala szczeka i glowa.Ledwo zyje, a przede mna jeszcze gora (ceramiczna). Jak przestane cierpiec to moze podejde do sprawy bardziej optymistycznie. Badzcie wszyscy dzielni! Musimy myslec o efektach po!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio jestem jestem :D:D:D kurwa ile tej nauki się zebrało mi z chemii ;/;/;/;/ hehe a co do wizyt to już mam w sobote ;D ^^ i jeszcze nie wiem jakie gumeczki :D a co tam u Was ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
WItam znów;p Mam od dzis aparat;) I chce kupicsobie szcozteczke i prosze jano napisac czy taki zestaw do czyszczenia jest ok: Szczoteczka Braun ORAL B VITALITY PRECISION KOncówki: Flexisoft oral b Chce kupic 1szt koncowki ortho ale jest droga 18zł/szt, a flexisoft 26zł za 8 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>kejt, ja mam pół szafirowy i żadnego plastiku na podniebieniu nie mam,o niczym takim nawet nie słyszałam,więc to raczej nie jest standard, prawdopodobnie zależy od wady. >>daniel,każdy zestaw jest dobry,czy to szczoteczka manualna czy elektryczna-jak komu pasuje-istotnym jest to,by po każdym posiłku myć dokładnie zęby,a czym,to już kwestia wyboru i upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po wizycie... Grubszy drut i nowe gumeczki :D Jakieś takie bardzo niebieskie :D :D Turkusowe? Hugo wie :D :D I chyba zaczynają mnie zęby boleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, mam na imie Emilia i mam 23 lata, jakis miesiąc temu zdecydowałam się, że założe aparat ortodontyczny na górną szczęką. Dzisiaj jestem juz po wyrwaniu drugiej 4 i w poniedzialek ide na zalozenie gumek z tego co mi wiadomo. Wiem, ze pewnie odpowiedzi na moje pytania juz ktos kiedys umiescil na forum ale czy moglibyscie napisac czy jest faktycznie tak źle po zalozeniu aparatu? bo ja juz sie nasluchalam tyle opowiesci ze mam stracha na maksa :( Moze ktos rowniez zakłada aparat za 2 tygodnie? było by mi raźniej przez to przejsc :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mix2ra
hej...Też mam 23 lata i planuję jeszcze w tym miesiącu założyć stałe aparaty. Wizytę mam za kilka dni...Piszesz, że wyrywali Ci 4ki...Kiedyś jeden z orto powiedział mi to samo, ale nie pozwoliłam sobie wyrwać zdrowych zębów. 8 ostatecznie, ale przecież 4 to bliskie zęby. A co ze szparami zaraz po nałożeniu aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Tobie, ze ja juz w kiedys mialam miec zakladany aparat i też ortodontka mowila ze mam miec wyrywane 4 bo mam strasznie waska szczeke no ale wtedy strasznie sie upieralam ze nie chce miec stalego tylko ruchomy, ktory i tak mi nic nie dal. I w zasadzie teraz zmadzalam i poszlam to innego ortodonty i mi powiedzial to samo ze 4 trzeba sie pozbyc i ze to sie tak wydaje ale te zeby sie tak dopasuja ze zapchaja te dziury po czworkach (bynajmniej taka mam nadzieje bo wiadomo ze gadanie to jedno a rzeczywistosc to drugie). Ja 8 nie mam wiec nie bylo w czym wybierac ;P a pozatym to wiesz co braku czworek az tak nie widac bo w czasie gadanie nie otwieram tak mocno buzi i szczerze mowiac w mojej pracy nikt nie zauwazyl ze mi zeba ubylo :P Nie no licze ze przy mojej mega waskiej szczece wszystko sie ladnie rozejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmmm85 nie martw się, dasz radę. Przez pierwsze dni jest dość ciężko, ale nie aż nie do zniesienia. Po tygodniu to już luźno, nawet zdarza mi się zapominać o tym, że mam aparat ;) Zresztą to wszystko zależy jaki masz organizm, jaką wadę itd. Ciężko określić. Nikt z bólu przez aparat ortodontyczny nie umarł, więc i Ty dasz radę. Do tego dochodzi jeszcze chęć posiadania pięknych zębów, a to motywuje do wytrzymałości i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko spoko zamkną się \"dziury\" jestem żywym przykładem :D szkoda mi było 1 czwórki bo druga była i tak do niczego no cóż cos trzeba czasem poświęcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pocieszenie :) zeby tak bylo wszystko jak tu piszecie :) a powiedzcie o co chodzi z tymi gumkami? czy kolor jest kwestia tylko "dekoracyjna" czy ma jakies glebsze znaczenie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania - Poznań
W Poznaniu polecam dr A.Miziniak! Ma świetny kontakt z pacjentami, a przede wszystkim jest doskonałym fachowcem! Wyprostowała już zęby mojej siostry, teraz prostuje moje :) Wizyta miesięczna kosztuje u niej 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmm ligaturki, zwane także gumkami mają określoną funkcję, ale ich kolor jest bez znaczenia, przynajmniej pod względem leczenia. Barwę wybierasz sobie taką jaka Ci się podoba, żeby to wszystko wyglądało po prostu fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź bo widzicie ja jeszcze jestem ciemna w tych sprawach a moja ortodontka jeszcze nie wszystko mi wyjaśniła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmm85---> nie masz się co martwić, każdy na początku był zielony. To przecież normalne skoro orto nie wszystko od razu wyjaśni, to skąd ma się wiedzieć. Dobrze, że jest to forum :)i Ci wszyscy co tu piszą;). Razem można wiele zdziałać i oczywiście wiele się nauczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisssia89
czesc:) za pare dni bede miala zakladany aparacik. orto mi doradzila aparat- system damon bo w tym wypadku nie bede musiala wyrywac zabkow. jest on duzo drozszy od normalnego ale mowi ze ma wiele zalet. czy ktos z was nosi taki aparacik? pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejt83 🌻 Standardowy aparat składa się z zamków, pierścieni (lub rurek) i drucika. W zależności od wady dokłada się do tego różne rzeczy np sprężynki, osłonki na zamki, osłonki na wolny odcinek łuku, łuki podniebienne, wyciągi zewnętrzne, maski twarzowe .... itd itp :) Albo komuś chodziło o łuk podniebienny z tym że on jest metalowy lub bardziej rozbudowany ze śrubą albo chodziło o aparat retencyjny który się nosi po zdjęciu aparatu stałego. Jeżeli orto Ci nic nie mówiła o tym plastikowym to myślę że nie masz się czego bać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emm85-> ja zakladam gorny luk za 12 dni wiec na pewno bedzie nam razem razniej:-), juz sie nie moge doczekac tak szybko czas leci a nie dawno byl caly miesiac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×