Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
dziubdziub - propnuję hot pink zamiast zielonego! :D albo turkus.. nie wiem czy takie gumeczki robią, ale byłyby fajne.. ostatnio spotkałam koleżankę ze srebrnymi gumkami - beznadziejnie to wygląda delikatnie mówiąc. zdecydowanie lepiej wyglądają takie soczyste kolorki.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Ja mam turkusowe gumeczki i podobaja mi sie taks rednio. Nie wiem moze to dlatego ze sa to pierwsze moje gumki ale coz... Nastepnym razem chce cos innego. Narazie szukam pomyslu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas, za wizyty płacę od 30 do 60 zł. Tak, to moja orto, o której piszesz :) . Przepraszam, nie będzie mnie jakiś czas na forum, mam bardzo dużo kłopotów, jeśli się z nimi uporam to będę, jeśli nie (a na to wygląda), to przepraszam, ale nie będzie mnie już tu :( .Nie pytajcie o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ --> Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze u Ciebie!!! i ze wrocisz do nas szybciutko!!! Ja ide dzisiaj na 2 wizyte (ehh zwlekalalam z tym hhmm 3 m-ce) Boje sie strasznie :( chociaz chyba dzisiaj jeszcze nic mi nie bedzie robic ale mimo wszystko strach sie bac ....... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatki i aparatkowie!! musze sie pochwalic szybkimi rezultatami... nosze aparat 2 miesiace dopiero a juz mi jeden ząb stłoczony przyszedl na normalne miejsce, jest prosty!... jak w takim tempie bede lazily to super.. u was tez tak szybko widac roznice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makini
Nusienka a do kiedy masz nosic aparat??i ja narazie nosze 4 dnii :// chcoaiz tylko 3 musi mi wrocic na miejsce bo jest cofnieta licze ze rok i koniec orotdentra mowi mi ze rok lub 2 lata moge rok pochodzic w aparacie i rok w aparacie ruchomym na noc ale nie wiem czy sie zdecyduje bo nie wiem czy taki ruchomy aparat pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
makini - chyba mamy podobną wadę, tyklo ja miałam cofniętą 2 i przez to skrzywioną też 1 :( moja 2 była podłączana do łuku chyba po 2 czy 3 miesiącahc w aparacie, więc ogólnie bardzo szybko. miałam planowane leczenie na 1,5 roku, zdejmuję za 10dni czyli rok. aparat ruchomy o którym piszesz to aparat retencyjny i on jest obowiązkowym elementem leczenia ortodoncyjnego! to ze aparat stały wyprostuje ci zęby (tempo prostowania zależy wyłącznie od twojego organizmu i tego, czy na wizyty będziesz chodzić regularnie) nie znaczy, że one tak zostaną - pomyśl - całe życie były krzywe i będą dżżyć do tego samego ustawienia, które dla nich jest naturalne - więc jeśli nie będziesz podtrzymywać leczenia reteinerem to nie potrzebnie w ogóle zakładasz aparat.. zęby wrócą do poprzedniego ułożenia lub poprzemieszczają się inaczej... leczenie nigdy nie przynosi efetów trwałaych - bez podtrzymywania ich (czasami całe lata trzeba na noc nosić ten reteiner, czasami jeden tydzień w miesiącu tak, drugi nie itd), wada będzie wracała.. moja koleżanka nosiła aparat dwa lata, potem przez 5 reteiner a teraz znów zaczyna nosić stały bo zaniedbała trochę reteiner i zęby się przesuwają niewłasciwie długa droga przed nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatki z wiekszym stazem
mialas moze stany zapalne dziasel?? mi te zeby caly czas"chodza " i moze dlatego te ciagle podraznienia ale juz zachodze w glowe jak sobie z tym poradzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no ba! jasne że miałam ;) polecono mi pastę i płyn do płukania dziąseł Merdiol i pomogło. nie krwawią mi już i nie odsłaniają zębów, a straszono mnie już początkami paradontozy :( polecam ten zestaw na dziąsła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatki z wiekszym stazem
a po jakim czasie Ci przeszlo?bo ja juz tak 2 tygodnie gdzies mam i tej pasty tez uzywam od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
z miesiąc na pewno.. po każdym myciu, a mycie mniej więcej po każym jedzeniu, płukałam płynem. i przeszło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatki z wiekszym stazem
dzieki za porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makini
dzieki za informacje mam nadzieje ze tylko rok bede to noisił jest bialy wiec niewidoczny jakby nie ten metalowy drut ktory planuje wymienic na bialy jednak placenie za bialy na kazdej wizycie to duzy koszt wiec zastanowie sie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno mam nosić 1,5 roku, ale tak naprawde nie wiem ile tego wyjdzie, za miesiac zakladam aparacik na dół wiec moze to w sumie tyle potrwac.. tak czy tak, jak tylko zdjeme aparat to wychodze za mąz! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wspominalam wczesniej bylam dzisiaj u orto 2 raz dopiero :) hehe ... przekladalam, odkladalam te spotkania ehh... w mysl zasady \"spiesz sie powoli\" :) ale Tak naprawde to juz chcialabym nosic aparat bo szkoda czasu a latka leca i w ogole :) Tylko jest male ale - mam na poczatku nosic taka szyne przez 4 m-ce (sadzilam ze zaloze ja w najblizszych dniach i nie bedzie przeszkod aby jechac za granice na 1,2 m-ce ale orto powiedziala ze lepiej byloby abym byla na miejscu bo to roznie z tym jest -no jasne) I chyba sie wstrzymam z zalozeniem i zrobie to dopiero po wakacjach chociaz jak pisalam szkoda mi czasu Albo zaloze teraz i nie pojade chociaz troche szkoda... ehh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
MMJ- malenka mam nadzieje ze Ci sie wszystko ladnie ulozy, zaniepokoilam sie Twoja wiadomoscia. jakbys chciala sie wygladac to masz moj e-mail, mozemy sie na gg umowic i przetrawic problem. trzymam za Ciebie kciuki ja juz 3 tydzien ze sprzetem na zebach i jest na prawde super tylko ze to chyba nie dziala bo nie boli :D ale coz- to latanie jest najlepsze- wchodzi tesc do domu wracajac z pracy i juz wie ze po obiedzie bo ja zabki myje :D przekrecic sie mozna :) latam jak durna z tymi szczoteczkami- mam 3 w stalym uzyciu plus interdentale itp :) no i zaczynam miec juz problem kilkakrotnie wspominany- zaczynaja mnie od tego szorowania dziaselka bolec- moze bardziej sa podraznione ale oszczedzam je przy szorowaniu i bedzie lepiej na pewno :D a najlepsze- bylam wczoraj na festiwalu i rzad przedemna siedziala aparatka z porcelana na gorze i... wpieprzala (tak to tylko moge nazwac :) ) kukurydze z kolby- masakra bym juz tu miala po zamkach ale co tam, caly wieczor cos wsuwala- bez mycia, fuj! ide oddawac sie mojemu hobby- mycie zebow numer 13 chyba dzisiejszego czyli jutrzejszego dnia :D ale to bedzie ostatnie :) pozdrawiam cale towarzystwo Sathis www.aparatkowo.phorum.pl PS MMJ- jestem z Toba myslami! mala nie daj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makini
a jesli nosze aparat i mam metalowy drut jak za tydizen pojde do ortodenty to moge poprosic o bialy drut na aparat przy wymianie nie liczac wizyty ile musze zaplacic za bialy drut wiem ze 30 zl wiecej niz za metalowy ale ja nawet nie wiem ile matalowy kosztuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po co ci ten biały drut? za tydzień zostają tylko białe plamki i wygląda się jakby czymś się zapaćkało moja koleżanka tak miała łaziła ze 2 tygodnie z obdartym drutem zanim całkiem biała emalia nie odlazła a za metalowy nic nie płace pewnie est już wliczony w koszt wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ogólnie to koszt wizyty kontrolnej jest u większości stały - gdyby mieli rozbijać tę cenę na poszczególne elementy to byłoby dość pracochłonne ;) mało by na plusie wychodzili, na przykład na mnie - wątpię aby 10 mlecznych ligaturek w jakikolwiek sposób kosztowało 130zł, a tyle zawsze płacę, czasami tylko za zmianę ligatur i nowy łańcuszek.. to ze biały jest jakieś 30zł droższy - o prostu doliczają to do stałej ceny wizyty.. zastanawiam się, jak ty ten aparat zakładałeś? korespondencyjnie? :P:) zadajesz strasznie podstawowe pytania, ja od orto nie wychodziłam bez zadania litanii najnowszych pytań i wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
*8 ligaturek u mnie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem tak, jeśli komus zalezy na białym druciku to czemu nie:-) jakbym miała kosmetyczny tez bym spróbowała z białym druciaczkiem, mnie to niedotyczy bo mam cały aparat metalowy, czyli metalowy ryjek;-) MMJ zycze powodzenia!!!! zmartwiłas mnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosnica85
witam wszystkie aparatki, mam stały aparat już :-) od tygodnia i muszę wam powiedzieć że jestem strasznie zawiedziona. Właściwie to sama nie do końca przemyślałam fakt jaki chcę mieć ten aparat i orto namówiła mnie żebym nie zakładała całego kryształowego (bo tak na początku chciałam) tylko żeby na dół walnąć metalowy. Powiedziała że dużo zaoszczędzę na takim rozwiązaniu a i tak nie będzie nic widać. No i teraz jestem załamana bo otóż widać. I mam wrażenie że strasznie widać. :-( Przeżywam kompletnego doła bo w końcu ponad 2 lata z tym muszę chodzić. Niesamowite jak to wpływa na psychikę: wcześniej latałam uśmiechnięta (mimo krzywych zębów) a teraz chodzę ze spuszczoną głową i unikam kontaktu wzrokowego z innymi. :-( dół dół i jeszcze raz dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Złośnica - nic się nie przejmuj :) Wierz mi, że tylko ci się tak wydaje, że bardzo widać. Ja mam co prawda na razie założoną tylko górę, ale mój ojciec do tej pory nie zauważył, mimo że aparat jest metalowy :) Moje przyjaciółki też zauważyly dopiero po 15 minutach rozmowy. Zobaczysz, oswoisz się trochę z tym żelastwem i inaczej na to spojrzysz. Wiele osób nosi metalowe aparaty i szeroko się uśmiecha. W końcu to nie jest już powód do kompleksów - aparat znaczy, że o siebie dbasz :) Trzymaj się i głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blackerka
szczerze mowiąc trafiłam na to forum niechcący:):):) ale odpowiedziało mi ono na wiele mioch pytań:) i co dobre- nie zniechęciło mnie do tego co mam zamiar zrobić- czyli do zalożenia aparatu:-)mam pierwszą wizytę ustaloną na 29 czerwca... jak myślicie ile potrwa zanim mi założą aparat? pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
złośnica - dokładnie jak pisze dziubdziub, musisz się przyzwyczaić do noszenia aparatu. niedługo zapomnisz że w ogóle go na zębach masz :) Sahtis pisałaś coś o wpieprzaniu cały wieczór na koncercie czy coś.. dla mnie to jest już normlane. na początku noszenia aparatu też się oburzałam, jak można jeść coś tam?! jak można nie umyć zębów?! bosh to okropne! ;) a jak ponosiłam trochę to dziadostwo i mi zbrzydło, to porządnie przewrażliwienie tez mi przeszło :) i nie myję już zębów po każdej szklance soku czy jednym ciastku, bo to przesada i jest uciążliwe. to samo z jedzeniem na mieście - nadal mam opory aby jeść publicznie, ale nie ze względu na mycie zębów, ale sam aparat - że mi się wlepi w aparat i będze uwierać a akurat nie mogę umyć czy coś.. przeżuwam potem gumę i zęby się oczyszczają w miarę. tak że nie ma krytykować że dziewczyna sobie nie żałowała, ponosisz trochę dłużej niż miesiąc to zrzumiesz i będziesz tak samo robić ;) Blackerka - jeśli masz zdrowe/wyleczone już ząbki to niedługo się czeka na parat - robią wyciski i fotki na jednej wizycie, czasami na tej samej zakłądają już separacje, ale z reguły zakładają je na kolejnej, na której analizuje orto plan leczenia itd, separacje nosisz od kilku dni (niektórzy w ogóle, to zależy od twoich ząbków) do 2 tyd i masz aparacik :) jasne że nie ma się co przerażać, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Mam problem... odkleił mi się pierścień i nie wiem co mam zrobić. Jak myślicie powinnam wybrać sie do orto jak najszybciej czy mam czekać do wizyty ( a ona jest dość późno bo dopiero 11 lipca)? Już nie wiem co robić :( a w dodatku drażni mnie ten aparat bo mnie ciągle obciera. Zużyłam już naprawde dużą ilość wosku i jeśli dalej tak będzie to nie pozostaje mi nic innego jak kupno nowego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś pewna że to pierśćień a nie zamek?? bo jeśli to zamek to możesz poczekać ale jęśli pierścień to musisz iść bo już nie będzie tej siły i masz miesiąc w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna_ja
Tak jestem pewna, że to pierścien:( Jednak wybiore się w środę tak jak planowałam bo rzeczywiście nie ma co czekać. A czy was aparat też tak obciera? Bo z tego co slyszałam to jest normalne i przechodzi po jakimś czasie, ale nie wiem czy tak będzie też w moim przypadku bo oprócz tego obciera mnie wystający drut:/ ( mimo tego, że orto i tak go piłowała )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jeśli to pierścień, to idź jak najszybciej. mnie obcierały na początku zamki, potem faktycznie jakoś mniej uciążliwe to było, przeważnie po wizytach kontrolnych bardziej obcierało - więc obklejałam woskiem to co obcierało.. można też to obtarte smarować sacholem, szybciej się zagoi. a jak wystawał drut to moja otro go obcinała żeby nie wystawał, nie piłowała.. może trzeba ten twój też skrócić tam z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×