Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość voldtekt
eh,to w sumie nie dobrze,bo mogą Ci powykrzywiać zęby.chyba,że zignorowała je,bo wyrastały ok..hm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotki moich zębów: http://img110.imageshack.us/img110/4247/zebypa1.jpg http://img513.imageshack.us/img513/2607/zeby1cu9.jpg Zdjęcia trochę słabe, ale aparat w ogóle słabo widać : D Mieliście zakładany klin na dół, który ma na celu zapobiec zagryzaniu szczęki? Taki przeźroczysty plastik, praktycznie w ogóle nie widoczny. Odnośnie gumek to mam w kolorze bardzo słabego błękitu. Powiedźcie mi też, czy mieliście zaraz po założeniu uczucie, gdy coś jedliście, że przy miażdżeniu jedzenia bolały Was zęby. Przejdzie to z czasem? Bo jak na razie jedzeni to dla mnie jeden wielki mankament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
zombol, zdjęcia nie wchodzą;(( jeszcze nie mam aparatu, ale z tego co słyszałam z wielu opowieści,zęby pobolą kilka dni,a taki klin to normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
ojej,ładniutki;))))też chcę taki!! bardzo fajnie Ci pasuje do ząbków ,ja mam trochę bardziej pokrzywione,więc przez pierwszy miesiąc średnio to będzie wyglądać,ale chodzi o "wybicie jednego zęba"(dwójki),a podobno to kwestia kilku tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że niebawem będę widział jakieś efekty, bo nawet teraz zdarza mi się spojrzeć w lustro w celu odnalezienia jakichkolwiek zmian :D Przed następną wizytą będzie pewnie widać już jakieś różnice. Powiedzcie mi też, czy klin muszę nosić cały czas? Jest on nie wygodny i gdy np. jem albo siedzie przed komputerem to mogę go mieć ściągniętego? Gdy idę na dwór czy do szkoły to dopiero wtedy go brać? Z tego co zauważyłem to on ma takie właściwości, żeby pacjent nie zgryzał zębów. Jak siedzę i nie rozmawiam itd. to nie zagryzam zębów, więc wtedy raczej go nie potrzebuję. I jeszcze jedno - jak długo należy nosić klin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja żadnego klinu nie mam:) i w życiu o klinie żadnym przy leczeniu ortodontycznym nie słyszałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
bo nie wszyscy muszą mieć;p wiem,że coś takiego działa,ale to raczej ortodonta powinien Ci powiedzieć,zombol,ile czasu musisz to nosić.w końcu konkretny zgryz to indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
a co do efektów,to zapewne sam nie zauważysz,kiedy ząbki będą proste;)cykaj foty co ok dwa tygodnie,a na pewno zobaczysz różnicę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motoniette
Witam wszystkich, Mam pytanko, może trochę śmieszne, ale jestem absolutną nowicjuszką w temacie ;) Mój orto powiedział, że pierścienie założy mi dopiero po około dwóch miesiącach od założenia aparatu. Czy w tym czasie aparat działa tak samo "wydajnie", czy ząbki będą się mimo wszystko przesuwać? Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ja mam je dopiero w kosci . a jednak moja orto musiala ulozyc taki plan i wziasc pod wzglad 8. ja mam rozszezana szczeke przez co pewnie nie bd mi przeszkadzac 8 :D pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
mam nadzieję,że u mnie też obejdzie się bez wyrywania ich teraz..nie uśmiecha mi się czekać ponad miesiąc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
motoniette, na pewno tak,orto wie,co robi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jedną 8. mam w połowie do góry wyrżniętą, dróga \"widać\" a na dole jeszcze ich nie widać lecz są, bo widać je na rtg... moja orto mówiła że nie będę musial, przynajmniej narazie ich usówać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto po zdjeciu rtg powiedzia£a ze 8 mi nie wyrosnà( a przynajmniej te na dole), a to dlatego ze siedzà w dziàsle w takiej pozycji, ktora uniemozliwia im wyjscie. Wiéc jakby co czeka mnie chirurg. Pewnie jeszcze duzo czasu up£ynie, zanim sié wszystkiego dowiem i bédé juz w 100% wiedzia£a co dalej z leczeniem. Poki co moje gorne zàbki prostujà sié, a ja z kazdym dniem to coraz bardziej widzé;). Nie mam jeszcze idealnych, ale wiem jedno. Gdy patrzé na moje fotki przed za£ozeniem,( buuu :( )roznica jest kolosalna:p. Gdybym mog£a cofnàc czas to pewnie wczesniej bym zdecydowa£a sié na aparat. Jak cz£owiek pomysli jaki by£ kiedys przewrazliwiony na punkcie zébow to az nerwica bierze. A teraz sié szczerzy kazdemu w aparacie:p pozdrawiam wszystkich ze s£onecznej Bruxelli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
A mi jutro upłynie dwa miesiące z moim cudeńkiem. :) Ząbki co prawda prawie nie drgnęły, ale i tak się ciesze niezmiernie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
🌼justka_ pl a co tam u Ciebie kochana? Masz już aparat? :) hmm daawno mnie to nie było, a TU tyle do czytania. :D No to się zabieram ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Wielu osobom które mają aparat żółkną zęby jak ' Filipowi '? Ja nie mam za bardzo żółtych ale białych też nie. Nie chcę mieć później bardzo żółtych x| __________________________________________________ Dzisiaj byłam na 2 wizycie u ortodonty. Zakładał mi separatory xD Bolą zęby: ( Za tydzień bd. mi zakładać górny łuk i dalej nie wiem jaki kolor gumek wybrać x/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia17
mam pytanko czy ktoś z was miał zdejmowany aparat Hyrax. jesli tak to mógłby mi ktos napsiać na czym to polega i czy to jest bolesne? prosze o bardzo szybką odpowiedz..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeehhhh
Mam do was takie pytanie, ktore napewno już tu było.. ale jakoś nie chce mi sie tego wszystkiego czytać.. Ile kosztuje aparat stały na góre i na dół? I to z tym tylko sznurkiem na zębach.. a ile z tymi klamrami?? ( wiem, że to sie jakos inaczej nazywa) I ile trzeba mieć kasy za noszenie go rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abca
na jutro mam ustalona wizyte podczas której mam miec założony aparat stały na górna szczęke. Jednak w piatek wyjeżdzam na tydzien za granice i zastanawiam sie czy nie lepiej przełożyć zakładania aparatu na czas po powrocie. Boje sie troche, ze przez większosc wyjazdu będzie mnie bolała szczęka albo pojawia sie inne problemy. Myślicie, żeby zaryzykowac czy lepiej przełożyć wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeehhhh
prawdę mówiąc.. lepiej przełozyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
a ja nie przekładałabym. Miałam taki sam problem jak Ty. Aparat miałam zakładany w sobote, a w niedziele wyjezdzałam na dwa tygodnie w góry. :) Wszystko było wporządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abca
sama nie wiem co zrobić, boję się troche, ale z drugiej strony bardziej na ręke byłoby zalożyc go teraz zeby przed powrotem do szkoły troche sie juz przyzwyczaić. Dzięki za odpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioleq3 ---> wiesz co to kwiestia szczoteczki i pasty:D ja uzywalem takiej lagodnej ziolowej, bo byla najmniej inwazyjna i nie wywolywala podraznien, a mam bardzo wrazliwe wargi:D a teraz dwa razy dziennie myje taka ostra wybielajaca, a reszte ta ziolowa i moje zabki znow sa jak dawniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abca -> Zakładaj śmiało. Lepiej się do aparatu przyzwyczaić i potem spokojnie iść do szkoły. eeehhhh -> Zacznijmy od tego, że aparaty dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Wartość zależy od rodzaju. Są metalowe i kosmetyczne - te drugi są droższe, lecz znacznie mniej widoczne. Kosz aparatu metalowego wyniesie Cię w graniach 3000 zł (oba łuki oczywiście), a kosmetyczny to wydatek rzędu 4000 zł. To zależy także od tego u jakiego ortodonty będziesz się leczyć. Najlepiej wybrać sobie lekarza, umówić się do niego na wizytę i wszystkiego się popytać. Jednak bądź gotowa, że aparat na górę i dół to na pewno wydatek powyżej 3000 zł. Do tego wizyty, aparat retencyjny, który się nosi obowiązkowo po ściągnięciu aparatu. Kto wie, czy nie będziesz musiała nosić dodatkowych aparatów jak ekspander itd. U ortodonty zawsze sporządza się dokładny kosztorys. Mam parę pytań: 1. Co z płynami do płukania jamy ustnej. Czy są one dobry rozwiązaniem np. po zjedzeniu jakichś chrupek albo wypiciu czegoś osadzającego się na zębach? Bo jak sami wiecie są momenty, w których nie ma jak umyć zęby. Może polecacie jakiś konkretny płyn? 2. Po założeniu aparatu czuje, że moja warga przylegająca do aparatu jest jakby sucha. Są na to jakieś maści czy coś w tym stylu, które \"nawilżają\" aparat i skórę w jamie ustnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102 noo mam już hmm dwóch tygodni i już jest okej :D wogóle to źle nie było tylko najgorzej przezwyczaić sie do tych odstających zamków bo tak dziwnie :D ale wogóle nie bolało, może troche go czułam i mnie raziły w język te takie z boku pierścienie. Teeraz to już nie zwracam uwagi. Najgorzej dziś, poszłam na pizze ze znajomymi iiii miałam serowe zaklejenie :D :D Odnośnie żółknięcia zębów too takie jak miałam, takie były. Nie szoruje ich żadną wybielającą pastą (nigdy takiej nie używałam), bo jak ściągne go to i tak bedzie inny kolor pod zamkami więc pfff to to jest pikuć ;) Od jutra biore sie za wymienianie plomb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl -> Wypadałoby, żebyś zrobiła sobie szóstki i siódemki dolne :) Ja też mam do robienia jeszcze parę zębów, ale nie ma na nich nawet kamienia, tylko nie są tak przyjemne dla języka. Na razie też na to kasy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×