Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość klucz wiolinowy
->voldtekt dzięki za wypowiedź czuję się trochę podniesiona na duchu:) i faktycznie chyba najlepiej będzie zadzwonić i zapytać co z tymi ósemkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha :D Pocieszenie to to że był przystojny :D U mnie też były jakieś tematy dziwnawe :D nie mogłam sie nawet śmiać! Orto pyta sie asystentki jaki jest jej ideał faceta :O LOL!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
Fanta88->mam rozumieć że masz już aparat ale 8 nieusunięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przegięcie z tymi ósemkami :| Po co one wogóle wychodzą? Tylko niepotrzebne problemy i kasiora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klucz wiolinowy 🌻 Aparat mam już od 3 miesięcy i najprawdopodobniej za kolejne 3 dostanę dopiero skierowanie na usuwanie wszystkich 8. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>>justka_pl hehe, no nie wiem czy pocieszenie;p jakby pasztet wszedł, to bym przebolała, ale wyglądałam jak burak-opuchnięta, przerażona-facet musiał mieć niezły ubaw jak wyszedł:D >>>klucz wiolinowy,do usług;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
to kamień z serca! :) co ja bym zrobiła gdyby nie to forum? męczyłabym się chyba cały miesiąc ;) nawet nie wiecie jak dobrze jest poczytać słowa kogoś lepiej poinformowanego i oczywiście bardziej doświadczonego, przecież trzy miesiące to niezły status aparaciarski;) a niektóre z Was to może i dłużej? postudiuję Waszą listę może kiedyś i ja tam trafię ;) i wiecie co nawet już ból i to że gryźć nie mogę nie przeraża mnie już tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl 🌻 Ty się ciesz ze ci chociaż jedyna wyszła ! :P Myślałam żeby może zamiast ósemek czwórki usunąć ale kurde patrze na fotki i serce mnie boli na myśl że mogłabym się z nimi rozstać. Jednak czego oczy nie widzą temu sercu nie żal. eeeh klucz wiolinowy 🌻 Nic się nie martw, my tu postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. :) A na listę mogę cię od razu wpisać tylko musiałabyś podać dane. ;) Nick - Rok urodzenia - Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - Rodzaj wady - Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - Łuk podniebienny - Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - Czas noszenia - Miejscowość - Linki do zdjęć - Data zdjęcia górnego łuku - Data zdjęcia dolnego łuku -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi mi druga :/ A na dole robi sie jeszcze większa maniana niż była. A jak sie pytałam orto czy trzeba bedzie usuwać (wtedy była jeszcze jedna w połowie) to powiedział, że ósemek nie trzeba usunąc i że nie bedą przeszkadzać bla bla bla. Jakoś mi sie to nie widzi :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>justka_pl, moja orto mówi to samo, jeszcze mi 8 nie wyrosły, ale podobno na górze wyrosną prosto i nie 3eba będzie usuwać(ew.po zdjęciu aparatu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh no wiem,ze wy tutaj poważne tematy poruszacie - wyrywanie 8-mek ale ja mam inny kłopot. Zmęczona jedzeniem jogurtów,kisieli itp (same słodkie rzeczy) postanowilam zjesc cos \"słonego\" padło na \"zupkę chińską\" amore pomidore knora. Patrze w lusterko a moje piękne przejrzyste ligaturki są o zgrozo nawet nie żółte tylko zielone!!! No ja się załamie drugi dzień aparat na zębach i już \"zepsułam\" , nie na darmo w domu mam ksywę \"psuja\". Szorowałam chyba 5 minut - i nic, są zielone :( Już jakoś przeżyje ten miesiąc ale na przyszłość - ma ktoś już doświadczenie i listę produktów zakazanych przy jasnych ligaturach.Będę wdzięczna za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatencja, jakieś 12 dni temu miałam ten sam problem ,po dwóch,trzech dniach przezroczyste gumki stały się niemalże brązowe,szkoda,że nie trafiłaś na forum wcześniej,to byś się ustrzegła;) Najlepsza rada:nie zakładać przezroczystych gumek,bo możesz ograniczać barwiące rzeczy(zupki chińskie,ostre sosy,jagody,herbata),ale gumki i tak zżółkną,bo-jak pisała Fanta88-żółkną nawet od enzymów śliny czy cuś;p Ja niestety jeszcze 2tyg będę straszyć brązowym uśmiechem,ale można się przyzwyczaić:D:D hehe,wolałabym mieć zielone,bo moje po prostu wyglądają na brudne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a próbował ktoś zakładać ciemniejsze gumki na aparat kosmetyczny?Jak to wygląda. Ostatecznie po to dopłacałam żeby był mniej widoczny... ehh... może faktycznie byłby już lepsze różowe jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyhyhy ale się uśmiałam :) To prawda, lepiej nie ryzykować i nie zakładać bezbarwnych ligatur :) Brunatne lub zielone...hmm moze po buraczkach przybiorą śliczny czerwony kolorek :) agatencja masz aparacik kosmetyczny czy metalowy? Ja za 2 tygodnie mam pierwszą wizyte i wtedy wyrok zapadnie. Umieram z ciekawości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam aparat tzw mieszany czyli od 3-ki do 3-ki kosmetyczny a 4,5 i pierścienie są metalowe. U mnie 4rek i tak nie widać a oszczędność finansowa spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatencja ja mam aktualnie takie ciemne niebieskie. wczesniej miałam błękitne i tez bylam zadowolona, wybrakły w prawdzie ale nie były ani żółte ani brązowe. lepiej brać moim zdaniem ciemniejsze kolorki... nie trzeba sie martwić i to co sie je ;) no chyba że ktoś nie chce za mocno się odznaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) xxx_aparatka >> ja mam wysuniete ale mi nie nachodza na dolne, moje dolne zęby sa male, duzo mniejsze niz gorne i ch raczej nie widac jak mowie( dlatego mi odradzali bym zakladala aparat,bo jak nie widac dolnych zebow to wyglada ze mam proste) spirit_of_69 >>mi ortodonta powiedzal ze w moim przypadku nie bede mic wyrywanych zebow tylko rotatr do rozszerzania i tak sie stalo. A ty jak bedziesz miec leczone? a tak wogole to wlasnie spelnilo sie dzis moje marzenie:) juz od 4 godzin jestem posiadaczka tego cudenka:) chodzi mi o ten metalowy, bo rotator to nie zaliczam do czegos fajnego ale postaram sie zaadaptowac ta niechciana sprezynke:) eh nie jest wcale tak zle, myslalaam ze bede straszni seplenic a tu tylko tak troche mam problem z niektorymi slowami Jesli chodzi o kolor gumek to mam szare, jak ktos tu radzil:) bo chciala mi zalozyc przezroczyste. chyba mnie zaczyna ząbek bolec, ide cos zjesc(jeszcze obiad mam zalegly), albo najesc sie:) poki zeby mnie nie bola. tak najem sie na zapas,na jutro od razu:) lubie jesc a z tymi 2 aparatami to chyba takiej przyjemnosci noie bede czerpac z jedzenia, przynajmniej na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten rotator mnie denerwuje!!! a taki obiadek pyszny mama zrobila, ruskie pierogi moje ulubione Zęby bola troche bardziej, wiec nie za bardzo moge gryzc, ale przez ten rotator to nie moge polykac, albo tak jakbym sie miala udlawic, ale bede sie tyle meczyc az zjem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suavek1984
Nosze łuk na gorna szczeke juz pol roku , od 2 dni mam zalozony dol i musze powiedziec ze chyba jest to bardziej uciazliwe niz gora , mam podrazniony jezyk i wewnerzna czesc jamy ustnej , od piersieni na przednich zabkach ( 1 i2 ) fakt dostalem od ortodontki wosk( dlugosci 4cm i taka plaska nakladke cos ala bumerang) ale tylko na gore , teraz chyba o nim zapomniala :( Czy tez tak mielsicie ze gora bardziej dawala sie we znaki.Czy tak jak w przypadku gory , z biegiem czasu sie przyzyczaje ??Prosze o porady , kilka razy tu pisalem ale nikt nie odpowidzial na mojego posta .Mam aparat metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta a powiedz mi jak jest z gumkami przy aparatach szafirowych. Bardzo sie przebarwiaja i jakie najbardziej oplaca sie brac. Ja bede miala zakladany aparat szafirowy w 17.09 w srode...od razu na gore i dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do ola-oleńka Ja mam zakładany apart szafirowy na góre dzisiaj. Fanta88 napisała mi, że najlepiej gumki w kolorze ecru lub kośc słoniowa-nie przebarwiaja się. Absolutnie nie przezroczyste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
do OLA...21, no wiec tak, ja mam tyłozgryz i oprócz tego lekkie stłoczenie na górze, ale tylko po prawej stronie i mam wyrwać jedna czwórke prawą górną i 23 września będe miała zakładaną góre (żeby cofnąć zęby, żeby tak nie wystawały i rozładować to stłoczenie). za dwa-trzy miesiące mam wyrwać prawa dolną czwórkę i będe miała zakładany dół, który mam tak jakby doprowadzić te zęby do "pionu", bo tak jak mi pokazywal orto na modelu to one jakby tak leżą. oczywiście bardzo się ciesze, że wreszcie będe miała aparat, tylko obawiam się, że skoro orto nie chce wyciągać żuchwy to nie będzie żadnego efektu po ściągnięciu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
slackber\\\\ no to powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
ola olenka/////popieram w 100 procentach zakladanie gumek ecri lub jak kto woli bez one po rozciagnieciu przybieraja kolor zebow sa super nie odbarwiaja sie '''ajestem kawoszka.aparat nosze juz 6 miesiecy inigdy nie biore zadnych innych aparacik mam porcelanowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola-olenka 🌻 Wszystko zależy od tego czy chcesz żeby aparat był widoczny czy nie. Na pierwszy raz najlepsze są w kolorze zębów (ecru, kości słoniowej - różnie się to nazywa ale to jeden kolor). A później to już jak będziesz uważała i chciała, tych bardzo jasnych kolorów jak np zielony to widać dopiero przy szerokim uśmiechu. :) Jedyne których nie polecam to całkowicie przeźroczyste, obojętnie co byś nie robiła to i tak zżółkną. Jak chcesz to możesz wejść w moją galerie i obejrzeć wszystkie kolorki (te które mam w stópce). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czorna
gore zalozylam sobie 2 dni tem, ja mam metal, jest troche iwdzoczyny ale ani mi ani mojemu chlopakowi to nie przeszkadza wiec jest ok. za okolo 2 miesiace bede miala dól musze jeszcze wyleczyc 6 kanalowo. bylo juz leczone ale na zdj wyszlo ze nie dokladnie i czeka mnie leczenie pod mikroskopem, mila to ktos???? od wczoraj jem sam kisiel i chleb bez skorki:D hehe pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×