Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca...

bezrobotni-podzielcie sie informacja

Polecane posty

Gość pytająca...

chce wiedziec jak wyglada procedura ubiegania sie o zasiłek dla bezrobotnych?chce rzucic prace i wyjechac do siostry,wiem ze jesli sama zrezygnuje to jestem 3 miesiace pozbawiona zasiłku, ale mi chodzi o to czy pieniadze sa przelewane na konto i czy trzeba latac co miesiac podpisywac liste i czy od razu po skonczeniu pracy załatwia sie wszystkie formalnosci? napiszcie jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefre2006
Widać ze poprzednik ma jakies problemy emocjonalne i probuje tu sie wyzyc. Nie tylko ty płacisz podatki, pytajaca tez placi, jak masz problem, ciekawe ze do politykow nie masz pretensji ze tak duze diety otrzymuja z twoich podatkow/ a wracajac do tematu to zasilek jest przelewany na konto i raz w miesiacu musisz zglaszac sie do urzedu pracy by podpisac liste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Jesli zwolnisz sie na mocy porozumienia stron to zasiłek bedziesz miec po 3 miesiącach /i tym samym tracisz 3 zasiłki/. Tak mozesz miec zasiłek przelewany na konto, ale i tak musisz co miesiąc zgłaszac sie do UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pracownika UP Czy mozesz mi odpowiedzieć na takie pyt. Moj tata pracował ok 30, w grudniu zeszlego roku zwolnil się sam, ale nie zarejestrował w Up, czy jezeli teraz by sie zarejestrował jako bezrobotny to czy dostałyby zasilek i po jakim czasie? z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
dobrze dobrze Prawo do zasiłku przysługuje wtedy kiedy w ostatnich 18miesiącach ma sie przepracowane 12 miesięcy Czas zaiłku uzalezniony jest od danego powiatu w zalezności od stopy bezrobocia na danym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem coś o tym sama jestem na bezrobociu od 8 września :o a mam dopiero 21 lat :o:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Art. 75. Prawo do zasiłku nie przysługuje bezrobotnemu, który: odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, wykonywania prac interwencyjnych lub robót publicznych; w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron nastąpiło z powodu zmiany miejsca zamieszkania; w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem się w powiatowym urzędzie pracy spowodował rozwiązanie ze swej winy stosunku pracy lub stosunku służbowego bez wypowiedzenia; otrzymał przewidziane w odrębnych przepisach świadczenie w postaci jednorazowego ekwiwalentu pieniężnego za urlop górniczy, jednorazowej odprawy socjalnej, zasiłkowej, pieniężnej po zasiłku socjalnym, jednorazowej odprawy warunkowej lub odprawy pieniężnej bezwarunkowej; otrzymał odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia umowy o pracę; pobiera po ustaniu zatrudnienia świadczenie szkoleniowe. Bezrobotnemu, o którym mowa w ust. 1, spełniającemu warunki określone w art. 71, zasiłek przysługuje: po okresie 90 dni - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 1; po okresie 90 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 2; po okresie 180 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 3; po upływie okresu, za który otrzymał ekwiwalent, odprawę, odszkodowanie lub świadczenie szkoleniowe, o których mowa w ust. 1 pkt 4-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Jesli jest porzucenie pracy to zasiłek przysługuje po 180 dniach a jesli na mocy porozumienia stron po 90 dniach Prawo do zasiłku przysługuje gdy w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, łącznie przez okres co najmniej 365 dni ktos pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
gagatka - pytaj o staze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:0 dzięki za rade, ale jestem juz po stazu, po miejscu interwencyjnym :o pozostało mi szukać zwykłej pracy a;lbo czekać aż obronię licencjata i bede mogła znowu isć na interwencyjne :) a to jeszcze 9 miesiecy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to prawda ze jak sama znajdę sobie pracę to czy urząd mi coś jeszcze dopłaca??? Gdzieś to słyszłam, prawda to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×