Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blima

STROGONOW!!! PRZEPIS

Polecane posty

Gość klimek
jak mąka najlepsza do tego strogonowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bethy
moze byc kostka rosołowa smak tez bedzie ok. a mąka - byle nie ziemniaczana:) poznańska czy toruńska, wsio radno. ja zrobiłam wczoraj , tylko zamiast papryki w proszku dałam odrobinę czerwonej papryki w kostke. pyyyyyyyyyyyycha polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod Akacjami
Intenretowi kucharze! NIe macie pojecia co piszecie bo znalezliscie na internecie! Masakra to tak jkby w domu robic spagetthi bolonese nie bedac we wloszech. OD KIEDY DAJE SIE WOLOWINE DO BEEFA STROGONOV???? Nie wprowadzacie ludzi w blad bo sie naczytaliscie - a pojedzcie do Moskwy i zakupcie w naprawde dobrej knapie Strogonova na ktoregp czeka sie 1 godzine. Ech! Sami amatorzy ktorzy albo naczxytali sie na internecie albo na opakowaniach zupkach chinskich w stylu :"sposob uzycia". Jesli ktos to czyta i komentuje to ja dziekuje za stosowanie sie do takirgo przepisu. Zupa pomidorowa: 1) wsypac zawartosc torebki do goracej wody 2) dokladnie zamieszac 3)gotowac 5 min na wolnym ogniu Jestescie beznadziejni.. WSZYSCY!! w OGOLE TO KOT TEN PRZEPIS UMIESCIL? Coz jakby nie stanac to z tylu i tak bedzie d..a! NIE pzdr wszelkich amatorow. Moja znajoma mowila: byle co jesz byle co gadasz, a jesli z was amatorzy gotowanych ziemniakow byl na Ukrainie (choc czytajac tutaj wypowiedzi ludzi baaaardzo watpie) to znacie takie powiedzenie: "Nie ważne co wkładasz do ust, ważne co z nich wychodzi". I nie moge czytac tego... Szef Kuchni Restauracji "........."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ale o co ci chodzi? pod akacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
kiedys jakas szefowa kuchni/restauracji pisala tu, ze robi strogonowa z indyczych udzcow i gosciom bardzo smakuje :D to cos a la strogonow z nie-wolowiny gotowany godzine, ktory dobrze smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morawiec
panie szef kuchni restauracji .......... BEEF to wołowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
taa, ja juz tej pani to mowilam, ale i tak mi nie wierzy :D tez gdzies czytalam, ze ktos robil gulasz a la strogonow, co juz mnie zafrapowalo do cna, bo skoro gulasz jest z papryk, pomidorow, kartofli i miesa (mowiac ogolnie), i jak takie cos uzdatnic na a la strogonow ?? tyle, ze niektorzy na mieso w sosie grzybowym mowia gulasz, choc to jest wlasnie bardziej podobne do strogonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASARZ
PASJONAT KUCHNI MA RACJE. OSOBISCIE NA STROGONOW POLECAM SCHAB Z DZIKA.NADAJE SIĘ I WIEPRZOWY A I PIERŚ Z KURCZAKA TEŻ NAWET MOŻE BYĆ. ALE KAŻDE NIĘSO MA SWÓJ SMAK WIĘC...TRZEBA NA JEDNEJ PATELNI "ZESZKLIĆ"1 CEBUKĘ IDODAĆ POSIEKANE W PLASTERKI MIĘSO. NA DRUGIEJ PATELNI NA OLEJU PODSMARZYĆ PIECZARKI, OK 10 MIN. PÓŻNIEJ PIECZARKI PRZESYPAC DO PATELNI Z MIĘSEM I DUSIĆ 30 MIN.15 MIN PRZED KOŃCEM NALEZY DODAĆ 0,25L SŁODKIEJ SMIETANY ZMIESZANEJ Z 1 ŁYŻKĄ MĄKI, PO JEDNEJ SZCZYPCIE PAPRYKI SŁODKIEJ I OSTREJ, SZCZYPTĘ TYMIANKU I MAJERANKU.PO JEDNEJ ŁYŻCE KETCHUPU,KONCENTRATU POMIDOROWEGO I MUSZTARDY. PIEPRZ I SÓL WEDLE UZNANIA. ŻYCZĘ SMACZNEGO I WSZYSTKICH POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsfs
Pierogi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kzabawny
Zgadzam się z opiniami niektorych osob strogonow to wołowina i tylko wołowina - jak Ciebie nie stać kupić wołowinkę extra i dobrą śmietankę odpuść sobie przygotowanie Strogonowa bo pan Strogonow się w grobie przewruci a pozatym będziesz miał niesmak po sporzyciu podrobionego strogonowa i powiesz TO DANIE JEST DO DUPY i pomyślisz co oni w tym daniu widzą. Pozdrawiak kzabawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabawny
Ludzie to co piszecie niema najmniejszego sensu , owszem pani w restauracji szykuje stogonowa z indyka , ktoś tam z wieprzowiny itd... ale to tak jakbym ugotował barszcz czerwony bez burakow i nazwał to barszczem i owszem będzie to barszcz ale tylko z nazwy bo tak go bendę nazywał ALE CZY BĘDZIE TO BARSZCZ sami sobie odpowiedźcie na to pytanie i nie nazywajcie strogonowem zup gulaszowych i innych dań ktore nie zasługują na miano strogonowa nie czyńcie profanacji tego wykwintnego dania. PROSZĘ WAS BARDZO !!!!!!!! STROGONOWA !!! gotowała nam moja babcia ktora urodziła się w rosji i tam wychowała ,jej mama gotowała strogonowa , potem moja mama szykowała nam to danie -a była kerowniczką restauracji o nazwie - Witebska - gdzie aby objąć tam stanowisko musiała przejść szkolenie 1 rok w Rosji mieście Witebsk , potem moj starszy brat szef kuchni w tej restauracji szykował strogonowa itd. mnie też nie omineło także pracowałem w restauracji I WIEM NAPRAWDĘ JAK WYGLĄDA I SMAKUJE STROGONOW. Dwa lata temu miałem okazję szykować strogonowa na spotkanie prominentow tj. posłow , burmistrzow i jakiś senator oraz Prezydent Wrocławia i jego świta , jakiś gość ze skandynawii i z rosji byli na tym przyjęciu każdy szykował i zawoził jedno danie potem zrobili konkurs , po degustacji osoba z rosji była zachwycona strogonowem - taki jak w mojej ojczyźnie powiedział , zajołem 1 miejsce. Opisałem to wszystko nie poto aby sie pochwalić lecz dlatego że dla mnie kołduny z barszczem to kołduny nie pierożki , zupa gulaszowa (pracowałem w mieście Nemesznadudwar na Węgrzech i stwierdzam że zupy gulaszowe u nas nie mają nic wspulnego z tymi z Węgier), pracowałem jeszcze we Włoszech , Grecji, odwiedziłem Bułgarię i Rumunię wszędzie miałem styczność z gotowaniem i jest wiele potraw w polsce ktore mają nazwy ale nic wspolnego z potrawami wielu krajow.Oczywiście nie podwarzam waszych zdolności kulinarnych npewno pysznie gotujecie i sam bym sprubował chętnie waszych dań ale nie nazywajcie ich daniami jakimi nie są. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poproszę o wskazówki na ten prawdziwy Strogonoff. Powiem szczerze, że nigdy sie nie zastanawiałam....robiłam go tak jak nauczyła mnie mama - wołowina ale nie poledwica bo ta trzeba krótko (jak chcesz odgrzewać kilka razy to bedzie twarda), do tego pieczarki , cebula, przecier pomidorowy i...ogórki (co prawda nie wiele le jednak), żadnej mąki, żadnej śmietany......widzę, że grzeszyłam z szumna nazwą Beef Strogonofff ale to stary przepis, mama pochodzi z pod wschodnich granic ...także już się gubię. Może w Rosji też nie jeden Strogonofff...to wielki kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka8956
szkoda kabawny, żeś taki obcykany po świecie a z bykami piszesz. jak sie dostałeś do tej restauracji? aha , powiązania rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppiotrek7
na strogonowa musi byś wołowina ! pokrojona w paseczki i otoczona w niewielkiej ilości mąki i dopiero smażona !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniak kulinarny
Ja tylko powiem ,że powinna byc poledwica wołowa ale piers z kurczaka sprawdza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuker
Przepis był już podany w tym wątku. Generalnie Beef (czyli WOŁOWINA) Stroganov(ff) robi się z wołowiny bo w nazwie już jest beef czy boeuf (po francusku ) lub Бефстроганов. Przepis przez lata ewoluował i w 18 wieku była to wołowina krojona w kostkę, z dodatkiem musztardy ale bez cebuli i pieczarek. W receptach z początku 20 wieku (1912 r.) pojawił się przepis z dodatkiem przecieru pomidorowego i cebuli. Oczywiście beef stroganov musi być z wołowiny aczkolwiek tak smaczną potrawę każdy próbuje dostosować do swoich smaków i wymagań i powstają różne wersje z różnymi dziwnymi dodatkami a także z innego mięsa... choć w Brazylii wersję tej potrawy z kurczakiem nazwano Fricassee i nazwa ta się rozpowszechniła. Oczywiście technika przygotowania z kurczakiem czy innymi mięsami (przygotowują fricassee także z mięsa królika, świnki morskiej czy szynszyli długowłosej) będzie się różnić od najlepszej wołowiny. Z wołowiny cienkie paski oprószone w mące możemy smażyć albo kilka minut (po 2-2,5 minuty z kazdej strony) albo musimy gotować ponad godzinę ponieważ smażona dłużej niż kilka minut wołowina zrobi się twarda i później trzeba ją gotować i gotować aby zmiękła. Podstawowa informacja, ze wołowinę smażymy albo bardzo krótko i taka jest najlepsza albo musimy ją później bardzo długo przygotowywać aby znowu zmiękła ale to już nie będzie to. Potrawa rozwijała się bardzo poza Rosją i tak we francuskich restauracjach serwowana jest przede wszystkim na szerokich wstążkach jajecznego makaronu. Osobiście ponad wszystkie sposoby podawania wybieram lane kluski (duże i dość grube) ewentualnie kładzione a na kolejnym miejscu dobry domowy makaron jajeczny (nie włoski, który jest prawie zawsze bez jajeczny). Z ryżem to pasuje bardziej mi jakiś gulasz i choćby taka wersja nazywana strogonovem a duszona dwie godziny to już jest raczej gulasz z rozgotowanymi składnikami, gdzie wystarczy dodać odrobinę papryki czy pomidora zamiast przecieru i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruchaaa
ja znam przepis na strogonow wieprzowy, kurczakowego nigdy nie jadłam i nie spróbuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Belfast
Ludzie! Jaki przecier pomidorowy? A gdzie ogórek kwaszony??Musztarda? Stroganov..Strogonov..Strogonoff..nieważne..potrzebne mięsko wołowe..najdelikatniejsze..można robić inne a'la..ale..wołowinka jest the best..paseczki oproszone mąką..na gorący olej (nie solimy) cebulka, pieczarki w talarki..zaczyna skwierczeć??? spoko..podlewamy wodą lekko i zmniejszamy powera..teraz solimy..troszkę ostrej papryki, pieprzu..mieszamy i przykrywamy..w tak zwanym międzyczasie kroimy na plasterki ogóreczka kiszonego (nie konserwowego!) papryczke..i myk! do gara:) ogóreczek na koncu żeby sie nie rozgotował..:)i teraz dodajemy musztardę..najlepsza jest sarepska (roleski robi rewelacyjną)..łyżka do mięska i mooooocno mieszamy..smakujemy..pyycha no nie?jesli ktoś lubi ossstro..polecam troszke papryki pstrej dodać..aa..zapomniałam..można troszke wodą podlewac jak wyparuje..ale delikatnie..żadnego przecieru pomidorowego! jak już sosik ma ostro kwaśny smaczek dodajemy trochę śmietanki..( no jasne przecież jak dodajemy..troche sosiku z gara mieszamy ze smietaną..itp..)Smacznego! Że nie podałam wagi, miarki..uuups..sorki..ale ja to wszzystko na wyczucie robie..bo kuchnia is my life :) pytania? opinie? porady? zapraszam! intra1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwiin
Do przygotowania Strogonowa będą potrzebne takie składniki, jak: 80 dag polędwicy wołowej, 2 cebule, 2 łyżki przecieru pomidorowego, papryka słodka mielona, 0,5 kg pieczarek, 1 łyżka musztardy, 3 łyżki masła, 150 ml warzywnego bulionu, 150 ml śmietany, 2 3 ogórki konserwowe, 2 czerwone papryki, olej, pieprz, sól http://nuclearts.pl/gotowanie/strogonow-jak-zrobic-przepis-sposob-przygotowania-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierze! ktos sie chcial pode mnie odszyc i do tego podal taki niekompetenty przepis 😡 strogonow to nie jest gulasz czlowieku! papryka? ogorki? pomidory? napisalo tu juz kilka osob rzeczowo, ze co to jest strogonof, wiec przestancie podawac bledne informacje. no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valentyna20
Witam Bef-Stroganow 1kg schabu czubata łyżka smalcu, 2 łyżki mąki 10dkg śmietany (pieprz +liść+ ziele razem zmielić) sól rosół wołowy 0,5l. Lekko usmażyć mięsko pokrojone w poprzek 1x1x10 posypać mąką usmażyć na żółty kolor, posypać solą i pieprzem zalać śmietaną usmażyć wyparować śmietanę na ile się da, zalać rosołem zagotować i gotowe. Miałam egzamin z tego dania w Rosji w 1966r. dostałam piątkę Potem pracowałam w restauracji. Podaje się go na głębokim talerzu z podziałką obok z frytkami. Sos koniecznie ma być biały same mięsko wyłącznie schabowe bez żył bez tłuszczu bez żadnych warzyw.W te czasy to było najdroższe danie w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis powyzej to bitki wieprzowe z frytkami :D na pewno bardzo smaczne danie, ale nie strogonov. strogonova zwyczajowo podaje sie z szerokimi kluskami, a la makaron szerkie wstazki jajeczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
Stroganoff ze schabu... LUDZIE!!! To tak, jakby robić kaczkę z wieprzowiny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektorzy lubia robic wszystko z wieprzowiny i jedza tylko nwieprzowine, i nie ma bata! moze czasem kurczak sie przytrafi, ale poza tym to wieprzowina na sniadanie obiad i kolacje, i w miare mozliwosci codziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andre573
SZUKAŁEM ODPOWIEDNIEGO wpisu ale zauważyłem że przepisy różnią się wszystkim i niczym mój przepis to przegląd całego tygodnia . lodówka stoi otworem więc zrobiłem strogonowa z:1 kg. łopatki , puszki fasoli KIDNEY, słoika marchewki z groszkiem i kukurydzą (DO NABYCIA W BIEDRONKU)dodatkowo cebula , papryka cała i pieczarki wcześniej zesmażone .oczywiście nie zapomniałem całej gamy smaków czyli : 3 ząbki czosnku , trochę koperku świeżego(kupny)dużo pieprzu (bo ten kupny nic nie jest pikantny )oraz zakupiłem ogórki kiszone a nie konserwowe !!!! zaznaczam aby nie używać nic na occie ani żadnych alkoholi bo to dość mocno zmienia smak i nie wszystkim pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co ty zrobiłeś, pewnie było dobre, ale obok stroganowa to nawet nie leżało, więc nie wypisuj BZDUR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy ktos z was kupowal moze wolowine tutaj www.cezan-ubojnia.pl ? prowadze restauracje i zastanawiam sie nad zakupem wiekszej ilosci miesa. pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×