Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aureliia

zespół policystycznych jajników a pigułki antykoncepcyje-POMOCY

Polecane posty

Gość aureliia

Lekarz przepisał mi pigułki anty -Yasmin- mam postawioną diagnoze ZPJ -mają pomóc na moją cerę -ale z tego co czytałam na tym forum to częsta praktyka lekarzy,po postawieniu diagnozy o ZPJ przepisują tabletki anty,ciekawa jestem dlaczego?Moze ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
Nikt nie wie? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo tabletki zatrzymują pracę janików a zarazem przyrost nowych cyst na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starania
tak naprawdę to maskowanie objawów, ale nie rozwiązanie problemu, a napisz ile masz lat jakie sa wyniki hormonów --- www.sklep.starania.pl testy, zioła, płodność, ciąża, antykoncepcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z ato dostałam inne tabletki, jakieś hormonalne, (nie pamietam nazwy bo już uich nie biore) a nie zwykłe pigułki anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
do------> starania hmmm... ze mną podobno to nie taka oczywista sprawa.Lekarze zastanawiali się jaką postawic diagnozę.Wyniki hormonów ponoć mam bardzo dobre ALE baardzo nieregularne miesiączki,jeden włos przy sutku ( :-) ) ,kłopoty z cerą ,waga w normie,nawet mam niedowagę -przy wzroście 163 waga 49 kg.Byłam w ciąży,zaszłam bardzo szybko ale poroniłam w 8 tygodniu ciąży i od tamtej pory miałam kłopoty z ponownym zajściem.Pani doktor endokrynolog stwierdziła ze trafiłam do nich ( czyt.szpital ) w porę bo to tak jak by zaczynała się ta choroba. Tak to wszystko zrozumiałam wyniki badań: TSH 1.49 uIU/ml ( nie wiem czy dobrze przepisałam skróty ) Testosteron 42.2 ng/dl Androstetion-1.77ng/ml DHEA-SO4 -318ug/dL prolaktyna w normie morfologia i biochemia w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
aha i mam skończone 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
Hop hop jest tu ktos ?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurelia czytam i nie ma podstaw naukowych do diagnozy PCOS a jakie masz LH, FSh w 3 dniu cyklu i obraz jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurellia
Juz piszę :-) LH - 5.6 mIU /ml FSH - 8.9 mIU/ml usg -..endometrium hiperechogeniczne o gr.warstwie podwójnej 7,6m.Lewy jajnik 36,5 x 15x,15mm tj.4,5 cm3 objetości z pęcherzykami o śr. do 7,5 mm.Prawy jajnik 38x23x22mm tj.10,4cm3 z pęcherzykami o średnicy do 7,5mm.Płynu w jamie Douglas`a nie uwidoczniłem wszystkie badania miałam robione w 12 dniu cyklu z niecierpliwością czekam na odpowiedz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
Cisza...a szkoda.Nie wiem co mam robic z tymi tabletkami -brac czy nie brać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureliia
wyczytałam w encyklopedii co to jest wogóle endometrium :Endometrium Z Wikipedii Skocz do: nawigacji, szukaj Endometrium - błona śluzowa macicy, wrażliwa na hormony steroidowe, w szczególności na estrogeny i gestageny, w związku z czym zmieniająca się wraz z cyklem miesięcznym. Przed okresem dojrzewania ma grubość od 0,3 do 0,5 mm. W okresie pomenopauzalnym u kobiet stosujących HTZ grubość endometrium nie powinna przekraczać 8 mm, a u kobiet nie stosujących HTZ nie powinna przekraczać 5 mm. Po okresie pomenopauzalnym grubość endometrium przekraczająca 12 mm sugeruje raka trzonu macicy. z badania usg wynika że u mnie ta warstwa jest za gruba :-( starania ----odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×