Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Przedsiebiorcza

Firma sprzatajaca

Polecane posty

Gość Przedsiebiorcza

Chcialabym zalozyc firme sprzatajaca. Ma ktos z was doswiadczenie w tej branzy? Co sadzicie o tym pomysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowelka
mysle, ze to dobry pomysl pod warunkiem, ze mieszkasz w duzym miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przedsiebiorcza
a czy nadal się tym zajmujesz? może masz jakieś wskazówki odnośnie tej branży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Pati
Mi się pomysł podoba i nie wiem czego tu sie wstydzić. Przecież to uczciwa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alesia
No właśnia. Praca to praca, ważne, że uczciwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka...
Praca uczciwa i nie ma się czego wstydzić, ale zalezy jaką formę wybierzesz. Jeśli utworzysz przdsiębiorsto usług komunalnych to oczywiście ty bedziesz zatrudniał ludzi .. i tu zaczynaja się schody. Większość to napewno bedą ludzie odpowiedzialni i chcący pracować, ale pamiętaj, że pracownikami będą przeważnie osoby niewykształcone, które gdy zbiora sie w grupę moga olewać prace, czy pracowac po spożyciu alkoholu, a to moze być niebezpieczne. Poza tym muisz napewno zapeniać tym ludziom środki czystości o ondpowiednia odzież na czas letni i ziomowy. Praca taka zaczyna sie dość wcześnie ok. 6, więc powinni mieć też pomieszczenie śniadaniowe. Co do zarobków, przeważnie zlecenia otrzymujesz od spółdzielni mieszkaniowych, indywidualnych klientów oraz bierzesz udziały w przetargach. Miasto przeważnie wystawia duże tereny do sptzątania, ale żąda minimalnych cen np. 45 gr za m2. jeśli masz pytania pisz na costerco@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POmyslowy
zbliza sie zima, a wiec moze warto pomyslec o firmie odsniezajacej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pielus
odśnieżanie może wypalić, szczególnie po ostatniej tragedii. Trzeba tylko pamiętać, że w takim biznesie wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SympatycznyBill
cos tej zimy nie widac:) chyba lepiej pozostac przy sprzataniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezyk78
popieram Billa. Sprzatanie to pewny biznes, bo nie zalezy od natury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof_B
oj ciezki okres nastal w tym roku dla odsniezaczy... wyglada na to, ze kasy nie da sie zarobic no i nie tylko w tej branzy bo i w turystyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOnsul
kwestia polega na elastycznosci, dzis sprzatasz, jutro odsniezasz i nie bedziesz narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idzik
Zgadzam sie. W dzisiejszych czasach nie zawsze warto konkurowac cena, a elastycznosc pozwala dostosowac sie do potrzeb rynku. Dlatego nawet male firemki maja szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjasz
Zainteresowanie takimi usługami jest teraz bardzo duże. U nas sprzątali oni - http://www.wojmargliwice.pl/ Chodziło o 2 piętra domu. Moim zdaniem stosunek ceny do jakości - rewela i pewnie jeszcze skorzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjhohffeq
za 3 godz sprzątania dużej łazienki zapłaciłam 170 zł, czyli można coś zarobić, środki były tych pań - przyszły we 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z firmą Błyszczy możesz się skontaktować, a nóż uchylą rąbka tajemnicy ;p na pewno pomysł jest dobry, ale trochę się obiegasz i osprzątasz cudze śmieci ;p ale jak już wszystko zacznie fajnie hulać, ludzie będą sobie firmę polecać - będzie dobrze się wszystko kręciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zakładasz własną firmę, to musisz się liczyć z niemałymi kosztami. Ważne jest mądrze postępować i nie dać się wciągnąć niepotrzebnie w wydatki. Np. jeśli chodzi o biuro to wynajem lokalu i opłaty mogą być bardzo dużo. Da się jednak na tym zaoszczędzić, bo od tego są biura wirtualne. Sama z usług takiego korzystam (www.biurowirtualnewarszawa.pl/). W rocznym rozliczeniu dobrze widać ile się zaoszczędziło, szczególnie kiedy ma się do porównania koszty ponoszone przez inne osoby z tej samej branży, które wynajmują pomieszczenia biurowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że popyt na firmy sprzątające jest spory, ja sama zaczęłam współpracę z http://www.perfectblysk.com.pl/ bo moje biuro niestety ale wcześniej różnie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam jako tako doświadczenia w prowadzeniu, ale korzystam z ich usług http://www.dobryserwis.waw.pl/ofertai wiem, ze pocztą pantoflową są bardzo polecani. Co jest ważne, to dokładność i rzetelność, a jak to jeszcze idzie w parze z konkurencyjnymi cenami, to powinnaś mieć sukces. Bo przecież popyt na sprzątanie istnieje i to duży…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że jest popyt, jakoś nie wyobrażam sobie siebie biegającej z mopem po własnej firmie, jak już wszyscy pracownicy wyjdą :D wole zająć się poważniejszymi sprawami, a sprzątanie zostawić specjalistom z http://www.mbt-engineering.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ODRADZAM FIRMĘ SPRZĄTAJĄCĄ TIMESUPPORT Niestety, nie jestem zadowolona, jeśli w ogóle o jakimś zadowoleniu można mówić, jestem zbulwersowana podejściem pracownika do swojej pracy. Ale od początku….. Wykupiłam wizytę pt. ” wariant rozszerzony” dwukrotnie uprzedzałam właścicielkę firmy , iż jest to mieszkanie po remoncie, dlatego Ja-pedantka postawiłam na wariant z rozszerzonym zakresem usług, będąc przekonana że po 9 H pracy nad mieszkaniem 52 m2 (ze skosami 60 m 2 po podłodze) Sprawdzone po rozmowie z właścicielką firmy!!!! Mieszkanie będzie czyste, a przede wszystkim szybko i zwinnie sprzątnięte. Tymczasem odniosłam wrażenie, że Pani Sprzątająca celowo pracuje wolno i trwoni mój i własny czas, a przede wszystkim moje pieniądze. Zreflektowałam się po jakiś 5 H w momencie kiedy zauważyłam, że prace posuwają się w żółwim tempie a pani skupia się na pomieszczeniach czystych, - garderoba- która sama dzień wcześniej wysprzątałam- z racji że remont , no i trzeba ciuchy poukładać, więc sama zaczęłam pomagać tej pani przy sprzątaniu mojego mieszkania. Doszło do tego że SAMA z wielkim brzuchem , z racji ciąży umyłam swoją kuchnię CAŁĄ- WARIANT ROZSZERZONY-który teoretycznie wykupiłam. Sprzątanie Pani ograniczyło się do: -Mycia Okien - Sprzątnięcia Łazienki(chociaż nie wykonała ujętego w Wariancie Rozszerz. – sprzątnięcia szafek wewnątrz)? - odkurzenia i umycia podłóg - odkurzenia kanapy i dwóch foteli (Drobiazgi i książki- odkurzałam i czyściłam sama.) Za w/w usługę zażądano ode mnie 400 zł – to żart pomyśleliśmy, nieporozumienie. Byłam wkurzona, zła , zbulwersowana, tym bardziej że widziałam, że Pani krzątając się po moim mieszkaniu jawnie robi mnie w jajo….., dlatego że jest ono totalnie minimalistyczne , nie ma regałów, bibelotów, oraz rzeczy którym naprawdę należało by poświęcić czas i pracę. Jedynym pozytywnym akcentem , tego nieprzyjemnego doświadczenia, o ile o pozytywach może być tu mowa , było podejście właścicielki, z którą rzetelnie punkt po punkcie omówiliśmy zakres prac wykonanych i totalnie nie ruszonych i w zw. z tym ustaliliśmy cenę , która stanęła na 280 zł za całość 160 –okna 120 – reszta … Ale niestety OGROMNY NIESMAK pozostał….co nie uczyni mnie więcej klientką tej firmy, ponieważ oprócz zachęcającej strony i dobrej reklamy, Pani sprzątająca jak zaczęła pracować na pierwszym biegu tak i skończyła, a pracowała 11 h. Piszę po to, aby przestrzec****amiętać o tym, aby od razu reagować , gdy widzimy, że osoba u nas sprzątająca zbyt wolno pracuje. Odradzam Firmę TimeSupport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usługi sprzątające opłacają się jeśli ktoś potrafi ruszyć głową i zareklamowac sie przed dużymi firmami lub własiccielami duzych budynków, ja chętnie zatrudniam takie firmy, które pomagają mi ogarniać hale biurowe, cenie sobie przede wszystkim http://www.eps.gdansk.pl/ wiec mozna tez pracowac cały rok nie tylko przy odsniezaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz tylko, to chyba nie ma żadnych przeciwskazań. Jeśli będziesz mieć dobrych pracowników, sam będziesz dobrym pracodawcą to wróżę świetlaną przyszłość :) Warto na przykłąd pomyśleć o wdrażaniu proekologicznych rozwiazań do czyszczenia tak jak firma MBT Engineering z Krakowa. Bardziej ceni się takie firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możecie powiedzieć coś o firmie www.thomas.biz.pl ? Warto wynajmować ich do sprzątania biura? Macie jakieś doświadczenia? Dzięki za opinię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogę polecić tę firmę :) wspolpracujemy od jakiegoś czasu juz i nie zamierzam rezygnować z nich :) nie zastanawiaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×