Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

drzewko laurowe

Baranki z masy cukrowej

Polecane posty

Wiem że nie pora teraz na rozmowy o barankach Wielkanocnych, ale może ktoś zna przepis na mase cukrową z której robi się baranki ;) Bardzo prosze o rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masa solna
czy mogłabyś podać przepis na masę solną? może jakieś ozdoby świąteczne da sie z tego zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z masy solnej robię anioły i nie tylko...:-) 1kg mąki pszennej 1kg drobnej soli ciepła woda (około pół litra) mąkę mieszam z solą dodaję wodę i wyrabiam masę, żeby masa była bardziej gładka część mąki pszennej zastępuję mąką ziemniaczaną masz już ciasto- teraz modelujesz z niego to, co potrafisz:-), kładziesz na blaszki i wypiekasz(suszysz) w nie za dużej temperaturze 100-120 stopni przez około 3h.-z termoobiegiem trochę krócej. na wysuszone, zimne figurki lub \"płaskorzeźby\" nanosisz farby-ja używam farb wodnych z palety metalicznych i perłowych, czasami tez plakatówki, ale nieczesto. pamiętaj, że masa solna bardzo chłonie wilgoć, więc jeśli w pomieszczeniu jest owa wilgoć, to Twoje dzieła się wypaczą i zmiękną:-O, a jeśli temperatura i wilgotność jest ok, to przetrwają bardzo długie lata:-) pozdrawiam i życzę miłego tworzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masa solna
dzięki Ci ulotna chwilo!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam bana ale nie tak łatwo znaleźć w goglach to czego się szuka:) Bardzo dziękuję za przepisy:)ale nie chodzi mi o taką masę tylko o taką lejną mase cukrową z których robi się np.baranki wielkanocne. Tego znaleźć nie moge właśnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewkoo
a skąd wiesz, że ta masa jest lejąca przed zastygnięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dziadek kiedyś zajmował się produkcją baranków wielkanocnych.Niestety zmarł ponad 20 lat temu kiedy byłam dzieckiem. Nie zachowały się zadne receptury wg których przygotowywał te mase, ale pamiętam tylko że była ona płynna. Jeśli się dobrze przyjrzysz to baranek wielkanocny jest w środku pusty i lekki.Mase cukrową wlewa się do formy a po chwili nadmiar wylewa. Podobnie jak to się czyni z plynna masą ceramiczną, też wlewa sie ją do formy a nadmiar po jamiś czasie wylewa. Ja szukam kogoś kto mógłby mi podpowiedzieć jak robi sie mase cukrową na baranki wielkanocne.Wiem że to temat troche nie na czasie bo przed nami święta Bożego Narodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×