Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kangurek

do mam które podają dziecku DANONKI

Polecane posty

ile dziennie lub tygodniowo dajecie swoim dziecią.Pytam sie ponieważ zastanawiam się czy czasem mój mały za dużo ich nie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile dziennie ich je
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodszej daje 1-2 tygodniowo a starszej co ma 4 lata nawet codziennie po 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam kiedys w Przekroju artykul na ten temat i pisza tam, ze jeden danonek dziennie podobno przekracza dzienna dawke wszystkiego co w nim jest. wiec raz na tydzien to i tak wystarczajaco chyba. Ale wiecej niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafer
jej przeciez danonki sa od 3 roku zycia! bynajmniej tak powiedzili jak sie dio niech dzwonilo, niedawno bylo o tym glosna na innym forum a tu od 5 mies juz podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w każdym razie od 5 miesiąca nie dawałam.Dopiero gdzieś od 10-11 .To biorąc pod uwage wasze wypowiedzi moj mały zjada za dużo bo gdzieś 4-5 razy w tygodniu po jednym a niekiedy po 2 opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten temat juz był
jakoś w lipcu, wiec poszukaj sobie. o ile pamietam to się niezła awantura rozpętala. Osobiscie zredukowalam bym danonki do jednego od swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie podaję
bo córka jest uczulona, jakos dziwnie tylko na danonki, a kiedys rozmawiałam o tym z pediatra i zdecydowanie radziła dawać naturalny jogurt zmiksowany z owocami, bo uczulac moga te "identyczne z naturalnymi" barwniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omeska
Danonki są produkowane z mleka krowiego więc od 5 miesiąca napewno nie dałabym go dziecku.A czy takie zdrowe?Do końca niewiem.Tak samo nie wiem czy są tak szkodliwe jak niektórzy piszą. Wartość odżywcza 100g produktu Truskawka Wanilia Morela Malina Marchew-Jabłko-Banan Węglowodany 16,5 g 16,8 g 16,3g 16,4 g 16,4 g Białko 6,3 g 6,3 g 6,3 g 6,3 g 6,3 g Tłuszcz 3,5 g 3,5 g 3,5 g 3,5 g 3,5 g Wapń 180 mg 22,5 %* 180 mg 22,5 %* 180 mg 22,5 %* 180 mg 22,5 %* 180 mg 22,5 %* Ryboflawina (wit. B2) - 0,40 mg 25%* - - - Witamina B12 0,25 m g 25%* 0,25 m g 25%* 0,25 m g 25%* 0,25 m g 25%* 0,25 m g 25%* Witamina D 0,75 m g 15%* 0,75 m g 15%* 0,75 m g 15%* 0,75 m g 15%* 0,75 m g 15%* Wartość energetyczna 123 kcal/ 517 kJ 124 kcal/ 522 kJ 122kcal/514 kJ 122kcal/515 kJ 122kcal/515 kJ Wapń i kości Danonki Kakao Konserwanty? Z jakiego mleka wytwarzane są produkty Danone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omeska
Za dużo mi się skopiowało.......sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie producenta jest napisane, że danonki są przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia, więc skoro sam producent tak pisze......ale oczywiście to wybór każdej matki co daje swojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omesko - mleka modyfikowane też sa produkowane z mleka krowiego ;) Nie powiem, też kilka razy dałam dziecku Danonka, skuszona tym, że wystarczy odkleić wieczko i przekąska gotowa... Ale na nieszczęście dla danonków - spróbowałam tego i mnie wykręciło - słodkie do obrzydzenia... Moja córeczka jest wszystkożerna, więc jej smakowało, ale ja szybko wróciłam do \"swojej\" metody - miksuję rozmrożone truskawki z kawałem twarogu i bananem (żeby nie było kwaśne) Wychodzi więcej, taniej i na pewno zdrowiej :) Oczywiście nie ma co demonizować, kilka Danonków to nie przestępstwo, dzieci nie takie rzeczy jedzą - te wszystkie chipsy, czekoladki \"dla dzieci\", parówki (brrrrrrrr) Ale nie dawałabym tego za często... Więcej wapnia jest w plasterku żółtego sera, albo w zwykłej szklance mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×