Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bulinerkaa

Sposoby na oszczędzanie w domu

Polecane posty

Gość MarcinB
A może warto zaoszczędzić na podstawowych artykułach ? Zamiast zaopatrywać się z w sklepach lokalnych warto zamówić taki towar w internecie gdzie jest dużo taniej ? Mogę wam polecić hurtownię Promyczek, macie tutaj głównie artykuły papierowe, worki na śmieci, wiele podstawowych produktów używanych w domu. Warto napisać do nich maila, zawsze dają rabaty na pierwsze zakupy no i mają cotygodniowe promocje. http://sklep.dobre-sprzatanie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zerkać na stronę http://www.topten.info.pl/# To porównywarka sprzętów pod kątem zużycia przez nie energii. Nam przy kupowaniu sprzętów do mieszkania bardzo się to przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dowana
Warto poczytać na stronie http://documaster.pl/ o oszczędzaniu na drukowaniu. Jeżeli kilka osób w domu drukuje rzeczy do pracy, na uczelnie, do szkoły itd., to bez oszczędnej drukarki i dobrego systemu zarządzania drukowaniem się nie obejdzie. Niby banał, ale wystarczy policzyć ile schodzi na drukowanie w ciągu roku. To też bardzo ważne, jeżeli ktoś prowadzi firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na żywności jest trudno oszczędzać, ale mnie się udało zmniejszyć rachunki za prąd poprzez zmianę oświetlenia na ledowe z activejet i wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na przykład odkładam stałą sumę na konto oszczędnościowe na początku miesiąca. Cóż wody i prądu nie oszczędzam jakoś namiętnie, ale mam żarówki ledowe, komputer z długiej żywotności baterią i filtr wody, żeby móc pić kranówkę. Ale najlepiej działa jednak odkładanie pieniędzy od razu po wypłacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zareviczz
oszczędzanie wody to wiadomo naczynia myje w zmywarce, biore prysznice zamiast kapieli. Gaz... nie mam pojecia jak oszczedzac a prad oszczedzam dzieki inteligentnej wtyczce, ktora umozliwia pomiar energii zakupilem w promocji na stronie https://smarthome24.pl i jestem bardzo zadowolony, bo z oszczednosci z pierwszego miesiaca sam zakup +maly gratis juz sie zwrocil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salowatrwe
zareviczz my z mężem tez się zastawiamy właśnie nad tą wtyczką inteligentną ze smarthome. czytałam na forach że sporo można dzięki niej zaoszczędzić. Mamy już kilka akcesoriów z tego sklepu także jakość SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam niskie rachunki za prąd a mam domek jednorodzinny i przy 3 osobach to są grosze. Nie wiem jak ludzie z małymi mieszkankami w bloku mogą mieć nawet 2,5 raza wyższe rachunki niż ja. Ale ogólnie to ja też jestem fanką BGŻ Optima i ich lokat oraz kont oszczędnościowych. Bezpieczne oszczędzanie przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajmankakajmankja
Według mnie pracę nad budżetem domowym należy zacząć od biernych oszczędności i kosztów ciągłych. Zmiana dostawcy energii elektrycznej na takiego, który ma lepszą ofertę to podstawa. Większość z nas nawet nie ma porównania na rynku energetycznym, a jest dużo firm, które mają na prawdę dobrą ofertę. Ja skorzystałam z Axpo i polecam to i wam. Oszczędność bez wyrzeczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajadog
Ja bardzo często korzystam z wody typu deszczówka do podlewania ogródka czy też kwiatków. Nawet ostatnio sobie kupiłam na domiwoda.pl taki specjalne pojemniki do deszczówki także naprawdę polecam tego typu rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazynakrakowska
a myslalas o zmianie dostawcy energii elektrycznej? ja zmienilam na firme axpo i zaczelam sporo oszczedzac bez wyrzeczen bo zuzywam tyle samo pradu co wczesniej a place mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witek765
Jestem oszczędny w budżecie domowym, ale także i w budżecie swojej firmy. Ostatnio postanowiłem zaoszczędzić na paliwie. Zamontowałem monitoring GPS Transmobil we wszystkich samochodach. Dzięki temu mam nad tym kontrolę, a kierowcy uczą się eco drivingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy w ogrodzie zamontowane dokładnie taki moduł https://www.domiwoda.pl/29-moduly-retencyjno-rozsaczajace także cała woda z deszczu zamiast iść do ziemi jest zbierana do tego tunelu. Także całe lato podlewaliśmy ogródek, kwiaty, trawnik właśnie wodą z tego tunelu. W sumie to do tej pory używam tej wody do podlewania nawet kwiatków w domu naprawdę świetne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karis87
to fakt, taki tunel rozszączający daje pewne oszczędności, służy do retencji i rozsączania wód opadowych odprowadzanych z dachów i z otoczenia budynków. Domiwoda.pl ma takie zestawy za około 300zł, to myslę, że warto kupić, też o tym swego czasu myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizka853
Te tunele rozszącające wyglądają ciekawie, pokazałam mężowi to chcę to kupić z tego sklepu domiwoda.pl , jest to niedrogie a mówił, że przynosi oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czorimka
Generalnie to ja nawet nie wiedziałam ze jest cos takiego jak tunel rozsaczajacy i ze mozna na tym zaoszczedzic faktycznie sam sklep domiwoda.pl wydaje sie byc porzadny. Jaki jest koszt takiego gadzetu ktos sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heyheyyeye
Nie pal wszędzie światła i mniej wody zużywaj. Osobiście polecam też wejście w lokaty - lokata terminowa np w Raiffeisen Polbank, ja tam mam, pozwala szybko i dość bezboleśnie pomnożyć swoje oszczędności, więc jeśli masz pieniądze, których można nie ruszać - moim zdaniem świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaMa
W brew pozorom bardzo dużo pieniędzy marnujemy kupując za dużo jedzenia i nie wiadomo potem co zrobić z tym co zostanie. Przykładowo, u mnie zawsze zostaje sporo ziemniaków po obiedzie, ale nigdy ich nie wyrzucam. Robię kluseczki śląskie, albo kopytka z różnymi dodatkami, ostatnio np. z sosem grzybowym. Nie miałam niestety już suszonych grzybów w domu, skorzystałam więc z koncentratu grzybowej od Krakusa i wyszło bardzo smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja świecę światło tylko w pomieszczeniu, w którym akurat siedzę czy coś robię w domu. Kiedyś notorycznie zdarzało mi się świecić niepotrzebnie. Nie wieszam też świecących dekoracji świątecznych wszędzie, gdzie tylko dadzą się upchnąć i kontroluję wydatki na jedzenie. Zdarzało mi się kupować więcej niż zjemy, coś się przeterminowało, a to szkoda. Teraz bardzo się pilnuję z wydatkami i od razu więcej kasy zostaje na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zachęcam do wypełniania ankiet za kasę, w ciągu roku można zarobić dobre pieniądze, wszystko jest przejrzyste, w polskim języku, polecam! xurl.pl/ankietypewnakasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po kilku miesiącach używania lamp ledowych activejet zauważyłam sporą zmianę w rachunkach na plus, teraz wymieniam sprzęt domowy więc będzie pewnie jeszcze lepiej, praktycznie w każdym pomieszczeniu mam ledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PawelZielinski88
Głównie trzeba się skupić na oszczędzaniu wody i energii cieplnej. Do tego potrzebna jest automatyzacja, czyli odpowiednie sterowniki. Regulator cyrkulacji CWU rozwiązuje ten kłopot z wodą, sprawiając, że jest ona dostarczana do punktu poboru niemal natychmiast, nie trzeba czekać aż się woda ogrzeje i ona leci i leci przez 10 sekund, w wymiarze miesięcznym, to kilkanaście litrów i zmarnowana energia, woda. Jeśli chodzi o energie cieplną, to instalacja sterowników i termostatów, ustawienie odpowiednich temperatur w różnych pomieszczeniach, inna w pokoju gdzie się głównie przebywa, a inna w sypialni, a jeszcze inna w kuchni gdzie się dużo gotuje i to generuje ciepło, nie trzeba mocno grzejących grzejników. I na tym wszystkim można wiele zaoszczędzić. Ja używam sterowników TECH Sterowniki, do regulacji cyrkulacji CWU mam ST-11 Eco Circulation a w pokojach ST-294 z termostatami. Wszystko to musi pomontować instalator. Polecam lidera w naszym kraju odnośnie sterowników, tutaj www.techsterowniki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazyliowepole2
na początek może warto zainwestować na coś takiego jak panele fotowoltaiczne, na których można sporo zaoszczędzić, ja mam takie od Pulsar Energia i widzę sporo różnicę między obecnymi rachunkami a tymi pół roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sposobem ktory pomogl zaoszczedzic mi bardzo duzo pieniedzy i dzieki ktoremu stale oszczedzam byla zmiana oswietlenia na activejety. Warto bylo w nie zainwestowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My zdecydowaliśmy się na wentylację z odzyskiem ciepła od firmy https://arctic-klimat.pl/ i naprawdę było warto, ponieważ rachunki są o wiele niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas wymiana oświetlenia na Ledy activejet dała spore oszczędności na prądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×