Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bulinerkaa

Sposoby na oszczędzanie w domu

Polecane posty

a propos akcji "Zakręć Kran", to doszły mnie słuchy, że mają podnieść ceny wody w Warszawie. Akcja więc jak najbardziej jest na czasie, bo do kwestii ekologicznych dochodzą ekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madz Zmc
amita- mądralo to dlaczego ja nie mogę znaleźć pracy już rok ???? a na jedn ostanowisko pracy jakie sie pojawi jest 200 osob chętnych ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakadu daje czadu
o matko, jak czytam te tematy o oszczędzaniu, ten i inne, to aż się wierzyć nie chce nie pić soków, nie jeść warzyw i owoców, siedem razy obrobić mięso itp. już czytałam obszerniejszy temat o oszczędzaniu straszny ten nasz kraj, a niektóre przykłady oszczędzania to nie jest wcale gospodarność a oszczędzanie na swoim zdrowiu wiem, że jak nie ma innego wyjścia, dobre i to, ale po co się tym chwalić? że z mięsa można zrobić rosół, później upiec lub usmażyć a na koniec zrobić panierowane kawałki? przecież te kawałki to sam spalony olej, prawie zero wartości odżywczych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_s
Tak apropo oszczędzania, można zamiast kupować wędlinę - kupować mięso i je piec w piekarniku. Wydaję mi się, że tak jest taniej. Zamiast kupować jakieś słodkości - można upiec ciasto. Tylko przy korzystaniu z piekarnika, trzeba pamiętać, by niepotrzebnie nie otwierać drzwiczek - ucieka ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzyg
Jeśli chce się oszczędzać na prądzie, czy na wodzie, to trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach: by mieć odpowietrzone kaloryfery, zainwestować w nowe, szczelne okna (jeśli takich jeszcze się nie ma), sprawdzić dokładnie kran, czy pod nim nie przecieka. Najlepiej też nie wieszać niczego na kaloryferze ani nie zasłaniać kaloryfera - przez zasłanianie obniża się jego ciepło. Bez sensu jest też włączanie kaloryfera na full i w tym czasie intensywne wietrzenie pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowalinia
Zastosować perlatory. Kosztują kilka zł, a oszczędzają wodę za kilkadziesiąt. Magdalena zdrowa-linia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verdan
Wyłączać dekoder na noc. Też włączony pochłania sporo energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Job mama
Wpadłam na pomysł stworzenia stronki o oszczędzaniu i dorabianiu do domowego budżetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce na facebooku Job mama- reperacja domowego budżetu.... Przy współpracy zWaszej strony może to być bardzo pomocna stronka. Kliknijcie w Lubie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alsheee
Najważniejsza sprawa to - nie kupować naraz więcej jedzenia, niż jest to Ci potrzebne - po to, by nie wyrzucać, zwłaszcza mam tu na myśli produkty, które szybko się psują: owoce, warzywa. Taka sama w sumie zasada jak przy oszczędzaniu energii i wody, żeby nie zużywać więcej na raz niż jest to niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
My oszczędzamy tak: Używamy czajnika zwykłego, na kuchenkę gazową. Mamy powkręcane żarówki energooszczędne. Nie mamy telewizora, tylko laptop. Bierzemy prysznic, kąpiel w pełnej wannie raz na tydzień mniej więcej. Myjąc zęby zakręcamy wodę. Naczynia itp najpierw myję gabką, potem dopiero odkręcam wodę i płukam. W wc mamy guziczek z regulacją wody na mniejszą i większą ilość. Zakupy robimy w biedronce, tu nawet markowe rzeczy bywają tańsze. Wyjątkiem są wędliny, pieczywo i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubikona
Miraculum 5, duże oszczędności wychodzą w ten sposób w ciągu miesiąca? Mi najtrudniej by było, przestawić się z oglądania Tv na korzystanie tylko z laptopa. Inne rzeczy, jak dla mnie, są ok. Ja przyzwyczaiłam się, że np. podczas mycia zębów korzystam z kubka z wodą. To chyba jest nawet większa oszczędność niż zakręcanie wody przy myciu zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego typu oszczędności w skali rocznej mogą złożyć się na konkretną sumkę. Nie są to więc groszowe sprawy. Jednak nie tylko o oszczędności chodzi. Powinniśmy być bardziej świadomi zużywania wody i prądu i poświęcić trochę energii, by naszym potomkom pozostawić otoczenie w którym da się żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rifraf
Znalazłem fajną stronę internetową poświęconą problemowi deficytu wody pitnej i mówiącej o tym jak można oszczędzać wodę w obrębie własnego domu. Zachęcam do przyłączenia się: www.zakreckran.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madz Zmc - wcale nie jestem mądralą.Swój tekst pisałam w 2006 roku, wtedy, przynajmniej z mojego miata wyjechało mnóstwo ludzi i praca była dla pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rifraf: dzięki za link, popieram tego typu inicjatywy i mam nadzieje, ze wielu ludzi myśli podobnie. Co do drużyny proekologicznych superherosów, to fajnie jakby przyjechali do Gdańska, bo woda w Bałtyku nie grzeszy czystością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielono_mi222
Tereferekuku, niestety tak samo jak w Wiśle i w Odrze. :( To jest bardzo duży problem w Polsce, ale pozytywne jest to, że został on dostrzeżony i być może wielu ludzi, także za sprawą tej akcji, będzie starało się zmienić swoje nawyki na bardziej ekologiczne. A jeżeli nie ze względów ekologicznych, to przyda się oszczędzać wodę i prąd, choćby dla podreperowania domowego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rifraf
Widzę, że akcja nabiera tempa, Andrychów i Warszawa idą łeb w łeb... to może być fajna promocja dla Andrychowa, jako proekologicznej miejscowości. Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielono_mi222
Andrychów, o ile się nie mylę nie jest dużym miastem? To jest tym bardziej pozytywne, że tyle ludzi okazuje tam zainteresowanie tematami związanymi z oszczędzaniem wody i energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielono_mi222
Andrychów już wyprzedził Warszawę w zakręcaniu wirtualnego kurka z wodą. No, no, no... Jestem pod wrażeniem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyhcufcfcyg
upiornie drogie mieso ????????///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sporą oszczędnością jest raz na jakiś czas domowe gotowanie psu. Wiadomo, sucha karma swoje kosztuje, a obiadki domowe to koszt rzędu 8 złotych tygodniowo (mięcho+ryż+marchew). A i psiak ma radochę, bo znacznie bardziej mu domowe smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vhhvhv
mam baterie bezdotykową super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój sposób na oszczędzanie..
Za gaz płacę stałą opłatę w czynszu więc dużo wody gotuję na gazie. Czasami nawet do kąpieli gotuję sobie garnek wody. Akurat starcza. Zmywanie naczyń? Myję jak mi się nazbiera więcej w misce. wodę gotuję na gazie. A potem płuczę pod zimną i wodę którą płuczę często zbieram w miskę i moczę w niej następne naczynia. Zazwyczaj to nie stoi dłużej niż dzień czasu. Prąd? Wyłączam sprzęty z gniazdek jak ich nie używamy. Świecę tyle żarówek ile mi potrzeba. Jak oglądam telewizję to w ogóle nie świecę światła chyba że coś czytam w międzyczasie. Kupując sprzety do domu zwracałam uwagę na klase oszczędności. Zawsze gaszę za soba światło, telewizor jak go nie oglądam, komputer jak nie używam albo chociaż monitor jak odchodzę na dłużej. Pranie robię jak się nazbiera. Czasami rzeczy ledwo używane nastawiam na szybki program. Ogrzewanie mam pozakręcane chyba że jest naprawdę zimno to czasem odkręcę, ale ogólnie nie lubię siedzieć w gorącu. Często nawet otwieram okna jak jest zbyt duszno w mieszkaniu. Nie kupuje napojów, co najwyżej wodę gazowaną bo mąz lubi. Wodę przegotowuję filtruję i robię kompoty albo piję samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój sposób na oszczędzanie..
cd co do jedzenia. Sama staram się robić obiady, kiedyś zażyło nam się wychodzić albo zamawiać pizzę. Często robię więcej i robię zapas np fasolkę po bretońsku, bigos, leczo zamykam w słoikach jak są gorące i w razie jak mi się nie chce gotowac to otwieram słoik. Pierogi kluski śląskie itd zamrażam. Czasami kupujemy kiełbasę i zamrożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N.guzdek
Uważasz się za mega oszczędną osobę ??? Twój niewielki budżet wystarcza na cały miesiąc???? Popularny talk show poszukuje osób, które nie dość że potrafią oszczędzać, posiadają swoje niecodzienne sposoby na pranie, gotowanie itd.- Skontaktuj się z nami. Wszyscy uważają, że przesadzasz z oszczędzaniem ????- Zadzwoń Osoby zainteresowane udziałem w talk show prosimy o kontakt mailowy: N.Guzdek@tvn.pl lub telefoniczny 606665918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×