Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

dziewczyny a czy kluje was czasem podbrzusze? i kiedy najwczesniej mozna zobaczyc na USG bijace serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halina malina ja mam teraz moze jeszcze nie zaparcia ale cos w tym kierunku ratuje sie jogurtami na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy robiłyście badania na cytomegalię? dzisiaj byłam w szpitalu pobrano mi krew na ob, morfologię, grupę krwi, toksoplazmozę ( ale starą, tzn czy już przebytą ją mam) tsh i t4 ale lekarz nic mi nie wspomniał o cytomegalii może trzeba zrobic takie badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie kucia, bole brzucha sa normane, jesli sie nie koncza plamieniami lub krwaweniem.w ierwszej ciazy moze to byc bardzej bolesne. ja w pierwszej ciazy mialam taki bol brzucha, ze myslalam, ze ciaze trace, a to ponoc bylo normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik toxo robilam jedną i drugą i placilam za to 48zl. Macro - gratulacje i witaj 🌼 Sokratynko mój m tez ma obsesje na pkt dlugich wlosów, mam takie do ramoin i kazde podciecie konczy sie jego kwasna mina;-) Biegunki na szczescie nie mam wiec nic nie doradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoldeLunA
Gratuluje wszystkim Przyszłym Mamusiom:)) Ja również dołączam do Was z nie małą radością i nie nie małą obawą. Termin mam na 11 sierpnia 2007, a będzie to już mój drugi poród. Mam prześliczną córeczkę Oliwkę, a teraz czekam na Jej rodzeństwo:)) Trzymajcie się ciepło "fasolkowe" Mamuśki:) Pozdrawiam serdecznie Sol.. niczka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik co do serduszka tu u mnie w 5 tygodniu liczac od dnia ostatniej miesiaczki bylo tylko jajo plodowe a w siódmym bylo juz serducho widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoldeLunA
w pierwszej ciąży USG miałam w 5 tygodniu (jajo) i dopiero w 16 a wtedy widziałam i słyszałam serduszko Oliwki. Lekarz mierzył wtedy długość kości udowej i główki i wyznaczał terminy. Mam pytanie. Właśnie dostałam skierowanie od lekarza na badania krwi i moczu , ale nie mam tam nic o tej cytomegalii. Drogie jest to badanie? Bardzo konieczne? i czy trzeba mieć na nie skierownie? Aha a macie sprawdzony sposób na nudności i wymioty przez całą dobę,? moje poprzednio sprawdzone teraz zawodzą:(( PZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was mamuśki eszcze jedno pytanie- przed nami zima pierwszy trymestr który jest najważniejszy dla dziecka- jak zamierzacie uchronic sie przed grypą, przeziębieniami katarem itd? jak uchronic sie przed tym pracując z grupą ludzi i nie zarazić sie od nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część Mamusie jak samopoczucie? halinamalina nie biegunki mnie nie męczą raczej znienne nastroje i \"płaczliwość, wzruszanie się\". A wiecie ja też mam zamiar zmienić fryzurkę ale myślę o podcięciu i mocnym wycieniowaniu. Co do serduszka to z tego co wiem to słychgać od 8 tygodnia ciąży. SoldeLunA - a duża będzie różnica między dziećmi? Mam jeszcze pytanie za mam, które przechodzą drugą ciążę - Czy teraz czujecie się podobnie, macie podobne objawy itp.? Ja czuję się zupełnie inaczej, wogóle wszystko jest inne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elzbieta
do anik:jestem w 5 tyg. i poki co lekarz stwierdził tylko obecność pęcherzyka ciążowego serduszka w 8 tyg. Zmartwiłam się ,że brak mdlości oznacza mały poziom hormonów.Ja początkowo,przez dwa,trzy dni miałam mdlośći ,ale zaczełam łykać witaminy i ustąpiły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elzbieta
do haliny maliny: Mój facet serwuje mi codzień cebule rano,wieczór czosnek na chlebek.Twierdzi,że to naturalne antybiotyki. W pierwszym trym. trzeba uważać na infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nicolla ja tez jestem drugi raz w ciązy i tez czuje sie zupelnie inaczje takze sie nie stresuj to jest normalne,a co do mdlosci czego wy sie tak nakręcacie ja nie mialam mdlosci ani w pierwszej ani drugie ciązy to ze niektore kobiety nie mają to nie znaczy ze jest cos nie tak.Pierwsze 100dni ciązy powinna byc podwyzszona temperatura jezeli jest to nie spada wam zaden poziom hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoldeLunA
Nicolla Witaj:) Oliwka ma teraz rok i trzy miesiące czyli różnica będzie prawie dwa lata (rok i 10 miesięcy). A co od grypy itp. to cebula i czosnek pomaga, ale uprzedzam- uważajcie na herbatę malinową - malina podobno prowokuje skurcze. Podobno spokojnie można wspomagać się homeopatią, ale trzeba uważać na mieszanki ziołowe. Aha i lekarz kazł mi nosić mimo wszystko ciepłą zimową kurtkę (bo mamuśki mają podwyższoną temperaturę cały czas i wiecznie im gorąco). Poprzednio się nie ustrzegłam przed grypami i za trzecim razem (chorowałam co 2 tygodnie przez 2 tygodnie) dostałam antybiotyki i zakaz powrotu do pracy:( z czego oczywiście mąż był bardzo szczęśliwy:)) Co do witamin i nudności to musiałam odstawic prenatal i słodycze. troche pomagają ogórki kwaszone i kapusta kwsazona, ale na bardzo krótko. Najgrsze jest to, że męczą mnie nawet w nocy. A i ja byłam u fryzjera tuż przed świętami - włosy miałam długie di łopatek i blond teraz mam do ramion całe wycieniowane i brązowo-rude. Mężulek oszalał z radości:)) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoldeLunA
Aha co do podobieństw: to na razie podbnie, ale inaczej. też mam nudności, ale teraz jest gorzej. poprzednio miałam bardzo silne bóle podbrzusza teraz nie mam. Poprzednio nie miałam żadnych problemów z kregosłupem teraz wyję z bólu ( to pewnie dlatego, że ciągle nosze lub schylam się do Oliwki). Aha czy i Wam lekarz "zakazał" podnosić dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko 31 link bardzo fajny Wiecie przegladalam wlasnie tematy topikowe i jest juz topik wrzesniowy 2007, jak to zlecialo, wydaje sie ze przed chwila powsatal nasz topik a to juz kolejny miesiac sie tworzy;-) Milej nocy wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikk31
hej wlasnie wrocilismy z pizzy ( ja wlasciwie zamowilam placek po wegiersku-ale troche wymieszalam) i dostalam takich kolek i wzdec jak nigdy w zyciu -myslalam ,ze wyladuje na pogotowiu widocznie to malenstwu nie sluzy--a wiec bedzie na jakis czas koniec z wyjsciami jutro pierwsze USG wypilam lampke wina czerwonego ale mysle ,ze to nie zaszkodzi-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluszka-dzieki tez mi sie podoba link. Do SoldeLunA mnie tez boli kręgosłup ze az do nog mi promieniuje.Mysle ze to nie tyle podnoszenie dziecka ale i pierwsza ciąza nam daje wyznaki,kręgoslup juz nie taki mocny ,myslalam ze troche pozniej zacznie mnie bolec pod wpływem cięzaru ale boli juz w sumie od samego początku.A co do boli podbrzusza tez teraz nie mam a mialam mocne moze tez jest to związane z drugą ciązą bo gdyby nie ten krzyz to nawet nie wiedzalabym ze jestem w ciązy,no i piersi to chyba kazdą bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przyszłe Mamusie:)stała się rzecz niebywała,normalnie szok,otóz mam straszny apetyt na produkty mleczne:)wybrałam się wczoraj do sklepu z myślą że jakiejś wędlinki kupię a nabrałam jogurt truskawkowy,aktivię truskawkowa i kefirek:)i to wszystko w ciągu dnia i wieczoro-nocy zjadłam:)jeszcze jakoś mam smaka do rybki:)na słodycze patrze obojętnie-huurra:) Agnieszko---super link:)dzięki jestem o 200kg spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mogę chyba śmiało powiedzieć że rok 2006 był dla nas bardzo szczęśliwy-dostałyśmy od Bozi wielki dar-będziemy Mamusiami:)Życzę Wam by następny Rok 2007 był wyjątkowy,a same wiecie że wszystko na to wskazuje że taki będzie:)ściaskam Was mocno i życzę udanego Sylwestra:)z lampką winka :) Piszę teraz gdyż dziś wyjeżdzam i nie będe miała dostępu do netu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Co do serdeuszka to byłam u lekarza w czwartek i widac było na usg bijące serduszko, mam nawet zapis akcji serca-jeszcze bardzo mało widoczny.Jestem w 7 tygodniu. Myślę ze serduszko mozna zobaczyc od jakiegos 6 tygodnia-czy je widac czy nie zalezy od ultrasonografu jakim dysponuje lekarz. Mi lekarz nie kazal robic badan na tokso i cytomegalię. zapytałam czemu nie to powiedział ze robi sie je u kobiet w pierwszej ciązy i u tych które poroniły. Nie widzi potrzeby zebym je robiła. Sama nie wiem czy ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mientuska
Witam, Kochane mamusie:) W wigilię dostalismy najlepszy prezencik - dowiedzieliśmy się, że jestem w ciaży:) Po świętach byłam u lekarza i rzeczywiście - nasza kruszynka ma 5 milimetrów!! cieszymy się jak oszołomy:) Ale to ma jeden minus - jestem taka strasznie zmęczona i senna, no i mam okropne pryszcze na dekoldzie, no coś strasznego, tyle ich jest ... cieszę się ze do Was dołączyłam, termin rozwiązania mam na 29.08.2006. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.9.......02.08.07....+1 pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........10.......03.08.07 ....0 moonisia......Monika....21.....Poznań..............9.... .ok4.08.07.....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 6......4.08.07......0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........8.... ....05.08.07..+1 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................6?....ok10.08.0 7....0 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........7... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 jokas...Kasia............27.......Niemcy............8... ......11.08.07 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........7.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 odnawiam tabeleczke, wczoraj zaczął mi sie 10 tydzień, sama jeszcze w to nie wierze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mientusko witaj w naszym gronie, jeśli masz ochote to wpisz sie też do tabelki , to twoja pierwsza dzidzia? czy masz juz dzieci? A jak wam mija przedostatni dzien tego szczesliwego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie przyszle mamusie. To tez jest moja druga ciaza i jest odmiennoscia pierwszej.Z moim synkiem oprocz tego,ze nie mialam okresu,nie mialam zadnych ciazowych dolegliwosci (klopoty zaczely sie gdzies w piatym miesiacu). A teraz od poczatku ciazy mdlosci-trwajace cala dobe i ciagle wymioty,juz myslalam,ze minely bo chyba trzy dni byl spokoj,a tu znowu sie zaczelo.Plecy tez mnie bola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........IMIĘ......WIEK..MIEJSCOWOŚĆ......TC....TE RMIN ....KG.. suri.........Żaneta......24......woj. kuj-pom.......7........01.08.07...0 a_ga2.....Agnieszka....27.....Starogard Gdański.9.......02.08.07....+1 pluszka... Beata ........31 ...woj.kuj-pom ........10.......03.08.07 ....0 moonisia......Monika....21.....Poznań..............9.... .ok4.08.07.....0 kasztanowo-ruda......26.......woj.śląskie......... 6......4.08.07......0 sokratynka....Ola.......24.....Trójmiasto..........8.... ....05.08.07..+1 Dżiska....................23.....woj.lubelskie.........6 .......08.08.07..-4 -dziki storczyk-.Maja..25.....Śląsk.................6?....ok10.08.0 7....0 oliwka2.....Magda......30.......Trójmiasto.........7... ... 12.08.07...0 darias...Daria...........23......woj.kuj.-pom...... 6.......11.08.07...+1 jokas...Kasia............27.......Niemcy............8... ......11.08.07 slonko26....Joanna......26.....warm-mazur........7..... ..12.08.07..+1 doti....Dorota...........28......opolskie.............6 ......15.08.07....+2 betika...Beata..........30.......Toruń...............5.. .ok..15 -16.08.07 Olinka76....Ola..........30......Trójmiasto..........7.. .....15.08.07....0 ANKA79.....ANIA.........27.....WOJ.SLASKIE........6..... ..16.08.07....0 Nicolla......Ania.........26......Warszawa..........6? z OM..24.08.07?.0 gosiafrancja.............27.......Francja.............8.........14.08.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×