Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Czesc Przyszłe Mamusie! Anik ja pierwsze usg miałam w 5 tyg. i było widac tylko czarny pęcherzyk a w środku malutka szara kropeczka. Olinka ja mam ten sam problem - ciezko jest mi skorzystac z wc, słyszałam ze dobrze jest jesc kiwi. Oliwka mnie tez strasznie bola piersi, a zwlaszcza brodawki. Mąż wogole nie moze mnie dotknąć :( A z tymi koszmarami to przerabiałam to jakies tydzien temu. Dosłownie codziennie śniły mi sie takie głupoty, ze az strach pomyslec :( Ja chce sie zapisac na usg 3d, u mnie najblizsze jest w gdańsku, ale słyszałam ze najlepiej jest robic to usg tak na przełomie 4 i 5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
W Gdańsku w INVICTA maja bardzo dobry sprzęt-czas oczekiwania to ok1miesiąc, w załączeniu link na stronę INVICTA. (koszt 100-180pln) http://www.invicta.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti_28
Witajcie przyszłe mamusie Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku !!! Tyle się tu dzieje że nie nadążam czytać... Macie już może wynik morfologi ? Trochę się zaniepokoiłam bo mam trochę poniżej normy: 1. RBC - 4.06 ( N. 4.2-5.4) - rok temu 4.71 2. HGB - 11.6 ( N. 12.0-16.0) 3. HCT - 34.7 (N 37.0-50.0). Wizytę u gin mam dopiero koło 17 stycznia. Niewiem czy kupić sobie jakieś preparaty witaminowe bo ja tylko przyjmuję kwas foliowy zgodnie z zaleceniami gin. Wiem że ten wynik mówi ze to za mało żelaza.Poradźcie coś.... Anik31 - czy udało Ci się podnieść poziom hemoglobiny ? Czy bierzesz jakieś prepearty witaminowe ? Wogóle to mnie też drugi dzień boli podbrzusze z prawej strony.Macie też tak czasem ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
Stokrotka, Oliwka ...ja to Usg mam zamiar zrobic prywatnie u prof Preissa (chyba tak to się pisze)....super specjalista AMG...kolezanka mowiła ze wizyta kosztuje około230 zł...ale lekarz ma super doswiadczenie ...wiec skusze sie do niego....ja nawet nie bede mowic nic mojemu ginowi:)...po prostu pójde i zrobie i dowiem sie jak tam moja dzidzia:)....tym bardziej ze mało kto dysponuje takim sprzętem i taka wiedzą chętnym mama podam namiar:) a co do zaparc własnie bede szperac na necie co pomoze ulzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti ja mam Hgb 11,8 na razie nic nie biore oprocz Foliku gin widzial wyniki i nic nie mowil o witaminach wizyte mam 18.01 to pewnie zleci mi kolejna morfologie ja sie martwie bo juz bym chciala widziec serduszko na USG robilas? widzialas cos i w ktorym tyg Sokratynko a jaka wielkosc mial pecherzyk ? i to bylo rowno w 5 tyg? jednak czlowiek mniej swiadomy jest rzeczywiscie spokojniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka2
Też myślę, żeby mojemu lekarzowi prowadzącemu nic nie mówić (żeby nie podważać jego autorytetu). W którym tygodniu ciąży najlepiej robić usg 3d? Olinka76-myslisz, ze bo Praissa czy Dearinga (tez nie wiem jak się pisze te nazwiska) można iść nie będąc ich pacjentką, ot tak sobie tylko na usg i konsultacje? Na zaparcia rewelacyjne są śliwki suszone-polecam metoda sprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka a czy Ci lekarze (Praise i Doering) są z Gdańska. Jesli tak to czy mozesez mi podac namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka76
dziewczyny...dla pewnosci zadzowniłam do kolezanki która była u Praisa i sie wszystkiego wypytałam....tak wiec najlepiej robic usg po 20 tyg wtedy najlepiej widac samo badanie usg kosztuje 200 zł i nie trzeba byc jego pacjentką, po prostu umawiasz sie i jedziesz...lekarz wszystko mowi co widac jak sie rozwija...naprawde pod tym wzgledem nie owija w bawełne...tak wiec ja wybiore sie do niego tak w 24 tyg zeby był pewniak ze wszystko bedzie widac to badanie nazwya sie: monitorowanie przepływu krwi u płodu i matki, lekarz przyjmuje w Pomorskim centrum Diagnostyki i Terapii Prenatalnej Gdańsk Zaspa ul. Burzyńskiego 6-e/1-a (dziwny numer to chyba jest w jakims długim bloku) te; 601620110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti_28
Anik31 - ja jeszcze nie widziałam serduszka ale myśle że na tej wiyzie 17.01.07r to już będzie coś widać... Też myśle że nieświadomość powoduje że się jest spokojniejszym.ALe jak to ja już poczytałam o anemi ciążowej no i przstaraszona wynikami poleciałam do rodzinnego - ale ten powiedział że te wyniki nie odbiegają za wiele od normy i mam się nie martwić. Powiedział że mogę brać jakieś witaminy ale z tym to lepiej poczekami do wizyty u gin. Znalzałam dużo info o źródłach magnezu - ale niewiem nigdy nie robiłam np. wątróbki...Ty jadasz coś takiego ? I co jesz żeby zwiększyć hemoglobinę ? Lekarz Ci coś doradził ? Wyszukałam w necie że dobre są podroby mięsne, suszone owoce, buraki ( niewiem - mogą być takie ze słoika???), pestki dyni,słonecznika,otręby,ryby, płatki zbożowe, pietruszka...... No wit C żeby lepiej się żelazo przyswajało ( ale tej jem sporo). Znalzałam też miksturę na poprawienie morfologi : 1kg buraków, 1 marchewka, 1 pietruszka, 1/2cebuli, 4 ząbki czosnku.Wszytko pokroić w palstry, zalać letnią przegotowaną wodą, dodać łyżkę cukru i łyżkę soli.Odstawić na 5 dni , codziennie mieszać.Po 5 dniach przecedzić, wsatwić do lodówki i pyszny zakwasik.Pić 1 szklaneczkę na dobę.Hemoglobina dziewczyny która to wybróbowała wzrosła do 14! Niewiem czy się skuszę ? Podobno smakuje dobrze...... Życzę Ci Anik31 wyższej hemoglobinki w następnej morfo...Sobie też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny - no wreszcie po pracy;-) Anik ja mialam usg w 5 tygodniu liczac od OM i ciaza byla mala tak wygladala na 3 tydzien a potem w 7 tygodniu i wtedy bylo juz serduszko i wygladalo tak jak trzeba ale zadnych wymiarów to ja nie znam Halinomalino tak jak dziewczyny pisalay najpierw wypada powiedziec szefowi i jesli boisz sie o prace to poczekaj do skonczonych 3 miesiecy, ja juz powiedzialam tak po prostu i mam zglowy, reakcje byly bardzo życzliwe. resztcie ludzi sie nie chwalilam tylko takiej najblizeszej kolezance z pracy powiedzialam. Olinek 76 moze pomógl by cos jogurt albo banan na czczo Macro tu masz opisy http://www.babyboom.pl/ciaza_i_porod/kalendarz_ciazy_hit/kalendarz_ciazy_i_trymestr.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy myslałyscie nad badaniami prenatalnymi? Ja jestem jeszcze młoda, ale zaczyman sie nad nimi powaznie zastanawiac, bo ostatnio mam takie głupie sny, ze moze te badania by mnie uspokoiły? Sama nie wiem :( Czy musze miec skierowanie na takie badania? Co sadzicie o badaniach prenatalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki;) jutro idę znów do gina,założy mi kartę ciąży, przeanalizuje wyniki badań, mam nadzieję że usłyszę już serduszko:) pozdrowienia dla wszystkich ciężarnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti ja kupilam soki z Hortexu- burak czerwony z jablkiem i drugi wielowarzywny poza tym zmuszam sie do marchewki podobno watrobka nie jest wskazana dzisiaj to mam wogole zanik apetytu zjadlam rano sardynki w oleju (pol puszeczki) i wisialam nad muszla Pluszko dzieki za info (ja juz schizuje po tej ciazy obumarlej) w piatek kolejne Usg -to bedzie 6 tydz.3 dzien od OM ciekawe czy juz cos zobacze moja corcia w maju skonczy 9 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie zmęczenie, brak sił na jakąkolwiek aktywość i kompletnie brak smaku tzn. wszystko smakuje jakoś inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anik31 tak orientacyjnie kiedy miałas ostatnią miesiączke bo chce sobie do kogos przyrownac bo juz nie wiem jak mam liczyc tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla OLINKI 76 pomogą otręby pszenne, oraz trochę oliwy z oliwek, otręby możesz suche popic herbatą a oliwę to można dolać do zupy -( na początek nie za dużo może łyżeczkę) lub sałatki, surówki itd. DZIEKI ZA RADY proszę o więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubasik
Tak jak napisała halinamalina na zaparcia są dobre otręby pszenne. W Kauflandzie można kupić otręby pszenne z suszoną śliwką - myślę że będą jeszcze lepsze (sama muszę się nimi ratować). Nie są takie złe z mlekiem czy jogurtem. A ja jestem dopiero przed badaniami krwi i moczu więc nie wiem jakie będę miała wyniki. Lekarz nie kazał mi brać żadnych witaminek dopóki nie zobaczy wyników badań ale oprócz foliku kupiłam sobie taką granulowaną herbatkę dla kobiet w ciążu Hiip czy jakoś tak i czasami sobie ją wypijam. A wizytę u lekarza mam 18 stycznia i już nie mogę się doczekać bo baaaaaardzo chcę zobaczyć maleństwo i bijące serduszko (pewnie jak każda z nas :) ) Pozdrawiam Was Sierpnióweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka 31 OM mialam 21.11 a Ty? dziewczyny jak dlugo bola piersi, bo u mnie zaczal sie dopiero 6 tydz. i od wczoraj mnie nie bola---czy cos jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik mnie to tak bolec to piersi nie bola, czasami tylko takie drazliwe na dotyk sa i czasami troche swedza a czasami nic dziewczyny a czy ktoras ma bialy gesty sluz? Napiszcie cos o tej herbatce? jaki ma smak? gdzie kupowałyście?, bo ja nie lubie slodkich herbat ani czerwonych. Lubie zielone albo owocowe byle nie za slodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoldeLunA
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Mamuśki:) Łatwej ciąży i lekkiego porodu a bobasów udanych i zdrowych. Trochę rozleniwiłam się ostatnio i dawno nie zagladałam. Dużo mam do nadrobienia. Co do bóli brzucha - dziki stroczyk i agnieszka 31 ja też jestem w drugiej ciąży i mam straszne bóle kręgosłupa- rwa kulszowa. w pierwszej tak nie miałam - dopiero jak sporo sie zaokrągliłam. Nie wiem z czego te bóle ale przy pirwszym porodzie miałam znieczulenie zewnatrzoponowe - może ma to z tym jakiś związek?? Sama nie wiem.. HALINAMALINA - najbezpieczniej jest informować od razu szefa i to po 3 miesiącu (wtedy nie mogą wywalić z pracy), ale tak naprawdę zależy to od zpecyfiki Twojej pracy. Ja np.: jestem chemikiem- organikiem i pracuje w labolatorium przy syntezie. To bardzo nie wskazane wrunki do pracy jak jest sie w ciąży. Ja musiałam powiadomić szefa już o samym przypuszczeniu ciąży. w związku z czy zostałam oddelegowana do innej pracy - biblioteka a od końca stycznia ide na urlop bezłatny - właśnie ze względu na zdrowie moje, dziecka i komplikacje jakie miałam w perwszej ciąży (musiała od 20 tygodnia leżeć). a Więc informowanie pracodawcy to tak na prawdę sprawa indywidualna. Zazrdoszcze Wam dziewczyny:) większość z Was już byłą conajmniej na 2 USG (przynajmniej tak to wygląda jak piszecie. Ja byłam pod koniec 4 tygodnia (4 tyg 7 dni) a teraz idę dopiero 23 stycznia do lekarza to będzie 11 tygodni. założy mi dopiero karte ciąży. a na USG jak będę miała szczęście to 12 tygodniu a jak nie bede miała szczęścia to tak jak będzie wolne miejsce. Nudności nadal mi nie mijają, ale mam problemy z jedzeniem najchętniej jadłabym tylko świerze warzywa i piła wodę mineralną. Cokolwiek próbuje zjeść to mi niedobrze a tyje:( To niesprawiedliwe:((( Pozdrwiam ciepło Was Wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ostatni okres 28.10.06, więc jest to 10tc i poród ok 3-4.08.07:) mnie piersi też nie bolą non stop, ale są bardzo wrazliwe na dotyk, nabrzmiałe, raz bolą mocniej, raz mniej, także anik myslę, nie ma czym się na zapas martwić:) pluszka - ja ma gesty biały sluz, nawet podczas jajeczkowania nigdy az tak gestego nie miałam, ale jest biały nie jakis żółty, nie pachnie dziwnie, więc się nie przejmuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soldeLuna - ja tez mam straszne probelmy z jedzeniem, na mięsa to w ogóle nie mogę patrzec, powoli biora mnie mdłości na mysl już nawet o jogurcie:( staram się jeść często i po troszku, bo jak się lekko tlyko przegłodzę, to potem czuję się koszmarnie.. wcinam marchewki i piję soczki, herbatki, ewentualnie czasem zupy, ale drugiego dania za cholere nie mogę w siebie wmusić:( waga niby stoi w miejscu ale w jedne spodnie już nie wchodzę i jestem w brzuchu napompowana jak balon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta elzbieta
wiesz ja jestem w 6 tyg. i tez mam wrażenie ,ze jestem napompowana,że wszystko wewnątrz sie rozpulchnia.:) Czekam z ciekawością na badanie ok. 26.01. wcześniej zrobie badania tj.,morfologie i mocz. Pozdrawiam cieplutko.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak się będziemy czuły za jakieś 5 miesięcy jak juz teraz jsteśmy napompowane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuuulka24
cześc dziewczyny, ja też się w święta dowiedziałam że zostanę mamą, i cały czas myslę o tym, i bardzo się bojęw ten weekend będzie 6 tyg., idę dzisiaj dopiero do lekarza, mam do Was pytanie czy pobolewa Was brzuch, a czasami kłuje, raz z prawej raz z lewej strony, bo ja już od zmysłów odchodzę co się może dziać,i czytam głupoty, od których nerwicy sie nabawię, pozdrawiam wszystkie mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie są to mocne bóle tylko takie jakby skurcze to jest to podobno normalne,i jest związane z rosnącą,rozciągającą się macicą:) jeśli nie występują przy tym plamienia, krwawienia to nie powinnaś się martwic, ale najlepeij zapytaj o to lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Czesc Dziewczynki :) Nie mam za duzo czasu a chcialam Wam cos napisac :) Śluz jest jak najbardziej dobrym objawem ciazy :) znaczy ze wszytsko jest ok. Generalnie powinien byc bialawy, jak sie robi zoltawy to znak ze jakis lekki stan zapalny sie wdal, co w ciazy nei jest nadzwyczjne niestety. Dlatego dobrze jest jesc wit C bo ona powoduje zakwaszenie organizmu i ogranicza stany zapalne, oprocz tego pomaga przyswjac zelazo no i w ogole jest dobra. A i nie mozna jej przedawkowac, bo nadmiar wysiusiamy :) Z bolami brzucha jest roznie. To przeciez normalne ze w ciazy cos pobolewa bo rosnie, ale tez moze byc zlym znakiem, dlatego zwlaczsza silne bole, albo dlugotrwale nalezy natychmiast konsultowac z lekarzem, a o kazdym dla switego spokoju wspominam na wizycie. Na podniesienie hemoglobiny nie polecam poki co zadnych preparatow witaminowych, bez konsultacji z lekarzem. Buraczki za to sa bardzo dobre :) Jezeli chodzi o USG 3D to ja czytalam wszedzie, ze powinno sie do wykonywac miedzy 12-14 tyg. Poczytajcie jeszcze gdzies. Mojemu lekarzowi prowadzacemu pwiedzialabym, ze czytalam na ten temat i co on mysli o tym zeby go wykonac, ze ja bylabym za. A on najprawdopodobniej nei bedzie mial nic do tego, ewentualnie moze Ci polecic ten aparat, ktory wg niego jest bardizej wiarygodny. Bo przeciez nawet jak zrobisz i cos bedzie nie tak, to i tak z wynikami pryjdziesz do niego - nie?? A ja nei mam raczej problemow z wizytami w wc, tzn mam ale odwrotnie... Tak zle i tak niedobrze.. Tyle mialam napisac a tu pustka w glowie :) Musze uciekac... Pa! Tzrymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o to usg to właśnie w okolicach 13/14 tygodnia idę do szpitala na dokładne badania na bardziej specjalistycznym sprzęcie niz ma mój lekarz w gabinecie, będzie wtedy badał czy nie ma zadnych wad w budowie anatomicznej, przeziernośc karku i coś tam jeszcze:) dopiero się z nim umówię na konkretny termin na nastepnej wizycie:) dzisiaj byłam właśnie na wizycie i nie zrobił mi usg:( nie dopominałam się, bo lekarz zbadał mnie ogólnie i powiedział, że nie ma sensu robić usg na każdej wizycie skoro macica się odpowiednio rozwija, nie mam dziwnych dolegliwości, bóli, plamień. Ale i tak byłam rozczarowana bo chciałam zobaczyć moje maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×