Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Jaki kolor ścian?

Polecane posty

Gość

Na jaki kolor pomalować ściany w dziecięcym pokoju gdy meble są pomarańczowe(seria capslock BRW)Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dokładnie to te meble są pomarańczowo szare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn wiem ze meble sa pomarańczowo szare:) ale jednak to nie to samo co zobaczyc kolor \"na zywo\". tak czy siak ja proponuje zielen...jasna ,mila dla oka zielen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stargardzianka
Zielony to dobry pomysł.Tak się składa, że mam zamówione meble do pokoju mojej pociechy też BRW ale to nastolatek (13) i ściany będą zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byle nie za ostry kontrast
zeby nie bylo drazniacych kontrastow. troche mnie peszy ten szary, bo pomarancz jest cieply, a szarosc raczej zimna, Chyba ciepla zielen, jasna pistacjowa , ale nie za ostra. Albo zólc niejadowita, Mozesz tez sprobowac przyłozyc jasny blekit. W kazdym razie nie fiolet, bo takie zestawienie straszniedrazni, choc jest nawet ciekaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byle nie za ostry kontrast
limonkowy to raczej zimna zolc ( do zolc sie dodaje niebieski) Pocwicz sobie najlepiej na paskach wycietych z kolorowych pism, przykladaj je do mebli,bo pomaranczowy rozny moze byc,tszarosc tez,ylko pamietaj,mze kolor ciemniej na suianach wyglada niz na próbkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myślałam o pistacjowym,ale czy nie będzie za kolorowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielen to przeciwstawny kolor pomaranczowego wiec jako tło pokoiku będzie dawało dobry efekt. Podobnie jest z odcieniem niebieskim. Pistacjowy jest łagodną wersją zielonego więc będzie się ładnie komponował. Zgadzam się z wypowiedzią która sie pojawiła powyzej ze fioletowy by nie pasował. Nie da sie ukryc ze przy pomaranczowych meblach lepiej unikac scian fioletowych i rozowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dokładnie to są te:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widac nawet na obrazku z galerii producenta mebli sa one polaczone z zielonym tłem i myślę ze efekt jest ładny. Chociaz zielen mogłaby byc w odcieniu nieco bardziej zywym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pewnie się zdecyduję na ten zielony:) Dziękuję za wypowiedzi. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o,widze,ze nie ja jedna jestem za zielonym:) na wklejonym linku zielone sciany fajnie sie prezentuja:) taki kolor ma np cierpka cytryna z duluxa...ale nie wiem jakimi farbami bedziesz malowala... ten motyw z fototapeta tez jest niezly....(link)fototapety nie sa drogie,a naprawde fajnie wygladaja. ja ostatnio polozylam sobie w sypilani roze i wyszly slicznie..... (nawet sama zakladalam tu topik bo chcialam sie poradzic co do nakladania). http://sklep.nina.com.pl/product_info.php/products_id/1009 roze sa piekne,ok 30 cm....ciekawy efekt ogolnie wyszedl.. np mapa swiata w pokoju nastolatka .nie dosc ze ladnie wyglada to jeszcze jaka przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pomalowałabym na szaro. Dlaczego? 1. Pomarańczowy jest tak silną i nasyconą barwą samą w sobie, że każdy inny kolor będzie z nim konkurował, tworząc pstrokaciznę. 2. Szary jest doskonałym tłem dla ekspozycji innych przedmiotów umieszczonych na ścianach /plakaty, obrazki, rysunki/ 3. Są takie piękne odcienie szarości, które są ciepłe i wprowadzają nastrój spokoju. Nastrój spokoju stanowiący przeciwwagę dla dynamiki pomarańczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mnie też się bardzo podoba ta zieleń,tylko że nie mam żadych dodatków w tym kolorze.A co byście powiedziały na niebieski?pasuje?uchwyty od mebli są niebieskie.Szary?nie lubię szarego,przykro mi.Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co proponujecie?może być ten niebieski czy lepiej ten zielony? Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...szary akurat mi tez by nie pasowal..zgodze sie ze sa rozne odcienie,ale w pokoju dzieciecym jakos go nie widze... ja nadal jestem za zielonym:) co do niebieskiego to Ci nie pomoge,we mnie nie znajdziesz sojusznika bo ja...po prostu nie uznaje tego koloru na scianach;) najgorsze polaczenie(zeby nie powiedziec ..wiesniackie to polaczenie zoltego z niebieskiem i boje sie ,ze gdyby w moim otoczeniu pojawilaby sie jakies zolte \"cos\"dostalabym szalu,albo przynajmniej zle spala;)-np zaslony czy posciel) nie zebym cos miala do zoltego,ale z niebieskiem-NIE! zielony naprawde jest ok..wprowadza taka...swiezosc.jest uniwersalnym kolorem bo wspolgra z innymi kolorami,z drewnem... w pokoju dzieciecym to bedzie strzal w 10!wkleje Ci z jakiejs strony co jest napisane o kolorze zielonym:) Zielony jest kolorem pochodnym, powstałym ze zmieszania żółtego z niebieskim. Zielenie są eleganckie, uniwersalne i przejrzyste. Kolor zielony wywołuje uczucie bezpieczeństwa, równowagi i skupienia. Odpręża, uspokaja, relaksuje. Przydatny w często używanych pomieszczeniach. Służy pracy serca, reguluje krążenie krwi, ułatwia głębokie oddychanie. Czysta, nieskażona zieleń pełni rolę koloru równoważącego. Zieleń może być zarówno ciepła, jak i zimna, od pistacji, poprzez nasyconą zieleń traw, barwy malachitu, oliwki, drzew iglastych. Wskazany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów. Zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zapytaj dzieci. w koncu to one beda tam mieszkaly:) tylko daj im 2 kolory do wyboru:niebieski i zielen,bo znowu Ci namaca w glowie;) niebieski tez fajny:)u kogos na pewno by mi sie tez podobal,ale ja akurat(powtarzam:JA!)bym sie zle czula w \"niebieskim\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bardzo dziękuję za odpowiedz.Ja w dalszym ciągu niewiem jaki kolor wybrać.Te mebelki BRW które kupiłam w pierwszej wersji miały być zielone(piękna pistacja)ale moje dziecko wybrało sobie pomarańczowe(jak dla mnie zaintensywny)no ale cóż jej wybór.Pomyślę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze,ze wolalabys niebieski:) wiec pomaluj na niebieski-nie bede Ci mieszac:)nie pozostaje mi nic innego jak utwierdzic Cie w Twoim przekonaniu. Twoj kolor jest super bo: stwarza mila atmosfere wypoczynku i relaksu...tak jak zielony nadaje wnetrzu przestronnosci...ogolnie dziala na tych samych zasadach co zielony:):) maluj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziś zdecydowałam -zielony i na jednej ścianie zielona fototapeta.Jestem wagą i zawsze mam problem z dokonaniem wyborów.Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×