Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FARIDA=--090

bolące GUZKI na wargach sromowych i okolicy intymnej

Polecane posty

Gość Gracusia13
Od niedawna zauważyłam, że mam wypryski na wargach sromowych. Kiedy to zauważyłam strasznie się przeraziłam. Jestem nastolatką i nie miałam jeszcze kontaktów płciowych. Powiedziałam o tym mamie a ona powiedziała, że umówi nas do ginekologa lecz ja nie chcę iść tam. Co mam zrobić?? Czytałam wszystko co napisała Frida i boję się strasznie co z tego wyniknie. A jak będę gnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
miałam ostatnio coś takiego 1 sztukę - byłam wtedy po ciężkiej chorobie, anginie - trzymało mnie ponad 3 tygodnie... zaczęło się od małej kuleczki, która rosła, bolała, kiedy ścisnęłam ją opuszkami palców wyszła z niej ropa z krwią - ulga niesamowita... przemywałam to rumiankiem, raz nawet po prostu umyłam się w rumianku, używam cały czas żeli do higieny i smarowałam to clotrimazolem - to było 2 miesiące temu, teraz jest spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracusia13
Wczoraj pękły mi te guziki i zaczęła się łuszyć skura w tych miajscach gdzie były te guziki. Boję się że to może być coś poważnego. Na noc przyłożyłam gazę z rivanolem a teraz posamrowałam maścią ochronną z witaminą A. A jeżeli to coś poważnego a ja się boję iść do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracusia13
Miałam taki sam problem jak połowa z was ale już mi przeszło Polseptol. Jest to bardzo brudząca maść ale pomaga, kosztuje niewiele zaledwie 5 zł. Podczas używania tej maści trzeba podmywać się od 2-4 razy dziennie mydełkiem dla dzieci a swoją osobistą bieliznę prać ręcznie w płatkach mydlanych lub szarym mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielica
a ja zaczełam to okładac letnim rumiankiem tak co jakis czas podgrzewałam zeby niebył zimny i to pomaga na 100%!! nic mnie juz nie boli opuchniecie mineło, i tak nie szczypi i piecze przy oddawaniu moczu. Stosuje dalej masc Pimafucort i Nastastyne i jest o wiele lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prefere23
Mi sie tez cos takiego pojawilo, takie okragle grudki ale nie bolace, naczytalam sie w necie i jestem przerazona, bo to tez sa objawy kily, to w wypadku kobiet, ktore wspolrzyly, no ale tez niekoniecznie, bo mozna tez przez pocalunek sie zarazic podobno. Ja jutro ide do dermatologa, ale powiem wam, ze mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambaaa
witam... Kilka dni temu również zauważyłam małego guzka pomiędzy wargami sromu. Jest troszeczkę twardy i znajduje sie pod skora. Przy chodzeniu odczuwam mały dyskomfort jednak przy dotyku boli! hmm.. to jest dziwny ból ... niby jak siniak i stan ropny skóry w jednym... Szukałam czegoś o tym na necie i trafiłam na ta stronę. Mam nadzieje ze mi pomożecie, bo nie ukrywam ze jestem przerażona ta sytuacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracusia13
Jak już wcześniej pisałam należy kupić tą maść i smarować te miejsca to po pierwsze a po drugie dermatolog nic nie zdziała należy wybrać się do ginekologa przy okazji możecie zrobić serię dodadkowych badań i ginekolog poradzi wam w tych sprawach a nie jakiś dermatolog, to nie jest nic wstydliwego ja byłam i zeszło i nie ma śladu, a to był mój pierwszy raz u takiego lekarza. Przyznam wam się że mam tak naprawdę 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam odpowiedzi...
Może Wy mi pomożecie bo mam mały problem. Od jakiegoś czasu mam na wardze sromowej dużej (od wewnętrznej strony)pod skórą guzka (?) który nie boli (chociaż z początku jak się pojawił myślałam że to właśnie ten ropniak który da się wycisnąc i z głowy a tu nie...) a powiększył się. Skóra w tym miejscu jest inna niż w innych miejscach (chodzi oczywiście o wargi sromowe). Może któraś z Was spotkała się z czymś takim.... nawet nie wiem za bardzo co pisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciaxxx ja tez mam takie cos i za kazdym razem jak u gina bylam to nie powiedzial o tym nic,chociaz ogladal te okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceliona zrob sobie nasiadowke z tantum rosa lub rumianku i posmaruj sie clotrimazolem ,bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaxxx
a wydawało mi się, że tylko ja mam dziwną lekarkę...że nic nie mówi i to olewa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaxxx
jeśli chodzi o mnie choroba weneryczna na pewno to nie jest, podejrzewam jakąś bakterię, ale nie wiem co dalej :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematic
myślę,że to,co robi Ci się na twarzy to coś zupełnie innego...fakt te zmiany mogą wyglądać podobnie,ale nie do końca jest to to samo. W okolicach warg sromowych "uwielbiają"(przynajmniej u mnie) pojawiać się czyraki(wyglądają jak syfy ropne i bolą jak te,które się z zimna zrobiły) , na nie najlepsza jest maść ichtiolowa,pomaga bardzo szybko. Ostatnio miałam anginę (jakieś 3 dni temu skończyłam brać antybiotyk) i pojawiła mi się jakaś gulka...strasznie boli... i to tym razem nie jest czyrak... Nie do końca wiem co robić. Czytałam wszystkie rady i w sumie troszkę się pogubiłam... Jestem dziewicą,więc nie mogłam się niczym zarazić... No ale to nie zmienia faktu,że to koszmarnie boli,mam problemy z chodzeniem, siadaniem,nawet leżeniem na boku... "To coś" nie jest przezroczyste i boję się to wycisnąć,ale do lekarza też nie bardzo chcę iść,bo po Waszych opisach to i tak mnie pewnie wyśmieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesamowite..........ooo09
aha zostawilam go...teraz mam innego i nic mi sie nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka29
Facet facetem, moze byc zagrzybialy, caly w bakteriach i klykcinach, ok , mozna sie zarazic. Ale ja mam stalego partnera od wielu, wielu lat, poza tym skarza sie tez dziewczyny ktore sa dziewicami. Zreszta to NIE SA KLYKCINY. Klykciny to takie jakby strzepki, fredzelki na skorze ktore sobie rosna. A w tym temacie nie mowimy o klykcinach bo to zupelnie co innego. Guzki o ktorych ja mowie robia sie wewntarz, pod skora, czasami zdarza sie ze sa z ropa(ale wtedy sa jakby osadzone bardziej plytko i je widac golym okiem), ale czesciej to po prostu taka duza gulka ktorej nie widac bo nie wystaje, ale jak dotknie sie palcem to czuc. Jest wielkosci ziarnka grochu, cholernie boli, i jest twarda. No po prostu jak jakis guzek. Pamietam ze kiedys lekarz zapytal sie mnie czy one robia mi sie zawsze w tym samym miejscu czy tak sobie " wedruja". Ja powiedzialam ze w roznych miejscach, a on na to, ze to moze "guzki kogos tam" (tu padlo nazwisko zapewne jakiegos lekarza ktory to zbadal). Ale kogo - niestety nie pamietam, a w necie nie moge odnalezc. I nadal jestem glupia bo nie wiem co mi sie robi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika4
itam. jestem pierwszy raz na forum. mam ten sam problem tzn.guzek na zewnętrznej wardze sromowej/od kilku dni/. dbam o higienę mam stałego partnera -a tu takie coś!!! wstyd mi przed nim, bo to można wyczuć przy dotykaniu, (może sobie nie wiadomo co pomyśleć) a ja nie wiem jak to leczyć. smaruję to maścią pimafucort, ale nic. próbuję wyciskać, ale nic nie wychodzi. do ginekologa nie mam czasu iść, a zresztą moja przyjmuje na zapisy/ za 3tyg/. prywatnie to znowu 60zł za wizytę, mam nadzieję że mi to przejdzie, a jak nie to niewiem. poradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 24
Dziewczyny pomóżcie mi! Dzisiaj zauważyłam na wewnętrznej stronie wargi sromowej,jakby w środku tej wargi guzka wielkości wisienki.Cała warga jest potwornie spuchnięta i coraz bardziej boli!! Powoduje też dyskimfort przy chodzeniu i siadaniu. Co to takiego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 24
Proszę podpowiedzcie mi co to może być?? Próbowałam to wycisnąć,ale chyba się nie da; to nie ma żadnej dziurki,żebo coś przez nią miało kiedyś wyjść(jakaś ropa,czy coś..) To jest w środku wargi,bardzo twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 24
Dzisiaj jest już wielkości śliwki,mój ginekolog przyjmuje dopiero we wtorek i nie wiem co robić do tego czasu???Pomozcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaxxx
koniecznie idź do lekarza, to może być opryszczka narządów płciowych. ale nie możesz tego tak zostawić, konieczna jest wizyta u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaxxx
no tak ale pytanie, nie zwróciłam uwagi na wiek, nie wiem czy już współżyłaś, jak nie to opryszczka raczej to nie jest, zresztą nie jestem lekarzem. nawet jak się boisz, wstydzisz, musisz się przemóc i iść do ginekologa, najlepiej do kobiety jeśli bardzo się wstydzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona2
cześć dziewczyny.mam problem ,który nie daje mi spać .pojawiły mi sie guzki na sromie ,początkowo była to jedna krosta ,myślałam że zniknie sama,ale teaz jest ich więcej,nie są pod skórą,parę z tych krost zlało się w całość tworząc zgrubienie o nieregularnym kształcie .dodam ,że dbam o higienę i mam stałego partnera.okropnie to wygląda jak taka narośl,do lekarza umówiona jestem dopiero na czwartek i chyba oszaleję do tej pory,boję się ,że to może być jakaś zmiana nowotworowa.pomóżcie dziewczyny,co to może byc? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SPOKOJNIE BEZ PANIKI
czesc dziewczyny! wczoraj byłam u ginekologa.Jest to zapalenie mieszków włosowych o ile wystepuje na wargach s. wiekszych. Nie ma powodu do paniki - zwykle zapalenie :) Pod skora w mieszku wlosowym zbiera sie ropa, ja to wyczówam jako taka podskórna kuleczke. Po czasie kulka wychodzi na wierzch, skóra nad kulką staje sie cieniutka i napięta, wręcz świecąca, a następnie pęka. Ja się golę w tych okolicach, więc mozliwe, ze od tego. Moze to tez powstac od syntetycznej bielizny, mechanicznych otarc itd. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuh
ZMARTWIONA2: ja przy okazji standardowego badania lekarskiego zapytałam doktora co to jest, bo mam dokładnie to samo,twarde, nieregularne, jakby małe zgrubienia na wargach sromowych mniejszych. powiedział mi, że to nie powód do obaw, to po prostu małe tłuszczaki lub kaszaki, nic grożącego zdrowiu. lekarz ginekolog na forum internetowym po opisaniu objawów powiedział dokładnie to samo, staram się tego trzymać, bo mam to już bardzo długo i nic a nic nie ubywa. przybywać też raczej nie przybywa od jakiegoś czasu, chociaż wczoraj zrobił mi się tam taki większy i bolesny guzek, ale myślę, że to może być wywołane tym, że byłam w podróży i spodnie w niewygodnej pozycji [na podłodze w pociagu..] mogły mi tam coś podrażnić. ogólnie tak czy inaczej nie panikuj, ale może idź do ginekologa/dermatologa i zapytaj, może Tobie udzieli jakiejś konkretnej informacji, która obydwu nam się przyda :) pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też coś dodam
ja też mam ten problem.Współżyje z jednym partnerem już długo , ale takie krosty z ropą miałam wcześniej , bedąc jeszcze dziewicą.Jestem spanikowana bo nie wiem co robić!!!A zostają wam blizny po tych paskudztwach???bo ja mam i to doćś głębokie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie
Witam, ja mam podobne problemy, duże (wyczuwalne pod skórą jak kulki), krosty, bardzo bolesne, które jak dojrzeją pękają lub je wyciskam. Z reguły pojawiają się na wargach sromowych dużych (więc przypuszczam że u mnie może to być zapalenie mieszków włosowych). Generalnie depiluję się w tych miejscach i zauważyłam, że gdy włosy odrastają to pojawiają się te krosty. Ale ... ze 2 razy pojawiły mi się na wargach mniejszych (to dopiero boli jak cholera). Ogólnie mam wrażenie że te krosty odnawiają się w tych samych miejscach. Mam to już bardzo ... długo. Wcześniej pojawiały się sporadycznie, teraz częściej, chyba czas na ginekologa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×