Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witam Wszystkie Mamuski w 2008 roku 🌻 Na poczatku chce Wam zyczyc wszystkiego co najlepsze, przede Wszystkim zdrowia dla Maluszkow, Was i Waszych Rodzin, spelnienia marzen i duzo duzo szczescia i zadowolenia z Waszych Pociech 🌻! Ja niestety w ten Nowy Rok weszlam przeziebiona. W wigilie mnie wzielo, po swietach w piatek Colinek zaczal kaszlec (na szczescie nie goraczkowal), a od wczoraj moj Maz jest chory :( ma grype i dosc spora goraczke.Oby tylko nas nie pozarazal. Colinek nadal kaszle. Bylam juz u dwoch lekarzy, niby jest lepiej, ale powiedzieli, ze niemowle nie potrafi odchrzaknac wydzieliny i dlatego meczy je kaszelek. Jedyne co dostaje to syropek i tyle. 10.01 ma szczepienie, mam nadzieje, ze do tej pory mu przejdzie. Pluca i oskrzela sa o.k. jedynie ten paskudny kaszel! Wiec rok zaczal sie niezaciekawie. Pozatym maly rozwija sie swietnie. Zaczal gaworzyc, zwarca uwage na kolorowe zabawki, cieszy sie do nas od rana do wieczora :) Najbardziej podoba mu sie oczywiscie pozycja w pionie, lub oparty na mojej rece, jak dzwiga sie do siadania. Jak juz sie bardzo dzwiga, gdy lezy na pleckach, to lapie go za raczki i podciagam do siedzenia, wtedy tak fajnie patrzy i krzyczy z radosci :) Dzieci tak szybko rosna, nawet nie wiem kiedy minely te 3m-ce :) zezkanna🌻 moj Colinek robi kupke raz dziennie, czasem dwa. Jest tylko na butli i 50ml-100ml herbatki. katusiu🌻 zdrowka dla Kubulka :) Dziewczyny pozdrawiam Was Wszystkie i Malenstwa🌻 Teraz juz sprobuje byc na biezaco🌻 Milego weekendu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do anja - no widzisz dziecko dziecku nie jest równe jeżeli Maks ma pragnienie, ale nie jest głodny i mleczka nie chce to znaczy, że mam mu odmawiać herbaty i słuchać jak krzyczy i zostawić Go samego sobie, a później biegać do lekarza bo dziecko ma zdarte gardło, nie ma głosu, jest niespokojny ??? - o to chodzi ??? bo może tak ??? Maksymilian nie pije mleka od przedwczoraj, a herbatkę w takich ilościach pije już długi czas, dlatego nie sądzę że to jest powodem jego niechęci do mleczka, je w ciągu dnia inne pokarmy więc może jest najedzony ?! i dlatego moje pytanie !!! rozwija się prawidłowo, waży też dobrze i lekarz nie ma żadnego ale dlaczego zawsze jak ktoś ma jakieś "mądre słowo" pisze jako pomarańcz ??? szkoda że piszesz jako pomarańczówka - to znaczy że nie masz odwagi i swojego zdania a jam mam ale nie będę za to przepraszać później napisze jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Maksik zasnął więc mogę napisać spokojnie:) ewciau 🌻 - wieczorkiem muszę zobaczyć Twoją Dzidzie - koniecznie ( uwielbiam Maludy ) zekanna 🌻 - Maks robi 1/2 kupki na dobę ( jest na butelce ) azallia 🌻 - niech Twoja decyzja będzie owocna - życzę aby wszystko się dobrze skończyło ❤️ Maksik tylko troszkę zjadł obiadku i też był najedzony;) syska 🌻 - Maks na butelkę też miał odruch wymiotny, teraz już dobrze, ale smoczka nadal nie toleruje ( w życiu miał może w buzi 30 min ;) ) malagocha333 🌻 Shiva24 🌻 - bardzo mi przykro, że tak zaczynacie rok z kaszelkiem - sama to przechodziłam i wiem, że nie jest łatwo :( ucałuj Colinka 👄 grako96 🌻 - pytałam pediatre czy można różnicować Dziecku menu po 4 miesiącu - powiedziała, że delikatnie i powoli tak ( jest pełno produktów po 4 miesiącu ) Maks jet na butli i już jakiś czas temu zaczęłam mieszać mleczko 1 z 2 żeby miał łagodniejsze przejście ( to mleczko 2 jest cięższe, inne w smaku i bardziej gęste ) a takie jedzonko inne Maksiorek lubi - podobno jego tatuś też po 4 miesiącu odmawiał mleka ;) - widać taty krew :D ja w ciąży jadłam wszystko, karmiąc piersią też i nie znam kolek, zaparć, bóli brzuszka, braku kupek ale nie chcę byś się mną kierowała, jeżeli masz obiekcje, bo może źle Ci poradzę, a nie chcę, może lepiej jak zapytasz specjalisty, bo ja to "ciemniak" jestem i sama pytam;) sakahet 🌻 - wiesz jak byłam w ciąży z Maksem to wiedziałam, że będę chciała mieć zaraz drugie dziecko i pytałam moją gin ile muszę czekać ??? - powiedziała, że niby powinnam po cc 2 lata, ale dodała, że żadna jej pacjentka nie czekała dłużej niż rok i jakoś nic im się nie stało ja w ciąży czułam się rewelacyjnie, poród był ciężki ( ale bardziej dla lekarzy niż dla mnie ) teraz nie mam ( odpukać ) większych problemów z Maksiem i dlatego taka moja decyzja wiesz bardzo bym chciała być znowu w ciąży i może gdybym miała sn to kto wie, może bym już się starała o kolejne Dziecko :) pozdrawiam Was Wszystkie i uciekam na ten czas bo muszę przeprosić żelazko - bleeee buziale dla Dzieci👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na - www.fotosik.pl pod nikeim - anja2525 doklejam aktualne zdjęcia Maksa ❤️ jeżeli któraś z Was ma ochotę Go zobaczyc, to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau - nie mogłam czekać i właśnie podziwiam Twoją Dzidzieńkę na "garnku" - Prześliczna, Kochana, Słodziutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja2525 twoj kubulek to jest gosc:-) sweet na maxa ale tak jak u mnie ,caly tata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau ❤️ mój Synek to Maksik - hi hi hi Kubulek jest Katusi - hi hi hi ( ale zgadzam się, a Kubuś też jest wykapany tatuś ) Maks jest niby podobny do Bartka, ale czasem tak do końca nie jestem pewna ;) bo chciałabym żeby i ze mnie cosik miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau - śliczniusia ta Twoja ninunia :) i tak się podnosi do siadania jak moja hehe... cały czas jej mówię że jest jeszcze za mały bobek a ona i tak swoje ;) :P muszę nowe zdjęcia powrzucać do picasy a tak w ogóle to shandlowałam swoje ciuchy ciążowe na angielskim ebayu i Julkowe ubranka też - jeszcze mi trochę zostało ale właśnie ostatnią aukcje wystawiłąm :) mam nadzieję że "pójdą" Pozdrowionka! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarenko_piasku 🌻 Julka Prześliczna ❤️ a zdjecia w wannie - REWELACJA - podziwiam za odwage, widać, że Maluda w wodzie jak RYBA SUPER !!! zdjęcia są bardzo ładne ( Ty tak ładnie wyglądasz jakbyś w ciąży nie była ;) - bo ja jeszcze mam kg do zrzucenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Aniu wierz mi że ja nadal wyglądam jak bym w ciąży była :O mam jakieś 15 kilo do zrzucenia :O :( 😭 dobrze że nie mamy dużego lustra w domu gdzie mogłabym się cała widzieć bo chyba bym je stłukła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ziarnko_piasku - chyba przesadziłaś !!! to ile miałaś przed ciążą ??? - 30kg ??? naprawde wyglądasz bardzo dobrze :) nic nie widać, a już 15kg więcej to na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, miłe to co piszesz ale wierz mi, że nie przesadzam :( a chciałabym... 26 stycznia zmieniamy mieszkanie na większe i będzie więcej miejsca żeby się ruszać, może wtedy coś zrzuce? :P no i będzie miejsce żeby się w spokoju rozłożyć i włączyć płytkę z pilatesem - jak będę miała jeszcze na to siłę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super z mieszkankiem :D ja płytkę z pilatesem wrzuciłam na dvd zjadłam sezamki, popiłam colą i poszłam spac - hihihihihi masz rację, każda z nas coś tam u siebie jeszcze widzi, ja też jakieś 15kg mam za dużo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo cola! nektar Bogów :D ostatnio troszkę się napiłam ale boję się że Julę może brzuch boleć po bąbekach albo konserwantach :O muszę uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ..... ja może i głupia jestem, ale piłam cole w ciąży, jak karmiłam to też sobie troszkę popijałam i nie wiem co to są kolki i inne dolegliwości u Maksia :P, no ale każde Dziecko jest inne, mamuśka ze mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciąży potrafiłam wypić 2 litry coli w ciągu dwóch dni :O teraz też trochę piję a Julka kolek nie ma i nie miała zresztą jem orzeszki, cytrusy, w kurczaku z warzymi jest cebula którą też jem i co? to chyba ja jestem jakaś wyrodna mamuśka ;) ale skoro dziecko nie narzeka... :) najbardziej uważałam przez miesiąc, dwa, teraz to już luuuz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak jak Ty jadłam dokładnie wszystko na co miałam ochotę i też Maksik nie żalił sie nigdy, dobrze bo jak dziewczyny pisały o kolkach to gęsią skórke miałam :( cały czas jestem pod wrażeniem Julki w wannie :D - taka fajna ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my ją chyba niedługo wogóle będziemy musieli do tej dużej wanny "przeflancować" bo ta jej to się jakaś taka mała robi ... nie wiem jak my kupowaliśmy, dla mnie to te wanienki wszystkie tak samo wyglądały :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to przy okazji super zabawa i niesamowita frajda :D muszę sama tak zrobić ok uciekam bo już padam na twarz pozdrawiam i spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnej nocki! Julka oczywiście zamiast spać to się teraz bawi :O i krzyczy w niebogłosy i sprawdza jak się reaguje... a uśmiech ma od ucha do ucha... i oczywiście nie pomaga tłumaczenie że takie małe dziewczynki to o tej porze już śpią ;) Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogromne podliz w Nowym 2008Roku i dla wszystkich ogromne buziaki[usta} aniołekjg konwalia10 Laura_28 Szczęściara28 Wisniowa LuKrEcJa justme missarajevo Vanilam Edyta79 Kasiak* syliak iza iza ziarnko_piasku daria123 NINKA78 syska esa sakahet eve81 tristeza soophiee Tofikowa anja2525 mysza3 kasiek78 ***niunia*** ewapiano Diana 24 Kaja 72 Shira23 Granini kaska0110 lea76 azazella julllka zielony_talerzyk destiny Jolla25 Greta78 Aneteczka1976 dzidzia1975 Pola40 Peppetti diana shanti Monia18 malagocha333 Rinka84 aneta76 Sisterone Irysek Miśka_26 Shiva24 Dotex82 ksemma to-tylko-ja grako96 kamyczek-80 joasia_ Luiza342 Samara zekanna kofii Magda7184 fabia22 ewciau azallia balbi77 wrześniowka2007 Ania1978 _maja_1980 Elżwira też wrześniówka 👄usta]👄usta]👄usta]👄usta]👄usta]👄usta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze nie napisze do każdej z Was ale nie moge się rozpisywać, bo będę chyba krzyczała, mam taki bojowy nastój 🌼 kuba ma straszy kaszel i 2.01 miał mieć szczepienie i na moją interwencję nie miał, bo "świetan" pani doktor- młoda pinda, chciała go za szczepić mimo choroby, bo już s\trzykawki napełniła i nie widziała przeciw wskazań do szczepienia więc mama zamiar po tym szczepieniu zrobić jej karczemną awanture i zapisac kube do innej przychodni, poczeakam już tylko do tego szczepienia nie jestem w stanie pisac o niczym ................. lub o wszystkim.................... wyłapałam "mały" a moze ogromny dołek musze sobie poradzić z pewnymi głupimi sprawami i zaczne znowu pisac do Was te swoje banialuki:> teraz pozdrawiam Was serdecznie i wiecie co ja w wigilie twż byłąm chora dokładnie od niedzieli przed wigilią brałąm antybiotyk eeeeeee............. nie ma co płakałć nad rozlanym mlekeim:> pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upssss chodzilo mi no o Maksika ale nawiazujac Kubulek tez jest boski❤️ wszystkie szkraby sa cudowne,ktos kiedys napisal ze z raju pozostaly tylko kwiaty i dzieciece oczy u nas pada i pada snieg ,jak dzis wracalismy ze spaceru to zamiast foli zrobila sie[puchowa kolderka hehe,moja miske ani ziebi ani grzeje jaka pogoda spacer musi byc!11 30 i basta!dzien w dzien katusia wracaj i pisz\"banialuki\",co chcesz abys tylko byla:-) malagocha333 ja nie mialam tego wzoru:-( ewciau@poczta.fm, jeszcze raz prosze przeslij jak mozesz z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko piasku ale twoja niunka tak sie podnosi jakklezy na brzuchu,ze hej! moja to leniuch porownujac:-),no ale 2 tyg roznicy jest miedzy naszymi pannami(tk sie pocieszam hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewciau, nie ma się co martwić :) każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Moja przyjaciółka z Polski jakiś czas temu już przysłała mi na maila zdjęcia jej synka który jest od Juli młodszy o 5 dni i jak zobaczyłam jak on ładnie leży na brzuszku opierajc się na przedramionach to pół wieczora spędziłąm w necie wyszukując info na temat obniżonego napięcia mięśniowego :O bo pierwsze co mi przyszło na myśl to to, że Jula też już tak powinna leżeć a nie leży... a za 2-3 dni i ona tak podniosła wysoko główkę :) no i od tego czasu bardziej lubi leżeć na brzuch bo więcej widzi, wcześniej to jęczała jakby jej kto krzywdę robił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komunikat w sprawie ulgi z tytułu wychowywania dzieci 2008.01.03 11:51 W dniu 5 września 2007 r. Sejm RP przyjął zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzając wyższy limit odliczenia z tytułu wychowywania w roku podatkowym dzieci własnych lub przysposobionych. Zmiany te mają zastosowanie do dochodów uzyskanych w 2007 r. Zatem już przy rozliczeniu za 2007 r. rodzice będą mogli skorzystać z nowej kwoty odliczenia, stanowiącej iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotności kwoty zmniejszającej podatek, określonej w pierwszym przedziale skali podatkowej, tj. 1.145,08 zł (2 x 572,54 zł). Nie uległy natomiast zmianie warunki korzystania z przedmiotowej ulgi. Tym samym z omawianego odliczenia mogą korzystać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, uzyskujący dochody opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, wychowujący własne lub przysposobione dzieci: - małoletnie, - bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek pielęgnacyjny, - do ukończenia 25 lat uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku. Odliczenie przysługuje wspólnie obojgu rodzicom. Określoną kwotę odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga. W przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczony został rozwód albo separacja, odliczenie przysługuje temu, u którego dzieci faktycznie zamieszkują. Jeżeli przez część roku dzieci zamieszkują u każdego z rodziców, odliczenie będzie odpowiednio dzielone między rodziców, stosownie do liczby miesięcy pobytu dziecka u danego rodzica. Z omawianej ulgi mogą skorzystać osoby rozliczające się zarówno samodzielnie (PIT-36; PIT-37), jak i za pośrednictwem płatnika, tj. zakładu pracy (PIT-40) albo organu rentowego (PIT-40A). Przy czym warunkiem uwzględnienia przedmiotowej ulgi przez płatnika w rozliczeniu rocznym za 2007 r. jest złożenie przez podatnika - w terminie do 10 stycznia 2008 r. - oświadczenia, w którym: - stwierdzi, że spełnia warunki uprawniające do skorzystania z ulgi (określone w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych); - wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie; - wskaże kwotę przysługującego odliczenia (obliczoną zgodnie z art. 27f ust. 2-5 ww. ustawy). http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=1&dzial=153&id=108370&typ=news Art. 27f. 1. Od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o kwotę składki, o której mowa w art. 27b, podatnik ma prawo odliczyć rocznie kwotę, obliczoną zgodnie z ust. 2, jeżeli w roku podatkowym wychowywał własne lub przysposobione dzieci, o których mowa w art. 6 ust. 4. 2. Odliczeniu podlega kwota stanowiąca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotności kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale skali, o której mowa w art. 27 ust. 1. 3. Odliczenie kwoty, o której mowa w ust. 2, dotyczy łącznie obojga rodziców, z zastrzeżeniem ust. 4. Kwotę tę odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga. 4. W przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja, odliczenie przysługuje jednemu z nich, u którego dzieci faktycznie zamieszkują, o ile spełnione są warunki określone w ust. 1. 5. Jeżeli przez część roku podatkowego dzieci faktycznie zamieszkują u każdego z rodziców, o których mowa w ust. 4, odliczenie przysługuje każdemu z nich, o ile spełnione są warunki określone w ust. 1; w tym przypadku kwota odliczenia stanowi iloczyn liczby miesięcy pobytu dzieci u rodzica i 1/12 kwoty, o której mowa w ust. 2. Jednym zdaniem: do 10 stycznia( czwartek) trzeba złozyc te oswiadczenie do Urzedu Skarbowego jak tego nie uczyni sie, to nie bedzie mozna odliczyc sobie tej kwoty od podatku a chyba nie warto darowac tego Państwu a tu wzor tego oswiadczenia http://www.gofin.pl/file.php?id=1047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Peppetti
zeby skorzystac z tej ulgi to nie trzeba wychowywac dzieci cały rok ? tak jak trzeba byc malzenstwem caly rok podatkowy by moc sie wspolnie rozliczyc? jednym slowem czy jak urodzilysmy dziecko we wrzesniu i zakladamy ze nie mamy wiecej dzieci to mozemy skorzystac z tej ulgi czy dopiero w przyszlym roku? mam nadzieje ze mnie zrozumialas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KURDE Peppetti w szoku jestem nie słyszałam o tym wcześniej i wogóle jakoś tak mało z tego rozumie:o Ty pewnie już załatwiłaś wszystko, jak możesz to napisz ile to wychodzi na jedno dziecko?? i jak to trzeba obliczyć wogóle to nie wiem czy spełniam te kryteria zeby ubiegać sie o to świadczenie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×